Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 3


baby777

Recommended Posts

комбинацията от Рицар на Жезлите с Магът

Пътуване и реализиране на идеите. Рицарят е движение, решение, стремеж, а Магът може да осъществи всичко замислено.

Императорът ми е интересен тук, аз по двете комбинации виждам положителен отговор, макар на по-старата да се дава наистина едно изчакване, заради по-бавното движение на пентакли и Императорът, но когато всичко е законно, с редовни документи и т.н. императорски изисквания, той обикновено се подписва и подпечатва на `да`-то ;)

Магът като трета карта, може да значи, че вече всичко е в твои ръце и от теб зависи, кога ще станат нещата.

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте и ви благодаря за коментарите :)

За 4 пентакли бях чела из форума една подредба на Inatari дали ще я приемат докторантура, а картите бяха 6меча и 4 пентакли.Бяха я приели,а коментарът беше, че 6 меча е действието, а 4 пентакли резултатът, как се е почуствала....Явно всичко е до комбинации :)

Радвам се, че всички потвърдихте достоверността на картите, а и анализите ви наистина отговорят на истината. Аз наистина много искам да се науча да ги разбирам, ще продължа да опитвам и се надявам за в бъдеще да се включвам с по-компетентни коментари :):):)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз просто мисля, че тези 2 големи аркана, Император и Маг, затварят и обездвижват рицар жезли.Неговият огън и движение са някак самостойни, изолирани.Трябва да внимавам да не изпадна в самозаблуди с този МАг, хубавото е,че всичко зависи от самите хора, няма външни намеси.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно как картите говорят различно на тълкуващите ги.

Ако нямаше малък аркан, някой щеше да каже, че ситуацията няма потенциал за развитие и проявление.

Според мен има, макар, че всъщност ти си ги изтеглила и те говорят на теб.

Успех, каквото и да се случи!

Пиши, моля те, след време, да видя как са се случили нещата :)

Линк към коментар
Share on other sites

Виждала съм правилто : който тегли той тълкува първо :) понякога има основание, но не изповядвам напълно това разбране. Не- не мисля, че рицарят жезли може да "помръдне" ситуацията. Няма надграждане при император на 1 позиция ( първата позиция не е отминаване, а времето за действието му е точно в настощето). В случая става въпрос предимно за състояние на съзнанието, но в други ситуации магът може да означава съвсем точно чужда намеса.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте и ви благодаря за коментарите :)

За 4 пентакли бях чела из форума една подредба на Inatari дали ще я приемат докторантура, а картите бяха 6меча и 4 пентакли.Бяха я приели,а коментарът беше, че 6 меча е действието, а 4 пентакли резултатът, как се е почуствала....Явно всичко е до комбинации :)

Едно уточнение за картите на Инатари - 6 меча беше трета. Няма начин и шанс при трета 4 пентакли, каквото и било полезно и приятно нещо да се случи, освен ако изрично не е свързано с пари. Иначе не.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Скоро не бях вземала колодата Таро, но днес реших да се позанимавам. Зададох въпрос - Да продължавам ли да се занимавам с определена дейност? Картите са: 9 мечове, Ас жезли, 10 пентакли. На първо четене изтълкувах нещата така - тази дейност ми тежи и по-скоро се задава/има нещо друго, ново (или не толкова ново, но неприлагано), по-подходящо за мен, нещо, което е нужно да правя.

После се зачудих - а дали картите не отразяват мое моментно състояние/настроение? :hmmmmm:

Как мислите вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Да продължавам ли да се занимавам с определена дейност? Картите са: 9 мечове, Ас жезли, 10 пентакли.

Възможно е да си намислила нещо ново, но в сферата в която работиш и сега. Дори разширяване може да ти е минавало през главата. Сега си по-скоро само в една ниша от определен бизнес, а имаш и възможност за разширение.

Имала си тревоги в близкото минало по 9 меча. Може да е имало период в който да не е вървяло, да не си печелила достатъчно. Не си много удовлетворена от това, което вършиш поне от финансова гледна точка.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Лора!

