Прехвърляне към съдържание

Снимка
- - - - -

Бъбречно каменна болест

• Please log in to reply
32 мнения в тази тема

#1 bibisi222

bibisi222
  • Участници
  • 4 Мнения:

Публикувано: 06 юни 2007 - 07:45

:3d_168: Здравейте!Искам да споделя един здравословен проблем-касае се за камък в бъбрека около18мм.Много моля всички които са имали и имат подобен проблем и са намерили някакво решение да ми пишат.Разчитам на рецепти от алтернативната медицина защото средствата на традиционната вече съм ги изпитала и не са ефикасни.Другият вариант е литотрипсия но има много странични явления и затова искам да опитам всичко друго преди нея.Камъка е уратно-оксалатен най вероятно.
  • 0

#2 Буболече

Буболече

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 237 Мнения:

Публикувано: 06 юни 2007 - 07:52

Доколкото съм запозната гладолечението е доста успешен метод за справянето с камъни в бъбреците. Има отделна тема за Гладолечението - ако искаш я погледни. Не мога да твърдя, че 100 процента ще се излекуваш, защото е много важен подходът и нагласата към метода, но при мен лично всички бъбречни проблеми се повлияват много добре от гладолечението /плодолечение/.
  • 0

#3 Добромир

Добромир

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 1723 Мнения:

Публикувано: 06 юни 2007 - 09:18

:3d_168: Здравейте!Искам да споделя един здравословен проблем-касае се за камък в бъбрека около18мм.Много моля всички които са имали и имат подобен проблем и са намерили някакво решение да ми пишат.Разчитам на рецепти от алтернативната медицина защото средствата на традиционната вече съм ги изпитала и не са ефикасни.Другият вариант е литотрипсия но има много странични явления и затова искам да опитам всичко друго преди нея.Камъка е уратно-оксалатен най вероятно.

Здравей, ако не е чист оксалат, то вероятно може да се оправи без разни интервенции. В тези случаи аз не препоръчвам станалия у нас стандартен плодово-меден режим, а по-разширено разтоварване без мед (в плодовете има достатъчно захари, а особено купешкият мед си е модифицирана захар и води до дисбактериоза, която е особено нежелателна по време на разтоварването). Включват се значи плодове и плодови сокове - дините, лимоните и вишните са особено важни - зеленчукови сокове, салати и супи, но без сол и мазнина. могат да се добавят билкови чайове - гръмотрън, бреза, хвощ, изсипливче и др. и ако има индивидуална необходимост, хранителни добавки - магнезий например, който благоприятства разтварянето на оксалатите. Но зависи и от това дали са налице други болести, и билките и добавките могат да варират. Полезно е да се правят билкови вани или с добавка на английска сол. И, разбира се, захранването и последващия хранителен и общ режим са от най-голямо значение за задържане на резултатите. Литотрипсия, отстраняване с плимка или по оперативен път препоръчвам само при дълготрайно заседнал в уретера камък, който не се поддава на никакви методи и може да доведе до задръжка на вода в бъбрека - хидронефроза.
  • 0

#4 bibisi222

bibisi222
  • Участници
  • 4 Мнения:

Публикувано: 06 юни 2007 - 09:41

:3d_168: Здравейте!Искам да споделя един здравословен проблем-касае се за камък в бъбрека около18мм.Много моля всички които са имали и имат подобен проблем и са намерили някакво решение да ми пишат.Разчитам на рецепти от алтернативната медицина защото средствата на традиционната вече съм ги изпитала и не са ефикасни.?#8221;ругият вариант е литотрипсия но има много странични явления и затова искам да опитам всичко друго преди нея.Камъка е уратно-оксалатен най вероятно.

