Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Чистене" на картите Таро


Lifetime

Recommended Posts

............ солта е също с кристална структура само, че тя се използва за чистене на негативна енергия, а ходжите използват захарта не за изчистване, а за направа и полепване.

...

Да, захарта се използва като прилепител - като се започне от буквалния физически смисъл на думата и стигнем до енергоинформационни въздействия.

Морската сол (пък и другата, макар и с по-ситни, смлени кристали) се използва за чистене на кристали, използвани за лечение и въобще за чистене на предмети, които са "попили" по един или друг начин някаква нежелана от нас информация, енергия и т.н.

След употреба с цел чистене морската сол се изхвърля в течаща вода (т.е желателно не в тоалетната, а ако няма друго удобно място като река, поток, то поне нека да е в мивката).

Морската сол, слънцето и другите изброени по-горе в темата са все физически начини за чистене.

Най-адекватно е човек да се научи да изчиства натрупаната енергия/информация пак по такъв енергиен начин - такива практики има и в рейки, и в прана и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Скъпи приятелки, интересно ми е, че само неколцина от вас се занимават сериозно с Таро, ала иначе владеят изкуството на "чистене" на картите. Не да владеят ритуала, да овладяват откровението и усещат контекста.

Ала, както всеки език, и този (на Таро) има нужда от "лингвистични прегледи".

Солта и захарта няма да помогнат, ако няма Сърце (Слънце, щото Слънцето в Таро чисти и НИ чисти, ако го разберем), което да отчете страданието или сол, която да посипе въображаемата рана с пепел или да я "загори". Защото рани има много, ала няма лечители :)

Има захар, но няма вкусващи от плода на сладостта, защото няма осъзнатост.

Има ритуалисти, но няма проникновени очи, които да видят.

Има хиляди съвети, но няма опит.

Защото няма и тълкуване, ако бяхте толкова упорити в омесването на магическата сол и захар, щяхте да сте толкова добри и в другите теми.

И там нямаше да има едно тъжно мълчание.

...

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че има тъжно мълчание, защото не останаха хора, които да влизат тук. Има друг форум за Таро, там отношението е друго, атмосферата приятелска и общуването приятно.

Поздрави и от мен!

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че има тъжно мълчание, защото не останаха хора, които да влизат тук. Има друг форум за Таро, там отношението е друго, атмосферата приятелска и общуването приятно.

Поздрави и от мен!

Мия, защо не пишеш там :)

Аз знам защо има тъжно мълчание тук. Ти защо не писа досега и не промени това тъжно нещо?

Този форум е най-сериозният форум за Таро в България.

Аргументирай се.

Линк към коментар
Share on other sites

Този форум е най-сериозният форум за Таро в България.

Факт. НО, когато опре до сериозност и отговорност, всеки гледа да избяга от тях. Затова тук има мълчание, защото ако не са закачки и приказки за любов, всичко става излишно трудоемко. Затова има и засегнати!

Такива са хората.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен това е освен най-сериозният форум за Таро в България, както е казала Мона, е и това какво представлява ТАРО. А то е наистина нещо много сериозно, не е забавление!

Има мълчание, защото хората предпочитат да се залъгват, да им кажеш нещо хубаво и сътветно да се смеят и да се забавляват, но проблемите си остават все същите , дори се замаскирват още повече.

В този форум пишат много малко хора, защото може би нас не ни е страх да погледнем истинската ни същност такава каквато и да е и да я приемем, защото повечето хора май точно от това бягат да разкрият себе си.

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че има тъжно мълчание, защото не останаха хора, които да влизат тук. Има друг форум за Таро, там отношението е друго, атмосферата приятелска и общуването приятно.

Поздрави и от мен!

А ние къде сме? Ние влизаме тук и пишем - значи има хора. Ние не четеме Вашия форум, но Вие "нашия" ДА.

Линк към коментар
Share on other sites

Идва момента в които усещам Таро по друг начин .... не му е кеф, не е на кеф и така със седмица примерно. Нямам метод, ритуал. Просто мисля нещо на момента. Понякога ги разтилам на масата, за да са свободни, а не затворени в кутията. Понякога ги оставям на слънце. Всеки път различно! Както го почувствам.

