Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ясновидството


Recommended Posts

Понеже се говори за смелост, нека да говорим с имена. Аз съм по професия журналист и обичам да говоря с имена, професията ми беше леко занижена от недомислия като разни врачки и гадатели в последните постове. Доколкото знам Чебурашка е от Варна. И маг Светлина - с огромния кок и панделка, която скриваше хоризонта... Сещам се и за маг Живин и маг Селена ...

Да оставим тв, да отидем към нет-а, където всеки трети е маг и просветител. Вижте форумите за таро: всеки предлага курс срещу пари, крус срещу астрология, курс за какво ли не. Все още няма курс за астрално летене ....

Познавам хора в този форум, които лично са били заплашвани от тези двамата гледци - Живин и Селена; заплашвани с магия и то за нещо голяяямо и страшно. Хората са били фрустрирани и напрегнати.

Темата е сериозна и тежка. И ако тези хора, за които аз споменавам имат достойнство, да се покажат. Говоря за Живин и Селена. Заради тях няма да страдат невинните. Аз работя с хора и знам как всички се побъркват, че имали магия.

Психологията е наука, която за българите звучи екзотично, магия властва - зле сме, назад сме. Борим се с демони на глупостта, не с демоните на архетипа.

Т. е. да бъдем пределно конкретни. И кой за какво се бори :)

Линк към коментар
Share on other sites

Направо красота! Сега гледам, по-точно слушам едни красавци... Звънях поне 300 пъти, дава постоянно заето, тоест телефоните стоят там единствено за да бъдат записани, докато се рекламират така хората и да им се обадят после за извършване на поредния ритуал по чистене на кърмата(веднъж като питах баба ми знае ли квой туй карма, тя каза: "знам, знам - кърма, женско мляко"...), чакръците и космичното тяло срещу 200-1000 лв. за 15 мин... Е, наглостта вече си има ново име - нагловидство или по-скоро нагловидно джобобъркане! "Мда, обадете ни се след предаването, ще ви приемем - оставаме на нашите лични телефони, които до преди малко не работеха!"

Викам сега на жената: "Да взема да си сменя табелката, от терапевт на звезден маг, за три месеца ще си купим апартамент, тъй и тъй му хванах механизма на закачането за суеверия... Плюс малко восък, олово, бобче и други варива и малко махане около човека с ръчички пускайки "месмеричен флуид" - глей кво стаа!" Жената обаче отговаря: "Орлине, само глупости ти в главата бе... !" ... Е, остава ми незавидния път на честен терапевт, който учи през по-голямата част от живота си и външно и вътрешно!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Ой, Орлине, душа,

със сълзи ме разсмя,

ще помисля и реша,

що да правим ний сега?

То ний сме люди на сърцето и душата,

а други са на астрала, на мъглата...

Чичко Лазарев ли да им пратим - да ги диагностицира,

само фурия като него фантасмагорийте им ще мумифицира.

Имам си аз дума с него и знай -

ще им развали кармичния псевдо-рай.

Те книги на Учители никак не щат и да четат,

но от думите на гостенин далечен дано да се вразумят.

Него колко са го клели, плашили с какви ли не магии,

а той с Любов и молитва лекува всякакви простотии.

А Тати Небесен, ако му се обадим ще ни прочете

що бели е направило всяко негово дете.

А после чичо Св. Петър списъка ще си чете,

а там за вход, знаеш, няма мения две.

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Понеже се говори за смелост, нека да говорим с имена. Доколкото знам Чебурашка е от Варна.

Здравей, Мона! Не ти знам името, не те познавам, не сме се виждали... но, ти искаш моето име. ОК.

Аз съм Ирина - представила съм се многократно тук, досаждам редовно на всички и с личните си снимки по темите :D Дипломирах се като журналистка през 1998 година, сега завършвам магистратура по приложна психология. Тук в профила съм си позволила нахалството да посоча и линк към един мой сайт, където ми я има натруфената визитка и проф. биография вкратце :D

Работила съм във всички варненски радиа и телевизии, водих и предаване "Зона Х", гостувала съм редовно по bTV като психолог и езотерик в предаванията на Миглена Ангелова, участвала съм многократно в такива като "Зона Пси", "Стигмата".. и подобни. Ежеседмично пишех статии в сериозни издания.. и в такива като бившето "Психо", "Космос" и т.н., а както и от типа на "Врачка", "Екстрасенс" и стария "Врач на духа", който с редакторката Галина решихме да преименуваме на "Зона Х" като предаването ми... защото рейтинга на вестника скочи до тавана, чрез моите статии под псевддоним Торкемада, които разтърсиха вещерския свят :D

Друго какво те интересува за мен?

За Селена и Живин няма да говоря. Имаме уговорка с тях - която аз спазвам, за разлика от тях. Публична "тайна" са войните ми с тях от години и помията, която г-жа Нейка/Селена продължава да ми излива - и върху мен, и върху приятелите ми тук и в други сайтове. Проблемът си е нейн - и това е очевидно за всички нормални хора, които познават мен и нея. Не нося вина за психичните проблеми на хората. (Впрочем, няма да се изненадам, ако скоро и тя се появи тука или ангажира някой от нейно име да прави интриги :D

За останалите "феномени" - кой по-точно те интересува? Повечето съм интервюирала, притежавам аудио и видео записи, водила съм им предаванията, писала съм за тях.. и съм техната жива съвест, която те наричат кошмар. :D

Имам си колекция и от "подаръци" - заплашителни писма, магийки-шегобийки и какво ли не, които съм получавала през годините от тях като реакция на безсилието им спрямо моите разкрития.. и чиито "подаръци" продължават да ме разсмиват.

Но, да ти призная - не обичам да обръщам прекалено внимание на подобни личности като говоря за тях. Просто в разговора си с Орлин трябваше да му дам подробности, за да го убедя. Иначе, не бих се заигравала с подобни низости да плюя когото и да било. Ако очакваш от мен това - няма да го направя. Стилът ми е да излагам факти там, където се чувствам компетентна, а не да налагам мнение или да влияя на нечия преценка.

С най-добри чувства: Ирина

Линк към коментар
Share on other sites

" Здравей, Мона! Не ти знам името, не те познавам, не сме се виждали... но, ти искаш моето име. ОК." ( не помниш ли, че се казва Ивета, забраванка :lol: )

Орлине, аз веднъж звънях 60 и няколко пъти в една игра, в която трябваше да се познае думата с липсващи букви. :D Не можах да се свържа, въпреки доста късния час. Когато сумата набъбна значително ( колкото по - дълго не се познава думата, толкова повече увеличават евентуалната награда), та сумата като набъбна доста, имаше един доста дълъг ( за играта)период, в който Никой не можеше да се свърже, никой "не искаше" парите. :D А преди това постоянно се свързваха хора за малките суми, явно и там е била нагласена работата. А пък тая Ивелина Христова ги удря всичките ТВ врачки и врачове в земята. :D Тя само чрез есемеси може да ти гадае, дори и сестра и е взела за помощничка. Уххухуху :D

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

За Селена и Живин няма да говоря. Имаме уговорка с тях - която аз спазвам, за разлика от тях. Публична "тайна" са войните ми с тях от години и помията, която г-жа Нейка/Селена продължава да ми излива - и върху мен, и върху приятелите ми тук и в други сайтове.

Защо пък да не говориш?

Аз не те познавам и нямам никакво отношение към теб: дали добро или лошо. Ти си интелигнентна жена и това е досттатъчно. Ако искаш запази тайната за маг Живин и Селена, аз не бих.

Темата е за ясновидството, не по принцип, поне за мен.

Всички, които манипулират и се гаврят с човешкото познание - нямат място в този свят. Крайна съм, но това е. Ако съществуват 100 врачки и знаячки, нека да им научим имената,че да не отиваме при тях.

Имам вътрешното усещане, че се справим, поне с тези, за които знаем :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ами именно затова, че е темата за ясновидството, едва ли ще е удачно впускането в клюки и нападки! Всеки си носи отговорност за постъпките! И всички сме само едни деца в кратките си животчета...

Вики, брей - владееш яснотворчеството на яснопоезията, да ти се неначуди човек! Спомняш ли си онази Бодхи Авинаша, дето преподаваше кобра дишане преди 14 год.? :)

Линк към коментар
Share on other sites

За Селена и Живин няма да говоря.