Здравей, ако не е чист оксалат, то вероятно може да се оправи без разни интервенции. В тези случаи аз не препоръчвам станалия у нас стандартен плодово-меден режим, а по-разширено разтоварване без мед (в плодовете има достатъчно захари, а особено купешкият мед си е модифицирана захар и води до дисбактериоза, която е особено нежелателна по време на разтоварването). Включват се значи плодове и плодови сокове - дините, лимоните и вишните са особено важни - зеленчукови сокове, салати и супи, но без сол и мазнина. могат да се добавят билкови чайове - гръмотрън, бреза, хвощ, изсипливче и др. и ако има индивидуална необходимост, хранителни добавки - магнезий например, който благоприятства разтварянето на оксалатите. Но зависи и от това дали са налице други болести, и билките и добавките могат да варират. Полезно е да се правят билкови вани или с добавка на английска сол. И, разбира се, захранването и последващия хранителен и общ режим са от най-голямо значение за задържане на резултатите. Литотрипсия, отстраняване с плимка или по оперативен път препоръчвам само при дълготрайно заседнал в уретера камък, който не се поддава на никакви методи и може да доведе до задръжка на вода в бъбрека - хидронефроза.

Благодаря за отговора.Искам да питам мога ли да заменя плодовете със зеленчуци и ако да с какви защото не обичам плодове.Какво количество на ден трябва да употребявам и колко дни да продължи гладуването защото съм на работа и ще ми е малко трудно поне в началото.Има ли и други средства в добавка на това лечение.

Мнението беше редактирано от bibisi222: 06 юни 2007 - 09:35

• 0

#5 Орлин Баев

Орлин Баев

Приятел на Портала

• Психотерапевти
  • ПипПипПипПипПип
  • 3882 Мнения:

Публикувано: 06 юни 2007 - 11:04

А по време на плодовия пост, ако се включи и уринотерапия, не камъни, а цели скали ще изчезнат!!!
  • 0

Любовта подмладява човека и го прави безсмъртен! Любовта внася в човека всички възможности за постижения! Беинса Дуно

#6 Добромир

Добромир

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 1723 Мнения:

Публикувано: 06 юни 2007 - 11:26

Не препоръчвам масово вътрешната уринотерапия, тя е за вече доста прочистени организми, иначе кризите са тежки и много хора се стряскат, спирайки всякакви природни методи. Зеленчуците, зеленчуковите сокове и бульони си имат своите предимства, плодовете също, в повечето случаи намирам, че е добре да се съчетават! Морковите, краставиците и суровите тиквички са добри за сезона. Достатъчно е по половин кило плодове и зеленчуци, само зеленчуци до едно, но при условие, че част от тях са на сок и бульон, иначе идва много целулоза. Плюс чиста вода и билков чай, общо към 2 и половина литра течности, при много потене до 3-3,5. Ако не си правил нищо досега опитай 3-4 дни, не че ще е достатъчно, но да видиш дали можеш да се захраниш постепенно. Ако да, използвай срокове между 5 и 10 дни, повтаряй през месец и нещо на 3 пъти до средата на есента. Давам някакви средни стойности, защото не знам никакви индивидуални моменти!

Мнението беше редактирано от Добромир: 06 юни 2007 - 11:38

• 0

#7 bibisi222

bibisi222
  • Участници
  • 4 Мнения:

Публикувано: 06 юни 2007 - 12:16

Нямам други хронични заболявания/поне засега/Мога ли да използувам картофи ориз замразени зеленчуци на пара приготвени разбира се или само изброените от вас.За уринотерапия не съм много ентусиазирана.
  • 0

#8 Орлин Баев

Орлин Баев

Приятел на Портала

• Психотерапевти
  • ПипПипПипПипПип
  • 3882 Мнения:

Публикувано: 06 юни 2007 - 12:42

Според мен картофите и ориза вече са извън рамките на всякакъв пост. Дори и зеленчуците вече са тежка за лечение храна... Но виж плодовете са и храна и лекарство и дори и месец може да ьсе издържи на тях без физиологични проблеми, а само с ползи - прочистване. Но - психологическата готовност за това е много важна. А и умението за захранване!
А психическмият ефект от уринотерапията е именно в отвращението към нея - твоа смирява и лекува!
Но - Добромир е специалист и то много добър! Той ще каже най-доброто за теб!
  • 0

