Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрологични прогнози - 2012 година


Recommended Posts

Здравейте!

Някой да се е ровил в астрологията относно това, какво предстои за новата година?

Линк към коментар
Share on other sites

Сатурн напуска Везните, в които лъсна истината за парите, за реда в обществото ни, за богатствата и красивите етикети...

Очаква ни "затягането на гайките" в Скорпиона - дали ще потънем в тъмните стихии и в блатото на престъпност, отмъстителни безцелни палежи, с които да се изпуска парата? Ще успеем ли да овладеем скритите си сили или ще ги оставим те да завладеят нас? Оценката ще я получим 2015 г.

Квадратът на Уран и Плутон - Плутон в неумолимия Козирог, а Уран в напиращия да води събитията Овен. Ще успеем ли да им намерим подходящите роли в личния си живот без да сблъскаме рогата вътре в самите себе си и с хората около нас? Дано като се окажем наведена глава срещу другите рога, се сетим, че сме и двамата на едно тясно мостче над реката....

Надявам се Нептун, който си влиза в Рибите да ни отвори сетивата, които досега не сме използвали, но да не ни остави разплакани над собственото си усещане за самота

Това само повърхностни разсъждения след пръв поглед - ще се радвам да чуя още. И да не забравяме, че звездите предполагат, но ние разполагаме с живота си.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Сатурн се изкашля и тихо промърмори, че има още доста време докато стигне до следващата спирка - на Скорпиона, това ще стане едва на 6.10.2012. Дотогава ще му се наложи ретроградно да се върне на предишните гари, та неговите пътници да наваксат с пропуснатото.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Сатурн се връща обратно, без да излезе дори от Везни и както виждаме - финансовата криза ахааа да тръгне да се подобрява, ама не, и тя си се връща с нова сила. Все пак това според мен ще са последните моменти на кризата. Януари/февруари ще са последните сериозни месеци в това отношение, защото след това и Юпитер влиза в Телец и ще помогне да се оправят материалните ни дела.

През март нещата значително ще се подобрят, може да се каже в почти всички сфери и хората някак ще добият оптимистичен поглед, че всичко започва да върви в положителна посока. Обаче през април ще се случат разни сътресителни събития и то съвсем неочаквани (така както никой не предполагаше арабската криза) и пак вързани с управляващи/властимащи, падане на авторитети и т.н. с помощта на информация ... а бе, подобно на арабските събития, но този път ще засегне други държави (сега нямам време да погледна евентуално кои - пък и дали ще видя :P е съвсем друг въпрос).

Сега отивам на работа, но обещавам да продължа.

Хубав ден!

Линк към коментар
Share on other sites

Ако говорим за Сатурн, бих предвидила още сериозни опити да се постигне някакво стабилизиране посредством интензивна комуникация между заинтересуваните страни - поне докато той се "люлее" в последните градуси на везните. Ако говорим в личен план до октомври имаме благоприятен период за установяване и стабилизиране на важни за нас взаимоотношения, позиции, стратегии на работа. И все пак няма как да пренебрегнем влизането в скорпиона. Връщайки се в далечната 1983 г. в личния ми живот започна много сериозна трансформация в дълбок вътрешен план. Събитията, през които минавах тогава предизвикаха и разрушиха много голяма част от вътрешните ми нагласи към себе си, към моите най-близки, към заниманията ми. За съжаление тогава нямах никаква представа от астрология и се съпротивлявах и "замазвах" с оправдания и безумно звучащи ми сега обяснения вътрешните си конфликти вместо да осъзная реалните си задачи. Сега отново се задават почти същите обстоятелства, но вече съм в по-различна роля. Надявам се да съм научила този урок и този път да съм на гребена на вълната, а не да се давя отдолу. :)

Интересно ми е доколко и как ще влияе Юпитер, минавайки последователно през телеца и близнаците. Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

За скорпиона /съдейки по себе си ;), т. е. от малкото към голямото / има невероятната способност да се самоизяде, да се срине и да потъне в най-тамните места, но точно, когато всички смятат, че е унищожен, като птица феникс възкръсва и се понася към нови висини... Та възползвайте се от скорпиона, когато му дойде времето... :whistling::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Та така, да си продължа аз, какво ми се срува, че сочи астрологията за 2012 година.

Бях стигнала до април, дето ми се виждат едни събития от ранга на събитията в арабските страни, започнали в началото на миналата година (или май дори беше в края на поминалата). Поогледах едно-друго и според мен епицентърът на събитията този път ще е изместен на северозапад. Хм, сега като пиша и на мен ми се струва малко смътно, ама по-ясно не знам дали може да ми стане. На северозапад спрямо арабските страни. Ама те са на една обширна територия :hmmmmm: И все пак поне 5 градуса по на север като географска ширина и леко на запад, може би Испания ... А бе, май както и да го погледна, все попадаме на страна от Евросъюза.

През май ще има опити/действия нещата да се нормалзират (разбирай - върнат в старото, консервативно русло). Безуспешно. Волята на хората (Слънцето) е да запази старото (съвпад с Южен възел), а на съдбата (Плутон) да го разруши (квадратура с възлите). Познайте кой ще победи :)

Юли става много напечено от една страна, но и точно тогава ще се създадат първите условия за разрешаване на нещата.

През август нещата ще изглеждат зле, но процесът на изясняване и разрешаване на проблемите ще продължи, въпреки известно забуксуване (Сатурн в съвпад с Марс).

А през есента тенденцията към подобряване ще се задържи, но според мен процесите ще са бавни и продължителни.

