Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и работа


Recommended Posts

Ще започне ли Х ( жена ) работа на конкретно работно място ? - 8 чаши, Рицар пентакли, Крал меча

Тук ми се струва, че 8 чаши като първа карта проваля всичко, няма стабилна основа за надграждане. От друга страна, 8 чаши с Рицар пентакли ми прилича на бавен процес, дълъг път, който е извървян до този момент ( жената от доста време е без работа ). По Крал меча смятам, че моментът за действие и решение е настъпил, и ще има развръзка и яснота в кратък срок.

Здравей Таня :)

 

Според мен тези карти изощно не отговарят на поставения въпрос. По - скоро позказват емоционалното състояние на жената по 8 чаши. Може би жената е трябвало да се откаже от нещо и да започне да търси работа в съвсем нова област или поприще и това дирене да и дошло "до гуша" вече. Има вяра, че ще се намери изход от ситуацията по крал мечове, който аз виждам по - скоро като нейното усещане и надежда да попадне на правилния работодател. Но просто в момента, от неината гледна точка, нещата се случват твърде бавно (рицар пентакли).

 

П.С. Аз бих задала въпроса по друг начин. Например: Какво трябва да знае Х относно интервюто, което и предстои. ( ако все още не е била) или ако вече е била Какви са нагласите на бъд. работодател след проведенето интервю. :)

 

Поздрави! :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте,

 

Имам 2 комбинации, чиито въпроси се отнасят до кариерното развитие. Става дума за един конкурс. Първият ми въпрос е дали ще ми одобрят нещата за участие. Комбинацията е Глупакът, 7 мечове, 7 жезли.

Вторият въпрос е дали ще спечеля награда.Комбинацията е Жрицата обърната, 10 пентакли, Жрецът прав.

Според мен трудно ще ме одобрят, защото ще има голяма конкуренция и определени хора ще бъдат набелязани като фаворити. По втората комбинация се затруднявам, но според мен отговорът е не, защото всички притеснения, а и реализацията ще бъдат фиктивни.Т.е. като цяло не и на двата въпроса според мен. Въпреки всичко самото участие ще е полезно, нещо такова. Ако някой друг има мнение, моля да го напише! Благодаря!

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Ще започне ли Х ( жена ) работа на конкретно работно място ? - 8 чаши, Рицар пентакли, Крал меча

Тук ми се струва, че 8 чаши като първа карта проваля всичко, няма стабилна основа за надграждане. От друга страна, 8 чаши с Рицар пентакли ми прилича на бавен процес, дълъг път, който е извървян до този момент ( жената от доста време е без работа ). По Крал меча смятам, че моментът за действие и решение е настъпил, и ще има развръзка и яснота в кратък срок.

По тези карти развръзка имаше в лицето на Крал меча и то буквално. Жената получи едно голямо "не". Само да вметна, че тя питаше за работа, която напусна по собствено желание преди години и се надяваше отново да я приемат там. 

Линк към коментар
Share on other sites

 

Ще започне ли Х ( жена ) работа на конкретно работно място ? - 8 чаши, Рицар пентакли, Крал меча

Тук ми се струва, че 8 чаши като първа карта проваля всичко, няма стабилна основа за надграждане. От друга страна, 8 чаши с Рицар пентакли ми прилича на бавен процес, дълъг път, който е извървян до този момент ( жената от доста време е без работа ). По Крал меча смятам, че моментът за действие и решение е настъпил, и ще има развръзка и яснота в кратък срок.

По тези карти развръзка имаше в лицето на Крал меча и то буквално. Жената получи едно голямо "не". Само да вметна, че тя питаше за работа, която напусна по собствено желание преди години и се надяваше отново да я приемат там. 

 

Не се включих за тези карти, но ми беше интересно дали има някакво повторение, свързано с работата. Оказа се, че има :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Имам 2 комбинации, чиито въпроси се отнасят до кариерното развитие. Става дума за един конкурс. Първият ми въпрос е дали ще ми одобрят нещата за участие. Комбинацията е Глупакът, 7 мечове, 7 жезли.

Вторият въпрос е дали ще спечеля награда.Комбинацията е Жрицата обърната, 10 пентакли, Жрецът прав.