Линк към коментар
Share on other sites

Идва момента в които усещам Таро по друг начин .... не му е кеф, не е на кеф и така със седмица примерно. Нямам метод, ритуал. Просто мисля нещо на момента. Понякога ги разтилам на масата, за да са свободни, а не затворени в кутията. Понякога ги оставям на слънце. Всеки път различно! Както го почувствам.

Да, не е необходим никакъв ритуал. Няма ритуал.

Има Сърце, има и любов, любов към таро, а таро не обича рамки, а свобода :)

Единственото, което правя аз, е да оставя картите си някъде - на масата, до компютъра, на прозореца, до мушкатото, до вратата, на хладилника, до чашата ...

То си знае, може си и без мен :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Всъщност, най-доброто почистване, ако такова отглаголно съществително изобщо е възможно и приложимо за картите Таро, е да ги очистим от себе си. Първо от себе си - да им дадем да дишат, щото нашия егоизъм просто ще ги задуши, удуши дори, и в един миг, освен Дяволи, Глупаци и Сили, няма да се появяват други карти. Другият вариант, ще са само боя чаши. И нека не си мислим, че това е важно послание, специално за нас, картите просто издишат в нечистоплътни ръце.

Картите са цвете и не се поливат всеки ден с вода и ако нашето сърце е пустиня, то те ще си останат само пустинни рози - да, красиви, ала пустинни. И непробиваеми, като скалата, от която са направени.

...

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте ,искам да ви споделя за моите карти.Аз имам 5 различни колоди,но най си обичам египетското или Златното таро.Купих си го преди 10 години и с него започнах.Но тъй като много го разглеждах и подреждах,се притесних да не го зацапам или протъркам.Затова си ламинирах всички карти и до днес си ги ползвам без проблем.Понякога си ги забърсвам с мека кърпа и топла водичка и ги подсушавам.Повярвайте,не са загубили силата си.Държа ги в червена кадифена торбичка.Всяка колода поотделно.

Линк към коментар
Share on other sites

Който си е чистил картите с огън, забелязали ли сте, че някои определени карти почерняват, без да има особена интеракция, докато при други нищо не се случва? Със сигурност сте забелязали.

Какво ви говорят почернелите карти и какво, според вас, отразяват - ситуация, проблем, решение? Днес си ги чистих и се сетих за това, което и преди е ставало, но не мисля, че съм писала някъде за него. Какъв е вашият опит?

Линк към коментар
Share on other sites

Lifetime,може ли да обясниш по-подробно как се чистят с огън?Благодаря

Като цяло идеята на темата ми беше да наблегнем на "чистенето" като съвсем... Енергийно, колкото и глупаво да звучи :) Случвало ли ти се е понякога картите да ти лепнат, да не можеш да си гледаш с тях нормално, например когато си натоварена и така нататък? Когато това се случи на мен (Таро може да е отвъд човека, само че аз не съм), се опитвам да балансирем нещата и за себе си и за тях по различен начин - мисля, че по-горе съм споменала, че понякога ги подреждам на голяма повърхност да си "почиват", ръся ги със захар, а колкото до огъня, много бързо минавам всяка карта върху една запалена, бяла свещичка.

Реално, няма почти никаква интеракция между картите и огъня - той не ги поврежда по никакъв начин, защото всичко става за част от секундата. Идеята е съвсем символична. Затова ми беше интересно, ако някой има такъв опит, да каже направило ли му е впечатление, че някои от картите леко почерняват, за разлика от други, и кои, и защо.

Това е :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Здравейте, последния път като си теглих карти по един доста тежък за мен въпрос и съвсем инстинктивно когато приключих разпръснах картите върху леглото хубаво и започнах да ги духам. Имах усещането, че са се задушили от силните емоции които съм им предала, а така ги проветрих и освободих от всичко лошо. Чувствах, че иначе не биха могли да работят въобще, защото са напълно задръстени. Досега никога не съм ги чистила по никакъв начин.

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли правило при подреждане на колодата,аркан,боя...как стои колодата,с лице на горе,или с лице на долу, това с открита карта.

Коя карта е първа(къде е долу,горе),има ли желателна подреденост-аркан,боя т.н.

Това с подредените карти може да е и просто за ,,почивка,, на колодата.

За чистене мисля сол,огън подходящи методи. Как и колко време,по кое време не знам,мисля луната е важна,ние също...

