Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кога мъжът става мъж


B__

Recommended Posts

" О-о, жената на вожда никога не е обща. Тя си е само негова.

То и маймуните бонобо са много полигамни... но са маймуни..

Аз познавам само 1 мъж, които не иска да има деца, но отглежда детето на приятелката си от друг мъж. И е доволен, че той не носи отговорност за развитието на детето.Лесно му е.

А в този форум има ли мъж, който би отглеждал дете на любимата му от чужд мъж, рожба на нейна изневяра?

Или пък любимата му жена да си прави каквото иска с когото иска?

И после най-добрите му приятели да му разказват?

Двоен стандарт? А защо?"

За жената на вожда бях забравил, дори не се замислих че има вожд. :D Да, те като са примитивни, не значи че и ние трябва да сме.

" А в този форум има ли мъж, който би отглеждал дете на любимата му от чужд мъж, рожба на нейна изневяра?" - По принцип не ми харесва идеята, но не знам на сто процента как бих реагирал, зависи от обстоятелствата.

" Аз познавам само 1 мъж, които не иска да има деца, но отглежда детето на приятелката си от друг мъж. И е доволен, че той не носи отговорност за развитието на детето.Лесно му е. " - Щом е "Аз познавам само 1 мъж, които не иска да има деца, но отглежда детето на приятелката си от друг мъж.риел ролята на баща, би трябвало да носи отговорност." - Това е малко по - лесно, отколкото детето да е заченато от изневяра, така ми се струва. В случая ще става дума за дете родено преди те да имат връзка.

" Или пък любимата му жена да си прави каквото иска с когото иска?" - НЕ казвам, че това е хубаво, по - скоро напротив ...но сигурно има двойки, които са си разрешили да си изневеряват ( май се нарича отворена връзка) и никой не държи сметка на другия.

Със сигурност най ми допада идеята аз да съм си биологичен баща на децата ми, и никой да не изневерява на никой - чиста работа.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти БожидарЗим за този пост. Абсолютно съм съгласна с написаното.

От дете винаги съм имала добри приятели-мъже. Истински приятели. Много ми е помогнало това.

И няма нищо лошо да се разбират и събират мъжете. Но и жената ви е нужна. В някакъв момент. За да ви научи да обичате... :) Защото е така-за да сме човеци-имаме нужда едни от други... учим се взаимно.

Освен за масоните-те не приемат жената за нужна ;)

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

А в този форум има ли мъж, който би отглеждал дете на любимата му от чужд мъж, рожба на нейна изневяра?

Отговорът ми е „да“, но сериозно ще настоявам генетичния баща на детето да се откаже писмено от претенции за бащинство и ще му издействам забрана да се вижда с детето. В противен случай рискувам детето да изпадне в доста тежка ситуация. Всичко това обаче е валидно само при условие, че с приятелката ми успеем да запазим хармонични взаимоотношения след изневярата й, а това все пак не зависи само от мене, и вземем твърдо решение да не допускаме повторно да се стига до такива ситуации. По принцип в случая няма никакъв проблем свързан с детето, а с нея и с мене.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ми е защо цялата вина за осакатеният мъж да лежи на плещите на жената. Тя, жената, е онеправдана, по простата причина че не съществува. Това което се приема за дефиниция за жена днес се ограничажа до понятието " Майка ". Мъж или подобие, все едно, те носят борбеността в себе си и могат да избират какво да правят с нея. Майката е топла и уютна, но решението да я напусне е на Сина, а понеже стана дума за инициация, то живота е достатъчен.

Линк към коментар
Share on other sites

" Освен за масоните-те не приемат жената за нужна ;) " - Твоето изказване е още едно потвърждение, че масоните са виновни за всичко :D

Нужна е Хриско...нужна е! Кой ще им забърка кал за керпич на "волните" зидари....Някоя мома...А зад всичкия контекст на тяхната "зидарска дейност" се крие жена- нали за нея строят...

На един мъж не му требе да реди тухли и да си строи къща- къщата е част от "сделката" при моногамията...пък ако ще да я наричат и "храм"...

Линк към коментар
Share on other sites

Според вас, възможно ли е понякога жените да манипулират мъжете за добро ? :hypocrite:

Няма добра манипулация!

Линк към коментар
Share on other sites

Тя, жената, е онеправдана, по простата причина че не съществува. Това което се приема за дефиниция за жена днес се ограничава до понятието " Майка ".

В празничните дни това не се забелязва :)

Съгласна съм с теб, че жената не същестува, докато нейният образ е идентифициран с майката. А всъщност двете нямат много връзка, както умът е склонен да мисли.