Според мен трудно ще ме одобрят, защото ще има голяма конкуренция и определени хора ще бъдат набелязани като фаворити. По втората комбинация се затруднявам, но според мен отговорът е не, защото всички притеснения, а и реализацията ще бъдат фиктивни.Т.е. като цяло не и на двата въпроса според мен. Въпреки всичко самото участие ще е полезно, нещо такова. Ако някой друг има мнение, моля да го напише! Благодаря!

 

Здравей, още от първата е ясен "залогът" във въпросния конкурс. Виждаме един аркан като Глупака на начална позиция, т.е. имаме наивната надежда за постижение. Възможно е да участваш само с 1-2 неща, но като цяло положението лежи на кантар така или иначе, заради двете седмици. Т.е. няма единно, колективно мнение, но си мисля за критериите, които прилагат в конкурса.

Като цяло има надпревара с вятъра, чийто финал е ясен. Мисля че ти долавяш нещата, знаеш - по обърнатата Жрица.

На мнение съм, че и преди си била в този или подобен конкурс.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Диитрина, ще имам отговор след 6 юни. Ще се разбере. Благодаря за мнението. За първи път участвам в подобен конкурс, който по своя смисъл има много красива кауза, журито също е много престижно, проблемът е, че това са хора, прекалено много обвързани с преподавателската си дейност и си имат фаворити, има и огромен интерес заради бюджета, който е определен за него. Изобщо адски много хора са на един клон. Аз бих искала само да ми одобрят нещата за участие в изложбите, защото ще бъдат на възлови места, в 4 града. Ще има и каталог. Като цяло е престижно дори само самото участие. Нещата са силно субективни. 

Обърнатата жрица е достатъчно доказателство за моето състояние, силно разколебана съм. Но ще видим какво ще стане. 

Линк към коментар
Share on other sites

 

Ще започне ли Х ( жена ) работа на конкретно работно място ? - 8 чаши, Рицар пентакли, Крал меча

Тук ми се струва, че 8 чаши като първа карта проваля всичко, няма стабилна основа за надграждане. От друга страна, 8 чаши с Рицар пентакли ми прилича на бавен процес, дълъг път, който е извървян до този момент ( жената от доста време е без работа ). По Крал меча смятам, че моментът за действие и решение е настъпил, и ще има развръзка и яснота в кратък срок.

По тези карти развръзка имаше в лицето на Крал меча и то буквално. Жената получи едно голямо "не". Само да вметна, че тя питаше за работа, която напусна по собствено желание преди години и се надяваше отново да я приемат там. 

 

 

Аз не случайно те помолих за обратен отговор точно по тези карти.

 

Преди време (09/2013) имах следните карти:

Ще получи ли Х повишение на заплата до определен период? - Крал пентакли, Рицар жезли, Крал меча

Каква е оценката на управителя на фирмата за работата на Х? - 4 жезли, Кулата, Крал меча

 

И тук имаше едно голямо "не". Сега виждам голямото застопоряване, което един Рицар жезли не е в състояние да разбута, колкото и да се напъва. По Крал пентакли може би личи и пресметливостта, не знам, но Крал меча не оставя място за съмнение в решението си, което най-вероятно е онова, за което питащите така или иначе са подготвени. Сигурна съм, че тълкуването на посочените подредби изобщо не се изчерпва с написаното, но това е, което в началото ми направи впечатление.   

Редактирано от Джи
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Имам 2 комбинации, чиито въпроси се отнасят до кариерното развитие. Става дума за един конкурс. Първият ми въпрос е дали ще ми одобрят нещата за участие. Комбинацията е Глупакът, 7 мечове, 7 жезли.

Вторият въпрос е дали ще спечеля награда.Комбинацията е Жрицата обърната, 10 пентакли, Жрецът прав.

Според мен трудно ще ме одобрят, защото ще има голяма конкуренция и определени хора ще бъдат набелязани като фаворити. По втората комбинация се затруднявам, но според мен отговорът е не, защото всички притеснения, а и реализацията ще бъдат фиктивни.Т.е. като цяло не и на двата въпроса според мен. Въпреки всичко самото участие ще е полезно, нещо такова. Ако някой друг има мнение, моля да го напише! Благодаря!

