Прехвърляне към съдържание

Снимка
- - - - -

Капките на д-р Бах. От къде да ги купя?

• Please log in to reply
20 мнения в тази тема

#1 Eshavt

Eshavt

Участник

• Участници
  • ПипПипПип
  • 314 Мнения:

Публикувано: 23 януари 2009 - 16:13

Есенциите на д-р Бах, продват ли се свободно по аптеките ? Къде могат да се купят?
От прочетеното усетих, че действат безотказно ;)
  • 0
"Където и да отиваш, независимо какво е времето, винаги си носи собствената слънчева светлина." Anthony J. D'Angelo

#2 dimitar

dimitar

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 119 Мнения:

Публикувано: 24 януари 2009 - 09:47

Есенциите на д-р Бах се продават свободно. В аптеките мисля, че ги няма. Можеш да си ги закупиш от Англия или от производителя в България д-р Пашкулев .
Също ако желаеш мога да ти изпратя три книги за есенциите на д-р Бах.
  • 0
A TIME OF REVELATION

#3 Аля

Аля
  • Участници
  • 34 Мнения:

Публикувано: 21 март 2010 - 00:22

Есенциите на д-р Бах патентовани ли са? Аз доколкото помня, той си е бил унищожил голяма част от трудовете преди на почине за да не се възползват комерсиално от трудовете му.. и неговата партньорка е възстановявала всичко по един останал бележник.. В българските аптеки определено ги няма, а на запад ги продават свободно
Някъде, май из книгите на Торвалд Детлефсен бях чела рецептите, по които всеки може да си ги приготви. Българските капки на Пашкулев са най-добрия готов вариант тук и до колкото знам са концентрати- т.е можеш да си правиш сам разтворите и комбинациите. Английският вариант е доста по-скъп, пък и по-добре в България да ползваме цветове, които се берат от нашата земя...
Колкото до капките- действат безотказно, но на едно по-фино ниво, свързано с емоции... Нямам опит да лекуват физически заболявания, но изхождайки от факта, че физическото тяло заболява последно, може би предотвратяват бъдещо заболяване... Тук трябва да кажа, че не съм лекар и това е мое мнение. Темата ми е много интересна.
  • 0
"Колкото по-просветлени ставаме,толкова ни е по-трудно да намерим хора,които да ни разбират.Колкото повече познания постигаме,толкова по-вероятно е да живеем сами."(Ричард Бах,"Мост през вечността")

#4 afrodita

afrodita
  • Участници
  • 11 Мнения:

Публикувано: 15 април 2010 - 08:34

Аз си ги доставям от оригиналните им местонахождения.Това са местата,които е посочил лично д-р Бах.
Твърди се,че тези есенции имат по-силна вибрация,затова много Бах Институти в Европа работят с тях.Публикувано изображение

Есенциите на д-р Бах са лицензирани в Европа, Щатите, Канада, Австралия, Индия, Китай и други страни.
В България не са лицензирани и не могат да се намерят в аптеките. Има няколко сайта, които ги предлагат.

Д-р Бах не е унищожил трудовете си,напротив,направил е всичко възможно да ги разпространи. Има издадени книги и доста публикации в списание Хомеопатичен свят.Публикувано изображение
  • 0

#5 Пламъче

Пламъче

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 3242 Мнения:

Публикувано: 15 април 2010 - 11:23

Есенциите на д-р Бах патентовани ли са? Аз доколкото помня, той си е бил унищожил голяма част от трудовете преди на почине за да не се възползват комерсиално от трудовете му.. и неговата партньорка е възстановявала всичко по един останал бележник.. В българските аптеки определено ги няма, а на запад ги продават свободно
Някъде, май из книгите на Торвалд Детлефсен бях чела рецептите, по които всеки може да си ги приготви. Българските капки на Пашкулев са най-добрия готов вариант тук и до колкото знам са концентрати- т.е можеш да си правиш сам разтворите и комбинациите. Английският вариант е доста по-скъп, пък и по-добре в България да ползваме цветове, които се берат от нашата земя...
Колкото до капките- действат безотказно, но на едно по-фино ниво, свързано с емоции... Нямам опит да лекуват физически заболявания, но изхождайки от факта, че физическото тяло заболява последно, може би предотвратяват бъдещо заболяване... Тук трябва да кажа, че не съм лекар и това е мое мнение. Темата ми е много интересна.