А умът е склонен да мисли, както му отърва - в нашето общество властват майките - наперени или властни, привидно мили и привидно благи, но все така контролиращи.

Сещам се, че тази тема би била непонятна за обществата от англосакоснки тип - нито еманципацията - една тотална глупост или кой да готви, чисти и пере ... Хората отдавна не мислят за това, имат съвсем различни екзистенциални проблеми - и те нямат връзка с идентифицирането на пола си.

Ние, както винаги живеем в сянката на азиатското си мислене, модел на поведение и стереотипи.

Съвременният човек има съвсем друг тип проблеми да разрешава. Единмъж, една жена - какво да кажа, е нужно да бъдат индидуалисти. Останалото е нравствен комунизъм и първи стъпки в осъзнаването.

Аз поне нямам нужда от мъж, който тепърва осмисля битието си на мъж ...

Линк към коментар
Share on other sites

Kaто мислих по темата, се сетих за "Нарцис и Голдмунд" на Херман Хесе.

Там има много за това, което се опитваме да избистрим тук.

Много е интересна финалната реплика: "Без майка човек не може да обича, без майка не може и да умре."

Линк към коментар
Share on other sites

А в този форум има ли мъж, който би отглеждал дете на любимата му от чужд мъж, рожба на нейна изневяра?

...сериозно ще настоявам генетичния баща на детето да се откаже писмено от претенции за бащинство и ще му издействам забрана да се вижда с детето. В противен случай рискувам детето да изпадне в доста тежка ситуация. .....

По принцип в случая няма никакъв проблем свързан с детето, а с нея и с мене.

Благодаря за мъдрият отговор.

Наистина проблемите в една връзка могат да доведат до изневяра.

И проблемът е не самата изневяра, а защо се е стигнало до там.

Къде е доверието, споделянето на проблемите и търсенето на решения?

А защо, ако някой не е доволен просто не си тръгне?

Мога да дам 3 примера:

* Мой познат - много чаровен и харизматичен мъж в момент с повече алкохол в кръвта си каза, че има 3 любовници. Много обичал жена си и детето. Но съпругата била супер ревнива и всяка вечер му спретва скандал. А той си е обаятелен събеседник, душа на всяка компания, обича да говори и да се шегува, галантен е...

И той решава, че след като така или иначе търпи скандали - то поне да са оправдани.

** Състоятелен бизнесмен, затрупан с проблеми и стрес, претоварен с амбиции си е намерил начин "да разпуска" - отива ( с приятели - за алиби) със скъпата кола в дискотеките на Студентски град и набляга на алкохола и ...... момичета, които ги "интервюира" за работа.

Жена му знае, но се примири с това. Все пак той си гледа (плаща за) децата, даже от време на време се прибира и ги вижда будни ....

*** И друг интелигентен мъж, който ясно осъзнава, че има нужда да се чувства млад, да има тръпка, да му "избият хормоните", да няма задължения и отговорности, да усети енергията на младостта... Съвсем му е ясно, че си е чиста проба вампиризъм...

С тези примери само показвам, че ако има изневяра, то във връзката има проблем, от който се бяга.

Линк към коментар
Share on other sites

Мъжа.Да си представим,че материалните условности не съществуват.Няма да му вземем само любовта.Дори не съществува бременност.Периодът на израстване на дете е нищожен.Полигамен или моногамен щеше да е нашият мъж?А жената?

Линк към коментар
Share on other sites

Има една планета Сатурн. В нейната сянка са всички мъже. Единствения начин да се проработи планетата е инициация. И доколкото не виждам как планетата ще изчезне или измени орбитата си в близко време, то единствненото спасение за съвременните мъже е посвещението.

Как ще стане това?! Не знам и това питам.

Въпросът - Кога? - от заглавието на темата ,според мене няма отговор по отношение на нашата съвременост.Колкото хора,толкова варианти.Познавам семейство,в което синът,макар и твърде млад , е 100% мъж,докато баща му на 46 години,няма изгледи скоро да порасне и да спре да си търси жената-майка.

Ако инициацията и посвещението бяха изпълнили своето предназначение,те нямаше да са минало,а може би щяха и до днес да се радват на живот. Да мислим за тяхното въвеждане отново ,като изход, е възможен опит,но преди това е нужно да се възстанови в някакъв вариант племенната структура .

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен въпросът не е полигамия или моногамия, нито матриархат (Израел, части от Тибет и Китай) или партиархат.