Юпитер в Телец дава приложение и осмисляне на висшите идеи, религията, философията в материалната сфера; предполага подобряване на бита, но също така дава възможност да се осъзнае какво е правилното отношение към материалния свят. Докато в Близнаци Юпитер е в падение - духовните идеи, любовта към Бог и т.н. се интерпретират през рационалното съзнание, ментала, а както знаем, това не е най-добрата интерпретация.

Сатурн в Скорпион аз мисля, ще даде няколко неща, но може би най-важното - ще блеснат разни тайни и манипулации в световен мащаб.

Това засега от мен.

И ... колеги астролози, хайде, включете се де :)

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Любопитно ми е ,от гледна точка на Астрологията какви са очертават 21.12.2012 и следващият ден 22.12.2012 ?Ясно е че няма да има край на света ,надявам се да има апокалипсис на света на лъжите :) .

Линк към коментар
Share on other sites

И двата дни нямат някакъв съществен негативен потенциал.

Напротив - забелязват се условия за развитие в положителна посока.

Остава квадратурата на Уран към Плутон (която обаче се забелязва още от април 2012 и ще бъде точна на 23 срещу 24 юни) и от 18 декември също на Уран към Слънцето. Второто може да се тълкува като тенденция да се промени/разруши/обнови волята на човека. Но квадратът става точен не на 21.12, а чак към 30.12. Има и едни негативни аспекти към Венера - опозиция на Юпитер, съвсем точна на 21/22.12. и квадратура на Нептун, която обаче е точна на 16.12., след това е разходяща и към 21.12 вече не съществува. В момента не мога да осмисля как би могло да се интерпретира това - пак ще пиша :)

П.П. Ха, както си пишех и изведнъж ми светна - ама то 23/24 юни не е ли Еньовден? :3d_131: Виж ти!

П.П.П. Още нещо, поне при транзитите, за Уран е много по-важен периода ПРЕДИ точния аспект (той нали си е такъв един изпреварващ, изненадващ, новатор), та може би към 21.12 да има по-силно въздействие квадратурата Уран - Слънце.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Та така, да си продължа аз, какво ми се срува, че сочи астрологията за 2012 година.

Бях стигнала до април, дето ми се виждат едни събития от ранга на събитията в арабските страни, започнали в началото на миналата година (или май дори беше в края на поминалата). Поогледах едно-друго и според мен епицентърът на събитията този път ще е изместен на северозапад. Хм, сега като пиша и на мен ми се струва малко смътно, ама по-ясно не знам дали може да ми стане. На северозапад спрямо арабските страни. Ама те са на една обширна територия :hmmmmm: И все пак поне 5 градуса по на север като географска ширина и леко на запад, може би Испания ... А бе, май както и да го погледна, все попадаме на страна от Евросъюза.

През май ще има опити/действия нещата да се нормалзират (разбирай - върнат в старото, консервативно русло). Безуспешно. Волята на хората (Слънцето) е да запази старото (съвпад с Южен възел), а на съдбата (Плутон) да го разруши (квадратура с възлите). Познайте кой ще победи :)

Юли става много напечено от една страна, но и точно тогава ще се създадат първите условия за разрешаване на нещата.

През август нещата ще изглеждат зле, но процесът на изясняване и разрешаване на проблемите ще продължи, въпреки известно забуксуване (Сатурн в съвпад с Марс).

А през есента тенденцията към подобряване ще се задържи, но според мен процесите ще са бавни и продължителни.

Юпитер в Телец дава приложение и осмисляне на висшите идеи, религията, философията в материалната сфера; предполага подобряване на бита, но също така дава възможност да се осъзнае какво е правилното отношение към материалния свят. Докато в Близнаци Юпитер е в падение - духовните идеи, любовта към Бог и т.н. се интерпретират през рационалното съзнание, ментала, а както знаем, това не е най-добрата интерпретация.

Сатурн в Скорпион аз мисля, ще даде няколко неща, но може би най-важното - ще блеснат разни тайни и манипулации в световен мащаб.

...

Мдааа, не съм добре с географията явно.

Като гледам какви са събитията напоследък, май няма да е Испания тази държава, ами Гърция (имам предвид финансовите и икономически трудности на тази държава, говори се направо за фалит). Най-наострена срещу Гърция (може би с право) е Германия.

Но що така все Германия е намесена в световните конфликти?! :hmmmmm:

И първата, и втората световни войни, все тя е в центъра, по средата. И ние все играем анблок с нея. Включително и сега левът е вързан първо към марката и чак след това към еврото. Винаги преди (имам предвид първите две войни) нашите политици са се изказвали със задоволство, че сме съюзници с тази силна държава. Както и сега със задоволство отбелязват, че дори и да се срине еврото, ние сме си вързани с марката, която е валутната единица на най-стабилната в тази финансова криза държава.

Защо ми изглежда твърде познато всичко това ...

И нужно ли е и трети път?

Дано всички сме си научили урока вече и нещата се разминат по-тихо и кротко.

П.П. Като започна да ги мисля и навързвам едни ... Учителят и Щайнер, България и Германия. Случайно или?

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Да, Сатурн се връща обратно, без да излезе дори от Везни и както виждаме - финансовата криза ахааа да тръгне да се подобрява, ама не, и тя си се връща с нова сила. Все пак това според мен ще са последните моменти на кризата. Януари/февруари ще са последните сериозни месеци в това отношение, защото след това и Юпитер влиза в Телец и ще помогне да се оправят материалните ни дела.