:thumbsup:
  • 0

#6 tintet

tintet

Бах Терапевт

• Участници
  • 19 Мнения:

Публикувано: 09 юни 2010 - 13:46

От тук можете да си закупите Бахови есенции http://www.aspenbg.com
  • 0

#7 Божидар Цендов-БожидарЗим

Божидар Цендов-БожидарЗим

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 3715 Мнения:

Публикувано: 09 юни 2010 - 15:12

От тук можете да си закупите Бахови есенции http://www.aspenbg.com

Тук капките са безумно скъпи. Един комплект излиза 456 лева ?!?!

А при д-р Пашкулев комплекта около 70 лева беше преди месеци.

Координати:
Тел. 02/ 871 50 47, 0888 214483;
e-mail: dpashkulev@yahoo.com

Силно подозирам, че дискусиите от типа тук "абе колко са добри българските капки, не е ли най-добре да са от чужбина" са целели примиряването с горната цена от 456 лева.

Мнението беше редактирано от БожидарЗим: 09 юни 2010 - 15:13

• 1

— Какво нещо е човек!

— Черно зърно — отговорих аз.

— И черно, и бяло — усмихна се отец Сисой.

"Чорба от греховете на отец Никодим", Елин Пелин

#8 Petbiv

Petbiv
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 20 януари 2012 - 15:39

В Пловдив, а и с поръчки до цяла България, може да се закупят от този сайт - http://kapki-bah.net
  • 0

#9 papin4o

papin4o
  • Участници
  • 74 Мнения:

Публикувано: 20 януари 2012 - 16:07

Аз ползвам есенциите приготвени от д-р Пашкулев и съм доволен.
Но ако има тук от " заклетите баховисти" според които есенциите трябвало да се приготвят от цветя растящи само в Англия и от места саво от които д-р Бах ги е събирал.....може дъъъъълго да поспорим ;)
А и доста от тях започнах сам да си ги приготвям.

Мнението беше редактирано от papin4o: 20 януари 2012 - 16:10

• 2

#10 Слънчева

Слънчева

Приятел на Портала

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 5883 Мнения:

Публикувано: 20 януари 2012 - 16:19

И аз ползвам капките на д-р Пашкулев и съм доволна. Все пак цената е от значение.
А за книжки ще съм благодарна ако ми кажете, може и на лични, благодаря предварително.

Мнението беше редактирано от Слънчева: 20 януари 2012 - 16:20

• 1

#11 Хармония

Хармония

Новодошъл

• Модератори
  • Пип
  • 222 Мнения:

Публикувано: 20 януари 2012 - 17:22

Цветолечение по метода на д-р Бах - Матхилд Шефер

Реперториум за цветолечение ро метода на д-р Бах - Уилър

Жените и терапията на д-р Бах с цветовете на растенията - Барбара Мацарела

• 1

И не забравяйте: не си скъпете думите. Влагайте смисъл и сърце в тях, внимавайте кога ги използвате и те винаги ще ви стигат.

#12 tintet

tintet

Бах Терапевт

• Участници
  • 19 Мнения:

Публикувано: 21 януари 2012 - 14:58

Есенциите са `лицензирани` и в България-за което, лично сме се погрижили преди година.
Пиша тези редове по повод написаното в по-горните постове.Не искам да влизам в конфликти с никого в този форум, а да разсея облаците над личният избор на всеки. И вече свободно могат да се закупят от аптеките в страната където са се заредили с тях. .Но....който си може си ги прави сам...който иска си ги купува от където пожелае.

