Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Методи за контрацепция - Да или Не ?


Guest Емил от Льонеберя

Recommended Posts

От известно време се чудя - за тези, които са избрали у. да бъде основа на техния дом и взаимоотношения с хората - как ли третират своя партньор - дали са против физическото общуване, дали го ограничават и избягват?

Ето, късметче, ти пишеш, че това не било на дневен ред за у. на Братството, защото те общували повече духовно. С други думи?

Само се замислете, ако девойките не съблазняваха, какво ли би станало? Какво ли би се получило? Ми веднага се сещам, че нямаше да има свалки...

И карайки в една друга тоналност, а и не само тоналност, а директно коловоз, резултатите биха били доста по-различни. Защото не само по делата ще ги познаете, а и по резултатите.

В учението съм сравнително от скоро и се чудя на едно нещо - как духовните хора гледат на сексуалното общуване?

И за мен е малко объркващо отношението към сексуалноста на хората, последователи на учението в този форум. Без претенции съм да познавам основно учението, но и никъде не срещнах отричане на интимността между мъжете и жените.

Сексуалността присъства във форума под различни форми - т.е. ще да е приемлива като такава в учението. По-скоро не се говори специално, тематика не е на преден план. Позачудих се на темата "Сексуални дисфункции и Таро" която ми се струва твърде интимна в частта "сексуални дисфункции" за да бъде разнищвана публично, но може би това е само мое мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Антон Каро

Интересно.

Духовните хора явно нямат отношение към общуването във физически план, щом не са взели отношение към въпроса ми, който зададох по-горе?

Какво е отношението на духовните хора към физическото общуване? Още някой да се престраши?

Линк към коментар
Share on other sites

Ако нещо е интересно, то това е начина, по който си поставил въпроса.

За да отговори някой на него, би следвало първо той сам себе си да брои за духовен.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Мазохизъм в това човек да познава собственото си тяло аз не виждам. Знаете ли защо пуснах темата? Преди хиляда години, тъкмо бяха изгорили Василий Врач на клада, имах приятелка, с която исках да говоря за нейното тяло, за нейния цикъл, за да знае, че има дни, в които положението е едно и други, в които положението е друго. Тя започна да ме бие с дамски пантоф по главата и да ми крещи - Говедо, идиот, простАк! Ти искаш от мен само да ме клатиш!!!

И какво стана? Няколко месеца по-късно се ожени за следващото си гадже. Беше бременна.

И сега тя има дете на почти 1000 години ...

Не отричам, че може човек да е супер предпазлив и да забременее. Но обикновено не се случва хората, които ползват презервативи, да забременяват. Презервативите не се използват, за да повишат фертилността на жената. Останалите методи за контрацепция също не увеличават възможността за забременяване.

Какво значи, че има дете почти на 1000 години...?

Линк към коментар
Share on other sites

Да знаеш какво представлява твоето тяло във физически план е първата врата, която ще отвори вратите към познанието за него.

Пример - анатомия - да познаваш кръвоносните съдове - Кръвоносната система е начинът, по който работи Бог-Отец в човек.

Друг пример - въпрос - Учителят казва, че интелигентността се предава по майчина линия.

Хайде сега помислете и кажете - Как се случва това във физически план? Отворете една механична ембриология, отговорът е вътре! Но трябва да имате очи да го видите. Разликата между духовната и материалистическата наука е само в интерпретацията.

Интерпретация е хубава дума. И духовното и материалистическото са извън Науката......В духа на темата ще дам пример: този, който постоянно говори за моногамност не е моногамен; моногамният обикновено не се сеща да се класифицира така. :) хе хе

И тук за различните хора сексуалността е различна. За някои е задължително да правят много секс с подходящия партньор, което им помага да развиват творческата си енергия.

Сега си мисля, че дори и в Библията могат да се открият препоръки за ... да го кажа "планиране на раждаемостта".

Освен това самата Природа има естествена регулация на раждаемостта или поне на времето, през което може да се забременява.

Всичко останало са степени, а и понякога човек трябва да живее в съвременното си общество...

Линк към коментар
Share on other sites

Ей, вие изчоплихте темата от небитието!

Май темата не е много актуална, въпреки нашите напъни?

Ааааа, решил си си въпроса с контрацептивите ....... .кой смърф казваше "мразя презервативи"? :) :) :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...