Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 3


baby777

Recommended Posts

На въпрос: Утре ще се обади ли? Картите са Сила - 3 меча - 2 чаши. Сила и 3 меча ми изглеждат като да е размислил изобщо за идеята да работи с мен, обаче тези 2 чаши накрая изобщо не ги разбирам! Моля за помощ!

Това са отново твои проекции.

И още нещо, гледания за деня, са напълно безсмислени.

Силата е тотален блокаж, 3 меча - невъзможност това да се случи - дори самата ти не го вярваш, 2 чаши - май не е толкова зле. Тук чувството предхожда истината за другия, извън него е.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

offt. гневът не е саморефлексия, а реакция- има съществена разлика и гневът обикновено е резултат от липсата на саморефлексия

Гневът е рефлексивен, защото е емоция и като такъв има отзвук, т.е. реактира.

Нямам намерение да влизам в лингвистични и семиологични спорове и ако искаш да докажеш уменията си в Таро, не просто да подхвърляш някакви идеи, го направи. Аз моите умения съм доказала.

Отдавна търсиш спорове и най-накрая сложи картите на масата, а ако нямаш такива - замълчи.

Т.е. бъди максимално конкретна, ясна.

скорпионче,

Особено за началото си е хубаво да ползваш картите с ежедневна мисия, за да можеш да наблюдаваш как и при какви обстоятелства се показват картите.. по- късно няма да се нуждаеш от тази практика. Не зная дколко таро на търсещия е подходящо за начало, но можеш да прочетеш и други коментари на започнали и да направиш преценка сама.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Пиша като начинаещ в Таро и като напреднал в други гадателски науки.

Интересни са ми няколко факта.

На първо място това е личната себеоценка, и това до каква степен гледащият на таро може да прецени своите възможности в тази наука. Все пак говорим за факти, а естеството на трибуната, в която се изявяваме, позволява един ясен анализ на зададените въпроси и вярно дадените отговори. Жонглирането с думите не замества точната прогностика, а заяждането не отменя диалога.

Другото, което ми направи впечатление е характеристиката на гледащите и тяхното его. Желанието да се наложат, желанието да се преборят с авторитета, който самите те не могат да бъдат, а искат. Специално в гадателските науки, имаме приемственост - майстора предава знанията си на чирака. Чирака не може да открадне занаята, а трябва сам да се изпече в огъня на познанието. Перефразирано това значи, че дори да разполагаш с техниките, ако те не са почувствани със сърцето, то те са безполезни. Има и друго условие - трябва да платиш с парче от душата си. Трябва да отрежеш точно толкова, колкото искаш да получиш.

И като начинаещ в науката за Таро се питам, колко от пишещите са способни да пожертват от егоизма си за егоистичния си порив към Таро?

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, няма как да не го споделя с вас :)

Много често ми се случва таро да ми дава едни отговори,а всъщност да се случва друго и все се измъчвах, че не разбирам картите. Попитах таро дали ако изпратя покана на един приятел,с който не сме се виждали от години ще я приеме и картите бяха, 5 чаши,6 меча, 4 меча. При тези карти нямах шанс, въпреки това я пратих.

Резултатът- прие я :)!!!!!!!

Хубав ден на всички :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте всички които пишете и участвате в този форум. Поздравления много е интересно!!! И аз като всички останали имам своя въпрос но определено нямам смелоста да бъда искрена и да го задам.... За сега ще си остане за мен и естествено без отговор. Искам обаче да ви помоля да ми дадете малко информация относно къде мога да чета повече за значението на картите Таро.От скоро се занимавам с това, дори не знам дали може да се каже занимавам просто чета по тази тема. Запалих се по Таро след прочитане на една книга Числата символиката и традиции на Христо Енев. След това попаднах на книгата на Кристина Димитрова. И сега в този форум който страшно ми хареса. Исками се да ме насочите къде мога да чета повече, от къде да сваля повече литература относно тарото.Нека оточня че нямам достъп до книжарници такаче определено трябва да бъде по интернет. Има доста места където се пише за таро но определено не всички ми изглеждат достоверни..... Ще ви бъда благодарна ако ми покажете верния път за знания по тази тема. Определено искам да науча значенията на картите въпреки че нямам такива...Предварително ви благодаря и много се радвам че ви има. :3d_064:

Модераторска забележка: мнението ти е преместено в Таро за начинaещи, където му е мястото. В този форум има достатъчно много теми, които могат да дадат отговори на въпросите ти за картите. Добро начало е да почнеш от тази, тема, а именно Таро за начинаещи и темата Малките Аркани в таро.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Започнах работа в сфера, в която до сега не съм работила. Интересно ми беше дали през следващите 2 месеца ще продължа да работя на същото място. Картите са Император, Кралица Пентакли и Кралица Жезли. Стори ми се интересна комбинацията за това я споделям с вас. Какво мислите?

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Имам прост въпрос, в предвид непознаването на материята. Каква е идеята на картите Таро? Някаква сила кара човек да избере точно определени карти на които има житейски описания, което се оказва и неговото бъдеще? В същност картите Таро, в този ред на мисли - на предвещаващи бъдещето, не отричат ли свободната воля и каква (божествена едва ли?) е силата променяща човешката воля в избора на предопределени карти?

Модераторска забележка:

Мнението е преместено, защото темата Таро и Смъртта е неподходяща да се задават общи въпроси за Таро.

Когато се колебаете къде да пишете, моля прочете първо Насоки за форум Таро.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Просто бъдещето е отражение на човешката свободна воля и то дотолкова, доколкото изобщо има време и в този смисъл минало, настояще и бъдеще.

Всъщност този въпрос не се отнася само до картите Таро, а е доста по-общ. Ако тръгнем да го разнищваме ще стигнем до смисъла на живота, преражданията и съществуването изобщо.

Линк към коментар
Share on other sites

Просто бъдещето е отражение на човешката свободна воля...

Т.е. настоящото състояние на волята ни ни задължава да изживеем живота си по определен начин?

А коя е силата караща човек да избере определени карти?

Линк към коментар
Share on other sites

Само за да не стане грешка. Когато говорим за воля, това за мен не означава - аз искам да карам червено ферари и кога ще си го купя. Или искам мъжа на приятелката си и защо, по дяволите, не мога да го получа веднага.

Става дума за тази воля, която е изражение на необходимостите на душата да изживее едно или друго нещо или да не го изживее, защото за нейните "цели" това не е необходимо. Под Душа разбирам Божествената същност във всеки от нас, направлявана/съпътствана от душевни водачи, ангели, Бог (кой както си го нарича, защото терминологичните спорове не са моята страст и ги намирам за ненужни и неадекватни, тъй като вярвам, че всеки от нас носи собствената си истина и тя е точно толкова истина, колкото и тази на "съседа").

И да отбележа, че аз съм много начинаеща в Таро, така че нямам никакви претенции да говоря "правилни" неща. Това е просто моята гледна точка. И на този етап за мен Таро е начин да се опитам да се разбера, не толкова да виждам бъдещето си, дори и да можех.

Линк към коментар
Share on other sites

Става дума за тази воля, която е изражение на необходимостите на душата да изживее едно или друго нещо или да не го изживее, защото за нейните "цели" това не е необходимо.

Но необходимостта не е достатъчно условие за задоволяването и, каквато и да е тя. Още повече, че тя може да е в конфликт с чужди потребности. И да не забравяме, че в крайна сметка какво ще ни се случи, често не зависи от нас, защото живота е нещо като лотария и дали ще пускаме фишове само по себе си не гарантира печалба. И как точно непредвидимостта определена от свободния избор (включително чуждия многомилиарден такъв) може да се проектира в един единствен изход, насочван от сила, неизяснена ми до момента?

Линк към коментар
Share on other sites

От Вашият отговор отново ми стана ясно, че говорим на различни езици, което изключва възможността да се разбираме. Това прави разговорът излишен за мен.

Но сигурна съм, че има хора, които говорят Вашия език и може би някой от тях ще се включи по-късно.

От мен - приятна вечер!

Линк към коментар
Share on other sites

И на мен ми се стори, че говорите за друго. Моите представи за картите Таро са пророкуване на бъдещето, като се тълкуват изображенията на картите, които са изтеглени. Ако не е това, значи имам погрешни представи.

