Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дали е нещо сериозно


Recommended Posts

Здравейте.Моят проблем е следния.В момента съм кандидат-студентка и уча за изпити,не се нспивам,събирам много стрес и от други въняни фактори и като цяло съм в много стресов период,Преди време получавах панически атаки,мислех че ми има нещо,но разбрах,че съм съвсем здрава и лека полека ги преодолях и пак не напълно.

Преди няколко дена както си стоях у дома усетих отпадналост,замаяност,казах н майка ми понеже тя е лекар,мери ми кръвното-беше ми паднало,после цяла вечер не спах,бях неспокойна,на другия ден си бях добре.Така и не разбрах-вечерта наистина ли ми имаше нещо или е била поредната паническа атака.След няколко дена една сутрин като се събудих усещах странна болка "в корена" на езика като преглъщам.Майка ми реши да вземе да ме изследва-изследванията ми не бяха много добри кръвната захар беше 6(а попринцип ми е 4 и нещо),хемоглобина също беше повишен.Пия противозачатъчни за регулиране на цикъла и майка ми предоложи,че е от това,не изглеждаше много притеснена,успокоих се и аз.В последствие се разбра,че това на езика ми са някакви афти,най-вероятно от вирус.2 сутрини подред обаче се събуждам с доста подути очи,после леко ми спадат,но ми парят,освен това ходя често до толетна по малка нужда.Вчера усещах болки в корема като преди цикъл,въреки,че пич хапчета и че въпросния отмина преди 1 седмица,имах и запек.Притеснява ме това,че майка ми изглежда леко притеснена след вчера и днес,гледа ми очите,пита ме дали съм била до тоалетна,дали ме боли корема,дали ми е зле,а тя попринцип не приема толкова сериозно оплакваннията ми.Като я питам дали ми има нещо кзва не...

А днес пак ми стана нещо подобно,пак ми беше паднало кръвното от 110.80 на 100.60.Не мога да разбера дали ми има нещо наистина или всичко е от нерви...В момента усещам някакво напрежение в краката но в горната част към областта на ханша,отпадналост,сънливост

Притеснена съм наистина,според вас дали наистина ми има нещо,на какво могат да се дължат изредените симптоми-вирус,стрес,нещо по-сериозно...Да не развия диабет.Моля ви за отговор и балгодаря предварително

Линк към коментар
Share on other sites

Драга ми Кристина, всичко ти идва от СТРЕСА преди изпита. И паническите атаки, и падането на кръвното, и странните болки в корена на езика и кр. захар 6 - която си е в референтните граници и хемоглобина. Противозачатъчните обаче, допълнително утежняват нещата!

Но всичко е от пустата предизпитна треска! Споко, и това ще мине.

В твоя случай, чудесно хармонизиращо би ти подействала хомеопатията. Хармонизиращо, за да може спокойно и съсредоточено да учиш за изпитите, а не "зомбиращо", каквото е действието на транквилантите и психотропните. Кураж!

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко, което изреждаш са нормални неща, нищо особено.

Виж, комбинацията им е леко притеснителна. В смисъл, че може да умираш от страх как ще се представиш на изпита. Няма значение той. Каквото стане, стане.

Но ми е много странно как така пък майка ти е решила да ти регулира цикъла с противозачатъчни?! И защо трябва да се регулира?! Или го използваш като извинение?!

Защото всички симптоми на стрес и нервност като едното нищо могат да идват от протиозачатъчните.

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко, което изреждаш са нормални неща, нищо особено.

Виж, комбинацията им е леко притеснителна. В смисъл, че може да умираш от страх как ще се представиш на изпита. Няма значение той. Каквото стане, стане.

Но ми е много странно как така пък майка ти е решила да ти регулира цикъла с противозачатъчни?! И защо трябва да се регулира?! Или го използваш като извинение?!

Защото всички симптоми на стрес и нервност като едното нищо могат да идват от протиозачатъчните.

Възможно да е проява на Контрол, от кой, тя не споменава, но в интерес на истината казва, че майка и, с основание, се безпокои че противозачатъчните са възможна причина за стреса.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Антон Каро

По-скоро майка й е причина за стреса, отколкото контрацептивите.