През март нещата значително ще се подобрят, може да се каже в почти всички сфери и хората някак ще добият оптимистичен поглед, че всичко започва да върви в положителна посока. Обаче през април ще се случат разни сътресителни събития и то съвсем неочаквани (така както никой не предполагаше арабската криза) и пак вързани с управляващи/властимащи, падане на авторитети и т.н. с помощта на информация ... а бе, подобно на арабските събития, но този път ще засегне други държави (сега нямам време да погледна евентуално кои - пък и дали ще видя :P е съвсем друг въпрос).

Сега отивам на работа, но обещавам да продължа.

Хубав ден!

Диана ще си позволя едно малко уточнение.Ами той Сатурн не е излизал от Везни -за да сме точни .На 29.10.2009г.Сатурн премина във Везни.През януари 2010 Сатурн е ретрограден във Везни и по това време са движи и през двата знака-Дева и Везни.Сатурн навлиза окончателно в Скорпион 06.10.2012г.Още едно уточнение относно Юпитер в Телец.Казваш януари-февруари ще са последните сериозни месеци защото ЮПИТЕР ВЛИЗА В ТЕЛЕЦ.Ами Юпитер е влязъл в Телец на 04.06.2011година и ще си е там до 11.06 2012.След това отива в Близнаци.
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, aiia, но ако се зачетеш в по-предните постове, ще се ориентираш, защо така съм го написала. Донка беше избързала малко, а аз и jul точно това се опитвахме да й кажем - че чак през октомври тази година Сатурн ще премине в Скорпион.

Пък за Юпитер си съвършено права - много нескопосано съм го написала :lol: Ама иначе щеше да излезе много дълго (а аз нали съм бързи, смели, сръчни :) ). Защото, ако трябва да сме точни, той Юпитерчо от доста време си е в Телец, както съвсем правилно си написала, и това си пролича с разни сигнали за излизане от кризата. Обаче после тръгна назад и ахаааа да излезе от Телец, но точно след Коледа се залюля на пети в първия градус на Телеца и хоп пак тръгна напред. Това също си имаше своя отзвук в световен мащаб - по време на ретроградното му движение се чуха гласове, че кризата не си отива, напротив, опитва се да се върне и то с нова сила. Та и сега той си е в Телец, но аз като писах прогнозата имах и някои други аспекти предвид.

Общо взето дори и да изглежда нахвърляно, внимавам какво пиша, специално пък за астрологията още повече - нали ми е слабост :)

Я да уточня още нещо, че както съм го написала, може би не е много ясно.

Казвам, че за кризата януари и февруари ще са последни. Имам предвид тази, финансовата криза, която е в момента. А после - после пак няма да е спокойно, но фокусът ще се измести. Ще се случат събития, които ще бъдат по-важни от нея. И вече общо взето прилично съм описала, какви ми се струва, че ще бъдат тези събития.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте , начинаещ съм в астрологията и се чудех къде да си задам въпроса , видях че тук правите различни прогнози , може да съм пропуснал но не видях една дата която ме интерсува става дума за 14март 2012 и положението на планетите тогава , образува се един много точен земен тригон който на мен ми е много интересен , с 2 думи някой по вещ ако може да даде мнение :)

(Юпитер и Венера в съвпад 9-ти градус на Телец)

(Марс 9-ти градус на Дева )

(Плутон 9-ти градус на Козирог)

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление и аз съм пълен лаик, но е интересно още как въпросният тригон би повлиял точно на земните зодиакални знаци?

Линк към коментар
Share on other sites

Турболенциите на прехода вече са осезаеми и видими дори с просто око. Дръжте се здраво за вътрешните си колони от Светлина. С настъпващото довечера в 20:36 ч. новолуние, при съвпад на Луната с Нептун /съвпадът е точен!/ в Риби, ще се разгръща мощно раздвижване на подсъзнанието и всичко скътано там, най-вече кармата и неотработените нисковибрационни енергии в нас. При ниските вибрации ще има заблуждения и силни мъглявини. При високите вибрации ще има величествен поток осъзнаване. Не се страхувайте! Преходът е неизбежен и ние смело нагазваме в него. За всички, които искат да творят живота си казвам, че новолунието е изключително подходящо време да изразите ясно и точно какво искате да ви се случи от тук нататък. Формулирайте внимателно, защото сътворяването вече върви със скоростта на Светлината.

През тази седмица в сила влезе нова тенденция: многократно се усили енергията на Риби! Тази тенденция е нова не само за този годишен цикъл, но и за последните 164 години - Нептун в Риби е започнал своя нов цикъл. Само по себе си това означава, че предишните морални, психологически и религиозни ценности на много, много от нас през следващите години ще изгубят своето значение. Много неща ще бъдат изтрити от паметта, ще остане "голата същност". Но на нейна основа постепенно ще възникнат новите ценности.

Слънцето е влязло в сектора на Риби и до края на тази седмица се намира в съединение с Нептун, транслирайки съответните импулси към нас. А кой как ще ги възприеме, вече е друг въпрос... В последните часове на вторник и в първите часове на сряда е новолунието в знака

на Риби, в съединение с Нептун. Символично новият за цялата планета "Нептунов" импулс в този момент се спуска върху Земята. Това съединение на Луната и Слънцето е в 3-и градус от сектора на Риби, което има следния символичен смисъл:

"Вкаменена гора. Способност да се запазят свидетелства за постиженията, присъщи на зрелите култури. Безсмъртие."

Ще рискуваме да интрепретираме това като отваряща се врата в Историята, в "безсмъртието". Нещо напълно отработено и при това притежаващо ценност за нашия личен опит в нашата лична история или общочовешките ценности започват да се спускат в безсмъртието и при това си отиват от реалния делничен живот. Едва ли сме в състояние да забележим веднага този процес и още повече да му повлияем. Нептун акцентира ВЯРАТА.