приятна вечер и от мен

Линк към коментар
Share on other sites

Луна, Асо чаши, 4 пентакли -въпросът ми е, дали някой е искрен с мен. Не мога да разбера дали Таро ми отговаря на въпроса или описва състояние на обърканост, ненамиране на изход от даден проблем или някакво вкочване в собствените страхове. Луната е подвеждаща и в този смисъл пък се притеснявам дали има неща, за които дори неподозирам. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Луна, Асо чаши, 4 пентакли -въпросът ми е, дали някой е искрен с мен. Не мога да разбера дали Таро ми отговаря на въпроса или описва състояние на обърканост, ненамиране на изход от даден проблем или някакво вкочване в собствените страхове. Луната е подвеждаща и в този смисъл пък се притеснявам дали има неща, за които дори неподозирам. :)

Здравей :)

Някак си ми се струва, че ти знаеш отговорът. Подозираш човека, изяждат те съмнения, но има нещо егоистично в тези карти, а според мен отговорът на въпросът ти е по-прост, отколкото мислиш, стига да разсъдиш логично. По-скоро бих казала, че сама си се вкопчила (както ти сама добре си определила) в страха някой да не те излъже.

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос ще започна ли работа в ... изтеглих следните карти:

1.Обесеният;

2. Дъщеря на Камъните (Паж пентакли)

3.Императорът

Имам няколко хипотези:

- Обесеният (т.е. аз) тръгва към нещо ново, което не е правил до момента, но шефът (Императорът) застава на пътя. С други думи няма да стане поради нежелание на шефа да се разберем по определен въпрос, по който имаме различия (формулирането на позицията);

- Същото начало, но няма да стане, защото за позицията, която е обявена от шефа е необходимо да отговарям на едно условия (законово определено), на което е въпрос на тълкуване дали отговарям или не (като проблемът е за мен, ако някой ден, някой проверяващ реши, че не отговарям). По-вероятно е да няма такъв проблем, но все пак...

- Същото начало, но Императорът накрая като индикация за ръководна позиция (по-ръководна от тази, която е формулирал шефът) и при която проблемът със законово определеното условие ще отпадне.

- Ситуацията е неясна (Обесеният), защото е необходимо да се създаде нова позиция (Паж пентакли), което зависи от шефа (Императорът)

След това попитах – тази работа добра ли е за мен? (тъй като е свързана с предишната, с която мисля, че трябва да скъсам веднъж завинаги)

  1. Дъщеря на мечовете (паж на мечовете)
  2. 6 камъни (6 пентакли)
  3. Асо камъни (Асо пентакли)

Ами това май значи „да”, въпреки, че няма да мога да избягам съвсем от клюки, интриги и сплетни от страна на старите колеги, а и вероятно на любимият ми мъж, който ... не знам вече

И последно – реална ли е възможността да започна работа в ....(друго място, различно от това, за което писах досега). Задавам въпросът, защото за това място са необходими сериозни връзки, каквито аз нямам и не знам възможно ли е да се разчита само на репутацията, която имам:

1. Справедливост;

2. Алхимия (Умереност);

3. 4 чаши

Това ми изглежда като „не”. Въпреки, че може и да значи връщане на нещата в равновесно положение и в този смисъл един вид връщане на позиции, но в крайна сметка май няма да съм доволна от евентуална работа там. 4 – те чаши не съм сигурна как да ги тълкувам.

Моля за мнения, коментари и всякаква възможна помощ! Благодаря искрено и предварително, за да не прекалявам след това с благодарствените постове :3d_043:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Започнах работа в сфера, в която до сега не съм работила. Интересно ми беше дали през следващите 2 месеца ще продължа да работя на същото място. Картите са Император, Кралица Пентакли и Кралица Жезли. Стори ми се интересна комбинацията за това я споделям с вас. Какво мислите?

Според скромният ми опит - това което виждам аз е пълно владеене на положението от твоя страна. Дори смятам, че наличието на Кралица жезли показва и малко огнена своенравност - може да се опиташ да промениш нещо генерално дори в изграденият начин на работа преди да те срещнат! Хубава комбинация - влияние, нововъведение, пълнота (от Императора) :)

Линк към коментар
Share on other sites

Привет. Начинаещ съм в Таро. Опознаваме се с картите всеки ден и с голям интерес следя вашите мнения и тълкувания на картите като самостоятелни единици, като комбинации и прочее :). Вчера сутринта реших да направя едно гледане. Х и Y имат любовна свързаност. Система на гледане – номер четири - вземане на решение (според книгата приложение към ТАРО на КРОУЛИ). Като въпросът е - Какво ще стане ако X се раздели с Y - пътят е на горните 3 карти, какво ще стане ако останат заедно - пътят е долните 3 карти. Сигнификаторът стои най-отпред.

