Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Най-"страшните" болести


Recommended Posts

Здравей

не зная на колко години е леля ти, но има период, в който човек трябва да остане самичак за да се мотивиира сам и да се вземе в ръце.

Относно лекуването на цялта фамилия...погледни кои са нещата в кръга върху който можеш да повлияеш и дали имаш способност за това; какво 6е ти струва и т.н. Не бих се натоварил с такова нещо макар, че допреди година бях в същата ситуация. Има моменти в които човек се загубва и затова заболява. Загубват себе си и смисъла. За по-старото покление това са децата. И тези хора искат да се отърват защото никой няма нужда от тях. ТАЗИ грешка на възпитанието се редуцира и днес...

Въпрос на желание е да се оправи човек, но понякога причината не е свързана с нещо сегашно а с миналото. Това много важи за поколението с репликата "какво ще кажат хората", "да не види някой".... и др. такива.

Какво се прави в такива случаи?....няма точна рецепта...аз провокирах равносметка, която може да се окаже ощетяваща ако човек наистина си е пропилял живота...но това е въпрос на възприемане и обраоботка на инфорацията...

Какво може да сториш ти ако др. не иска? "На сила можеш да взмеш, но не можеш да дадеш."

Трагнат ли един път на долу трудно може някой да ги спре - това показва опита на повечето колеги терапевти...гадно е, но реално това е техен избор...и ние можем да ги подкрепяме в това да получат и малко останалото им удоволствие....

Каква е болеста и какво зависи от роднините...в този егоистичен свят колко хора могат искрено да се помолят за някой друг. Има и липса на любов и безверие и мн. др. неща...но знаете ли какво не отчитам понякога...че човек го прави защото показва на другите нещо което не трябва да повтарят а да се учат. Идеята ми дойде от филма заклинателя-спасяването на Емили Роуз: Дева Мария е питала искаш ли оше сега да се отървеш от демона в теб и малкото момиченце каза: Не ще изтарпя колкото мога, за да видят другите какви неща има и за какво е ценно да живее човек. Нека никой друг не страда и затова съм готова да понеса всичко...Това мн. ми впечатли!

Разбира се 4е случая тук не е такув но аз съм гледал самичак болен човек и зная какво е искал Господ да ми каже с това нещо....всеки сам черпи това което му е актуално от различните ситуации.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

И аз често съм се питала защо деца се раждат с малформации или се разболяват тежко. Вярно е, че плащаме греховете на рода си, но нали когато те кръщават (особено новородено) Бог отмива първоначалния грях? Защо въобще се получава така че да се роди такова дете?

Всъщност нещата са много по-сложни и всеки има свое обяснение, добито от житейския му опит. Преди години ми попаднаха първите две книжки на Лазарев (Диагностика на кармата). Промени се мирогледа ми. Толкова неща си дойдоха на мястото и получиха обяснение. Например за безплодието в семейството (така както си го спомням като обяснение): много агресивни жена/мъж не е редно да имат деца, защото те ще предадат агресията си и така ще се увредят всички следващи поколения. Затова Господ ги обрича на безплодие. Но ето идват докторите и редицата продължава.

Преди година лежах дълго време в болница и ми направи впечатление изказването на един лекар: Всичко е божа работа, ние само забавляваме пациентите докато Господ реши да ги прибере.

В един от предишните постове се казва, че увреденото тяло може да помогне на душата да оздравее и че този път не е лек, но може да бъде извървян. Вярно е. Ако не вярвах в Господ и не се молех не знам дали щях да намеря сили да преживея всичко. Има хора при които операцията е направена перфектно, но те все мрънкат, че нещо не им е наред. За такива пациенти самите лекари казват, че те никога няма да оздравеят. А има хора, които приемат случващото се като още едно изпитание на живота пред тях, като част от кръста който носят и се надяват с помощта на Господ всичко да се оправи. За тях има надежда.

Ох, относно примера с безплодието и агресията мога само да кажа, че познавам агресивни хора, които имат не по едно , а по две деца, но може би всике случай си е индивидуален и специфичен сам за себе си и има своя отговор и причина.. :yinyang:

Да и аз напоследък май започнах да разсъждавам, че доста болести са дадени на някои души за да може чрез страданието тези души да се пробудят, да прогледнат, да се доближат до Бога.

Аз мога да споделя с вас и това, че човек може не само на себе си да помогне обаче, а да помогне и на друг страдащ човек-с мисъл, с вяра, със молитва, с Бога който живее в нас. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, ето и една любима притча:

"Господи, моля те, подари живота на детето ми!

Ще ви преведа един пример за една смела майка, която имала само едно дете. Тази майка обичала много детето си.

Един ден детето и се разболяло. Тя викала лекари, баби, но всички се произнесли, че детето ще умре, няма да издържи болестта. Тогава майката се обърнала към Бога с думите:

"Господи, моля те, подари живота на детето ми!"...

Майката искала да живее детето и, и Господ отговорил на молбата и.

Той и доказал, че това, което не е възможно за бабите, нито за лекарите, е възможно за Него. "

източник

:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ama nie poniakoga sme mnogo stranni.Edna baba s vnu4eto si bili na brega na moreto , deteto si igralo na piasaka.Po edno vreme goliama valna do6la i otnesla deteto v moreto . Babata izpadnala v ujas i zapo4nala da kre6ti - Boje , molia ti se varni mi detetoooo i t. n. Kato stignala molbata i do nego -toi izpratil druga valna , s koiato deteto se varnalo. Babata go poglednala i kazala - Ama izvinete , toi ima6e 6apka, kade e? Kakvo 6te kajete - vijdali li ste se v tazi situazia? :angel:

Модераторска бележка: моля пишете на кирилица!

Линк към коментар
Share on other sites

.....

Всъщност нещата са много по-сложни и всеки има свое обяснение, добито от житейския му опит. Преди години ми попаднаха първите две книжки на Лазарев (Диагностика на кармата). Промени се мирогледа ми. Толкова неща си дойдоха на мястото и получиха обяснение. Например за безплодието в семейството (така както си го спомням като обяснение): много агресивни жена/мъж не е редно да имат деца, защото те ще предадат агресията си и така ще се увредят всички следващи поколения. Затова Господ ги обрича на безплодие....

Само че Лазарев, освен общите принципи за саморегулиращата се еволюция, изказва и доста конкретни твърдения, част от които не мога да приема! Например, че основно прадядо ми е бил виновен за нещо, което ми се случва на мен сега. Вместо да изтълкува причинно-следствената връзка като моя минала карма, която само е свързана с тая на прадядо ми, тоя изкарва, че аз изплащам неговата карма, без да съм имал дял в нея. Това, ако беше вярно, би било най-ужасното опровержение на тезата за Космична Справедливост. Но аз се надявам, че (за щастие) нещата не стоят точно по неговия начин!

Линк към коментар
Share on other sites

Това е едно от нещата, което не мога да приема в Лазарев. Каквото правиш, всичко дава отражение върху твоите наследници до 33 коляно. Но не ми става ясно, ако ти си с чиста карма, а съпруг/ата ти е обременен, как това ще се отрази на поколенията и докога те ще плащат? Това, че при повечето случаи си грешен, то по-добре направо да ни цопват в казана.

Линк към коментар
Share on other sites

Много се чудех дали да споделя с вас мислите си(за да не ми се смеете)ноо какво пък.Относно безплодието да ви кажа че аз лично чаках и се молех за моята рожба цели дълги и тежки 8 години.През тези години ходих на всякакви доктори и лечители и накрая така ми писна от всичко че си казах:

сигурно съм съгрешила нещо или моите роднини и господ е решил да ме накаже по този начин.И близо година се примирих с тази мисъл и о боже чудо

изведнъж невъэможното стана действителност не можех да си го обясна по друг начин освен с БОЖИЯТА милост БЛАГОДАРЯ НА БОГА за детенцето ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Едва ли някой тук би ти се смял, но със сигурност би се радвал на теб и за теб.

Аим, какво точно разбираш под чиста карма? Кармата е безкраен низ от обвързаности, каквато е и брака...

Линк към коментар
Share on other sites

Венци, моля да ме извиниш, неправилно се изразих. Имах предвид, че като в идеален вариант, не си обременен наследствено. Но партньорът в живота е наследил грехове, за които ще плаща. Защо трябва още от раждането ни да ни лепват етикет 'грешен'?

Преди време гледах по ТВ един млад свещеник който в рамките на 15 мин обясни, че един човек е много тежко болен защото:

1. Аз съм грешна, защото не съм направила така и така.... и този грях ще се прехвърли върху моите деца.

2. Плащам греховете на моите родители, баби, дядовци т.н., които били грешни, но виждате ли аз може да не съм.