Остава ни само да вярваме, че всичко, което ние така или иначе ще изгубим през следващите месеци и години, няма да изчезне безследно, а ще остане в историята на човечеството и нашата лична история като "вкаменена гора" на паметта и подсъзнателните мотивации. И това ще бъде една хубава история.

http://mmargaritta.b...20-26-2012.html

През 2012 г. ще настъпи друга важна промяна: Нептун влиза в зодиакалния знак на Риби, което ще даде нов тласък към духовното развитие на човечеството.

Интересно е да се отбележи, че една от характеристиките на Нептун в Риби , е именно желанието да се служи на другите, желанието за духовно единение и развитие на всички.

Важно е да знаем, че промените са равни за всички, а не само за отделни, богоизбрани хора или само за трениращите и осъзнатите. Основният принцип е, че всички имат шанс, всички имат възможност да продължат напред и да се развиват, независимо дали това ще се случи по-рано или по-късно.

http://attraction.do.am/forum/35-96-1

Транзитът на Нептун в Риби, който предстои (подобно на предишния от 1848-1852 г.), е придружен от силен аспект между Уран и Плутон. Това комбинирано влияние вдъхновява революции, радикални промени и разрушаване на статуквото. Влиянието на Нептун може да обгърне в илюзии треската за революция или да вдъхнови човечеството към по-добри дела и отхвърляне на предразсъдъците и различията.

С предвижването от епохата на Рибите към тази на Водолей, хората се отърсват от заблудите, наложени от религиозните догми през последните 2000 години. Водолеят е по-загрижен за правата на индивида. Същевременно може да бъде брутален в стремежа си да наложи социално равенство, както става ясно от историята и събития като Френската революция.

На прага на новата епоха преминаването на Нептун в Риби представлява в някакъв план завършек на предишната – последен тест на способността да преодоляваме импулсите, които ни карат да се губим в неосъзнати подтици. А напротив – възбуждане на стремеж да достигнем по-високо ниво на осъзнаване и развитие на нашите идеали и мечти.

През първите осем години от транзита Нептун ще се предвижва през Риби заедно с Хирон. В ролята му на ранения лечител, Хирон разкрива всяка сфера от обществения живот, която се нуждае от освобождаване и оздравяване, за да се достигне до по-голяма мъдрост.

Рибите ни подтикват да копнеем да се върнем към източника – да се слеем с по-висша сила, отвъд ограниченията на сетивата. По-лесно се свързваме с колективното неосъзнаваното под влиянието на този знак. Преминаването на Нептун през него и изтъняването на границите между различните реалности ще направи всекидневието доста по-объркано и изпълнено с мечти и заблуди. Далечната планета ни вдъхновя да надскочим тривиалната действителност и в идеалния вариант това се случва чрез свързване по някакъв начин с божественото. То може да се възприеме като източник на творческия огън, изразяване на креативността чрез лимитираното ни съзнателно преживяване. Способността ни да съчувстваме на страдащите е засилена. Ако се съсредоточим в практикуването на някакъв вид духовно учение, ще сме в състояние изцяло да възприемем божествената мъдрост, особено през периода на Хирон в Риби.

С квадратурата между Уран и Плутон през следващите четири години, революциите и радикални промени ще са част от събитията, които предстоят в световен план. Нептун в Риби може да ни подтикнем да избягаме от трудностите на този интензивен период в неподозирани висини на отрицание. Но и да потърсим нови начин за осъзнаването на проблема, чрез които да постигнем истинска промяна и трансформация. Влиянието на планетата ни предоставя възможност за творчество и развитие на въображението. Комбинирано със силния Уранов стремеж за открития и изобретения, то може да доведе до създаване на невероятни неща за света на бъдещето.

Символът на знака са две риби, плуващи в различни посоки. Рибите се свързват със светеца и грешника, жреца и пристрастения. Наш избор е, както винаги е било, дали ще поемем по лесния път на сън и заблуда или ще останем будни, за да оползотворим мощната енергия за промяна, която се задава.

http://www.astronovi...12-2025_07.html

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Турболенциите на прехода вече са осезаеми и видими дори с просто око. Дръжте се здраво за вътрешните си колони от Светлина. С настъпващото довечера в 20:36 ч. новолуние, при съвпад на Луната с Нептун /съвпадът е точен!/ в Риби, ще се разгръща мощно раздвижване на подсъзнанието и всичко скътано там, най-вече кармата и неотработените нисковибрационни енергии в нас.

Новолунието настъпва в 00.34 на 22.02.2012. За справка: http://www.astrohoroscope.info/moon.htm

Линк към коментар
Share on other sites

Пазителите на кармата ни изпитват до Великден

Марс, който дава импулс на човечеството да крачи напред, тръгна назад. Явлението, известно като ретроградност, стартира през януари и ще продължи до Великден.