Сигнификатор - Голям аркан XIV - Изкуство. Горни карти на пътят - 1. 8 жезли - скорост ; 2. Рицар Дискове; 3. 10 чаши ..... Пътят на долните карти (ако останат заедно) - 1. ЕОН - XX - голям аркан; 2. Туз жезли; 3. XVII - Звездата - голям аркан ........... Интересно ми е, ако някой има време, желание, мнение - да сподели какво мисли. Благодаря :)

Линк към коментар
Share on other sites

Привет. Начинаещ съм в Таро. Опознаваме се с картите всеки ден и с голям интерес следя вашите мнения и тълкувания на картите като самостоятелни единици, като комбинации и прочее :). Вчера сутринта реших да направя едно гледане. Х и Y имат любовна свързаност. Система на гледане – номер четири - вземане на решение (според книгата приложение към ТАРО на КРОУЛИ). Като въпросът е - Какво ще стане ако X се раздели с Y - пътят е на горните 3 карти, какво ще стане ако останат заедно - пътят е долните 3 карти. Сигнификаторът стои най-отпред.

Сигнификатор - Голям аркан XIV - Изкуство. Горни карти на пътят - 1. 8 жезли - скорост ; 2. Рицар Дискове; 3. 10 чаши ..... Пътят на долните карти (ако останат заедно) - 1. ЕОН - XX - голям аркан; 2. Туз жезли; 3. XVII - Звездата - голям аркан ........... Интересно ми е, ако някой има време, желание, мнение - да сподели какво мисли. Благодаря :)

За съжаление, трябва да ти кажа, че картите ти още не работят, не са стиковани в една цялост. Това е гледане с два възможни отговора и не е за начинаещи.

Типично е за начинаещите да си гледат, каквито и да било подредби да редят, да им се падат някакви карти, които те мислят, че са за тълкуване. Това се нарича ембрионален период в Таро, картите са просто карти, без да са значещи символи, които да осъществяват връзка с несъзнаваното. Този период често се случва и много напред във времето, когато някой хвърля едва ли не всеки ден карти за едно и също нещо: тогава картите отново спират да работят и се задейства така наречената система за самоунищожение в Таро. Но това е друга тема, въпреки, че е основополагаща за познаването на картите.

Започни с 3 карти и едва след време, след като опознаеш природата на Таро, прави по-сложни подредби. Изучавай Малките Аркани, Големите, първо изучи добре картите, научи се да контактуваш с тях, да си станете близки, друг път просто няма. И тълкувай, тълкувай, независимо грешно или не е, само така, че ще позволиш на несъзнаваното си по асоциативен път да се отвори към символиката на картите.

Успех от мен и добре дошла :)

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Привет. Начинаещ съм в Таро. Опознаваме се с картите всеки ден и с голям интерес следя вашите мнения и тълкувания на картите като самостоятелни единици, като комбинации и прочее :). Вчера сутринта реших да направя едно гледане. Х и Y имат любовна свързаност. Система на гледане – номер четири - вземане на решение (според книгата приложение към ТАРО на КРОУЛИ). Като въпросът е - Какво ще стане ако X се раздели с Y - пътят е на горните 3 карти, какво ще стане ако останат заедно - пътят е долните 3 карти. Сигнификаторът стои най-отпред.

Сигнификатор - Голям аркан XIV - Изкуство. Горни карти на пътят - 1. 8 жезли - скорост ; 2. Рицар Дискове; 3. 10 чаши ..... Пътят на долните карти (ако останат заедно) - 1. ЕОН - XX - голям аркан; 2. Туз жезли; 3. XVII - Звездата - голям аркан ........... Интересно ми е, ако някой има време, желание, мнение - да сподели какво мисли. Благодаря :)

За съжаление, трябва да ти кажа, че картите ти още не работят, не са стиковани в една цялост. Това е гледане с два възможни отговора и не е за начинаещи.

