Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 3


baby777

Recommended Posts

Абсолютно начинаещ съм и не знам откъде да започна. Може ли малко съвети какво се прави в началото? Благодаря предварително! :)

Здравей, можеш например първо да прочетеш книгите на Кристин Димитрова и Хайо Банцхаф - те ще ти дадат доста добра представа за картите и начините, по които можеш да ги ползваш :)

Поздрави и успех!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте, гледах на въпроса "Какво да направи Х, за да се освободи от блокажа, който й пречи да забременее?" /това е продължение на въпрос дали ще има бременност до определено време/. Паднаха се 9 мечове - Рицар на пентаклите - Асо жезли. Аз лично имам мнение по въпроса, за което естествено не съм напълно убедена, но ми се иска първо да чуя Вие какво мислите, за да не ви обърквам с моите предположения, а след това ще споделя и аз.

Здравей,

имам сравнително малко опит, но ми се иска да споделя усещането, които ми носят тези карти - трябва й човек, на който наистина да може да разчита, нуждае се от стабилност и истински мъж до себе си, с който да се чувства обичана, желана, сигурна в него...за да си позволи на подсъзнателно ниво да се `разтвори`...Рицар Пентакли говори за състояние - тук си мисля, че е състояние на доверие.

Благодаря ти за това, че изказа твоята гледна точка. Аз лично разтълкувах ситуацията по следния начит:

9 мечове: Тъй като е първа карта, мисля че означава, че положението, в което е сега е следствие на случка или период в живота, това са последиците от страдание и изолация. В случая става въпрос за аборт, който носи след себе си всички тези страдания и отчасти затваряне в себе си. Става въпрос, че при теми свързани с това да има дете изведнъж сякаш скрива емоциите си и показва точно обратното на това което чувства. Сякаш се свива в черупката си, за да не бъде отново наранена. Съжалява много за това си решение и отчасти изпитва страх дали ще има дете скоро. Тази случка според мен е въпросния блокаж заради който можеби няма дете все още. Освен това има и постоянни съмнения дали тове е бил правилния избор, също чувства и голяма вина. Тя не е положила усилие, за да преодолее всичко това, дори сякаш нарочно се е вкопчвала на моменти в болката си - може би да се самонакаже или пък с надеждата просто да изплаче мъката си, та накрая да не останат емоции. Обвинява най- вече себе си, че е позволила да се стигне до това, не може да си прости. Въобще много различни, но болезнени чувства изпитва. И всичко това го е крила до скоро, изживявала го е скришом и то много дълго време. Очевидно изживява нещата прекалено тежко. На моменти е била много оптимистично настроена, но в други е изпадала в противоположната крайност. Може би вече е осъзнала, че е време да остави това в миналото и да продължи напред, да се пребори с всичко това и в крайна сметка един ден да осъществи мечтата си. Разбрала е, че е време за промяна, за съжаление доста късно е осъзнато, но по- добре късно отколкото никога.

Рицаря пентакли го виждам по скоро не като човек, а като характеристика на самата ситуация и атмосферата, съвет от какво има нужда, за да се стигне до положителна развръзка. Разглеждам качествата, които носи картата. Необходим е баланс в работата и атмосферата, в която живее и ако я няма, то може би е необходима промяна. Не трябва да се отказва, да не губи вярата си, да е психически устойчива и ще осъществи желанието си. Необходима е стабилност, върху която да се изгради бъдещето. Може би постигането на тази стабилност ще бъде бавен, но сигурен и траен напредък. Не знам дали в случая става въпрос само за финансова стабилност /заради пентакъла/ или за психическа и емоционална, а може би стабилност и в двете сфери. Тъй като тя работи по въпроса за собствен бизнес, дали това не е начина да се откъсне от страданието и болката, да насочи мислите си в друга посока, за да може да постигне и душевна стабилност. Също така мисля, че ако се постигне всичко това, което съветва Рицаря на пентаклите, ще настъпи бърза промяна на ситуацията. Присъствието му увеличава силно значението на заобикалящите го карти. Преди всичко трябва да има голямо търпение и да се гради постоянно така необходимата стабилност /не всичко да е еднократно и после да се лежи на тази кълка/.