Любовта подмладява човека и го прави безсмъртен! Любовта внася в човека всички възможности за постижения! Беинса Дуно

#9 Силвия СД

Силвия СД

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 2916 Мнения:

Публикувано: 06 юни 2007 - 23:02

Уринотерапията е много подходяща в този случай. На първо време за несвикнали организми една порция сутришна прясна урина на гладно се понася добре от хората и не се стига до големи кризи, ако се съчетае и с правилно хранене. А защо да не можете да консумирате плодове? Литотрипсията по-добър вариант ли е? Или скалпела? Хайде, опитайте, урина 1 чаша сутрин + плодове - тиква, диня, череши, вишни, кайсии, праскови и пъпеши са отлични в случая, а страната ни е богата на такива и сезонът им предстои. Гладуването е също с отлични резултати.
Уратно-оксалатната литиаза е най- честата. Дължи се на недобра обмяна на пикочната киселина. Това почти винаги е свързано и с нарушена холестеролова обмяна, но не е задължително. Добре е да се изследва нивото й и тогава да се предприемат действия. Тези камъни се топят лесно по горните изброени от Орлин и Добромир начини. Помага също и минерална силно алкална вода, но с по-малко съдържание на натриев хлорид. Има и готови препарати на соли в концентриран вид, топящи камъни от този вид. Ние тук много наблизо до града имаме извор с най-силно алкалната вода в Бг, може би не толкова известна, но с рН 9. Топи и кариери. Мога да Ви упътя, ако желаете. А районът ни е такъв, че благоприятства калкулозата и се наблюдава масово при нас. Масово помага и този извор.
Освен това бъбреците са органът на взаимоотнешенията - с други думи, те страдат, когато има нарушена хармония между вътрешния ни свят и външният. Те са органът произвеждащ от кръвта/вътрешност - урина/външност. И не само това - двойни органи - партньорско - междуличностни отношения. Има някакъв блокаж там и той би следвало да се отстрани най-напред. Това е и психическата причина за калкулозата, а отблокирането ще бъде профилактика на рецидивите.
Успех! :thumbsup:
  • 0

#10 Добромир

Добромир

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 1723 Мнения:

Публикувано: 07 юни 2007 - 08:30

Да уточня - "малко съдържание на натрий" означава, че на етикета пише 10-20 мг. на литър или нещо от тоя род. Ако е трицифрено число - 100-200 мг. на литър да речем, това вече е голямо съдържание на натрий.
  • 0

#11 bibisi222

bibisi222
  • Участници
  • 4 Мнения:

Публикувано: 08 юни 2007 - 08:03

Здравейте Силвия!По-рано по аптеките имаше препарати като Солуран Уридан Пиперазин които удпешно разтваряха уратите .Сега в аптечната мрежа няма никакъв препарат от този род.Ако Вие знаете за соли подпомагащи разтварянето на такива вещества моля пишете ги.
Минерални води ползувам главно Горна баня и Хисар но колко са оригинални никой не може да каже.Кажете къде се намира тази мин.вода с рн9 ако мога ще отида да напълня от там.
Относно междуличностните отношения-аз също съм чела доста по този въпрос и съм съгласна с тезата Ви освен това осъзнавам че наистина имам проблем в това отношение .Най общо се изразява в това че съпругът ми и сина ми са в много опортюнистични отношения-синът ми -на5 години е по-буен и своенравен опитва се да се налага докъто баща му е по-реактивен по избухлив и реагира по остро на неговите прояви и в крайна сметка двамата са много често в конфликт.Аз се опитвам да балансирам нещата но усещам че това ме натоварва и изнервя.Просто на моменти имам чувството че правя спазми на бъбрека и уретера в такива ситуации но не зная как да преодолея този порочен кръг.Много добре осъзнавам проблема но някак не мога да го преодолея.Това е основно извинявайте че Ви товаря с тези проблеми.

