Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Помощ за зачервяване на дясната част на лицето и затопляне на дясната страна на тялото


Recommended Posts

Здравейте!

Искам да попитам какво ми има, защото в нашия град лекарите НЕРАЗБРАХА!!! Та проблема ми е следния:

Като се натоваря физически ми се зачервява дясната страна на лицето, по-скоро дясната страна на челото ми. Там най-си личи. В същия момент от главата до кръста, дясната част на тялото ми става по-топла. На допир, нормално усещам и с двете си части на лицето и туловището... Нямам болки, нарушено кръвно, замайване, гадене, или какъвто и да е некомфорт... всичко си е наред, но всичко това е странно и никой неможе да ми обясни, защо се получава така. След около половин час, зачервяването изчезва и температурата на тялото ми се нормализира навсякъде. И така никакви промени с тялото ми докато не се натоваря физически. Всичко си ми е ок. Чувствам се много добре здравословно, но явно ми има нещо, щом се зачервявам, щом при физическо натоварване дясната ми част от тялото ми е по-топла и този проблем трябва да се реши, защото може да доведе до по-лоша ситуация, нали?! Аз си го обяснявам, като слабо оросяване може би, ненормално кръвоснабдяване ли...

Чувал съм, че може да са запушени капиляри, че може да е някакъв вид "Инервация", че от т'ва нещо може да се получи лицеискревяване и к'о ли не още...

Лекаря ми изписа "Дузофарм" и "Невробекс". Пих ги 15 дена и НИЩО! Пратиха ме при друг лекар, при трети... нови лекарства и пак НИЩО!

Моля някой лекар, ако е запознат със симптомите ми и знае решение на проблема ми, да напише отговор. Моля да помага и този, който е имал подобен проблем и знае как да изляза положително от положението.

МОЛЯ, ПОМАГАЙТЕ!!!

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък като се наям и ми се доспива... Ужасно, вероятно инервацията на нервус вагус се задейства неправомерно и сигурно умирам. Може би ще изпадна в кататонен ступор... Ах, кошмар...Никой не ме разбира - лекарите казват, че нищо ми няма, но аз знам, че умирам. Не, не съм хипохондричен свръхвгледал се в тялото си и бягащ от страховете си свръхконтрольор... Нееее. Аз просто съм резонно загрижен зза здравето си. Ужасният живот ей сега ще ми стовари нещо ако не контролирам постоянно - ще се страхувам. Много, постоянно - така ще се спася! ... Мдааамммммм ...

А вчера тичах в парка - пингала нади ми се задейства и цялата ми дясна част на тялото се зачерви. Когато се отпуснах после след душа, цялата ми лява част пък се отпусна и стана бледа - ида нади се активира... Ооо, трябв да ида на лекар... Но тези некадърници тук ми казаха, че си внушавам. Те нищо не разбират. Сега ще взема самолета и ще отида в онази клиника в Харвард! Тръгвам!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък като се наям и ми се доспива... Ужасно, вероятно инервацията на нервус вагус се задейства неправомерно и сигурно умирам. Може би ще изпадна в кататонен ступор... Ах, кошмар...Никой не ме разбира - лекарите казват, че нищо ми няма, но аз знам, че умирам. Не, не съм хипохондричен свръхвгледал се в тялото си и бягащ от страховете си свръхконтрольор... Нееее. Аз просто съм резонно загрижен зза здравето си. Ужасният живот ей сега ще ми стовари нещо ако не контролирам постоянно - ще се страхувам. Много, постоянно - така ще се спася! ... Мдааамммммм ...

А вчера тичах в парка - пингала нади ми се задейства и цялата ми дясна част на тялото се зачерви. Когато се отпуснах после след душа, цялата ми лява част пък се отпусна и стана бледа - ида нади се активира... Ооо, трябв да ида на лекар... Но тези некадърници тук ми казаха, че си внушавам. Те нищо не разбират. Сега ще взема самолета и ще отида в онази клиника в Харвард! Тръгвам!

Хм??? Да разбирам ли, че проблемът ми е свързан с "инервацията на нервус вагус"?