3. Не си го спомням вече.

Установих, че каквото и да правя, все съм грешна, затова направих както правят децата - превключих канала.

По ми харесва следното:

"Страданието не е наказание. То се дава за поучение. На думата „наказание” ние даваме друго тълкувание. „Наказание” значи: „Казвам му да разбере”.

и

"Дойде ли ви някое изпитание, благодарете на Бога. Изпитанията са привилегия за хората. След всяко изпитание човек придобива нещо хубаво."

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей АИМ,

Напълно подкрепям мнението ти :):sorcerer:

По ми харесва следното:

"Страданието не е наказание. То се дава за поучение. На думата „наказание” ние даваме друго тълкувание. „Наказание” значи: „Казвам му да разбере”.

и

"Дойде ли ви някое изпитание, благодарете на Бога. Изпитанията са привилегия за хората. След всяко изпитание човек придобива нещо хубаво."

"Животът благоприятства на съвременните хора. Условията им са толкова променливи, че без да иска, човек ще придобие самообладание.Днес срещаме един богат човек, доволен от положението си; утре го виждаме беден, нещастен.Днес е разположен, с голям импулс за работа, утре го срещате неразположен, обезсърчен, не намира смисъл в живота. Тези смени в условията стават с цел да се изпита човека, да се познае, да види до каква степен на развитие е достигнал. Ако донякъде е придобил самообладание, той ще погледне на живота трезво, със спокойствие.

Ако сте неразположен нещо, за да запазите мира си, кажете си:”Аз живея в свят на пълна хармония. Обиколен съм от разумни и възвишени същества, които са готови да ми помагат”.

Всичко отрицателно ще държите вън от себе си, вън от съзнанието си, вън от физическата си обвивка. Това значи да има човек самообладание. Който има самообладание, той може да се противопостави на лошите мисли, които хората отправят към него.-Как?-Като си помисли само, че Бог е Любов. Такъв човек е силен.

При самообладанието човек се чувствува вътрешно радостен, което дава подтик на всичко възвишено и благородно в него.Тогава соковете на всички отрицателни чувства, наследени в човека от миналото, се трансформират в добри, в положителни прояви.

Такъв човек проявява самообладание и в живота си, в изпитанията и стаданията, които му се дават. Ако се постави между иглите на омразата, той пак ще запази самообладание. Омразата е черна, вредна материя, която се отразява вредно върху човека.Тя го души, ограничава и измъчва. Който е придобил самообладание, той може да трансформира тази енергия, да я разреди, да я направи безвредна за организма си. Не може ли да я трансформира, човек се отдава на нейното вредно действие. Същото можем да кажем и за големите радости и скърби, през които минава човек.Те представят гъста материя, която предизвиква голямо налягане върху човека. За да не изгуби съзнанието си, той трябва да знае как да се справя с тях. Щом изгуби съзнанието си, човек се лишава от опорната точка на живота си по отношение на самата реалност.

Да се самообладае човек, това е необходимо и за здравето, и за дисциплината на ума, и за развитие на способности, както и за разработване на сърцето.В ръката на разумния човек самовладеенето представлява лост, мярка за впрягане на енергиите на човешкия организъм, за да усилят деятелността на неговата душа. Няма ли човек самовладеене, тези енергии ще минат и ще заминат през неговия мозък, като през пукната стомна. Това не подразбира, че вие като ученици, нямате самовладеене, но степента на вашето самовладеене не е достатъчна.Самовладеенето бива от разни качества и разни степени.

Самообладанието не означава безчувственост. Изкуството седи в това, при най- голяма чувствителност, човек да се владее.

Време е вече животът на човека да се преобрази.Това не може да се постигне по друг начин, освен чрез самовъзпитание.

Самовъзпитанието е нужно на човека.

Като ръботи съзнателно върху самовъзпитанието си, човек дохожда до положението да се справя правилно с всички блага, които му се дават.

Унаследените неща произтичат именно от самовъзпитанието.Това, което бащата и майката са придобили чрез самовъзпитание, те го предават на децата си. Това, което синът и дъщерята са придобили чрез самовъзпитание, те го предават на следващото поколение.

Каква е целта на самовъзпитанието?-Да приготви човека външно и вътрешно, да създаде рай в себе си. Който е подобрил външните и вътрешните условия на своя живот, той се е освободил от ада."