Благодаря на Орлин ина Добромир за съветите и ако имам въпроси по нататък пак ще Ви питам.
  • 0

#12 Силвия СД

Силвия СД

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 2916 Мнения:

Публикувано: 08 юни 2007 - 17:02

Здравейте, bibisi222!
Тези препарати, които споменавате, както и Урацид много отдавна ги няма в аптеките и няма да ги откриете, вече са свалени и от номенклатурата дори. Готови соли - бикарбонати, калий, магнезий и др., обаче, има под различни форми в мрежата. А има и препарати на базата на етерични масла, под форма на капсули, какъвто е РОВАТИНЕКС -германски, но се намира лесно, приема се 3х1 капсула дневно преди хранене и се прави дълъг курс, поне три опаковки до контролния преглед при лекар. Също помага много и ФАРМАЛИТ - НЕО - представлява естери на висшите мастни ненаситени киселини и е под формата на сироп, пие се 3х20 капки дневно преди хранене. И двата препарата могат да се комбинират заедно.
За отношенията и проблемите там, всеки ги има, важното е да си изясни всеки нещата сам за себе си. А за минералния извор ще ви пиша подробно упътване на лични съобщения, ако ви е близко и ви е удобно, може да се възползвате от отличинте му качества.
Поздрави и успех! :thumbsup:
  • 0

#13 Аделаида

Аделаида

Приятел на Портала

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 1656 Мнения:

Публикувано: 08 март 2008 - 17:00

ОСНОВНИТЕ ПРИЧИНИ ЗА ОБРАЗУВАНЕТО НА КАМЪНИ В БЪБРЕЦИТЕ
- заболявания на паращитовидната жлеза;
- нарушен обмен на веществата (особено при изменение на водно-солевия баланс);
- промяна в химическия състав на кръвта (увеличение или намаляване на концентрацията на някои от нейните компоненти);
- наследствена предразположеност;
- застоял начин на живот, който провокира нарушаването на фосфорно-калциевия обмен;
- особености в храненето, твърде еднообразна диета;
- инфекциозни заболявания на пикочопроводните пътища, анатомични изменения в горните пикочопроводни пътища (хидронефроза например), нефроптоза и други, които водят към нарушение в нормалното оттичане на урината от бъбреците.

Камъни могат да се образуват също така и при обмяната на веществата и при нарушение на кръвоносните съдове на бъбреците.
Ранните признаци на бъбречнокаменната болест са изменението на цвета на урината (тя става по-тъмна или придобива светлочервен оттенък), често уриниране, съпроводено с пареща болка, и периодично възникване на болки в областта на кръста. Твърде често първите симптоми на бъбречнокаменната болест са бъбречните колики. Те се появяват при по-продължително задържане на урината. Силната и рязка болка, която внезапно пронизва кръста, може да се усети и в бедрото, като нейната интензивност не зависи от положението на тялото.

ПОЧИСТВАНЕ ОТ ОКСАЛАТНИТЕ КАМЪНИ
Най-разпространените камъни са твърдите, плътни, с черен цвят и шиповидна повърхност. Те се образуват в резултат на нарушената обмяна на веществата. За да се избегне образуването на такива камъни, трябва да се направи следното. Напълно да се изключат от менюто следните продукти: кафе, силен чай, какао, шоколад, спанак, пипер, магданоз, зеле, ряпа, зелен фасул, леща, гъби, картофи, месни и рибни бульони, консерви, сливи и сладолед.
Трябва да се намали употребата на цвекло, моркови и домати. Добре е колкото се може повече да се ядат ябълки, грозде, круши, които помагат за бързото извеждане на дребните оксалатни камъни от организма.

ПЯСЪК И КАМЪНИ В БЪБРЕЦИТЕ
Нарязва се на ситно пресен магданоз и се слага в буркан. Върху него се налива 1 литър зехтин. Стои на слънце 10 дни. Взема се всяка сутрин по 1 малка винена чаша 30 минути преди ядене.