Периодът ще предложи много изненади, преобръщане на ситуацията при почти всички зодиакални знаци. Никой няма да се чувства уютно в кожата си, в дома си, в душевния си мир, на работното място особено. Причината е кармичният тест, който дава съдбата, казват метафизиците. Изпитът ще извиси едни до непознати висоти, а други ще свали на земята бързо-бързо, за да им покаже къде грешат. За такива дни древните мъдреци казват, че човек трябва да обърне взор навътре към себе си и да подреди душевния си мир. Може да се планира, но не е препоръчително да се започва ново дело или работа. В това време на много от знаците ще се предложат кармични изпитания от този или от минал живот, с които не са се справили, както са изисквали техните невидими духовни учители. Тъй като ретроградността на Марс попада в Дева, то в случая явлението ще засегне и хранителния режим, тъй като този знак в съюз с червената планета дирижира апетита и стомаха.

http://www.standartnews.com/lyubopitno-misterii/pazitelite_na_karmata_ni_izpitvat_do_velikden-136954.html

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , начинаещ съм в астрологията и се чудех къде да си задам въпроса , видях че тук правите различни прогнози , може да съм пропуснал но не видях една дата която ме интерсува става дума за 14март 2012 и положението на планетите тогава , образува се един много точен земен тригон който на мен ми е много интересен , с 2 думи някой по вещ ако може да даде мнение :)

(Юпитер и Венера в съвпад 9-ти градус на Телец)

(Марс 9-ти градус на Дева )

(Плутон 9-ти градус на Козирог)

Съвсем по първолашки ще разсъждавам:

По принцип Плутон влияе на личните съдби на хората индиректно. В този конкретен случай, струва ми се, имаме подобно влияние. Плутон в Козирог вече няколко години тресе финансите, правителствата, диктаторските режими. Може би тригонът с Марс, Венера и Юпитер едновременно е нещо като плутониански лъч в нашия личен живот - време за "пролетно почистване", за хармонизиране на отношения - както във вътрешен, така и в съвсем видим, земен план. Може би за приключване на една изчерпала се връзка или, обратно, за придвижване на ново ниво в една узряла за това връзка. В професионален план Плутон може би ще ни изрита да предприемем отдавна мислено "разрушаване" на стари модели и процедури, стара обстановка или закостеняла технология, която ни спъва, но не сме имали възможността или куража да променим нещата...

(допълнение за Марс в Дева - може би е назряло времето за драстични промени в хранителния ни режим - изхвърляне на стари и вредни за нас хранителни навици и даване на простор за нещо ново и хармонично на нашия организъм?)

Ще съм благодарна да се включат нашите опитни колеги!

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

http://www.temura.net/%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF-%D0%B7%D0%B0-2012-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0/#more-5914

В астрологично отношение 2012 година няма да бъде лека. Това е най-вече заради квадратурата на Уран и Плутон, която се развива от няколко години. През лятото на 2009 година двете планети достигнаха първото приближение до квадрата, 85 градуса, скъсявайки дистанцията постъпателно през юли 2010 г., на 87 , и през август 2011г., на 89 градуса.

Предстои да се случи точен квадрат между Уран и Плутон, точно 90 градуса, на 24 юни 2012 г., който ще се задържи в диапазона 90-91 градуса до 18 септември, когато отново квадратът е почти точен и двете планети са ретроградни. Следващата критична фаза на аспекта е между 20 май и 31 октомври 2013 година, а продължение ще има още няколко пъти до средата на 2017 година, съответно при други астрологични условия.

Докато трае квадратурата на Плутон и Уран спокойствието и сигурността на Земята ще бъдат трудно постижими и ще изискват невероятно много целенасочени и обединени усилия на повече хора и повече държави.“

Облекчаващо обстоятелство през 2012 г., е това, че Сатурн макар да се движи през кардиналните Везни, а той това ще го прави до 5 октомври, се откъсна от Тао квадрата с Уран и Плутон и от опозицията с Юпитер, конфигурации, които допринесоха най-много за напрежението в икономиката и в политическия живот в света през 2011 година.

Квадратът на Уран и Плутон ще подклажда напрежение през цялата година. Уран в Овен е зареден с голяма реформаторска мощ, в която ще бъдат включени все повече хора, с активното участие на медиите, новите технологии и социалните мрежи.

В действие е втората половина на цикъла Сатурн-Уран, който започна със съвпада на планетите в периода ноември 1987- декември 1988г., в края на Стрелеца и допринесе за разпада на социалистическия лагер през деветдесетте години на миналия век. Този цикъл е катализатор на дълбоки промени в икономиката и държавността, в структурата на отделни държави или обединения от държави. Натрупаното през първата половина на цикъла Сатурн-Уран се изрази в периода на опозиция на планетите 2008 – 2010 г., до средата на 2011 г., като икономическа криза разгърнала се във световен мащаб и последвалите локални революции в държави като Тунис, Египет, Либия, Сирия. Този процес на революционни промени, преврати, смяна на лидери в държави, където управлението се онаследява, ще продължи през 2012-а и в следващите години.

Квадратът Уран-Плутон в кардиналните Овен-Козирог, провокира агресия и завоевателни стремежи. Уран в Овен е много напорист и импулсивен, действа изключително силно на урановия тип хора, и урановите държави, провокира анархизъм и разрушителни действия без оглед на последствията. Уран влияе върху техниката, компютри, електроника, интернет и върху всичко, което оказва въздействие върху идеите, върху начина на мислене на хората. Плутон е носител на трансформация, която е резултат на натрупана и компресирана енергия, и която експлодира в определен момент, за да освободи напрежението.

Квадратът, който свързва двете планети, е аспект на разрушението. Той е непримирим и кардинален по природа, изисква коренна и решителна промяна, схватка между различни тенденции и неотстъпващи от позицията си страни. В кардиналните знаци Овен и Козирог, този квадрат на Уран и Плутон може да доведе света до изключително кризисен момент. Квадратът Уран-Плутон става точен през юни и през септември, но като катализатор на неговото изразяване могат да служат други астрологични фактори, което разширява зоната на влияние от февруари до края на октомври 2012-та.