п.п. БожидарЗим, куца ти математиката (комплекта в Aspenbg.com струва 390лв)

Мнението беше редактирано от tintet: 21 януари 2012 - 15:02

• 1

#13 Божидар Цендов-БожидарЗим

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 3715 Мнения:

Публикувано: 21 януари 2012 - 15:02

...

куца да и то яко :) хе хе, ама пак излиза много скъпо
  • 0

— Какво нещо е човек!

#14 papin4o

papin4o
  • Участници
  • 74 Мнения:

Публикувано: 21 януари 2012 - 16:06

Есенциите са `лицензирани` и в България-за което, лично сме се погрижили преди година.
Пиша тези редове по повод написаното в по-горните постове.Не искам да влизам в конфликти с никого в този форум, а да разсея облаците над личният избор на всеки. И вече свободно могат да се закупят от аптеките в страната където са се заредили с тях. .Но....който си може си ги прави сам...който иска си ги купува от където пожелае.

Аз също не искам да влизам в конфликти..... само бих искал да знам с какво есенциите от аспен са по- добри от тези на пашкулев... и на мен винаги ми е куцала математиката, но разликата в цената е ....... чудя се дали не се дължи на брендито
  • 0

#15 Пчеличка

Пчеличка
  • Участници
  • 3 Мнения:

Публикувано: 02 юли 2012 - 09:09

Знаете ли колко струва сега целия комплект на д-р Пашкулев? Някак ми е неудобно да го питам лично, макар и да ми предстои посещение при него. Купувала съм си Рескю Ремиди заради зайчето; много съм доволна. Направих разреждане за компреси на един тежко болен познат - много са доволни.

Откъде мога да си купя шишенца със стъклен капкомер, за да си правя комбинации?
  • 0

#16 Божидар Цендов-БожидарЗим

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 3715 Мнения:

Публикувано: 03 юли 2012 - 15:12

Знаете ли колко струва сега целия комплект на д-р Пашкулев? Някак ми е неудобно да го питам лично, макар и да ми предстои посещение при него. Купувала съм си Рескю Ремиди заради зайчето; много съм доволна. Направих разреждане за компреси на един тежко болен познат - много са доволни.

Откъде мога да си купя шишенца със стъклен капкомер, за да си правя комбинации?

Е нали ще го виждаш :)

Шишенца в санитарните аптеки. Останалите предлагат само шишенце с капкомер капачка
  • 0

— Какво нещо е човек!

#17 yandex

yandex
  • Участници
  • 6 Мнения:

Публикувано: 13 юли 2012 - 14:43

Не е ли по-точно да кажете, че сте "лицензирали" есенциите, произвеждани от фирма едикояси?
То е все едно от "Б*****" да заявят, че са лицензирали жълтия кантарион!
  • 0

#18 mochito

mochito

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 272 Мнения:

Публикувано: 19 март 2013 - 14:24

Здравейте, някой да има опит с Баховите капки, които се предлагат в хомеопатичната аптека на ул. Чаталджа в София (ето линк към аптеката - http://www.helios-homeopharm.hit.bg)? Тъй като ми е най-удобно да ги закупя от там, моля, ако някой ги е ползвал да сподели мнение! :) Благодаря предварително!

• 0
"Царският път на душата е добрата мисъл на духа."

#19 Petar Limonov

Petar Limonov
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 14 август 2013 - 00:16

Здравейте,

Намерих сайт в който са с намаление от 10% но все още се колебая кои точно да купя. Ето го и сайта Jivot.bg

А какво ще кажете за Козметични продукти на доктор бах. Някой ползвал ли ги е?

• 0

#20 Natasha Ilieva

Natasha Ilieva
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 13 ноември 2013 - 03:03

Здравейте,

Аз вече си купих капките за депресия и съм изключително доволна. Взих ги от тук: доктор бах Идват за 2 дни и съм много доволна.

За детето си сега съм взела и Анти стрес капки и се надявам да преборим кошмарите.

Успех на всички и споделяйте въздействието у вас.

• 0

1 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители