Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Починалите - правят ли внушения на живите?


Guest Христо

Recommended Posts

В една от книгите на Учителя, не съм сигурен коя, четох че има души, които след смъртта си се навъртат покрай живите, стремят се да им правят положителни внушения, да подпомагат духовната им еволюция, но живите много често не се вслушват в техните внушения. Може би и не ги долавят винаги ? Сигурно от значение е колко е силен духът за това дали живият ще усети или не неговото внушение ? Би ли могъл починал човек да си набави енергия от живите да речем и това да му помогне да направи някакви внушения, които да бъдат доловени от живи хора ? Явно явяването на призраци, или поне някои от тези случаи са свързани с това, че духовете използват енергия от живите хора. Та Учителят споменаваше за души, които се оплаквали, че живите не ги чуват, не се вслушват в съветите им ? Дали много покойници са заети с подобна работа върху живите, тази работа сигурно е въпрос на избор ? Или пък се възлага от по - висши същества във фините светове ? Дали тази работа като цяло има някакъв смисъл, някакъв успех или по - скоро живите не ги е еня много за съветите на мъртвите. Сигурно има и мъртви, които се стремят да правят лоши внушения на живите, за да крадат от енергията им за егоистични цели.

Линк към коментар
Share on other sites

Би ли могъл починал човек да си набави енергия от живите ?

Явно явяването на призраци, или поне някои от тези случаи са свързани с това, че духовете използват енергия от живите хора.

Сигурно има и мъртви, които се стремят да правят лоши внушения на живите, за да крадат от енергията им за егоистични цели.

Защо свързваш контакта с крадене на енергия?

На какво се основават тези твърдения, които съм избрала по-горе? Източник?

Линк към коментар
Share on other sites

Защо свързваш контакта с крадене на енергия?
Чел съм,че мъртвите при медиумни сеанси си набавят енергия от живите, или поне от медиума, та той при контакта губи енергия, дори може да загуби от теглото си. Мисля че това се спомената в "Срещи с отвъдното" на Лиана Антонова, но може и другаде да съм го чел.

Сигурно има и мъртви, които се стремят да правят лоши внушения на живите, за да крадат от енергията им за егоистични цели.
Това го четох лятото в една книга от библиотеката, но не съм сигурен коя точно, колебая се между две заглавия. Но това не е толкова важно. Струва ми се, че го четох в книгата "Пътуване към душата" на Сюзи Холбийч. Пишеше че някои мъртви се стремят да подхранват навиците на живите. Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Чел съм,че мъртвите при медиумни сеанси си набавят енергия от живите, или поне от медиума, та той при контакта губи енергия, дори може да загуби от теглото си. Мисля че това се спомената в "Срещи с отвъдното" на Лиана Антонова, но може и другаде да съм го чел.

Да, същностите свързващи се посредством медиум на спиритичните сеанси имат нужда от енергията му за да се осъществи контакта.

Сигурно има и мъртви, които се стремят да правят лоши внушения на живите, за да крадат от енергията им за егоистични цели.

Определено има такива. Всъщност, това се случва много по-масово, отколкото обикновено допускаме.

Линк към коментар
Share on other sites

Спиритизмът като цяло е клон на низшият окултизъм, т.к. има за цел предимно задоволяване на нечие любопитство и/или призоваване (инвокиране или евокиране) на низши астрални същности за изпълнение на разни желания или като източник на информация.

Въпросът, обаче, е – че тази информация не винаги е достоверна, а и няма как да сме сигурни кого точно сме призовали (почтеността не е сред качествата на низшите духове!). Защото бидейки в астрала, тези души не са кой знае колко по-еволюирали от нас самите земни обитатели и това, че не са сред живите не ги прави нещо повече от нас. Освен това, тук на Земята полетата на материално-земния план са прекалено "тежки и твърди” и това прави почти невъзможно призоваването и явяването на напредналите светли същества и вероятността да попаднем наистина на такива – е крайно минимална.

Има и един важен закон: Ако едно светло същество иска и трябва да се свърже с нас – то само ще ни потърси и ще намери начин да се свърже и определено няма да дойде заради наш каприз.

Затова, според мен, въпросните медуими по-скоро наджапват в едно непознато блато, в което най-често се оказва, че самите те не умеят да плуват и стават причина за личното си и чуждото замърсяване.

Аз лично намирам и за ненужно призоваването и свързването с духове на починали хора - и за нас, и за душата на починалия. Не само, защото надали бихме почерпили кой знае какъв опит от душата на който и да е предишен въплътен, пък бил той и наш близък – защото това е само неговият индивидуален опит, но и защото това може да стане причина да се отклоним от индивидуалния си път и да попречим и на него да върви по своя (като създадем излишни кармични обвързаности и последици, следствие на този акт).

Има и друго: Относно това дали нечия енергия на жив човек може да бъде изсмукана или нечие съзнание може да бъде обсебено от дух на починал – бих отговорила така:

Нашето съзнание е като Врата, през която от нас самите зависи кой ще влезе и ще остане. Ако ние самите отворим тази врата и позволим – вината и отговорността си е само наша. Никой насила не може да ни завладее, обсеби, въздейства и т.н., ако пазим съзнанието си будно, чисто и внимателно..

Линк към коментар
Share on other sites

Спиритизмът като цяло е клон на низшият окултизъм, т.к. има за цел предимно задоволяване на нечие любопитство и/или призоваване (инвокиране или евокиране) на низши астрални същности за изпълнение на разни желания или като източник на информация.

Въпросът, обаче, е – че тази информация не винаги е достоверна, а и няма как да сме сигурни кого точно сме призовали (почтеността не е сред качествата на низшите духове!). Защото бидейки в астрала, тези души не са кой знае колко по-еволюирали от нас самите земни обитатели и това, че не са сред живите не ги прави нещо повече от нас. Освен това, тук на Земята полетата на материално-земния план са прекалено "тежки и твърди” и това прави почти невъзможно призоваването и явяването на напредналите светли същества и вероятността да попаднем наистина на такива – е крайно минимална.

Има и един важен закон: Ако едно светло същество иска и трябва да се свърже с нас – то само ще ни потърси и ще намери начин да се свърже и определено няма да дойде заради наш каприз.

Затова, според мен, въпросните медуими по-скоро наджапват в едно непознато блато, в което най-често се оказва, че самите те не умеят да плуват и стават причина за личното си и чуждото замърсяване.

Аз лично намирам и за ненужно призоваването и свързването с духове на починали хора - и за нас, и за душата на починалия. Не само, защото надали бихме почерпили кой знае какъв опит от душата на който и да е предишен въплътен, пък бил той и наш близък – защото това е само неговият индивидуален опит, но и защото това може да стане причина да се отклоним от индивидуалния си път и да попречим и на него да върви по своя (като създадем излишни кармични обвързаности и последици, следствие на този акт).

Има и друго: Относно това дали нечия енергия на жив човек може да бъде изсмукана или нечие съзнание може да бъде обсебено от дух на починал – бих отговорила така:

Нашето съзнание е като Врата, през която от нас самите зависи кой ще влезе и ще остане. Ако ние самите отворим тази врата и позволим – вината и отговорността си е само наша. Никой насила не може да ни завладее, обсеби, въздейства и т.н., ако пазим съзнанието си будно, чисто и внимателно..

Много добре казано, Ирина! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина много полезно е мнението на Ирина.

Ще добавя само, че имаме начин да се стемим към по-висшите и светли същности. И там е нашето блаженство.

Линк към коментар
Share on other sites

Някои хора преминали в Отвъдното са оставили след себе си безценно наследство под формата на книги,картини,музика,изобретения и т.н.Чрез тях те ни влияят и внушават.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Спиритизмът като цяло е клон на низшият окултизъм, т.к. има за цел предимно задоволяване на нечие любопитство и/или призоваване (инвокиране или евокиране) на низши астрални същности за изпълнение на разни желания или като източник на информация.

Низши астрални същности, синоним ли е на зложелателни/демонични астрални същности ?

Линк към коментар
Share on other sites

Хрис, не става въпрос да се призовават демони, сукуби, инкуби, Скуби Ду.. и прочее фантасмагории :D

Това са били някога живи хора, които човешкото въображение е склонно впоследствие да възнася или принизява - според собственото си индивидуално разбиране или изгода.

Затова и като се говори за "низши същности" - то и ние хората сме сред тях и мнозинството от нас след смъртта си "засядат" в астралните полета, прераждат се отново и отново, после пак в астрала.. и така, докато успеят да преминат Отвъд.

Затова и по-надолу в предишното си мнение казах, че:

Почтеността не е сред качествата на низшите духове! (в това число сме и ние хората).

И бидейки в астрала, тези души не са кой знае колко по-еволюирали от нас самите земни обитатели и това, че не са сред живите не ги прави нещо повече от нас.

Другояче стои въпросът, разбира се, когато отправяме молби, апели или търсим починал въплътен Учител, който макар и бидейки някога сред земните и надземните полета - има съвсем различна същност.

Но.., в такива случаи не говорим точно за призоваване (инвокиране и евокиране), а простичко казано - за молитва.

Линк към коментар
Share on other sites

Хрис, не става въпрос да се призовават демони, сукуби, инкуби, Скуби Ду.. и прочее фантасмагории

Защо да са фантасмагории ?

П.п.: Има хора, които са си признавали, че са си имали работа с подобни създания...(след мъчения обаче :lol:). Сериозно, защо да са ?

Почтеността не е сред качествата на низшите духове! (в това число сме и ние хората).
Почтен, не значи ли да не краде и да не лъже ? Е, сигурно има почтени хора. Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...