От книгата „Из Словото на Учителя Петър Дънов-Добродетели”

Линк към коментар
Share on other sites

Установих, че каквото и да правя, все съм грешна, затова направих както правят децата - превключих канала.

:D Е, хе,хе. В случая това е най - негрешното решение. :thumbsup::feel happy::v:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Преди година лежах дълго време в болница и ми направи впечатление изказването на един лекар: Всичко е божа работа, ние само забавляваме пациентите докато Господ реши да ги прибере... Има хора при които операцията е направена перфектно, но те все мрънкат, че нещо не им е наред. За такива пациенти самите лекари казват, че те никога няма да оздравеят. А има хора, които приемат случващото се като още едно изпитание на живота пред тях, като част от кръста който носят и се надяват с помощта на Господ всичко да се оправи. За тях има надежда.

Има и още нещо: в нашите болници условията не са подходящи, макар че не само медици, но и някои пациенти са свикнали да ги считат за подходящи - поради липса на по-добри възможности или липса на смелост да е мечтае. Освен конкретно по лечението, където много може да им се оспорва, самата обстановка е подтискаща. Много от пациентите искат да видят своите близки не точно в такава обстановка. Те искат нормален прием при всекидневни условия, което да им подаде идеята, че могат и да се върнат към това. Или природа... някои дори намират живец в рисковани начинания... забравих кой беше, но още преди 30-ина години един болен от напреднал рак обиколи света... Какво по-лошо може да му се случи, след като му са казали, че и в болницата няма да направят нищо особено за него. Да създава работа на болничния персонал? Близките му все ще го мислят, където и да е, но може пък за него да е дошло време за едно по-друго приключение, какво като може да му е последно... а пък и знае ли някой на кого кое ще му е за последно на тоя свят?!

ОТ ДРУГА РАНА

Клавишите на твойта сила

пружинно стенат за пиано.

Челото ти пръхти припряно

с юзда в изпъкналата жила.

Без кораб погледът витае

пак телевизорно в тавана,

с ресници-мачти по екрана

любими образи чертае.

Дими мечтата, разпиляна

в ракети блудни след зарята...

Вратите будни веят вятър

във вулканичната ти рана.

О, лекарите с важна поза,

сестрите с нежните спринцовки

и санитарите ви ловки -

не знаят твойта диагноза!

Линк към коментар
Share on other sites

Просто трябва да лекувам не един човек, а разбиранията на цялата фамилия
Не мисля.Леля ти трябва да повярва НА ТЕБ.И в този случай има много голямо значение не какво точно казваш - а как го казваш.ЕНЕРГИЯГА,духът на думите ти. Те трябва да са като мощна вълна,която да я изведе от лошото, от болката - ако тя просто се качи на нея.

Когато ближния ти пада, прояви Любовта си. /Аделаида/
и ЕНЕРГИЯТА си,МОЩТА СИ.

И съм напълно съгласен с думите на Кристиян,че:

В основата на всичко болестно май стои страхът.....

…..човек боледува по свое желание……

И обратно, човек може да се излекува, само ако желае....

Страхът и негативните енергии /включително мисли/,които създаваме.

Страхът за мен е - нежелание да се включиш в борбата,да рискуваш себе си. Страхът казва -" СЛАБ СИ - противника е по-силен.При всички положения ще те победи и затова - пази кожицата си,скрии се,бягай". :D

И според мен Донка проблема ти,в случая

Когато страдах от тях, не можех да приема доста неща, с които се срещах в живота, защото ги класифицирах като лоши и грозни и влагах всичко от себе си, за да ги направя по-добри и по-красиви

не е бил,че си била действена - а че си давала класификации "лоши", "грозни".Че си осъждала. Тази негативност се е насочила срещу теб - и е довела до болестите ти.

И за полудяването,а и за другите болести според мен е от голямо значение стремежа да си № 1,най-добрия - - на всяка цена.

От друга страна - нормално е,да имаш високи цели,да искаш да постигнеш нещо значително в някакво отношение -без вреда на никого

Но просто от амбициозност,от показност,от честолюбие да го правиш /тогава именно искаш да си №1/ - само си докарваш болести и неприятности.

Таня - цитата ми допада,но не знам какво искаш да кажеш в случая.

Някога учих две части Висша математика В нея има няколко основни уравнения, които се прилагат в някакъв вид във всичките задачи. На изпит професора записваше на дъската тези уравнения,даваше ни задачите - и пак

масово получавахме слаби оценки. Защото правилото всеки го знае - но прилагането му на практика е съвсем друга работа. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Животът благоприятства на съвременните хора. Условията им са толкова променливи, че без да иска, човек ще придобие самообладание.