КАК ДА ИЗХВЪРЛИМ ФОСФАТНИТЕ КАМЪНИ
Меките, с бял или светлорозов цвят, камъни в бъбреците се образуват в резултат на нарушена фосфорно-калциева обмяна. Причините за тяхната поява могат да станат ендокринните заболявания, големите количества на витамин Д, увлечението по минералната вода, която съдържа фосфат и соли на калция. За да не образувате такива камъни, трябва да изключите от менюто си млякото и млечните продукти, жълтъка на яйцето, зеленчуците, плодовете, консервите, пушените меса, горчицата и алкохолните напитки. Яжте повече риба, тестени изделия, в храната слагайте растително олио, пийте отвара от шипки. Използвайте за очистване от фосфатните камъни следните народни рецепти.
Меките, с бял или светлорозов цвят, камъни в бъбреците се образуват в резултат на нарушена фосфорно-калциева обмяна. Причините за тяхната поява могат да станат ендокринните заболявания, големите количества на витамин Д, увлечението по минералната вода, която съдържа фосфат и соли на калция. За да не образувате такива камъни, трябва да изключите от менюто си млякото и млечните продукти, жълтъка на яйцето, зеленчуците, плодовете, консервите, пушените меса, горчицата и алкохолните напитки. Яжте повече риба, тестени изделия, в храната слагайте растително олио, пийте отвара от шипки.

ОСВОБОЖДАВАНЕ ОТ УРАТНИТЕ КАМЪНИ
Тези твърди камъни се образуват при нарушение обмяната на пикочната киселина, имат жълто-кафяв цвят и гладка повърхност. Ако искате да не образувате такива камъни, трябва да се откажете от консумиране на черен дроб и на другите субпродукти, от пържено месо, от месни и рибни бульони, от яйца и колбаси, от сладолед, кафе, какао и шоколад.

Няколко билкови рецептички тук:

http://www.beinsadou...amp;#entry61302
  • 1
С радост към живота:)

#14 Гост_irenastoyanova_*

Гост_irenastoyanova_*
  • Гости

Публикувано: 09 март 2008 - 09:23

Ако предпочитате билките, в билковите аптеки се разпространяват билките на д-р Ламбрев за бъбречно-каменна болест. Но като всяко нещо - на един може да помогне, а на друг - не. Друга билка за която зная е "Брош". Има и билкови рецепти от Учителя, които, според мен са доста "благи". Например тази: "Най-лесният и ефикасен начин за изкарване на камъните от бъбреците: в половин кофичка кисело мляко се слагат 20 стръкчета ситно нарязан магданоз. Изяжда се вечер 30 мин. преди храна. Процедурата се повтаря докато камъкът излезе." -виж. "Билкови рецепти на България", "Ню медиа груп", София, 2007. Също така, "Книга за здравето", "Астрала", 1999г. Но, според мен, трябва да се подхожда строго индивидуално, с оглед на това какви са камъните /в случая/ и човека. Защото, в човека текат 4 вида живот: старозаветен, новозаветен, праведен и ученик. Това може да се каже по друг начин на научен език, но това сега не е важно. И завсиси каква е причината - причините за заболяването: неправилно хранене с физическа храна или с духовна храна - неправилно мислене, чувстване или неправилно постъпване-живеене. Това не означава да се съди човека, а да се разглежда като една система, както е прието да се нарича - да се подходи холистично към човека. Затова, ако искате да разрешите проблема на по-дълбоко ниво, то можете да използвате различни и комбинирани начини, което не е смесване! Например аз определям сегашната медицина като най-твърда, след нея поставям хомеопатията, но на едно много по-високо и по-добре развито ниво е антропософската медицина, която е нещо като "продължение" на хомеопатията, но за съжаление още не се практикува в България, после поставям билките измежду които има такива с по-високи вибрации, т.е. повлияват и на по-фините тела на човека. Като разклонение на билките слагам есенциите на д-р Бах - подбрани билки и цветя с по-високи вибрации. Ако рабитите вътрешно духовно за "очистването" - оздравяването на душата :) , то можете сам да си комбинирате есенциите. Има една чудесна книга /сега не си спомням заглавието й/ и като си ги набавите /по-добре да си ги поръчате от Англия, ще ви излезе по-евтино/ и наистина можете да лекувате душата и тялото.
Ако въпросът ви опира само до този камък - правете като почти всички - пийте хапчета и после забравете за болката :) А когато отново образувате камък - отново можете да помислите. И ако искате нещо повече, то можете да се лекувате и духовно - тъй като това е най-висшия начин за лечение на тялото и душата, трябва да се подходи правилно и вярно! Смело мога да ви препоръчам методите като "Завета на цветните лъчи на светлината", специално лекуване с Портакалковата краска, Шестте гимнастически упражнения и паневритмията за лечение на тялото и душата. И после, ако няма кой да ви помогне, обърнете се към Бога и той ще ви помогне или направо, или чрез някого.
  • 0