Просто всяко общество се стреми да се запази и изпробва различни модели.

Важно е оцеляването. А след това и посоката, в която обществото върви.

В арабския свят можеш да имаш 4 жени, но само, ако имаш средства да ги издържаш и направеното проучване за мъжа е дало добри сведения.

Преди години срещнах една арабка (либийка), която имаше 8 деца и не можеше да има повече. И мъжът й я доведе на екскурзия в Европа(където е учил) като благодарност, че му ги е родила. И след това ще се жени за момиче на годините на втория му син...

В Индия например, ако умре жената, то може сестра й да заеме нейното място,за да се грижи добре за децата й, защото им е леля и ги обича.

Каквито и решения да са вземани - те са били за оцеляване на родовете.

Това им е бил основния проблем.

А сега съвременните хора се чудят как да се забавляват и с какви нови удоволствия да "заглушават" стреса.

Линк към коментар
Share on other sites

Както и прогнозирах, темата стана манджа с грозде :)

Все пак, опитите за сепариране от семейството са нещо полезно. Учат на самостоятелност - както мъжа, така и жената. Но не всички. Най-удобно е в стереотипа, там се живее по-неветровито. При мама и при тате, както и при иницияцията - там отново обществото е необходимо за израстването, не личността. Докато не се възпитава личността да бъде личност - добре е да има и такива родители - няма да има нито мъже, нито жени, а някакви сурогати.

Досега всички се съизмерват в двойки, тройки или други бройки. Няма индивидуалности. Ние сме просто азиатски тип общество. Такава ни е и държавата, и отношението към малцинствата, към различните.

Та от мъжа, през жената - към обществото от недоволни люде и компенсиращи нещастието си с чудесни светове, в които има всичко, само не и искреност. И отговорност. И самоосъзнатост.

И ми е много интересно какво мъжете биха препоръчали на мъжете да четат - какви книги??? Но и жените?

Изобщо, какво се чете, че да се стига до подобни анахронизми в дискурса?

Линк към коментар
Share on other sites

....

Сещам се, че тази тема би била непонятна за обществата от англосакоснки тип - нито еманципацията - една тотална глупост или кой да готви, чисти и пере ... Хората отдавна не мислят за това, имат съвсем различни екзистенциални проблеми - и те нямат връзка с идентифицирането на пола си.

Ние, както винаги живеем в сянката на азиатското си мислене, модел на поведение и стереотипи.

Съвременният човек има съвсем друг тип проблеми да разрешава. Единмъж, една жена - какво да кажа, е нужно да бъдат индидуалисти. Останалото е нравствен комунизъм и първи стъпки в осъзнаването.

Аз поне нямам нужда от мъж, който тепърва осмисля битието си на мъж ...

Да, в англосаксонските общества е минал "бума" на еманципацията, но мъжете тепърва почват да се осъзнават.

Така показват всички книги на аглосаксонски автори, какво и визуалното наблюдение върху типични англосаксонци в естествената им среда и извън нея :)

А еманципацията там, доколкото е приключила, е приключила с нови противоречия, както казваш новите им езистениални проблеми. Но пак опира до екзистенциални проблеми. Грешното решение на едни води ди нови.

Не мисля, че става въпрос за готвене, чистене или пране. О, не. Въобще не мисля, че това е проблемът. Още, докато ученик не съм имал проблем с тези неща, а също и някои от съучениците ми момчета. Но това е външното проявление.

Някой мъж може да чисти, готви, спортува, извежда жена си, но това нищо не означава.

Важното е какви са вътрешните му противоречия и как се изразяват и както му струва тахното подтискане. Важно е тези външни прояви какви противоречия подтискат, на кои протичоречия са израз, на кои изместване.

Мисля, че основна задача на психологията в случая е да научи човек да си прави нещо като мениджмънт на противоречията. Да ги открие и "излекува". Или ако говорим от окултна гледна точка, то човекът да се сложи в хармония и ред на всички нива.

Това ми беше идеята като писах това практическо ръководство по-горе. Да се сложи в ред вътрешния свят и оттам да се направи светът по-добър.

И ми е много интересно какво мъжете биха препоръчали на мъжете да четат - какви книги??? Но и жените?

Тук ми идват два въпроса, откъде да се научим и как да се научим. Те са коренно различни.

Хармония и ред явно са трудно потижими неща и дори едни от най-окултните окултни тайни. Всички говорят за хармония и ред, но няма указания как се постига това.

Ето, че отговор на въпроса откъде да прочетем как да се сложим в хармония и ред е труден и неясен.