От януари до април Марс е ретрограден в Дева, което създава условия за натрупване на недоволство и гняв в определени слоеве от населението. На фона на ретроградния Сатурн ще избият на повърхността комплекси и неудовлетвореност, които ще положат основите на заговори, създаването на групировки и обединения с цел разрушаване на статуквото, нещо което ще се прояви на различни нива както между отделни хора и партии, така и между държави, с общи интереси.

Марс като планета на волята и съсредоточената енергия, ще играе активна роля през 2012 година, най-вече като катализатор на събитията, проектирани от аспектите на далечните планети. Ретроградността му е важна, защото не се случва всяка година. През 2012-та Марс ще се движи назад, от земна гледна точка, от 24 януари до 14 април, в земния знак Дева. Натрупаният негативизъм ще се изрази в периода след слънчевото затъмнение и по-точно по времето на квадрата на Марс със Слънцето между 25 май и 18 юни, когато се активира престъпния контингент и ще има в повече инциденти по суша и въздух, кражби, унищожаване на чуждо имущество, насилие.

На 3 юли Марс преминава от Дева във Везни, като се включва активно към квадрата на Уран и Плутон. Това очертава месец юли като много напрегнат в международен план, особено средата на месеца, 15-16 юли. Ще са нужни обединени усилия, много гъвкавост и разум, за да бъдат преодолени противоречия и претенции, да се избегне разрастване на конфликт и повече жертви. В този период, през месец юли, нараства вероятността за земетресения, експлозии в мини и тунели, изригване на вулкани, бурни ветрове и урагани, инциденти със самолети, влакове и кораби, изобщо една нестабилна международна и климатична обстановка.

Подобен неблагоприятен период, катализиран от аспектите на Марс с Уран и Плутон, е месец ноември, особено периода между слънчевото и лунното затъмнение, 14 -28 ноември. На индивидуално ниво засегнати от сложните взаимоотношения между Марс-Уран-Плутон ще бъдат хората, родени в началото на кардиналните знаци.

Венера също има ретроградност през 2012 година, и тя е в периода 15 май-27 юни, това е времето на така наречения долен съвпад, когато тази вътрешна планета се движи между Земята и Слънцето. Венера се движи назад, е ретроградна, три пъти на 5 години.

На 6 юни 2012 година, сутринта, предстои да наблюдаваме интересно астрономично, но също така и астрологично събитие, така наречения „пасаж на Венера“, преминаването на планетата през диска на Слънцето. Заставането на трите космични тела, Земя-Венера-Слънце, в една ос е рядко събитие, за последен път наблюдавано през 2004 г., пак в началото на месец юни, защото тогава Венера пресича еклиптиката и може да бъде наблюдавана на фона на Слънцето. Пасажът на Венера обаче, едва ли ще предизвика заслужен интерес, защото ще премине на фона на напрегната астрологична обстановка, която отклонява вниманието към злободневни теми на земята.

През 2012 година ще има по-малко слънчеви и лунни затъмнения. Те са само две, през май-юни и през ноември. На 21 май 2012 година ще има пръстеновидно слънчево затъмнение в 1-я градус на Близнаци, последвано от частично лунно затъмнение в 14 градус на Стрелец-Близнаци, на 4 юни. На 14 ноември 2012-та ни очаква пълно слънчево затъмнение в 21-я градус на Скорпион, а две седмици по-късно, на 28 ноември ще наблюдаваме лунно затъмнение в 6-я градус на Близнаци-Стрелец.

И при двете слънчеви затъмнения, на 21 май и на 14 ноември, заради неблагоприятният аспект на съвпада Слънце-Луна към Нептун, се създават условия за подвеждане и измами в големи размери, увеличава се риска от хранителни натравяния и остри алергични реакции, възможни са силни валежи и наводнения.

На 3 февруари Нептун навлиза окончателно в Риби, където ще плува в свои води в следващите 14 години. Като цяло това ще допринесе за внасяне на хармония във сферите управлявани от Нептун и подкрепа на хората с водно влияние. В Нептун в Риби се съсредоточава надеждата светът да премине на едно по-високо духовно ниво, а ние хората да постигнем разбиране за своето място в живота на земята и целта на пребиваването ни във физическото поле на планетата. Другата „страна на монетата“ на пътуването на Нептун през Риби е размиване, хаос и неяснота, поддаване на чуждо влияние, изпадане в зависимост, загуба на посока и излизане от реалността на живота за много хора.

През 2012 година двете изключително важни за нас планети -Юпитер и Сатурн, ще преминат в следващ знак. През по-голямата част от годината, до октомври, Сатурн ще продължава да се движи през Везни, като в периода от 7 февруари до 25 юни е ретрограден. С негова помощ може да бъде направено още много за реформиране на съдебната система, за създаване на среда, в която да бъдат прилагани равнопоставено съществуващите закони, и да бъдат създадени нови, за които е назрял момента.

На 5 октомври 2012 година Сатурн навлиза в Скорпион. Хармоничният аспект, който ще направи с Нептун в Риби на първо време ще даде нови стимули за водните знаци, и в голяма степен ще окаже благоприятно влияние за решаване по същество на спорни въпроси, провокирани от квадрата на Уран-Плутон. Сатурн ще се движи през Скорпион до 2015 година, през което време ще постави на дневен ред решаването на въпроси касаещи паричните потоци, монетарната система, валутите, начините за разплащане между хората и между държавите, банките като институции и сигурността на съхраняването на ценностите, обслужването на кредитите. Сатурн в Скорпион ще изисква стриктност в изпълняването на договореностите, изплащане на дълговете, коректност в търговските взаимоотношения. В следващите години може да се очаква постепенно раздвижване в търговията с недвижими имоти и повишаване цената на жилищата.