А как зареждате,самото зареждане предполагам е за нас,ние да се очистим,и заредим.

Това са практики,полезни да се знаят,но не са много таро,таро в смисъла,за ежедневни,начинаещи любители.

???

Линк към коментар
Share on other sites

Леле, човек колко въпроса си задала. :) Наистина ли смяташ да се съобразиш с всичко това за което питаш? Ще правиш ли нещо от сърце или ще следваш правила?;) Отпусни се .... няма какво да губиш. Вътрешният ти усет ще ти подскаже, но трябва да отпушиш мислите. Всичките ти зададени въпроси ми приличат на предразсъдъци. Всичко според мен трябва да тече свободно без да го буташ. Вземи си картите в ръце и пусни въпроса какво можеш ти да направиш за тях за да ги изчистиш или там каквато цел имаш. Заслушай се във вътрешния глас и го следвай .... свободно.

Напоследък си мисля, че картите рядко имат нужда от "чистене". По-скоро от разнообразие.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Има ли правило при подреждане на колодата,аркан,боя...как стои колодата,с лице на горе,или с лице на долу, това с открита карта.

Коя карта е първа(къде е долу,горе),има ли желателна подреденост-аркан,боя т.н.

Това с подредените карти може да е и просто за ,,почивка,, на колодата.

За чистене мисля сол,огън подходящи методи. Как и колко време,по кое време не знам,мисля луната е важна,ние също...

А как зареждате,самото зареждане предполагам е за нас,ние да се очистим,и заредим.

Това са практики,полезни да се знаят,но не са много таро,таро в смисъла,за ежедневни,начинаещи любители.

???

 

Хубаво е, че задаваш такива въпроси, които малко или много вълнуват всички, които искат да навлязат в Таро.

 

Ще се опитам да ти отговоря, макар че точен отговор няма.

 

Аз лично си оставям колодата с лице нагоре - не си "захлупвам" картите.

 

Колкото до подредбата, не те съветвам да ги подреждаш по конретен начин - избягвай да влияш на тяхната енергия, те сами знаят как да си подредят, за да си "комуникират" помежду си :)

 

За останалите неща - който както го усеща. Това е въпрос на личен избор. Ако ти си напрегната, такива ще са и картите, това е нормално - не ги насилвай. Ако мислиш, че те имат нужда от чистене, отппусни се и намери сама начина, който ще е най-добър. В по-горните мнения има дадени примери за т.нар. "чистене". Но това е само пожелателно :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Да кажа все пак нещо съвсем просто като техника - ако картите "лепнат", то те най-вероятно имат нужда да си починат от вас, което е и нещо естествено - подредете ги някъде на широка повърхност, може и да се прехлупват, може и да не се, и просто им дайте малко въздух за една нощ. Дайте и на себе си. Това е достатъчно :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Хора, когато имате чувството, че Таро не отговаря и когато започнат да ви се трупат само главни аркани и сякаш картите мълчат вие си мислите, че имат нужда от пречистване. Истината е че имат нужда от пречистване от собствения ви безграничен егоизъм. Това става когато Таро е ограничено в един човешки живот...в една любов, една ситуация, един човек, когато въпросите се въртят единствено около безкрайно важната ви персона. Таро умира. Не, няма нужда от пречистване. Таро не се натоварва никога. Таро се радва когато общуването засяга всякакви въпроси особено онези които не засягат вас.

Разбирам, че от думите ми ще се засегнат много хора. Още по-добре. Бих попитала защо се обиждате точно пък вие? Бясна съм, бясна заради начина по които Таро се ползва от големи, зрели жени!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Всъщност, да. "Чистенето" на Таро е една голяма глупост.

Освен, ако почистването е един вътрешен процес на кетонно състояние, в което се отделят вредни "аромати", особено след гледане на отиващи си хора, но това е рядко срещано.

 

Но карти на 2, 3 или 5 години е смехотворно да се чистят. Дори в един по-късен етап, те придобиват добра имунизация срещу глупостта.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Мисля, че тази тема е излишна, защото няма чистота на Таро без чистота и преданост на онзи, който работи с картите.

 

Мисля, че това е в основата на всяка взаимна любов - преданост и искреност. И оголеност.

Обич.Страст.Смърт.

 

3 закона:

Не искай Небе

Не пожелавай чуждо познание

Понеси Умереността

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...