Но затова пък отговора на въпроса как да се научим на хармония и ред е ясен: с труд и практика в ежедневието.

Може би е хубаво да отворя отделна тема за това.

Всеки търси (и аз) някои чудодейни упражнения и техники. Най-чудодейното упражнение е прилагането в ежеднеието, на това което си научил. Вкарване на наученото като неотделима част от живота. Непрекъснатото практикуване като част от еждневието.

Какво неясно има в препоръката "Всяка сутрин се става 5 часа". Нищо неясно. Вкарваме това в ежедневието. Часовника ни е настроен да звъни всяка сутрин в 5 часа до 2050 година. Мисля, че всички в нашия форум търсим не упражнения, а верния начин на живот.

Може би и затова е хубаво да се отвори нова тема.

П.С. Мона, засегна много важни неща по въпроса. Особено това, че при нас освен останалите неща ги има и славянските и ориенталски наслагвания. Тези наслагвания не са хомогенни, а просто в съседни апартаменти могат да живетя хора хем уж българи, хем коренно различни по тези характеристики. Затова ние българите се делим на македонци, шопи, заралии, добруджанци, долно-мизийци и т.н. И на проблема, за който говорим се наслагват и го "украсяват" и културологичните особености.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Да, :rolleyes::):D

темата стана манджа с грозде

(=ориз със стафиди и ядки => много вкусен средиземноморски празничен специалитет).

Принципно каквито и аспекти да коментираме - все се стига до едно и също:

личностно израстване, самовъзпитание на чувствата и мислите, овладяване на действията.

А това е добре да се заложи от родителите... а и те са били млади бунтари с кипяща кръв.... и са се учили от Живота...

Ако ли не - то всеки сам отговаря за себе си и се развива когато и накъдето го води Пътя.... неговия си....

Весели празници!!!

Бъдете щастливи!!!

:3d_109::3d_103::3d_050:

Линк към коментар
Share on other sites

А в този форум има ли мъж, който би отглеждал дете на любимата му от чужд мъж, рожба на нейна изневяра?

Отговорът ми е „да“, но сериозно ще настоявам генетичния баща на детето да се откаже писмено от претенции за бащинство и ще му издействам забрана да се вижда с детето. В противен случай рискувам детето да изпадне в доста тежка ситуация. Всичко това обаче е валидно само при условие, че с приятелката ми успеем да запазим хармонични взаимоотношения след изневярата й, а това все пак не зависи само от мене, и вземем твърдо решение да не допускаме повторно да се стига до такива ситуации. По принцип в случая няма никакъв проблем свързан с детето, а с нея и с мене.

Нямах никакво намерение да се включвам в тази тема, но тук много се впечатлих...

Ти кого точно ще отглеждаш - детето, или своето его?

Тя, ако ви е хармонична връзката (да оставим настрана, че не си представям как може тогава да ти изневерят), ако ще и сто бащи да има детето, няма да има проблеми с приемането на факта.

Ситуацията, вярно, е много тъпа, но твоят отговор не беше "да".

И понеже се озовах в темата, е добре да кажа и по нея няколко думи, ама не знам какво. Много съм аут.

Значи...

Че сме в матриархат е почти ясно, а съвсем - че ще се задълбочава. Това говори за липсата на всякаква хармоничност между мъжа и жената, които само заедно обхващат пълния спектър от потенциални качества на един биполярен организъм (какъвто си ни е целият свят, освен семейство, общество и т.н.).

Навремето определител на доминацията е била грубата сила, сега и нататък - на рафинираността. После махалото пак ще се връща обратно, ама на малко по-висока октава и тъй, до безкрай. Няма връзка между мъжа и жената! Какво ще рече - мъжът да е мъж - все по-твърд в непълнотата си ли?

Всяко негово "добро" качество върви със своята сянка. Неговата стабилност се изявява и в примитивната твърдост. Изявява се аспектът, според това - коя част на егото му е засегната.

И много ясно, че мъжът няма да е моногамен. Нали трябва да разпръсква семена. Трябва, защото я няма и необходимата почва, върху които да израстнат.

Но по-добре от полигамен (с ударение на Е) е да си нулогамен, за да се научиш да бъдеш Човек. (че мъж звучи глуповато)

Хубава е английската дума за мъж - Man - означава и човек, но основното е, че идва от Манас - мислителя.

Та този става онзи, като се научи да мисли. Дано и жената се научи да чувства.

Поклон пред жените!