Давам отговор за развитието на нещата. Първо имаше забавяне на нещата, защото просто кандидатурите се оказаха 359, първо удължиха срока за приемане на снимките и документите, поради големия интерес, след това просрочиха и времето за публикуване на класираните за изложбите с няколко дни, поради многото кандидатури. Отпуснаха 40 бройки, за съжаление не съм одобрена, но пък имам две хубави нови неща, които ще включа в изложба . :))) Та това е развитието по тези карти. Както предполагах много от номинираните са студенти на членове на комисията и така. Ще можем да видим участвалите неща, когато изложбата дойде в София около август. :))) Радвам се, че участвах, тъйкато темата беше много интересна. 

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Късмет и опитай другия път пак :)

Мерси, много! Не се отказвам лесно!Въпреки, че хич не съм конкурсен тип!Хаххах

Линк към коментар
Share on other sites

Давам отговор за развитието на нещата. Първо имаше забавяне на нещата, защото просто кандидатурите се оказаха 359, първо удължиха срока за приемане на снимките и документите, поради големия интерес, след това просрочиха и времето за публикуване на класираните за изложбите с няколко дни, поради многото кандидатури. Отпуснаха 40 бройки, за съжаление не съм одобрена, но пък имам две хубави нови неща, които ще включа в изложба .  :))) Та това е развитието по тези карти. Както предполагах много от номинираните са студенти на членове на комисията и така. Ще можем да видим участвалите неща, когато изложбата дойде в София около август.  :))) Радвам се, че участвах, тъйкато темата беше много интересна. 

 

Да, естествено. Вижда се по картите, но явно са много трудни за начинаещите тук. Явно 7 меча и 7 жезли са многозначителни в контекста на въпроса ти. :) За по- напредналите има една карта и неината поява никога не бива да се пренебрегва и тя е обърната Жрица. 

Линк към коментар
Share on other sites

Мерси, Деяна! Благодарна съм на всеки, който изкоментира и даде мнение. За мен няма значение дали са напреднали или начинаещи. Аз самата много рядко вече използвам тарото си и обичам да чувам и други мнения. Мисля, че форумът ви става все по- хубав и хубав и всички много са напреднали. Поздрави на всички!  :3d_030:

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Ще започна ли работа на определено място до 3 месеца?

 

Слънцето, Крал пентакли, 6 пентакли

 

В първия момент си казах, а 6 пентакли, би трябвало да е да, но ме притеснява  Слънцето като първа карта - то като че ли изгаря другите карти. Крал пентакли дава едно забавяне, една тромавост на ситуацията и изобщо на развитието. Може би и изчакване, проточване.

Мисля, че Крал пентакли тук е конкретен човек, човек с позиция, или всичко зависи от един човек.

Друго, което ми хрумва е някаква замяна, дай ми, за да ти дам - Крал пентакли + 6 пентакли.

Слънцето в случая може и да е мечтата, или радостта, която е донесла новината за възможността.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще започна ли работа на определено място до 3 месеца?

 

Слънцето, Крал пентакли, 6 пентакли

 

В първия момент си казах, а 6 пентакли, би трябвало да е да, но ме притеснява  Слънцето като първа карта - то като че ли изгаря другите карти. Крал пентакли дава едно забавяне, една тромавост на ситуацията и изобщо на развитието. Може би и изчакване, проточване.

Мисля, че Крал пентакли тук е конкретен човек, човек с позиция, или всичко зависи от един човек.

Друго, което ми хрумва е някаква замяна, дай ми, за да ти дам - Крал пентакли + 6 пентакли.

Слънцето в случая може и да е мечтата, или радостта, която е донесла новината за възможността.

Извън въпроса ми хрумна нещо по отношение на самите карти като карти :)

Ако приемем Слънцето и 6 пентакли една до друга биха били осъществяване на нещо много хубаво, 6 пентакли би се явила продължение на Слънцето. И ако Слънцето е нещо далечно, бленувано, мечтано, то 6 пентакли го осъществява, заземява, материализира, дава проявлението в живота.

