Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Правилата


LJ``

Recommended Posts

:) взряла съм се :1eye: затуй се и шегувам с нея :whistling: докато ни мъ вкарат в правия път :lol: има ли нещо интересно за вътрешността, щото нещо не ми е ясно май :sleeping: АУМММ

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) взряла съм се  :1eye: затуй  се и шегувам с нея :whistling: докато ни мъ вкарат в правия път :lol: има ли нещо интересно за вътрешността, щото нещо не ми е ясно май :sleeping: АУМММ

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост  :feel happy:

Със сигурност има, но за жалост аз все още не знам! Може би, когато я прочета поне хиляда пъти? :v:

Линк към коментар
Share on other sites

:) шест дена работи - на седмия - почивай. Кой е седмият ден?

:) шест дена работи за себе си/егото си, на седмия - за Господа :1eye: вече е обратното..или по точно...седем дена работи за Господа :v: АУМММ

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Много буквално, дай дълбочина!

:sorcerer:

БИБЛИЯ

КНИГИТЕ НА СВЕЩЕНОТО ПИСАНИЕ НА ВЕТХИЯ ЗАВЕТ

ПЪРВА КНИГА МОИСЕЕВА

БИТИЕ

ГЛАВА 2.

2.И свърши Бог до седмия ден Своите дела, що прави, и в седмия ден си почина от всичките Си дела, що извърши.

3.Бог благослови седмия ден и го освети, защото в него си почина от всички Свои дела, що бе сътворил и създал.

Отделяй поне един ден от седмицата, в който да почувстваш, че живееш, вън от всякакви тревоги и мисли. Просто се наслаждавай на живота, който тече в теб и около теб, осети Го, разбери вибрацията Му, осъзнай се и благодари за този дар.

Събудете ме! Нека някой ме ощипе.! :lol:

АУМММ

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

:) ми туй с дълбочината...колкото - толкова :1eye: пробвай и ти ...чети де :P наскоро бях по морето+гмуркаха се приятели...сериозно оборудване трябва за дълбочините + има си правила и техника :D

:feel happy: Любов+Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

4. Помни съботния ден, за да го светиш; шест дена работи и върши в тях всичките си работи; а на седмият ден е събота на Господа, твоя Бог.

С други думи: - Помни за Мен и не ме забравяй!

Или - Аз те обичам, обичай Ме и ти!

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

шест дена работи за себе си/егото си, на седмия - за Господа 1eye.gif вече е обратното..или по точно...седем дена работи за Господа

:thumbsup::thumbsup:

Страхотно тълкуване! Благодаря. Ще го разпространя.... На много хора ще им допадне около мен... :feel happy:

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

:):):)

С други думи: - Помни за Мен и не ме забравяй!

Или - Аз те обичам, обичай Ме и ти!

:smarty:

:) послание прието, ама не е баш това което :D

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз считам, че понякога и някъде правилата ако са в границите на разумното са много добре да ги има, и то защото някои хора имат нужда точно от такива, разбира се има и хора които и без правила са "правилни", но не всички хора без правила се държат както трябва, а разбира се има и една друга категория-за която правилата са нещо което нищо не значат и разбира се следва да се нарушават, но разбира се пак всичко опира до шарения свят в който живеем и всичко е много индивидуално :):v:

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте, аз съм нов участник. според мен в днешно време за правила е много трудно да се говори, хората са се затворили в сивото ежедневие, чудят се как да оцелеят... радвам се, че има и такива, с които може да се поговори на тези теми

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей и добре дошла! Тук сме се "събрали", все търсещи сме. Аз не познавам никого лично, но това не ми пречи да ги чувствам сродни души и да ги обичам. :feel happy::harhar: Хубаво е, че "бандата" :thumbsup::smarty: се увеличава

Линк към коментар
Share on other sites

ааа, добре, щом "тук" сме се събрали, пак е нещо.много е трудно наистина да намериш с кого да поговориш.аз познавам (лично) само двама души - една приятелка и един колега, с които мога да говоря на тези теми, но не ги виждам често. вчера съвсем случайно попаднах на "портала", и съм много радостна, че има толкова много теми, и участници.