Линк към коментар
Share on other sites

А ще има ли тема и за жените. :D Брей, брей, то едва дошел патриархата ( неколко иляди години), сега наново матриархат. Тюххх :D Много бърза тоз матриархат, няма търпение пак да се върне. :D Пък може и да е за добро. :thumbsup1: Доколкото знам матриархата не е свързан с войни, трепане, кланета, брутализми ...Е ли той тогава по - харен от патриархата ? :hmmmmm:

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Нямах никакво намерение да се включвам в тази тема, но тук много се впечатлих...

Ти кого точно ще отглеждаш - детето, или своето его?

Тя, ако ви е хармонична връзката (да оставим настрана, че не си представям как може тогава да ти изневерят), ако ще и сто бащи да има детето, няма да има проблеми с приемането на факта.

Ситуацията, вярно, е много тъпа, но твоят отговор не беше "да".

Когато поема отговорност за отглеждането и възпитаването на едно дете, трябва да съм напълно сигурен, че никой освен мене и приятелката ми (може да не му е генетична майка), няма да се грижи за възпитанието му от позицията на родител. С духовните учения всъщност е същото до определен етап от развитието на човека, когато още не може да се ориентира напълно в тях. После човек излиза извън рамките на духовните учения. По същия начин и детето има нужда от едни родители (баща и майка), които да го възпитават до момента в който родители вече не са му нужни, или по-скоро пак са му нужни, но не по същия начин както е било преди това, когато детето още не е било способно на самостоятелност.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Темата е Кога мъжът става мъж.

А може би може да има нужда и от тема

Кога душата надрасва полярноста :)

...и разбира, че използването на едно тяло е временно

и е полезно само в контекста на цялостното развитие.

И това делене на мъже и жени е толкова условно... :)

После човек излиза извън рамките на духовните учения.

По същия начин и детето има нужда от едни родители (баща и майка), които да го възпитават до момента, в който родители вече не са му нужни,

или по-скоро пак са му нужни, но не по същия начин както е било преди това, когато детето още не е било способно на самостоятелност.

Много точно и красиво казано!!!

Напълно подкрепям

и се стремим именно към това като родители.

(аз и любимият мъж до мен)

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Темата е интересна, многолика.

Всеки отрази своя свят. И своите събрани горчилки. Пропускаме най-важното. Своята идентичност. А тя е вътре някъде покрита с всички за и против, с всичко, което сме приели или отхвърлили от обществото ни. Нормално.

Както мъжът, така и жената имат душа, дух, ум, сърце. Това възпитаваме, а не онова вън. То е само илюзията, формата.

И всеки от нас има вътрешни противоречия. С тях трябва да се справи. Не е важно дали имаме много мъже, жени, важно е да сме верни на себе си, на любовта. Да се научим да поемаме отговорност за действията си, но и да имаме уважение към другите. А удобствата, екстрите ни приспиват съзнанието, вкопчваме се в тях и забравяме, че човекът е най-важен.

Защото всички имамаме пътища, които водят към Едно...

И наистина всички имаме нужда и от баща и от майка, и едни от други. Но като се приемем като свободни и равнопоставени хора, а не воюваме помежду си и не се смятаме за по- и най-, тогава ще заживеем в хармония и разбирателство. Защото обществото се изгражда от индивиди-разумни и с добро отношение едни към други.

Линк към коментар
Share on other sites

И наистина всички имаме нужда и от баща и от майка, и едни от други. Но като се приемем като свободни и равнопоставени хора, а не воюваме помежду си и не се смятаме за по- и най-, тогава ще заживеем в хармония и разбирателство. Защото обществото се изгражда от индивиди-разумни и с добро отношение едни към други.

:3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

Както мъжът, така и жената имат душа, дух, ум, сърце.

Това възпитаваме, а не онова вън. То е само илюзията, формата.

И всеки от нас има вътрешни противоречия. С тях трябва да се справи.

Не е важно дали имаме много мъже, жени, важно е да сме верни на себе си, на любовта.

Да се научим да поемаме отговорност за действията си, но и да имаме уважение към другите.

А удобствата, екстрите ни приспиват съзнанието, вкопчваме се в тях и забравяме, че човекът е най-важен.

Защото всички имамаме пътища, които водят към Едно...

:3d_022::3d_041::3d_044:

Линк към коментар
Share on other sites

Май уеднаквихме мнението или останалите празнично запазват мълчание.Весели празници на всички. :3d_046::3d_064::3d_041::3d_049: И се обичайте.Ама много цяла година.Аз обичам и момчетата ,които не са станали мъже,тези които още не знаят какво е мъж и онези истинските.Момичета и вас ви обичам.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...