Ако искаш запази тайната за маг Живин и Селена, аз не бих.

Мона, въпросните особи от пет години се опитват да ми се качат неуспешно на главата. Преди месец имахме пак разправия, заради поредното плагиатство от страна на госпожата на авторски публикации и материали на Ирина (Чебурашка). Цяло лято пък се занимавах с поредното й ексихибиционистично повръщане в Интернет по наш адрес и по адрес на други приятели.

Какво да се прави - Селена има нужда да я забележат и оценят, да избива болести и комплекси, да прикрива собствената си бездарност и деградация.... Само, дето тя не се усеща колко е смешна.

Но, друго исках да кажа - има ли смисъл да храним вампирите като говорим и мислим за тях?

Крис

Редактирано от LUCIUS
Линк към коментар
Share on other sites

А аз искам да попитам първо защо бе изоставена онази тема, в която щеше да се тренира ясмновидство?

Чета тука нагоре за кармичен анализ и кармична корекция. Писах веднъж на една от цитираните персони. В сайта й пишеше, че прави кармичен анализ и корекция. Та аз културно и възпитано питам колко струва кармичния анализ и евентуална корекция. Отговориха ми, че никой не може да ми направи кармична корекция и това си е изцяло в ръцете на всеки и аз трябва сам да си го свърша.

Не ми се занимаваше повече да питам абе все пак в сайта ви защо пише друго.

Чета нагоре и за това, че се говори, че много от маговете и ясновидците за нищо не ги бива да помогнат особено на хората.

И си мисля, че самите хора, които отиват при тях са на такова ниво, че трудно би могло да им се помогне значително.

Те май най-вече трябва да се насочат към някой добър билколечител и към психотерапевт, което би решило в задоволителна степен по-голямата част от проблемите , за които търсят решение по магически път.

От друга страна пък има толко шарлатани, защото държавата е казала това е "шарлатански" бизнес и поради тази причина не го регулира по никакъв начин. И се получава шарлатански рай.

Но пак да се върна на въртящия ме въпрос доколко мага може да помогне на човек, въпреки сегашното ниво на развитие на човека.

Лично по моя опит, някой може например да ти помогне енергийно така, че да се осъзнаваш по-лесно или да научиш някоя практика по-бързо и ефективно.

Но за корекция на кармата не знам какво е нужно. Може би мага да е проработил съответните по-високи нива и под-нива.

Но пък маговете стигнали съвършенство можели да го правят. Ако не елиминират очакваните кармични уроци, то поне да ги разпределят във времето или да ги смекчат. А вижте, то и това си е маркетинг. Няма кармична корекция, а смекчаването й.

Но пък тези достигнали съвършенство магове казват били в света не повече от около 200 във всеки момент. По-малко от броя на страните. Просто не знам в България как са се събрали десетки такива.

Но пък те надали се занимават със подобни практики и дали събират пари по подобни начини.

Е, може и да е по-тривиално кармичното коректиране, не знам :)

Казват, че такъв маг например може да унищожи егрегор. Аз си търся такъв, защото искам да му поръчам унищожението на егрегора Правене На Купон В Апартамент До 4 Сутринта С Волумето На Мах.

Та, ако знаете някой, кажете.

Линк към коментар
Share on other sites

А аз искам да попитам първо защо бе изоставена онази тема, в която щеше да се тренира ясмновидство?

Божо, подобни тренировки се правят, когато има въпроси от някого. Иначе работата става "сам собой домой", тоест "говори си, не ми пречиш". :D Просто никой не ще да пита в темата..

самите хора, които отиват при тях са на такова ниво, че трудно би могло да им се помогне значително.

Те май най-вече трябва да се насочат към някой добър билколечител и към психотерапевт, което би решило в задоволителна степен по-голямата част от проблемите , за които търсят решение по магически път.

Но пак да се върна на въртящия ме въпрос доколко мага може да помогне на човек, въпреки сегашното ниво на развитие на човека.

Лично по моя опит, някой може например да ти помогне енергийно така, че да се осъзнаваш по-лесно или да научиш някоя практика по-бързо и ефективно.

Но за корекция на кармата не знам какво е нужно. Може би мага да е проработил съответните по-високи нива и под-нива.