6 пентакли е като подарък, дар дори, но в конкретния случай имаме разединение на 2 карти от дворцова, което прави тромаво всичко. В ръцете му е всичко и ако той реши ще се осъществи, ако ли не не.

6 пентакли е своего рода подарък обаче за какво - подарък за "да" или подарък за "не". Къде е по-добре вън или вътре?. Или на съвсем друго място :) .

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че няма да започнеш работа на това място и ще е по-добре за теб. 

Защото ако осъществиш желанието си и започнеш на това място ще разбереш, че не е така както си си го представяла. Нещата са различни и крият неприятни факти. 

Съдя за това по Слънцето и Крал Пенакли, която комбинация ми изглежда все едно изгаряш заради осъществено желание. Дори имам чувството, че те предупреждават за това какво ще се случи ако започнеш  работата. 

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че няма да започнеш работа на това място и ще е по-добре за теб. 

Защото ако осъществиш желанието си и започнеш на това място ще разбереш, че не е така както си си го представяла. Нещата са различни и крият неприятни факти. 

Съдя за това по Слънцето и Крал Пенакли, която комбинация ми изглежда все едно изгаряш заради осъществено желание. Дори имам чувството, че те предупреждават за това какво ще се случи ако започнеш  работата. 

Всъщност беше казано едно нещо, т.е. длъжност, после се оказа друго, че трябва да се почне от най-ниското стъпало и да се върви нагоре. Ако изобщо се почне.

Мен точно Слънцето ме притесни като карта. И го усетих като изгаряне, затова и написах дали е по-добре да си вътре или да си вън :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Теглих карти за това, дали ще успея да свърша дадена работа в срок. Срокът ми е 30 юни. Паднаха се 3пентакли, Императорът, 2 чаши.

И втората комбинация: Ще успея ли на време да си предам дисертацията: 3пентакли, 6 пентакли, 8жезли.

И последният ще ми предложат и работа след това в университета: Рицар Чаши, 4 пентали, Магът

Времето за задаване на тези въпроси настъпи, имам 3 месеца, за да си довърша научния труд и развитие по тези карти ще има септември.

Не знам доколко тези карти не са проективни, тъйкато не разсъждавам в момента трезво, имам предвид, че в мен има голямо желание всичко това да се случи и е възможно да съм проектирала емоциите си. Ще се радвам на малко помощ от ваша страна. Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Пропуснах да пусна и моето разбиране за тези карти, за това сега ще го напиша.:)

По първата комбинация има известно противоречие с този Император, който бетонира всичко и 2 чаши. Поне в първия момент така ми се струва, но мисля, че ще успея, даже съм доста целенасочена, просто трябва да избера подход, подходящия език и думи. Става дума за научен доклад. Императорът е и доказатество за твърде строгите правила, които са наложени като изисквания за всички участващи доклади във въпросната конференция. Очаква се да бъде на доста високо ниво.

По втората комбинация, (3 пентакли, 6 пентакли и 8 жезли) ще бъда много форсирана, т.е. за много картко време ще трябва да свърша доста работа, но ми се струва, че ще успея да се справя с най- тежката част, възможно е да направя много компромиси по пътя на приемането и отхвърянето, но като цяо мисля, че комбинацията е позитивна.

И третата комбинация ме затруднява най- много Рицар Чаши, 4 пентакли, Магът. Определено се надявам на чудо, което може и да се окаже в кръга на моите възможности, стига да се откажа от твърде романтичната нагласа и да се концентрирам върху работата. Ще се радвам някой да ме насочи и коментира!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Ина. Ще споделя какво мисля. 

От първата - 3 пентакли, Императорът, 2 чаши - правилно си обозначила Императора като фактор на изискванията, и с базиса на 3 пентакли трудно ще достигнеш необходимото ниво, в този срок. Завършекът с 2 чаши накрая ми прилича на израза "да останеш с пръст в устата". Няма да стане, освен в пожелателно време.

За втората съм на мнение, че е далеч да гледаш за подобни неща, изцяло зависещи от теб, които са далеч във времето. Пак тук излиза 3 пентакли първа, а 8 жезли за подобни неща е....смотана карта. На втори план, сигурно работата е доста по обем, времето малко, подготовката ти също, или пък се целиш нависоко. Което май се вижда и от първата - твоят залог и стената, която трябва да се прескочи. И си е все там.