Типично е за начинаещите да си гледат, каквито и да било подредби да редят, да им се падат някакви карти, които те мислят, че са за тълкуване. Това се нарича ембрионален период в Таро, картите са просто карти, без да са значещи символи, които да осъществяват връзка с несъзнаваното. Този период често се случва и много напред във времето, когато някой хвърля едва ли не всеки ден карти за едно и също нещо: тогава картите отново спират да работят и се задейства така наречената система за самоунищожение в Таро. Но това е друга тема, въпреки, че е основополагаща за познаването на картите.

Започни с 3 карти и едва след време, след като опознаеш природата на Таро, прави по-сложни подредби. Изучавай Малките Аркани, Големите, първо изучи добре картите, научи се да контактуваш с тях, да си станете близки, друг път просто няма. И тълкувай, тълкувай, независимо грешно или не е, само така, че ще позволиш на несъзнаваното си по асоциативен път да се отвори към символиката на картите.

Успех от мен и добре дошла :)

Благодаря! И аз придобих такова усещане напоследък :) ............. търпение и време

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос Какво се случва със ... в момента, изтеглих Колелото на съдбата с допълнителни Обесеният и Вселена - Магът - 4 Жезли с допълнителни 8 пентакли и Любовниците.

Моля за помощ - картите проективни ли са?

Линк към коментар
Share on other sites

Моя приятелка е бременна и бебето се чака всеки момент. От два дни се опитвам да се свържа с нея по телефона, но не отговаря. Попитах картите Х. родила ли е /вчера/? Отговорът е Обесеният - Кралица Пентакли - Кралица на мечовете.

После попитах защо не си вдига телефона. Отговорът: Рицар Пентакли - 4 мечове - Обесеният.

Аз не, че разбирам, обаче тези карти малко ме притесниха. Изглежда ми като да се е случило нещо неочаквано и свързано с операция. А невдигането на телефона - като на невъзможност поради пребиваване в реанимация, например.

Моля, поне този път, дайте някакво мнение! Обещавам, че няма да публикувам повече мои въпроси!

Редактирано от scorpion_4e
Линк към коментар
Share on other sites

Моя приятелка е бременна и бебето се чака всеки момент. От два дни се опитвам да се свържа с нея по телефона, но не отговаря. Попитах картите Х. родила ли е /вчера/? Отговорът е Обесеният - Кралица Пентакли - Кралица на мечовете.

После попитах защо не си вдига телефона. Отговорът: Рицар Пентакли - 4 мечове - Обесеният.

Здравей. По първия ти въпрос мисля, че е родила. Трудно раждане е било, бавно дори, продължително. И мисля също, че ако е било решено нормално раждане, плода е бил обърнат и се е наложило да я режат.

По втория, трябва и почивка по 4 меча. Обаче нещо не ми харесва Обесеният в тия комбинации.

Имала ли е трудности със забременяване или самата бременност. Трудно заченато дете ли е било?

Линк към коментар
Share on other sites

Моя приятелка е бременна и бебето се чака всеки момент. От два дни се опитвам да се свържа с нея по телефона, но не отговаря. Попитах картите Х. родила ли е /вчера/? Отговорът е Обесеният - Кралица Пентакли - Кралица на мечовете.

После попитах защо не си вдига телефона. Отговорът: Рицар Пентакли - 4 мечове - Обесеният.

Аз не, че разбирам, обаче тези карти малко ме притесниха. Изглежда ми като да се е случило нещо неочаквано и свързано с операция. А невдигането на телефона - като на невъзможност поради пребиваване в реанимация, например.

Моля, поне този път, дайте някакво мнение! Обещавам, че няма да публикувам повече мои въпроси!

Би било притеснително, ако до 4 меча беше Дяволът или Страшният съд.

Нещо интересно, в първата комбинация имаш припокриване с твоя собствен образ и с образа на твоята приятелка, не зная какви отношения сте имали, но на някакъв етап са били усложнени, така да се каже. Дори бих казала, че изпитваш нещо като чувство на вина (или ревност дори, изобщо сложна гама от емоции), но това е една друга тема. Това по Обесеният и Кралица пентакли. В тази комбинация имаме поне 3 пласта за тълкуване, които дават богата информация.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...