Като резултат от всичко това, мисля, че асо жезли е страшно положителна карта и води към положителен резултат. Ако тръгне по правилния път, нещата съвсем скоро ще започнат да се реализират. Начало на нова реалност, която е от полза не само за нея, но и за близките й. Докато стария начин на живот се разпада лека полека, тя ще създава своята нова реалност. Ще е изпълнена със силен ентусиазъм, вълнение, емоции, които дори ще предава и на околните. Ще има сигурност в себе си, че нещата ще се случат и вяра във възможностите си, в пътя по, който е тръгнала. Ще се пребори със страховете си. Семето на ентусиазма вече е посято, но все още няма проявление. Това могат да бъдат много различни проявления, но каквито и да са, те ще бъдат път към целта. Като цяло мисля, че в основата на тази карта е ентусиазма и творчеството в различните му форми.

Съжалявам за огромното писание, но ми се искаше освен да изкажа своето виждане за комбинацията, да допълня и с факти, за да е полезна и на другите. Иначе Sha Angreal, тя има доста стабилен мъж до себе си, има огромна подкрепа от него, но във въпросната ситуация, не е почувствала тази така необходима подкрепа, в следствие на което с времето много неща остават неизяснени и грешно разбрани. Скоро се е стигнало до момент, в който и двамата са споделили всички неизказани чувства и емоции. Може би това е разковничето в този случай, началото на така необходимата промяна. Иначе мисля, че правилно си видяла нещата. На моменти не се е чувствала толкова желана като жена, липсвало й е онова внимание. Наистина чувството, че не е разбрана й е пречело да се отпусне. Не е била сигурна в неговото желание по въпроса. Иначе винаги се е чувствала обичана и е била сигурна в мъжа си. Това е бил единствения проблем в отношенията им.

Редактирано от taro
Линк към коментар
Share on other sites

ще се съглася с Sha Angreal.

Жената наистина има нужда от подкрепа,кой знае може нещо да не и достига-някоя нежна дума,обещание. Сякаш търси лек и прошка чрез времето. Ако тези карти се отнасяха дали ще е бремена, според мен показват зачеване- заради рицаря и асото. (но и аз съм от начинаещите)

Линк към коментар
Share on other sites

MEGGI съгласна съм и с теб, най- вече за това, че търси лек и прошка чрез времето! Благодаря Ви и на двете за мненията!

Искам да ви питам нещо, използвам този цитат, за да има семантична връзка с преждеговорилите.

Как разбирате коя комбинация от карти е проективна и коя е реална като данни за прогноза?

Това, всъщност, е основополагащ въпрос в Таро.

Кога, онова за което сме питали и са се появили определени карти, не е наша собствена проекция, проекция на питащия и кога говори за реални възможности за прогнози?

Чета разни форуми, макар че го правя рядко. Визирам Таро - там виждам следния проблем: даден човек споделя карти и започва едно безкрайно самонавиване върху някаква имагинерна и хипотетична ситуация, различни вариации, накрая става говорилня от все така ... начинаещи в Таро. Накрая какво се оказва - съзнанието така е устроено, че започва да вярва на лъжата, пренебрегвайки истината, която е била очевидна. Но кой да я види - повечето комбинации са проективни, т.е. те са лична проекция на питащия, защото картите още не са започнали да работят както трябва. В този етап картите просто отразяват надеждите или страховете на питащия. Има безкрайно много примери затова.

А как трябва?

Таро има специфика, то трябва да бъде оставено да живее свой собствен живот, за да може да прави и точни прогнози за бъдещето или да реагира адекватно на проблеми от настоящето. А затова са нужни много време и много опит. Питащият трябва да е пределно дистанциран от проблема си, но и да живее с него. Това е най-трудното.

Казвам това, защото виждам един бурен ентусиазъм, ала липса на упорства и търпение в този път.

И конкретно за тази ситуация, която споменава Таро: вече в друга тема се писа за проблемите с бременността на тази жена; това няма да се случи с преодоляване на блокажи в този смисъл - тук най-големият блокаж е именно Рицар пентакли, последван от 9 меча.

Помислете.

И анализирайте картите, не собствените си представи за тях.

С добра усмивка към всички вас :)

P.S.

Тези, а и други проблеми, можем да обсъдим наживо и да поговорим затова.

Обявила съм среща на форума, ако искате, заповядайте.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Как разбирате коя комбинация от карти е проективна и коя е реална като данни за прогноза?

Това, всъщност, е основополагащ въпрос в Таро.