#15 lubo_u

lubo_u
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 09 август 2009 - 09:05

Прочетох написаното във форума и искам бърз съвет ако може. Преди два дни ми поставиха дабъл-джей в левия бъбрек, който ми беше запушен отдавна. Манипулацията беше успешна, но лекуващия доктор ми насрочи разбиване на камъка след два дни, тоест във вторник /11.08./. Дали да се подложа на манипулацията или има възможност да изкарам камъка по друг начин? Предварително съм Ви благодарен за бързите съвети, зощото трябва да взема решение до утре!
  • 0

#16 Тошо Мастер

Тошо Мастер
  • Участници
  • 10 Мнения:

Публикувано: 30 септември 2009 - 23:25

Може и да си помислите, че това което ще напиша сега за смахнато, но фактите са си факти.
Има един американски сайт, където един човек предлага книга описваща как да разтворим камъни в бъбреците.
Срещу сумата от 34$ всеки може да си купи тънка книжка. Това обаче е безмислено защото в нея е описан следният алгоритъм:

1. След като се нахраним изчакваме минимум 2 часа без да ядем и да пием нищо друго.
2. Изпиваме на екс 2 литрова бутилка стандартна Кока-кола (за по-малко от 5 мин трябва да се изпие).
3. Моментално изяждаме 250-300 грама аспержи предварително задушени на пара и направени на пюре. Добре е да са пресни, а не консервирани.
4. Изчакваме 15 минути и в продължение на 2 часа пием постепенно вода - поне 1-2 литра вода

Звучи смахнато, но принципът е такъв - кока колата съдържа голямо количество фосфорна киселина, която разтваря калция, докато аспержите ускоряват изхвърлянето му като пречистват бъбреците.
Водата след това е за да ускори процеса на макс. Резултата е: за 24 часа камъните се разтварят и урината става тъмно кафява от утайката на разтворените камъни. Недостатъка на този метод е, че камъка ще се ратвори ако е от калциев произход, т.е. всичко зависи от това дали фосфорната киселина разтваря вашият тип камъни.
Тъй като тази рецепта е лесна, евтина и безобидна всеки може да пробва. Може да звучи странно, но по форумите в щатите има добри отзиви на хора, които са я пробвали и са се шашнали от резултата!

Модераторска бележка: Линкът към сайта е изтрит по преценка на модератор.

Мнението беше редактирано от Станимир: 01 октомври 2009 - 08:44

• 0
Животът е красив, когато човекът е смел!

#17 Гост_Кристиян_*

Гост_Кристиян_*
  • Гости

Публикувано: 01 октомври 2009 - 07:09

Привет майсторе,

Виждал ли си перфоративен "кока кола" гастрит? На мен ми се е случвало...