Таня, поста е много хубав. Но ще се опитам да разсъждавам в един друг контекст. :hmmmmm:

В миналото, по време на слизането ни на Земята /инволюцията/ обвързаностите, за които говори Лазарев, /а и Ванга също/ са били необходими, защото човекът все пак е трябвало да премине през определен брой прераждания. Обикновено едно чисто същество, необременено с лоша карма, слиза по собствено желание да помогне на рода и самото да се издигне на по-високо ниво.

За това и редуването на преражданията е различно, в зависимост какво трябва да се учи.

Сега ние, като по-осъзнати вече разбираме, че болестите са изпитания, /а и не само болестите, всяка "лоша" случка, също/.

За мен лично, когато осъзнах, че заболяването на дъщеря ми е изпитание и урок, когато започнах да благодаря на Бога за това, тогава започна и просветлението. На фино ниво я чувствам още по-близка и сякаш общувам с нея по телепатичен/чувствен начин.

Да не забравяме, че относително сам си избрал прадядо си.

Думите на Венци са верни. Всяка слизаща душа избира къде и при кого да бъде преродена.

Аз имам спомени, че съм била /в предишни животи/ жрица на прабългарите, а след това "жрица на любовта", преследвана от инквизицията. :harhar::whistling::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:angel: Spored men nie ne izpla6tame grehovete na na6ite roditeli i praroditeli a greha na Adam i Eva , o6te ot satvorenieto na sveta.

Sled sagre6enieto , na parvo miasto nie sme stanali smartni i sme zavartiani ot ma6inata na preragdaneto.

Nie ve4e ne sme v raiskata gradina , nito v blizost do Bog.Nie sme izprateni na zemiata da stradame , a tova ni dokazva 4e sme dale4 ot Gospoda.

Vsi4ko tova vra6tane na zemiata e za da si podgotvim tela na lubovta , s koito da se zavarnem otnovo v raiskata gradina.

Линк към коментар
Share on other sites

Докладвам своето съгласие и аз.

А какво ще кажете за бебетата които  се раждат с болести тежки и след малко съществуване си отиват, може би душата трябва да изживее тези страдания и без да търси ключа и това си има своите причини...да се върне отново после пак :hmmmmm:

Извинявай, сладур, но чак сега видях въпроса ти. Много съм се питала защо невинни дечица си отиват рано от света. Едни на няколко годинки, други дори месечни, някои и на дни...Отговорът дойде като се съсредоточих върху думата невинни и помислих за отрязъка от време, което са проживели.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Една от най-страшните болести е шизофренията.

Другата болест се нарича - омраза към различността, което е едно и също.

Плипомняш ми схващането за различността на Айзък Азимов и един от фантастичните му разкази, където действието се развива в една психиятрия.

И си задавам въпрос за "страшното" и за различното, и мястото на болните и околните сред тях.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Страхът е най-големия враг на човека.

Самото заглавие на темата предполага това, че някои хора не са се разделилил със страха, а са подвластни на неговата зависимост.

Няма страшни болести!

Всяка болест идва да ти удари камбанката за това, че нещо в ежедневния ти живот не върви според Вселенските правила и е време да се съобразиш с тях.

Който разбере това послание се оправя бързо. Който не го разбере, Бог да му е на помощ.

Така че няма нелечими болести.

Умът е този, който разболява тялото и умът е този, който го оздравява, когато си осъзнал силата на мисълта, разбира се.

Всичко в живота на човека зависи от Ума, от Мислите.

Това е Великата тайна!

:)

Линк към коментар
Share on other sites

А от чувствата? Зависи ли и от чувствата? Или ума е по-важен?

Линк към коментар
Share on other sites

Най-страшната болест е егоизма.

Да си роб на чувствата си,да си роб на емоциите си,да си роб на мечтите си,да си роб на тялото си.

Линк към коментар
Share on other sites

А от чувствата? Зависи ли и от чувствата? Или ума е по-важен?

Няма по-важно и по-неважно. Всичко е важно!

:)

Попитах, защото на няколко места в различни теми ми направи впечатление, че наблягаш на това - ума, мислите, въобще на менталния план/менталността.

Ако искаш сподели по-подробно, какво имаш предвид - особено тук, в тази тема, мисля ще бъде полезно!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...