В края на 2011 година Юпитер тръгна в права посока в Телец, през който знак ще се движи до средата на месец юни. В този знак Юпитер действа подкрепящо на земните знаци най-вече на материално ниво. По този начин първата половина на годината дава шанс на мнозина да стабилизират финансовото си положение, да си закупят жилище или земя за строеж. На 16 юни 2012 г. Юпитер навлиза в знака Близнаци. Това ще донесе подкрепа на въздушните знаци, но и много лутане, еуфория и нереалистични планове.

На 30 август 2012 година Лунните възли сменят заеманата от тях зодиакална ос,като преминават от Стрелец-Близнаци в Скорпион-Телец. Северният възел в Скорпион ще повиши интереса към всичко тайнствено и мистериозно. Заедно със Сатурн, лунен възел в Скорпион отправя предизвикателства към родените под тази зодия, а също така и към всички от неподвижния кръст.

2012 година ще бъде подкрепяща за земните знаци Телец, Дева и Козирог. Първите месеци на годината, януари, февруари и до средата на март са благоприятни за бизнеса и могат да донесат придобивки на предприемчивите и работливите. Родените под знака на Козирог да обръщат повече внимание на дребните неща в живота, които понякога могат да обърнат и голямата кола.

На огнените знаци 2012 година ще даде възможност за лична реализация, дотолкова доколкото съумеят да усетят новите тенденции и да насочат повече усилия в една цел. Лъв и Стрелец ще имат на своя страна реформатора Уран, докато родените под знака на Овен ще трябва да проявяват повече търпение и постоянство поне до есента, когато Сатурн напусне кардиналните Везни.

Родените във въздушните знаци и през 2012 -та ще имат своите предизвикателства. Близнаци ще имат шанс през юли да извлекат полза в ситуация от типа „двама се карат -трети печели“, стига да не разпилеят много енергия в нереалистични и безперспективни проекти. За Водолей успешен период е от юни до октомври, когато ще черпят сили от две страни. А Везни ще трябва да бъдат все по-сериозни и съсредоточени, ако искат да преминат успешно последния етап от сатурновата си криза.

2012-та се очертава като най-добра за водните знаци. Навлизането на Нептун в Риби е в подкрепа на духовните стремежи и усилията за себеусъвършенстване на родените със слънце в Риби, Рак и Скорпион. За Рак от първата декада месеците април и юли ще изискват повече активност и ангажираност. Скорпион ще трябва да отчитат много фактори, както и интересите на другите, за да постигат целите си. Риби са най-облагодетелствани през 2012 -та, затова ако си поставят ясни цели, бъдат активни и настойчиви, ще се радват на високи постижения.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Същото небесно положение (Уран квадрат Плутон) е имало преди около 80 години - между 1930 и 1935 година. Всъщност това е бил последният такъв квадрат преди настоящия (2011-2015). А като негово земно отражение тогава се е разиграла драмата на Голямата икономическа депресия, завладяла света през същия период........................

Там, където Уран е преден разузнавателен пост и основна защитна сила в авангарда на системата Човек, то Сатурн е началникът на стражата на неговата крепост. А така също - той е и самата крепост, с крепостните стени и кули. Затова приноса на Сатурн в охраната и защитата на човека на всички нива е още по-голям от този на Уран, той е основен. Той е такъв и спрямо планетата Земя и спрямо всички обособени земни територии и общества - човешки, животински, растителни. Тогава Сатурн (основна защита) и Плутон (най-мощната агресивна сила) заедно с техният цикъл какво съставляват? Те стоят в основата при формирането на всички най-драматични състояния сред хората и сред всичко живо на земята, както и на най-големите природни катаклизми и човешки бедствия. Но така също те стоят в основата и на най-ефективното противодействие срещу бедствията. Тъй че имено това може да се научи от астро-картата на този цикъл. А ето какво се случва от няколко дни насам (от около 11.09.2012). Транзит на Сатурн (основна защита) през натален Сатурн (основна защита) в картата на последния, действащ и сега цикъл Сатурн - Плутон, стартирал на 8.11.1982 г. в 2:45 ч. А екзактът на транзита е бил на 14.09.2012 г. в 13:29 ч. българско време..............

А след 6.10.2012г., когато Сатурн навлезе в Скорпион и двете планети (Сатурн и Плутон) ще са във взаимна рецепция през следващите две години и няколко месеца, то битката между Духа от бутилката (Плутон) и самата Бутилка (Сатурн) ще навлязат в своята решителна фаза. При това - във всички сфери и на всички нива сред хората, обществата и природата. И цялата тази синхроничност на земята е и ще е най-адекватна на случващото се на небето.