Третата е проекция, с Рицар чаши първа - твое е желанието, а другото само го допълва.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам доколко тези карти не са проективни, тъйкато не разсъждавам в момента трезво, имам предвид, че в мен има голямо желание всичко това да се случи и е възможно да съм проектирала емоциите си. Ще се радвам на малко помощ от ваша страна. Благодаря предварително!

 

 

Според мен всичките са проективни с изключение на първата, а тя беше 3пентакли, Императорът, 2 чаши. Мисля, че тя съдържа отговорите на цялата ситуация, но няма да тълкувам. Все пак е форум за начинаещи. Нека другите се упражняват.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Не знам доколко тези карти не са проективни, тъйкато не разсъждавам в момента трезво, имам предвид, че в мен има голямо желание всичко това да се случи и е възможно да съм проектирала емоциите си. Ще се радвам на малко помощ от ваша страна. Благодаря предварително!

 

 

Според мен всичките са проективни с изключение на първата, а тя беше 3пентакли, Императорът, 2 чаши. Мисля, че тя съдържа отговорите на цялата ситуация, но няма да тълкувам. Все пак е форум за начинаещи. Нека другите се упражняват.

 

 

Здравей Деяна!

Рядко пишеш, а би могла да бъдеш полезна на начинаещите тук с твоите разсъждения. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Теглих карти за това, дали ще успея да свърша дадена работа в срок. Срокът ми е 30 юни. Паднаха се 3пентакли, Императорът, 2 чаши.

И втората комбинация: Ще успея ли на време да си предам дисертацията: 3пентакли, 6 пентакли, 8жезли.

И последният ще ми предложат и работа след това в университета: Рицар Чаши, 4 пентали, Магът

По първата комбинация мисля, че ще успееш, колкото и да е трудно и да се закучи ситуацията. Възможно е и да зациклиш за известно време. Това върху, което ще работиш ще е ново за тебе и малко емоционално гледаш на него, но не е за подценяване.

 

По втората, възможно е някой да ти помогне или нещо /6 пентакли/. Има ли вероятност и по-рано да го изискват това /8 жезли/? Някакво избързване мисля, че има тука.

 

По третата мисля, че има още много време до тогава. Гледаш все още емоционално /Рицар чаши/ и си хванала здраво идеята. Но има още много неща за вършене.

 

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, благодаря на всички, които са отделили от времето си. Ще споделя, когато има развитие по тези комбинации. 

Линк към коментар
Share on other sites

Доволен ли ще е един човек от заплащането си, визирам работна заплата - 8 пентакли, 10 меча, 2 пентакли

 

По 8 пентакли се вижда, че това е ново за човека като работа, не го е вършел до сега и може да му се е видяло като игра /2 пентакли/, но в един момент излизат много неща на повърхността /10 меча/. И всъщност работата излиза сложна.

Като видях картите си помислих, че са позитивни, но на втори план има нещо не дотам приятно като ситуация.

Тази работа си мисля, че е трябвало да е преход /2 пентакли/, но 10 меча пречат на това.

Как мислите Вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Доволен ли ще е един човек от заплащането си, визирам работна заплата - 8 пентакли, 10 меча, 2 пентакли

 

По 8 пентакли се вижда, че това е ново за човека като работа, не го е вършел до сега и може да му се е видяло като игра /2 пентакли/, но в един момент излизат много неща на повърхността /10 меча/. И всъщност работата излиза сложна.

Като видях картите си помислих, че са позитивни, но на втори план има нещо не дотам приятно като ситуация.

Тази работа си мисля, че е трябвало да е преход /2 пентакли/, но 10 меча пречат на това.

Как мислите Вие?

Според мен, няма да е доволен, заплащането ще е по-малко от очакваното, но човекът ще приеме, защото има нужда от пари. 10 меча след 8 пентакли ми прилича на разочарование след първоначалния ентусиазъм, а 2 пентакли - неголяма сума. Възможно е след време ситуацията да се промени / например да получи повишение / - все пак 2 пентакли е преход към нещо ново.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...