Кога, онова за което сме питали и са се появили определени карти, не е наша собствена проекция, проекция на питащия и кога говори за реални възможности за прогнози?

Здравей Ивета :)

Прочетох много внимателно това, което си написала и честно казано въобще не се бях замисляла, че можеби картите които тегля не отразяват реалността, а както каза моите страхове и надежди. Всеки път когато тегля карти за дадена ситуация се опитвам да се отпусна и да се мисля за нищо извество време, след което да се концентрирам върху самия въпрос, а не върху нещата които очаквам или от които ме е страх. Явно не става така лесно.

Накрая какво се оказва - съзнанието така е устроено, че започва да вярва на лъжата, пренебрегвайки истината, която е била очевидна. Но кой да я види - повечето комбинации са проективни, т.е. те са лична проекция на питащия, защото картите още не са започнали да работят както трябва.

А как трябва?

Таро има специфика, то трябва да бъде оставено да живее свой собствен живот, за да може да прави и точни прогнози за бъдещето или да реагира адекватно на проблеми от настоящето. А затова са нужни много време и много опит.

Благодаря ти много за винаги изчерпателните отговори и обяснения! Само в случая не разбрах дали с това имаш предвид, че на картите им е нужно също така и да свикнат със самите нас, с нашата енергия, за да могат както казваш да правят точни прогнози. Или в случая става въпрос единствено ние да се научим да се дистанцираме от ситуацията, за която питаме.

И конкретно за тази ситуация, която споменава Таро: вече в друга тема се писа за проблемите с бременността на тази жена; това няма да се случи с преодоляване на блокажи в този смисъл - тук най-големият блокаж е именно Рицар пентакли, последван от 9 меча.

Помислете.

Извинявай, че продължавам да питам, но дали не си тълкувала картите в реда Рицар пентакли и после 9 меча, или просто си допуснала грешка в написаното. И ако не е досадно да те питам с едно изречение какво означава тази комбинация?

Благодаля ти за съветите и поканата за срещата на форума, ако имам възможност ще дойда! Иначе продължавам да размишлявам върху картите! :3d_137:

Редактирано от taro
Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай, че продължавам да питам, но дали не си тълкувала картите в реда Рицар пентакли и после 9 меча, или просто си допуснала грешка в написаното. И ако не е досадно да те питам с едно изречение какво означава тази комбинация?

Благодаля ти за съветите и поканата за срещата на форума, ако имам възможност ще дойда! Иначе продължавам да размишлявам върху картите! :3d_137:

Не се извинявай, моя е грешката: Рицарят е предшестван от 9 меча. Аз трябва да се извиня затова.

Какво значи тази ситуация - рицарят е като прът в колелото, което не може и не може да се задвижи по нормалния начин. Свикнали сме да считаме Рицар пентакли за "добра" карта, но в случая той пречи и то неумолимо. Нейна сянка е 8 меча, има и такава тема във форума, ако искаш, погледни (за сенките в картите).

Въпросът трябва да е: как може да се помогне на тази жена и това изобщо възможно ли? Не винаги има шанс за помощ. Ние всички се надяваме, но не винаги съдбата откликва. Има често предимно поражения.

За предните ти въпроси: картите трябва да станат приятели, но не истерично-обичащи, а такива, които и шамар могат да ти ударят, ако тръгнеш по омърляни пътища. Процесът е двустранен. И много дълъг.

Едно инфо, аз лично, започнах да гледам за болести и изобщо проблеми със здравето, както и с други сложни въпроси, едва на петата година, откакто се занимавах с Таро.

През първите 10 години не съм оставяла картите нито за ден и точно това ме научи да не се радвам на хубавите карти и да прозирам отвъд уж лошите. В началото като видех 10 чаши, Паж чаши и подобни, се радвах, но после разбрах, че е трябвало да плача, т.е. да не се предоверявам.

И че пътищата на Таро са леко по-различни.

Ако имаш конкретни въпроси като начинаещ, задавай, така ще е по-лесно. И ще се съсредоточим върху важните моменти.

П.С.

Ако можеш, намери коледния брой на вестник Галерия, там има обобщено мое интервю, в което съм акцентирала на някои проблеми, свързани със същността на картите. В смисъл, в събран вариант са. Тук няма смисъл да се повтарям, а и много теми има във форума, и трябва много време да се изчетат всичките :)

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Защото искам да се науча на някакъв ред на тълкуване на картите ще изкажа аз как виждам картите и'.