Линк към коментар
Share on other sites

Не зная за такъв клуб. Познавам някои от вас лично други виртуално.

За да сме по темата ще добавя, че ако спазваме правилата в бъдеще ще познаем Всичкото като неделимо Цяло.

Поздрави! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Правилата на живота отдавна са написани и както всички се досещаме те са десет .

Останалите всички правила които спазваме , автори сме им самите ние .

:D:D:D За мен 10 са предостатъчно.

Незнам дали е защото съм свободолюбива натура или от въздуха ли е от какво ли е , но обикновено предпочитам да наричам собствените си правила временни насоки за работа . :1eye:

И те наистина са временни , част от път някакъв , който искам да ме доведе до някъде или пък да постигна определени неща или пък да подаря нещо на някой аз спазвам тези временни "правила " - " насоки " .

Но те не могат да се нарекат все пак правила , защото се променят със всяка опитност , те са различни в зависимост от целта , която искам да постигна.....

Дали имаме нужда от правила ?

Правило е нещо , което е правилно за целия ти живот , струва ми се не сме чак толкоз умни , че да си измисляме правилните неща и правила , те вече са написани правилата ясно и разбираемо /10 - те Божи заповеди / , остава само да ги разбираме и спазваме , на който му се измисля още правила , да си ги измисля и спазва . :D

Аз имам друга работа за вършене , от това да си измислям правила .

Линк към коментар
Share on other sites

ааа, добре, щом "тук" сме се събрали, пак е нещо.много е трудно наистина да намериш с кого да поговориш.аз познавам (лично) само двама души - една приятелка и един колега, с които мога да говоря на тези теми, но не ги виждам често. вчера съвсем случайно попаднах на "портала", и съм много радостна, че има толкова много теми, и участници.

Добре дошла при нас, Таня! Аз също когато дойдох, останах приятно изненадан, че има толкова много хора тук, които живеят с истинските ценности и имат духовни стремежи. Все сме от различни градове и е почти невъзможно да се виждаме на живо. Но и така по интернет се получават хубави градивни и позитивни дискусии(с малки изключения :lol: ).

Линк към коментар
Share on other sites

здравей, Макс!приятно ми е да се запозная с всички тук! а заправилата - много е трудно да се спазват, изкушениата са много. и трябва да си много , много силен, когато ежедневно срещу теб се появяват разни ситуации, и хора, в повечето случаи нямащи нищо общо с "10-те ...".но когато ми е много трудно, отварям си някоя книжка, прочета си, и поне ми става по-леко

Редактирано от tanq_ps
Линк към коментар
Share on other sites

здравей, Макс!приятно ми е да се запозная с всички тук! а заправилата - много е трудно да се спазват, изкушениата са много. и трябва да си много , много силен, когато ежедневно срещу теб се появяват разни ситуации, и хора, в повечето случаи нямащи нищо общо с "10-те ...".но когато ми е много трудно, отварям си някоя книжка, прочета си, и поне ми става по-леко

А ето тези по-долу правила дали са по-лесни за изпълнение? :)

Шри Шри Рави Шанкар

Принципи за духовно развитие

1. Увереността.

2. Неосъждането.

3. Похвалата.

4. Искреността.

5. Отговорността.

6. Бъди в настоящият момент.

7. Приемай хората такива, каквито са, а не каквито ти искаш да ги видиш.

8. Осъзнаване неизбежността на смъртта.

9. Непостоянството на живота. Всичко се променя и е непостоянно.

10. Доверието във Висшия Разум.

11. Единството на живота.

12. Любовта и спокойствието са ваша истинска природа.

13. Равновесието.

14. Себеосъзнаването.

15. Безпристрастие и зрялост.

16. Разбирай красотата. Разбирай красотата на мирозданието, красотата във всеки човек, красотата в самия теб, осъзнай, че красотата е природа на духа. Отнасяй красотата към духовните, а не към материалните ценности.

17. Преклонението и почитанието на всички неща в мирозданието като отражение на Създателя.

18. Вечността на живота. Животът е вечен и с него нищо не може да се случи.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...