Цялата ми дясна част на тялото, не се зачервява. Зачервява се само дясната част на лицето ми, най-вече челото ми. Също така след като си почина, като отмине ефекта от физическото ми натоварване, лявата ми част нестава бледа, а просто дясната ми се нормализира и всичко си ми е наред. Наред, наред, но немогат да ми кажат какво ми е, дори и след пълни изследвания. Иначе се чуствам здрав, като бик, но все пак немисля, че трябва да оставя нещата на този етап. Мисля, че трябва да се реши проблема ми, ако в'обще имам здравословен проблем. Можеби с времето, това зачервяване, тази разлика в температурата на лява и дясна страна, ще отминат. Знам ли... !

Харесва ми как се изразявате, Господине, но моля ви говорете ми като на шестокласник! Доста немо'а да ви схвана! ;-) Моля Ви ако може, обяснете ми нещата малко по-простичко и по-конкретно.

Благодаря ви, че се отзовахте!

Редактирано от mirkinmm
Линк към коментар
Share on other sites

Може да те разболее най-вече това мислене:

този проблем трябва да се реши, защото може да доведе до по-лоша ситуация, нали?!

Това е искал да ти каже деликатно и на шега и Орлин.

Дай повече информация за себе си - години, от кой или какъв град ( малък или голям), начин на живот, хранителен и питеен режим, пушене?,телосложение, спортове в миналото и сега, ... други особености на живота ти.

Още - какво за теб означава "физическо натоварване" - каква работа, колко време, колко често.

Без горната информация мога да препоръчам напълно спокойно йога. При инструктор с много опит. И непременно в началото трябва да му споделиш тази своя особеност ( проблем е твърде силна дума за случая).

Ако знам повече - има и други варианти.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

ха ха ха ха ха

Мдам, такива зачервявания на петна по лицето се получават при комбинация на обилно хранене с алкохол.

Ама ти викаш физическо натоварване.

Така, както го обясняваш, изглежда жлъчен мехур и дебело черво. Което показва, че нещата се въртят около черния дроб. Който при физическо натоварване, обикновено се натоварва също.

Натоварването на черния дроб е особен голямо, ако правиш тази физическа дейност с хъс, с нетърпение, с желания огромно да я свършиш.

Така ли е?

Изледвания на ензими и т.н. на черния дроб може нищо да не покажат, но самото напрежение да свършиш добре физическата активност, могат да ти докарат проблем.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Може да те разболее най-вече това мислене:

този проблем трябва да се реши, защото може да доведе до по-лоша ситуация, нали?!

Това е искал да ти каже деликатно и на шега и Орлин.

Дай повече информация за себе си - години, от кой или какъв град ( малък или голям), начин на живот, хранителен и питеен режим, пушене?,телосложение, спортове в миналото и сега, ... други особености на живота ти.

Още - какво за теб означава "физическо натоварване" - каква работа, колко време, колко често.

Без горната информация мога да препоръчам напълно спокойно йога. При инструктор с много опит. И непременно в началото трябва да му споделиш тази своя особеност ( проблем е твърде силна дума за случая).

Ако знам повече - има и други варианти.

Ами, мъж на 32 г. съм, от малък град. Висок съм 177 см. - 105 кг.

Начин на живот - не много заседнал.

Ям много... ! По 3 пъти на ден, по една купа храна с 4 филий хляб... МИНИМУМ! Пия по 2 л. вода на ден... МИНИМУМ! Пуша по 5 цигари на ден, когато съм си в къщи, иначе по 10-15, когато съм на работа 24 ч. в денонощието, през 3 дена. На другата ми работа (само Петък и Събота вечерно време до 00:00-01:00 ч., като музикат) пак по 10-15 цигари. В миналото ми съм преминал през доста спортове, даже бях 4 години в спортно училище, но сега човек много трудно мо'е да ме вдигне от дивана. :3d_036: На първата ми работа, понякога ме хващат да върша физическа работа, но не много тежка. Играя много рядко тенис на маса. Другото ми физическо движение е: ходене пеша по 4 км. през 3 дена... някоя покъщна работа да свърша, но много рядко... дърва за огрев да си опра'я - 5-6 дена веднъж годишно (наскоро приключих с тях)... отскачам отвреме-навреме до магазина... секс по 2 пъти седмично, ако положението в къщи не е напечено... и... то май т'ва е!!! ;-)