Винаги съм се запъвала в изказване с дълбок анализ при таро.

ИВЕТА-Как разбирате коя комбинация от карти е проективна и коя е реална като данни за прогноза?
- този въпрос ме наведе на размисъл днес. Дали виждам комбинациите в която и да е подредба.И наистина как да разбера дали са проекция или отговор изтеглените карти.Вслучая мисля че 9меча и рицар пентакли са момичето,и се радвам че Ивета насочи вниманието ми към 8меча,сянката,защото наистина виждам това лице на'' рицаря-жена'',което кой знае какво вижда пред себе си,освен страх,срам,отчаяние( ще вмъкна отново че за сега с таро говоря на най-достъпния език,на начинаещия с прости думички). Като проекция- не би ли излязло и самото асо жезъл,желанието на ''гадателката'' да даде положителен отговор на питащата. Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Ивета много ти благодаря за изчерпателния отговор. Като се замислих, наистина не трябва да се втурвам с главата напред и смятам занапред да оставя сериозните области като здраве и т.н. и да започна с по- леки неща. Защото може би това че съм незнаеща все още и разчитам по много погрешен начин картите, ме кара сякаш да се самонавивам за някои неща които всъщност не са така. Честно казано по въпроса със сенките в таро - не съм чела тази тема все още. Сега ще се концентрирам повече върху четенето на форума. А по въпроса за вестник Галерия - за съжаление не успях да го открия, но мисля, че всичко което си казала там ще го открия тук във форума подробно.

Ако имам въпроси ще питам със сигурност! :) Отново ти благодаря за съдействието което оказваш на всички тук - много е полезно !!!

Линк към коментар
Share on other sites

ИВЕТА-Как разбирате коя комбинация от карти е проективна и коя е реална като данни за прогноза?
- този въпрос ме наведе на размисъл днес. Дали виждам комбинациите в която и да е подредба.И наистина как да разбера дали са проекция или отговор изтеглените карти.Вслучая мисля че 9меча и рицар пентакли са момичето,и се радвам че Ивета насочи вниманието ми към 8меча,сянката,защото наистина виждам това лице на'' рицаря-жена'',което кой знае какво вижда пред себе си,освен страх,срам,отчаяние( ще вмъкна отново че за сега с таро говоря на най-достъпния език,на начинаещия с прости думички). Като проекция- не би ли излязло и самото асо жезъл,желанието на ''гадателката'' да даде положителен отговор на питащата.

Аз се замислих за това асо, дали е моя проекция или на момичето, за което става въпрос. Как в случай, че гледаме на друг да разберем проекцията за кой всъщност се отнася? Дали това не са нейните надежди?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Попитах картите "Ще бъда ли поканена да се върна на мястото, на което работех преди, но на по-висока позиция". Отговорът беше 3 жезли, Рицар на мечовете, 4 пентакли. Според мен това би трябвало да означава, че ситуацията след мен се е успокоила и въпреки моето желание да получа такава покана, това няма да се случи, защото нямат нужда от мен. Какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

хммм, да се успокои ситуация с Рицар Мечове.....странно ми звучи ;)

по-скоро ми прилича, някой здравата да се държи за тази позиция и не иска да я пусне :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти скорпионче:)

Въпросът е за теб, но си отговаряш за ситуацията... как става така:) понякога се объркваме в собствените си съждения- ако питаш за себе си, то отговорът е по - вероятно да реферира отново към теб;

p.p. здрасти Sha

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Sha Angreal и Вятър. Да, наистина има някой, който здраво се държи за позицията.

Вятър, ако знаех как е правилно, нямаше да моля за помощ и странично мнение. Би ли ми показала, моля, как да бъдат тълкувани тези карти за да реферират към мен! Ще ми е много полезно да имам този пример за следващия опит :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

3 жезли, Рицар на мечовете, 4 пентакли.
- скорпионче, ето моето виждане на картите ти:-няма да бъдеш поканена за по висок пост,ако в това е целта на отговора който търсиш. Това казвам заради 4 пентакли.
Линк към коментар
Share on other sites

Отговорът беше 3 жезли, Рицар на мечовете, 4 пентакли.