Но да се върнем към хората, които вече са се почувствали или ще се почувстват по някакъв начин зле или застрашени от нещо в промеждутъка 11-21.09.2012 г. Веднага щом поотмине това тяхно състояние, твърде добре е те да премислят основни ситуации около живота си, защото случилото се показва, че са обект на плутонианска атака и мощно невидимо проникване. Тогава най-напред е нужно те да направят сериозна ревизия на хората, с които се срещат или събират по някакъв повод. И да си отговорят на въпроса: какво търсят там, какво вършат заедно, какви страсти и пристрастявания ги свързват? А после - да се опитат поне временно да игнорират всички тези свои страсти и пристрастявания и да оставят вдъхновението да ги води. То да влияе на решенията им, то да управлява страстите им, а не обратното. Добре би било тези хора и да помислят: защо в Господнята молитва се казва “да бъде твоята Волята”, а не се казва “да бъде моята воля”? Когато кажете: “да бъде Твоята воля” същото означава, че упълномощавате своята висша същност, свързана с Бог, да владее над низшата ви същност, свързана с желанията и страстите ви. Тъй че добре е да се знае: всеки, който казва, че вашите желания могат да се сбъдват, че чрез мисли, словесни формули и действия можете да привличате каквото си искате и да формирате какъвто си искате живот, са само спекуланти, които ви търкалят надолу. Защото човек наистина може да привлича доброто и да се усъвършенства, но само в рамките на Програмата, заради която е спуснат, в рамките на качествата и талантите, които са му дадени (дарби) Свише.

Преведено на астрологичен език, спасението на всички нас стои в това: Нептун (вдъхновението) и Юпитер (стремежът Нагоре) да владеят над Плутон и Марс (страстите и желанията). Не да ги подтискат, а да ги владеят. А ние - да позволим, да поощрим това да се случи. И тъй като за периода 2011-2015 година Плутон ще твори преди всичко злини, вследствие квадрата си с Уран и взаимната рецепция със Сатурн, то страстите и пристрастяванията (Плутон) ще се окажат фатални за всички, които се оставят те да ги водят. Ако се оставят на страстите и пристрастяванията си към цигари, алкохол, наркотици, телевизионни сериали, реалити-шоута, хазарт, секс, порно, чалга, далавера, пари, власт, магии, оргии, фикс-идеи, апокалиптични преживявания…. и прочее, чакат ги много беди за периода 2011-2015 година. А за останалите, за привържениците на вдъхновението и стремежа Нагоре (Нептун, Юпитер) няма да има нищо подобно, пред тях стоят най-щастливи дни и години, изпълнени с много ново вдъхновение и Вяра. А като вземем предвид, че Нептун още много години ще е на трон, минавайки през собствения знак Риби, такава задача няма да е особено трудна. Остава само да направим Пълномощното. И съзнателно да поискаме: да бъде волята Твоя, Отче наш!

Цялата статия на Алдебран-

http://tayni.net/?p=2887

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Изтичат последните часове на може би най-обсъжданата за последното десетилетие година. Сбъднаха ли се астрологичните прогнози за нея? Какво от тях се реализира и в какво по-конкретно? Кои предсказания не се осъществиха? Случи ли се нещо, което е било "написано на небето", но ние сме го пропуснали? 

Предлагам да разсъждаваме не само в общ, но и в личен план. 

 

В моя личен хороскоп Сатурн е много силен и винаги е оказвал осезателно влияние. Така се случи и тази година. Ретроградният му период във везни за моята рождена карта означаваше "кръжене" над IC, т.е. влезе в 4 дом, после се върна в трети и после отново влезе в 4ти. През същото това време едно от децата ми сключи граждански брак след дългогодишна успешна връзка, а другото мина през много сериозно, но решаващо за по-нататъшния път изпитание. Около края на септември - началото на октомври се оказа, че го е минла успешно, макар и с цената на много болка и усилия. И сега внимание. Моят нептун е точно на 5 гр. скорпион, а самият скорпион ми е интерсептиран в 4 дом. При транзита на Сатурн над тази позиция това, което бяха скрили от мен, за да не ме тревожат, постепенно излезе наяве. По същото време започнах да виждам ясно и неща, за които сама се бях заблуждавала дотогава. Въобще - ноември и декември за мен бяха месеците на истината. Ако това ми се беше случило преди години, това щяха да бъдат болезнени удари - сега пак болеше, но така сигурно я боли пеперудата след усилията да се излюпи от пашкула си - след този период усещам облекчение... 

 

Транзитът на Марс започна над стелиума ми в дева - втори дом и засега що имам всичко в рождената карта чак до последната "гара" - луната в началото на козирога в края на ноември, предизвика един целогодишен почти непрекъснат ремонт на жилището ни, който доста точно отрази транзитите над различните домове и планети.  Ремонтът се проектира не само у дома и не само в пряк материален смисъл... 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Сатурн напуска Везните, в които лъсна истината за парите, за реда в обществото ни, за богатствата и красивите етикети...

Очаква ни "затягането на гайките" в Скорпиона - дали ще потънем в тъмните стихии и в блатото на престъпност, отмъстителни безцелни палежи, с които да се изпуска парата? Ще успеем ли да овладеем скритите си сили или ще ги оставим те да завладеят нас? Оценката ще я получим 2015 г.

Квадратът на Уран и Плутон - Плутон в неумолимия Козирог, а Уран в напиращия да води събитията Овен. Ще успеем ли да им намерим подходящите роли в личния си живот без да сблъскаме рогата вътре в самите себе си и с хората около нас? Дано като се окажем наведена глава срещу другите рога, се сетим, че сме и двамата на едно тясно мостче над реката....

Надявам се Нептун, който си влиза в Рибите да ни отвори сетивата, които досега не сме използвали, но да не ни остави разплакани над собственото си усещане за самота

Това само повърхностни разсъждения след пръв поглед - ще се радвам да чуя още. И да не забравяме, че звездите предполагат, но ние разполагаме с живота си.

Сатурн влиза в Скорпион на 5 октомври 2012 година. Той ще остане там до 23 декември 2014, ще премине в ретроградно движение и отново навлезе в знака от 14 юни 2015 до 17 септември 2015 година.

 

 

зима 2012 - 2013

 

и до днес.... 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...