Допреди 3-4 години имах период от около 5-7 години в които постепенно се превърнах в АЛКОХОЛИК! Имал съм интервали от по няколко дена без да спирам да поркам. Денем - бири, вечерно време съм достигал и до бутилка Мастика! :thumb down: Сега (от 3 години) пия по 1-2 патрончета в месеца. Преди година (след като се поизчистих) си правех пълни изследвания за да видя дали съм нанесъл тежки поражения от алкохолическия ми период и казаха, че всичко ми е наред. Само дето доста мозъчни клетки са ми унищожени... усещам си по себе си и вече не съм същия. Капацитетът ми на мисъл доста оредя, но аз съм си виновен за всичко това.

Иначе, пак казвам чуствам се много здрав, като бик. Много, мого рядко ми се обаждат сърцето и черния дроб, но това си го обеснявам от лоши храни, преяждане... физически и психически дизкомфорти претполагам и т.нт.

"Още - какво за теб означава "физическо натоварване" ". Ами, съвсем обикновенно физическо натоварване... било то спорт, физическа работа, та дори и след секс ми се зачервяват гореописаните места в темата ми. По време на физическо натоварване, до няколко минути всичко това се случва, след това като седна да си почивам, всичко се нормализира до половин-един час. Пак казвам, през цялото време се чувствам съвсем нормално. Няма болки и т.нт.

Мисля, че бях доста изчерпателен и дано информацията, Ви помогне да помогнете на мен. :thumbsup:

Пожелавам, Ви УСПЕХ ВЪВ ВСИЧКО, дори и да некръстосваме словоредия отново!

Редактирано от mirkinmm
Линк към коментар
Share on other sites

ха ха ха ха ха

Мдам, такива зачервявания на петна по лицето се получават при комбинация на обилно хранене с алкохол.

Ама ти викаш физическо натоварване.

Така, както го обясняваш, изглежда жлъчен мехур и дебело черво. Което показва, че нещата се въртят около черния дроб. Който при физическо натоварване, обикновено се натоварва също.

Натоварването на черния дроб е особен голямо, ако правиш тази физическа дейност с хъс, с нетърпение, с желания огромно да я свършиш.

Така ли е?

Изледвания на ензими и т.н. на черния дроб може нищо да не покажат, но самото напрежение да свършиш добре физическата активност, могат да ти докарат проблем.

... "ако правиш тази физическа дейност с хъс, с нетърпение, с желания огромно да я свършиш.

Така ли е?"

Ей тук сте напълно прав!

Ако ви интересува допълнителна информация, прочетете горния пост.

Редактирано от mirkinmm
Линк към коментар
Share on other sites

Ами да, Периодът на голяма консумация на алкохол пак е свързан с черния дроб като първично е това напрежение, злост нещата да стават.

Можете да се върнете назад, за да прецените следните неща.

- по време на алкохолния период с кой усещате сте имали нерешено недоволство - жената, член от семейството, друг, ситуация. Така, както описвате ми изглежда възможно свързано със съпруга/приятелка

- какво стана в живота ви свързано със спирането на алкохола

- след спирането на алкохола появина ли се заболявания (май не) или неприятности в живота.

След това можете да разрешите противоречието с човека, ситуацията и т.н. Например, разговори по темата. обяснявате всичките си чувства и усещания, казвате открито какво искате, прощавате.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за по-конкретното обяснение. Предстои ми пътуване, ще отговоря в понеделник-вторник на спокойствие.

Най-общо:

Всеки би препоръчал по-контролирано хранене, повече движение.

Имате ли чувството, че преяждате системно? Четири филии, ако са от готовия нарязан хляб, не са чак толкова много ... зависи и от човека.

Нередовният сън също не е за препоръчване за дълъг период от време, но понякога животът ни налага компромиси. За неутрализиране на нередовен сън - медитации. ( Тази дума звучи плашещо за българина, а после се оказва, че той практикува нещо подобно откакто се помни.) :)

За умственото изхабяване - преодолява се. И с по-малко нервни клетки може да се върши интензивна умствена работа. По-скоро след 30г. имаме натрупани навици и не ни се ще да ги променяме.

До скоро.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...