Изненада ме тълкуването ти, защото аз на практика зададох въпрос не за бизнеса, а за една друга дейност, обаче пък колко точно си изтълкувала нещата, що се отнася до работата ми :)

Да, имаше намаляване на оборотите поради кризата и конкуренцията от страна на хипермаркетите, да, намислила съм нещо ново и дори съм го направила вече (съвсем наскоро), разширяваме се също, да. И тъй като в момента имам много работа на работа и все за нея мисля, дето се казва, дали Таро не е "хванало" това, вместо другото, което го питам?

И тази 10 пентакли накрая как да я разбирам (тя и въобще си ми е трудна за разбиране на мен, както и 9 пентакли, че и Туза от същата боя)?

Линк към коментар
Share on other sites

Таро е хванало това, което трябва да се хване и което е важно за теб :) .

Хубаво е, че имаш 10 пентакли, поне според мен това, ще е успешен за теб бизнес. За пари е добре да излиза тази карта.

Успех от мен! :)

Линк към коментар
Share on other sites

И тази 10 пентакли накрая как да я разбирам (тя и въобще си ми е трудна за разбиране на мен, както и 9 пентакли, че и Туза от същата боя)?

Диана, ще се включа в диалога ви, но не с анализ.

Има теми във форум Таро за 9 пентакли и Ас пентакли. В тези теми, много от проблемите, свързани с тълкуването на точно тези карти, са коментирани. Ще са ти от полза :-)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,попитах таро дали ще се състои едно пътуване през лятото и картите бяха Колесницата, паж жезли, 3жезли. Като ги видях и като цяло просто усетих,че отговорът е положителен,без да ги тълкувам всяка по отделно..просто усещане,въпреки че реално е трудно това да се случи. Затова искам да ви попитам и за вашето мнение.Предварително благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Като видях 3 Жезли накрая си помислих, че ще има да си чакаш, да се случи, но после се замислих - щом имаш усещане за нещата, то е вероятно тогава тя да показва нетърпението ти да се случи и очакването да дойде моментът :)

и на мен ми е интересно, какво точно показват :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Sha Angreal, когато зададох въпроса и преди да отворя картите си казах,че ако ми излезне колесницата ще се случи. И тя излезна първа,може би заради това е усещането ми, иначе така да се каже, трябва чудо за да се осъществи това пътуване,което може би отразява 3 жезли..благодаря ти за коментара и ще дам обратна връзка след време :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, гледах на въпроса "Какво да направи Х, за да се освободи от блокажа, който й пречи да забременее?" /това е продължение на въпрос дали ще има бременност до определено време/. Паднаха се 9 мечове - Рицар на пентаклите - Асо жезли. Аз лично имам мнение по въпроса, за което естествено не съм напълно убедена, но ми се иска първо да чуя Вие какво мислите, за да не ви обърквам с моите предположения, а след това ще споделя и аз.

Линк към коментар
Share on other sites

Здpавейте , жена има проблеми с прокуратура и съд след подадена жалба срещу нея , въпроса и беше как ще се развие ситуацията дали всичко ще е все така срещу нея .

Подредбата ми беше пирамида

първи ред основа - 4 пентакли, обесеният и 2 пентакли

втори ред - умереността и 4 чаши

трети ред върха на пирамидата - 6 пентакли

като минало настояще и бъдеще

За мен тази жена не е виновна , а е натопена , сили няма , напълно е отегчена от всичко , до затвора няма да стигне , даже си мисля , че и присъда няма да има , но тя ще бъде максимално изтормозена .

Ако имате мнение , моля споделяте го .

Линк към коментар
Share on other sites

Здpавейте , жена има проблеми с прокуратура и съд след подадена жалба срещу нея , въпроса и беше как ще се развие ситуацията дали всичко ще е все така срещу нея .

Подредбата ми беше пирамида

първи ред основа - 4 пентакли, обесеният и 2 пентакли

втори ред - умереността и 4 чаши

трети ред върха на пирамидата - 6 пентакли

като минало настояще и бъдеще

За мен тази жена не е виновна , а е натопена , сили няма , напълно е отегчена от всичко , до затвора няма да стигне , даже си мисля , че и присъда няма да има , но тя ще бъде максимално изтормозена .

Ако имате мнение , моля споделяте го .

Добромира, имам един съвет към вас, вие сте неопитни с Таро и се хвърляте в подредби от повече от 4 карти, това е грешка. Започнете с 3 карти, започнете с прости въпроси, най-вече за себе си. Гледането за други хора е един по-следващ етап от пътя.

Това се отнася и за хората, пишещи преди теб.

Въпросът, който си задала е сложен и натоварен. Когато гледаш на друг човек, бъди максимално ясна.

Ако не си сигурна у себе си, задай въпроса в Таро онлайн.

Прости ми, но не се доверявам на други карти (особено на прохождащи в Таро) за въпроси, свързани със смърт, бременност и съдебни казуси.

Друг, ако желае, може да коментира картите ти.

П.С.

Всичко това го пиша, защото искам да бъда максимално обективна спрямо въпрса на питащия и неговия конкретен проблем. За да има и максимално точен отговор.

Линк към коментар
Share on other sites

Ивета , аз ви бLагодаpя за коментаpа

всяко мнение ми е поLезно на този етап .

Пpиех пpедизвикатеLството от това момиче ,

тъй като ми е бLизка , и когато ме потъpси някак си

за мен изключително леко изкоментиpах картите.

Да, не правя сложни подредби , но в този случай ми се

удодоха с лекота , може би защото усетих болката и.

Затова имам нужда от вашите коментари.

Редактирано от Dobromira
Линк към коментар
Share on other sites

Ивета , аз ви бLагодаpя за коментаpа

всяко мнение ми е поLезно на този етап .

Пpиех пpедизвикатеLството от това момиче ,

тъй като ми е бLизка , и когато ме потъpси някак си

за мен изключително леко изкоментиpах картите.

Да, не правя сложни подредби , но в този случай ми се

удодоха с лекота , може би защото усетих болката и.

Затова имам нужда от вашите коментари.

Добре тогава, обясни какво точно тази подредба ти говори и защо избра точно нея?

Дали болката ти пречи (или помага), дали виждаш картите и тяхното послание или собственото си отношение - това е основополагащ въпрос при гледане с картите Таро.

Себе си ли виждаме или истината, т.е. да обективираме собствената си представа за онова, което виждаме?

И накрая да го кажем, на онзи, който ни пита? Тежка задача е.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

В случая болката и ми помогна , с тази подредба реших да надникна навътре , защото при тази ситуация е важно да се разбере миналото т.е крушката си има опашка .

Аз търся посланието , да може би ми пречи това че ми е близка , но в случая мисля че това ми помогна .

Линк към коментар
Share on other sites

В случая болката и ми помогна , с тази подредба реших да надникна навътре , защото при тази ситуация е важно да се разбере миналото т.е крушката си има опашка .

Аз търся посланието , да може би ми пречи това че ми е близка , но в случая мисля че това ми помогна .

А къде е Таро в тази ситуация?

Линк към коментар
Share on other sites

Таро показа пътя , като фенер в тъмната гора .

Много често пътищата на Таро са измамни и то се вижда в нашите отговори на конкретни въпроси.

Да се гледа на сериозни въпроси е преди всичко и само отговорност.

Оттам-насетне, всеки решава за себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, гледах на въпроса "Какво да направи Х, за да се освободи от блокажа, който й пречи да забременее?" /това е продължение на въпрос дали ще има бременност до определено време/. Паднаха се 9 мечове - Рицар на пентаклите - Асо жезли. Аз лично имам мнение по въпроса, за което естествено не съм напълно убедена, но ми се иска първо да чуя Вие какво мислите, за да не ви обърквам с моите предположения, а след това ще споделя и аз.

Здравей,

имам сравнително малко опит, но ми се иска да споделя усещането, които ми носят тези карти - трябва й човек, на който наистина да може да разчита, нуждае се от стабилност и истински мъж до себе си, с който да се чувства обичана, желана, сигурна в него...за да си позволи на подсъзнателно ниво да се `разтвори`...Рицар Пентакли говори за състояние - тук си мисля, че е състояние на доверие.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...