Тук ключовия момент е Рицар меча с 4 пентакли - това е неистово желание да промениш ситуация, която е ужасно затлачена и то не от вчера. Нежеланието да се разделим с нещо, което сме мислели, че ни носи сигурност, ще ни донесе единствено гняв, разочарование и озлобление. Като далечен тътен, тук се е изправил Обесеният, една съвсем недобра перспектива за развитие, доколкото той изобщо може да говори за развитие.

Линк към коментар
Share on other sites

Съществува схващане сред някои таролози, че който хвърля картите, той тълкува първо. Искаше ми се да не повлиявам на твоето усещане за твоето си питане:) мнението ми е подобно на предходните- не мисля, че ще бъдеш поканена за по- високо заплащане.

Какво имах предвид с горното си изказване:

"Ще бъда ли поканена"= аз, а отговорът, който си дала "ситуацията след мен се е успокоила", " защото нямат нужда от мен"- това са твои разсъждения по темата, защо не биха те поканили, а не какво показват картите. Картите не говорят за нужда от покана, а само за фиксиране в темата за парите и стабилността. Картите показват с така зададен въпрос само твоята "ситуация", а не тази в бившата работа. Ако беше задала въпроса: каква е ситуацията сега в работата, тогава отговорът ти би могъл да бъде "ситуацията се е успокоила". Ако питаш има ли нужда от мен в работата, която напуснах, то тогава може отговорът да бъде " нямат или имат нужда" от мен.

Важно е какъв отговор чакаш и съответно едно от най- важните неща е как ще зададем въпроса:) надявам се да съм била полезна.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря отново на всички, които се включиха!

Вятър, аз опитах да тълкувам. Просто явно не се справих.

Никъде тук не става дума за пари. Всъщност става дума за това дали един мъж, от който зависи да разчисти позицията от дамата, която сега я заема, би го направил с идеята да покани мен, защото евентуално би сметнал, че аз съм по-добрият избор. Картите и според моето некадърно тълкуване казват "не". Намесих ситуацията, защото да изберат мен значи да изберат реформи и промяна (което свързах с Рицаря на мечовете), което в случая не е така. Хората избират статуквото (4 пентакли). 3 жезли изтълкувах като миналото време на тези събития, когато аз напуснах с тайната надежда, че мъжът ще види ясно, че жената не е за тази работа (когато няма кой да и казва какво да прави). Явно той, обаче, смята, че е идеална.

И явно, също така, че картите показват по-скоро мен и моят гняв, че някой "ми" заема мястото. Направо да умре човек от срам от себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

И явно, също така, че картите показват по-скоро мен и моят гняв, че някой "ми" заема мястото. Направо да умре човек от срам от себе си.

Айде, няма да умираш още :3d_146:

Много правилно си си разтълкувала картите, но има и нещо друго, картите ти са проективни - те са отражение на твоето отношение към ситуацията, не самата ситуация сама по себе си. Това е важно уточение, когато гледаме на таро и коментираме съответно ситуации.

Линк към коментар
Share on other sites

Да бе! Това е много гадно. Как да разбера кога картите показват мен и кога реалната ситуация. Възможно ли е изобщо? Те май само мен си показват. Може би от това имам нужда... Може би просто аз не ги разбирам. Уф!

-----------------------------------------------------------

Всъщност задавайки този въпрос тръгнах да търся дали сте писали нещо за това. И попаднах на въпрос на Ивета - кога всъщност питаме картите за нещо. Може би тук е ключът. Замислих се - защо изобщо зададох този въпрос? Защото има значение конкретното място, повишението, парите? Не! Защото исках да знам, дали един мъж е готов да признае, че е сгрешил. Нещо повече - че аз съм права. Да си намеря доказателство в глупава битка за надмощие. А още по-дълбоко - за да намеря доказателство, че не съм му безразлична. Всъщност мотивите, които стоят зад всичко това са много различни. Един вид картите ми отговарят, че няма да ми отговорят, защото трябва първо да си изясня коя съм аз и какво питам. И тогава - дали всъщност не питам картите за да отразят мен самата и да ме принудят да се огледам в тяхното огледало. Да видя отражение на истинската ми същност, която в случая никак, ама никак не ми харесва!

Редактирано от scorpion_4e
Линк към коментар
Share on other sites

Да бе! Това е много гадно. Как да разбера кога картите показват мен и кога реалната ситуация. Възможно ли е изобщо? Те май само мен си показват. Може би от това имам нужда... Може би просто аз не ги разбирам. Уф!

-----------------------------------------------------------

Всъщност задавайки този въпрос тръгнах да търся дали сте писали нещо за това. И попаднах на въпрос на Ивета - кога всъщност питаме картите за нещо. Може би тук е ключът. Замислих се - защо изобщо зададох този въпрос? Защото има значение конкретното място, повишението, парите? Не! Защото исках да знам, дали един мъж е готов да признае, че е сгрешил. Нещо повече - че аз съм права. Да си намеря доказателство в глупава битка за надмощие. А още по-дълбоко - за да намеря доказателство, че не съм му безразлична. Всъщност мотивите, които стоят зад всичко това са много различни. Един вид картите ми отговарят, че няма да ми отговорят, защото трябва първо да си изясня коя съм аз и какво питам. И тогава - дали всъщност не питам картите за да отразят мен самата и да ме принудят да се огледам в тяхното огледало. Да видя отражение на истинската ми същност, която в случая никак, ама никак не ми харесва!

Самокритичността е хубаво качество, особено по отношение на Таро. Но пък и гнева, че не всичко излиза както очакваме, не трябва да е прекален. Нещата си се движат по свои си закони и имат друга логика.

Цялата работа е, че много от начинаещите бързат ли бързат. Закъде?

Нали картите са един вид жива материя - имат нужда от време, за да свикнат с човека, но и човека да свикне с тях. Всяка една колода има своя специфика на общуване, която нейния "притежател" трябва да изследва, но да не налага собствената си воля и представа за нещата.

Питаш кога се разбира коя комбинация е проективна и кога не е.

Това може да ти даде само опита, много комбинации и много работа с Таро. Необходими са поне 5 години работа с картите, за да се отсеят нашите проекции от реалните ситуации, както и да се научим да задаваме правилните въпроси, както и да разбираме кога Таро ни отговаря на въпроси, които ние не сме задали, но отговорът на други, е същностен за нас. Т.е. ние много често питаме за нещо, които си мислим, че са важни, но картите безпогрешно уцелват истинската ни ситуация.

Виждам, че се гневиш на себе си, други се гневят на Таро, т.е. твоят вариант е по-добър. Но дали се гневим или не, дали на това, че онова, което искаме не се случва или на това, че не сме достатъчно добри, картите не се впечатляват особено. Цялият смисъл е да се работи с Таро, гледане, четене и анализиране на всякакви комбинации, работа с реални хора, няма друг начин.

И пак повтарям - умението да коментираш и тълкуваш правилно картите изисква просто много време. За добро или за зло, е така.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Гневя се винаги, когато установя, че не съм била достатъчно умна, честна и смела за да открия и нарека нещата с истинските им имена, вместо да се крия зад блудкави маски, с които да изглеждам по-мила, прекрасна и добра. :3d_146:

Благодаря, Ивета! :3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам, че говорите за проекциите в картите, аз самата правя този месец 3 години с Таро и все още не мога да отсея кога показват мои проекции, кога не. Знам, че трябва още много години, за да го разбера това.

В началото, повечето комбинации са наши проекции, както казва Ивета картите просто трябва да свикнат с нас, и ние с тях.

Да, има го гнева, но той е излишен, в един момент се приема всичко и по-добре Таро да ти го покаже, отколкото да живее човек в собствения си измислен и илюзорен свят.

Линк към коментар
Share on other sites

Гневя се винаги, когато установя, че не съм била достатъчно умна, честна и смела за да открия и нарека нещата с истинските им имена, вместо да се крия зад блудкави маски, с които да изглеждам по-мила, прекрасна и добра. :3d_146:

Благодаря, Ивета! :3d_064:

Гневът е естествена саморефлексия, но и склонност към перфекционизъм, още нещо, което е видно по Рицар меча и 4 пентакли. Май не си мълчиш, а :)

Извън този дискурс, ала и в него - поусмири се с определенията за себе си, Таро е познание като всяко друго, и както всяко друго познание, ни дава огледални образи на нас самите - открива Сенките ни и това е неминуемо, но и това е естествена част от пътя. Да знаеш, че много начинаещи в Таро, изобщо не стигат до този водораздел.

Затова просто действай, времето ще покаже дали Таро е твоята система за анализиране на себе си и за прогнозиране на бъдещето.

Ако се обичате, ще се вземете и няма да се разминете, както често се случва в живота.

С Таро няма такава опция, ако има взаимна любов :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...