Контрацептивите вече са с много ниски нива на хормони и много слаби странични ефекти. Не че съм пил от точно от нейните хапчета,

но четейки Досиетата за регистрация на по-известните лекарствени препарати в Лекарствената комисия за придобиване на разрешение за разпространение в България,

се убеждавам, че вероятно няма проблем с тях - на водещи фармацефтични фирми - Байер, Гедеон Рихтерфарма и прочие.

Линк към коментар
Share on other sites

Контрацептивите вече са с много ниски нива на хормони и много слаби странични ефекти.

Не съм съгласна с това!

Преди известно време се наложи да приемам контрацептиви имено със същата цел - регулиране на цикъла. При мен се появиха много от страничните ефекти, които бяха описани в листовката - астматични пристъпи, сърцебиене, стягане в гърлото и т.н. Когато ги споделих с лекуващия гинеколог, той ме гледаше учудено и не вярваше, а личният лекар беше готов да ми даде направление за психиатър...

Слава Богу открих хомеопатията в подходящия момент и за малък период от време ~ 10 дни се справих с проблема, с който конвенционалната медицина не успя за 4 месеца...

Хормоналните л-ва може да са по-леки от преди, но страничните ефекти си остават и не са никак слаби, може да се появават на 1/100 жени, но ги има...

Редактирано от Anita03
Линк към коментар
Share on other sites

Контрацептивите вече са с много ниски нива на хормони и много слаби странични ефекти.

Доколкото слабо въздействие може да има една мечка в стъкларски магазин...

Линк към коментар
Share on other sites

Контрацептивите не се понасят добре от всеки организъм и могат да имат най-различни странични ефекти.

Според мен няма такъв хормонален препарат, който да не уврежда организма, дори при приема му да не се наблюдават странични ефекти.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.Първо да кажа,че ПА със сигурност не са от противозачатъчните.А те с ами предписани от гинеколог,понеже имам проблеми с цикъла,винаги съм имала и пия такива хапчета още от доста малка(винаги изписвани от лекар специалист).Тези,които пия са с много ниско съдържание на хормони,но пак не изключвам възможността те да са повлияли на изследванията.Иначе не ги пия за пръв път и те ми понасят най-добре от всички които съм пила на организма.А проблемите с цикъла ми са,че е нередовен,преди време имах проблеми и с хормоните но се регулира от хапчетата.

А сега да кажа за ПА.Те започнаха някъде към октомври 2010,когато започнах сериозната подготовка за изпитите.Преминах през еднин малък ад,буквално.Пиех ривотрил-най-голямата ми грешка.Всички подобни хапчета са боклуци,които само влошават още повече положението,защото ставаш зависим от тях и проблемите ти стават два-да преодолееш ПА(което НЯМА да стане с хапчетата) и да преодолееш зависимостта си от хапчетата.Аз бях стигнала до там,че спях с тях в джоба на пижамата си(да не говорим,че не излизах никъде без тях,а ако случайно ги забравех,ПА се появяваше поради тази причина).Получавах ПА по 5-6 може и повече пъти на ден,бях...не не искам да си спомням.И така един ден баща ми реши д ами изпише антидепресанти...И тогава се осъзнах.За най-много две седмици(след месеци страдания) аз САМА преодолях двата си проблема ПА и зависимостта от ривотрила.Всичко е психика,ако сам не оправиш проблема си няма кого,аз просто се бях предала,но разбрах че съм много силна личност,щом преодолях най-трудното-себе си.Сега ако разбера със сигурност че тези симптоми са от нерви и стес,просто вече нямат шанс,ще ги резна много здраво,ПА вече нямат шанс при мен.Аз исках просто да разбера дали наистина да имам повод за притеснение,че има нещо със здравете ми РЕАЛНО,а не че психиката ми го изкривява така.Но като се замисля май пак всичко от от стресмнерви и психика.Единият ми изпит мина,след 20 дена минават и другите два,после ще сменя средата си,защото ме потиска изключително много(и града и хората) и мисля,че ще заживея един нов,щастлив и безгрижен от към страна на такива проблеми живот.Дано.Щом и вие казвате че тези симптоми не се свързват с нищо,ви вярвам. :))

А смао да питам-чувството на отпадналост пак е от нерви нали :)

Линк към коментар
Share on other sites

...........................................А смао да питам-чувството на отпадналост пак е от нерви нали smile.gif

Абсолютно. Стреса така е притиснал жизнената ти сила, че я е смачкал като пружина до най-ниска точка. Щом обаче се отстрани проблема, енергията ти би трябвало да отскочи пак нагоре.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...