А фосфатните камъни с какво ли ще да се "разтварят"...Като поразмисля- току виж ме осенило някое гениално решение с някой "шедьовър" на хранително-вкусовата промишленост...като бозата например- 3 литра на екс ми звучат доста убедително, а и да не е- нали е безплатно... :rolleyes:
  • 0

#18 НелиТ

НелиТ

Участник

• Участници
  • ПипПипПип
  • 321 Мнения:

Публикувано: 01 октомври 2009 - 12:40

.... И ако искате нещо повече, то можете да се лекувате и духовно - тъй като това е най-висшия начин за лечение на тялото и душата, трябва да се подходи правилно и вярно! Смело мога да ви препоръчам методите като "Завета на цветните лъчи на светлината", специално лекуване с Портакалковата краска, Шестте гимнастически упражнения и паневритмията за лечение на тялото и душата. И после, ако няма кой да ви помогне, обърнете се към Бога и той ще ви помогне или направо, или чрез някого.

Бих добавила и книгите на Луиз Хей "Излекувай тялото си", "Излекувай живота си" и т.н., където тя предлага синтезирано в табличен вид причината за различните заболявания (в начина на мислене) и формули за смяна на стереотипа на мислене (различни за всеки вид заболяване), което, съчетано с природосъобразен начин на живот, помага човек да черпи от вътрешните си способности за самовъзстановяване на организма. Пробвала съм някои неща - методът работи. Всичко това, разбира се, се съдържа и в Учението на Учителя, и то е написано стотина години преди г-жа Хей, но не всеки е готов да се задълбочи в Учението. Във втори том на "Учителя Петър Дънов.Акордиране на човешката душа.Архив на Боян Боев" има много рецепти за лечение на различни заболявания. Книгата е налична и в електронен формат в този сайт.А при Луиз Хей материята е смляна и поднесена като концентрат за директна консумация от нашия съвременник.

Мнението беше редактирано от НелиТ: 01 октомври 2009 - 12:45

• 0

#19 Тошо Мастер

Тошо Мастер
  • Участници
  • 10 Мнения:

Публикувано: 01 октомври 2009 - 18:52

Колата е супер вредна за това спор няма. Фосфорната киселина извлича калция от организма и предизвиква омекване на костите и зъбите, както и повишаване на киселинността - за това спор няма. Точно затова разтваря калциеви камъни - това е описано и доказано - с лек ресърч в google това може да се провери, не е измислица. Фосфатните камъни се образуват от нарушена фосфорно-калциева обмяна както пише-по-горе във форума. А това е предизвикано от нездравословен начин на живот, неправилно хранене и неправилно мислене. Тъй като са на калциева основа фосфорната киселина ги разтваря. Тези камъни не са образуване от еднократно изпиване на едно шише кока-кола. Дали гастрит може да бъде причинен от това не се знае, тук инфо нямам и не съм виждал. Аз просто споделям това което е открил един американец и което хора от чужди форуми споделят че работи.
Извинявам се ако ви е прозвучало смахнато.
Наистина имам допусната грешка в алгоритъма - колата се пие чаша по чаша в продължение на 2 часа докато се изпие цялата, а не на екс както бях писал по-горе.

Мнението беше редактирано от Тошо Мастер: 01 октомври 2009 - 18:58

• 0
Животът е красив, когато човекът е смел!

#20 Ирина - Horus - Чебурашка

Ирина - Horus - Чебурашка

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 789 Мнения:

Публикувано: 01 октомври 2009 - 19:11

Колкото и да звучи на пръв поглед парадоксално - сигурно има някаква логика в употребата на кока-кола, т.к. съществува една рецепта на Петър Димков, разпространена от Лидия Ковачева и която е дала успех при пациентите, на които е прилагана. С тази разлика, че е упомената като рецепта за чистене на жлъчни камъни.
Ето я:

Към 1 литър кока-кола се добавя 250 гр. зехтин.
Към сока на 5 лимона (250 гр) се добавя 150 гр. мед.
В интервала от 60 минути се изпиват двете комбинации, като се редуват.
Важно: Да се пият след 18-19 часа вечер. Добре е на другият ден да се почива, т.к. се предизвиква изхвърляне на токсините и пясъкът от разбитите камъни.
При нужда се пие и минерална вода, но нищо друго не се поема.
  • 0
Публикувано изображение

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители