Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За такава България мечтая


Пламъче

Recommended Posts

Отдавна имах желание да поставя тази тема,но все ми се струваше,че моментът е неподходящ.

Времето преди настъпване на Новата Година като че ли е най-подходящо за светли мечти и пожелания.

Няма българин,който да не желае да види Родината си такава,каквато я иска душата му.

Хайде да полетим заедно! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък я искам такава, каквато е.

Всичко останало е недоволство от Божия Промисъл.

Божественият Промисъл

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Мечтая хората на България да се променят.Да станат по-щастливи,по-доволни от живота си,по-весели и да се обичат повече.

Линк към коментар
Share on other sites

България на три морета, циганите на сапун, всяко българско семейство с четири деца, долу хамериканците, българските болни - най-здравите болни на света. :3d_065:

Сега сериозно - не знам как ще изглежда България след няколко десетилетия, дано да е добре. Дето се вика : човек предполага, Бог разполага. Не смея много да предполагам, всъщност. :3d_109::3d_116:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък я искам такава, каквато е.

Всичко останало е недоволство от Божия Промисъл.

Божественият Промисъл

Пхахаха пхахфааа пахаахх вмавава. :3d_065::3d_145: По твоята логика, човек не бива да мечтае, не бива да променя нещата в живота си. :31: Все едно ако си болен, не бива да опитваш да оздравееш. Та дори Учителят е давал съвети хората да се лекуват със самовнушения.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Божидар,беседата дава отговор на въпроса който непрестанно си задаваме - защо нещата в България не вървят така,както би ни се искало.

През далечната 1915 година Учителя е направил предсказание,което се е сбъднало точно след 75 години - през 1990 година.Тогава подобно на Халеевата комета страната ни рязко се е доближила до Господ.Пътя по който е вървяла страната ни е бил зле построен от хората които са го строили.Сега България се пречиства чрез страдание.

Дано с всеки изминал ден будните и осъзнати хора да стават все повече.

Мечтая за чиста Природа,усмихнати и доброжелателни хора които вършат това,което умеят най-добре,весели и здрави деца,кротки и обичливи животни...

Мечтая за България,която да е изпълнена с Любов и Разбирателство.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Усещам как се връщам в миналото си в този форум. Дали това е ново преминаване или повторение?!

Бих ви препоръчал да прочетете лекцията Божественият Промисъл. Не че аз съм я открил. Препоръчаха я и на мен и явно се оказва удачана и тук.

Въпросът не е точно до България, а до средата, в която живеем. Препоръчам лекцията "Гордост и ревност", която Станимир използва в темата за героизма.

Да смятаме, че ни се пада нещо по-различно от България, такава каквато е, си е чиста гордост. Вижте лекцията.

Да смятаме, че имаме нужда от друга България е роптаеме срещу Божията Промисъл. Вижте лекцията,.

Да, да, знам. Сега ще започнат тълкувания на лекциите. Интересни тълкувания, но същността си остава.

Всеки получава това, което е самият той.

Лично аз съм горд, че съм българин. Това е прекрасен урок, от който смятам да се възползвам максимално и то с удоволствие.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Ако можеш да си промениш средата на живот, защо да не го направиш ? :31: Какво лошо има, ако имаш сили да подобриш средата си на живот,да я промениш ? Ами дай да живеем в кочина. :lol: Ако промениш нещата с действие, тази промяна ще е започнала на ниво мисли/мечти. Дай ако си просяк да спреш да просиш, да не се опиташ и да работиш, да не крадеш и така да си умреш от глад, щом толкова държиш на запазване на нещата. Нямаш пари в дадена ситуация : и нито просиш, нито крадеш, нито работиш, нито някой ти дава, пазиш си статуквото ( безпаричието) и блажено умираш. :31: Или пък ако е кочина у вас, ти да седиш и да не чистиш.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Добре де, но действието се предхожда от мисъл. Ти си помисляш :"ех, какво ще е хубаво ако в България има еди какво си и еди какво си", това не е ли замечтаване. И ако решиш да действаш, мечтата става реалност ( евентуално). Не става дума за любов, а за предпочитание. Ти може да се обичаш дебел и плешив, но да предпочиташ да си атлетичен и с коса и ако можеш да го постигнеш.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мечтая за повече толерантност, приемане и разбиране на различието.

Повече доброта и по-малко лицемерие. Думи и дела да са в синхрон.

Да се научим да критикуваме градивно, но след отправената критика да следват и конструктивни предложения за подобрение, а споделянето на предложенията да бъде съпроводено и с личен пример и действия в подкрепа на идеите...

Да използваме и акцентираме върху положителното от нашата народопсихология - трудолюбието, упоритостта, сърдечността и да се опитаме да преодолеем отрицателното.

Да спрем да хленчим и да се окайваме, а делата ни да са насочени към градивното.

Да се самоосъзнаем - какви сме, към какво се стремим и как да го постигнем. Да осъзнаем и признаем важността на другия. Да се научим да общуваме.

Да бъдем Човеци...

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки получава това, което заслужава. Всички мечти са булшит и празно фантазиране.

Ако действате, действайте, но не изпадайте в егати фантазиите. А всяко действие опира до самите вас, а не до другите.

Линк към коментар
Share on other sites

Значи ти не си против мечтите, зад които стоят сериозни и конкретизирани намерения за действия, а си против мечтанията, зад които няма контретни и категорични намерения ?

П.п. Между другото, напоследък си повтарях думата "булшет" и и се кефех. :lol:

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Бедна ми е фантазията,не мога да си я представя по друг начин,то няма да е БГ,

или в нея българи няма да има.

Ако БГ не беше такава,то и ние нямаше да сме това,което сме в момента.

Представям си се като дебела доволна американка с неколко деца ,хладилник като гардероб и

каца с пуканки пред телевизора.....:3d_139:

Аз пък я искам такава, каквато е.

Всичко останало е недоволство от Божия Промисъл.

Божественият Промисъл

:3d_137: Божидаре,много съм съгласна с теб!

Линк към коментар
Share on other sites

Значи ти не си против мечтите, зад които стоят сериозни и конкретизирани намерения за действия, а си против мечтанията, зад които няма контретни и категорични намерения ?

П.п. Между другото, напоследък си повтарях думата "булшет" и и се кефех. :lol:

Христо, не мога да го кажа по-добре от теб :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ами да, и морални.

Последното, което разбрах е, че и в Ню Йорк таксиджиите свирят веднага като светне червено, че не си тръгнал.

България не е по-назад от другите, в каквото и направление да гледаш . И добро, и лошо :)

А сме и уникални.

Линк към коментар
Share on other sites

Мечтая за България, в която да има взаимноуважаващи се хора. Мъжете и жените да си дадат свобода. Разумността и съзнанието да са на високо ниво и да има разбирателство. Децата да растат в здрава, изпълнена с топлина и светлина среда.

Природата да е на почит и децата да растат сред цветя, пеперуди...

Мечтая за България, изпълнена с хора, които не се стремят към парите, като цел, а ги използват за средство за реализиране на добри идеи.:sorcerer:

Здравето идва от правилно мислене, от доброта и уважение, от изчистване на съзнанието.

И днес средата и хората са добри за тези, които използват условията за развитие. :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

П.п. Между другото, напоследък си повтарях думата "булшет" и и се кефех. :lol:

Коя точно - bullshit (кравешко л**но) или bulshit (българско л**но)? :lol:

И морални. :lol:

Думата "морал" е гадна думичка в името на която са се извършвали милиони престъпления. Да започнем от там, че съдържа корена "мор", което означава "смърт". Мор, морга, мортус, морт, море, Мордор, Моргот, морал...

Има различни видове морал - православен, католически, протестантски, йезуитски, атеистки, болшевишки, будистки, шиитски, сунистски и т.н. и т.н. Така че стъпвайте по-леко, когато говорите за морал, още повече за някакъв предполагаем универсален морал. :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мечтая за хора с ново мислене! България е малка като територия, но ми стига и такава!Толерантност, уважение между българите!Много кристални и индигови деца!Алтернативни енергийни източници, чиста природа, екологични домове, творчество във всички аспекти на живота, дълголетни хора! :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир би ти казал, че дълголетието е вредно за душите, но всеки си има право на мнение. :) И аз не виждам човек да поживее с 20-тина години повече, нали те са като прашинка във вселената.

Канел каза :

Публикувано: 30 декември 2010 - 17:32

Да се върнем на темата. Ето така ми се иска да изглежда България след 30-на години.

----------------------------------

Канел, предпочитам това да стане до 8-10 години наааай - много.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...