Няма магически пътища. И всяка помощ е и енергийна помощ - особено психотерапевтичната. "Нивото" на човека зависи от неговото осъзнаване, дори и интелигентност, ако щеш. Дали ще отиде при терапевт, маг или когото и да е - все тая. Просто има хора, които предпочитат както аз й викам "народната или етнофолклорната психотерапия".

Корекцията на кармата - всеки сам си я прави. Пак по пътя на самоосъзнаването и промяната. Няма такова нещо като някой друг да го направи вместо теб. Да ти помогне - може, пак по пътя на видовете психотерапия.

Иначе, магове и магеси - бол. Реклами - също всякакви.

На мен, обаче, повече ми е чудно как собствения си живот не могат да оправят, а тръгнали за чуждия да мислят!? И отговорът не е традиционно лансирания, че "ама, то човек на себе си не може"... Глупости! Това са въдици за наивници, както знаеш.... И каквото и да си говорим - става дума за бизнес и пари.

Линк към коментар
Share on other sites

Малко се отклоняваме от темата, но за кармичните корекции и унищожаването на егрегори:

Човек един вид привлича кармата към себе си като магнит. Евентуално е възможно един Духовен Учител да приеме върху себе си част от чужда карма, но подчертавам: приема я върху себе си. Иначе всички други начини за отработването и могат да се осъществят единствено от човека, който я е натрупал. Кога Духовният Учител би предприел действия за отработването на чужда карма? Когато става въпрос за негов ученик, който вече е на такова ниво, че не създава нова карма. Единствено става въпрос за отработване на вече създадената. Безсмислено е да се отработва кармата на човек, който чрез действията си ще натрупа нова.

Егрегорите не могат да бъдат унищожени, докато има хора, които ги подхранват енергийно чрез мислите си. За да престане да съществува един егрегор, то неговата енергия трябва да се изчерпи. Човек може да освободи себе си от влиянието на даден егрегор, но не и да го унищожи, докато други хора го зареждат енергийно.

Линк към коментар
Share on other sites

Уау, какви развития тук...

Никой Учител не поема чужда карма. Нито пък учи някой да си я изразходва. Напротив, чрез преодоляване на тленното (етерно) семе и загърбване на навитата Кундалини се прекъсва въобще зависимостта.

Със сигурност, обаче, това няма общо с т.нар. ясновидство, колкото и действително да е то.

То е резултат именно от изкачването на Кундалини към хипофизата, което води до възприятия от огледалната сфера, както и пълното завладяване от страна на миналото на цялата човешка система.

А иначе, онзи път, който с право можем да наречем духовен, започва от там, където човек напълно осъзнава своята неспособност да се "одухотвори". Тогава възниква онова истинско смирение, което води до хармонизиране на предния и задния дял на хипофизата. Понеже те отговарят съответно за светилищата на главата и сърцето, затихването им носи възприемчивост към вибрациите на онази Божествена Искра, която спи в нас. Тук, главата, вместо да се свързва с половия си нагон около тазовата чакра, бива оплодена от нетленното семе в сърцето.

В първия случай се достига до онези способности, които осъществяват нашия контакт с "адептите" и техните приказни селения (в астралната сфера).

Във втория просто се сливаш с Универсалната Светлина.

Линк към коментар
Share on other sites

Чебурашка :thumbsup: :thumbsup2:

Ясно е, че телевизия и медии са като ламя - "хранят" се с пари и ... както веднъж ми заяви една журналистка: "трупчета ми дай на мене, трупчета!"

Медиите НЕ са независими - зависят изцяло от Рекламодателите си! Включително и "националните" медии.

В други Европейски страни, националните медии нямат право да рекламират и така наистина са независими.

За това че си позволи да критикува рекламодателя си, за негови безобразия, Мигленчето безпардонно бе изхвърлено... и никой не можа да и помогне.

А иначе жалко, че покрай сухото гори и суровото... имам предвид ясновидците.

Ако някой ясновидец ви каже, че по всяко време на седмицата и денонощието може да ви познае, отпишете го.

Информационният "позорец" се отваря рядко и дозирано и забележете, никога не им се дава информация свързана с пари. Никога и на никого!

И защо ли?

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой ясновидец ви каже, че по всяко време може да ви познае, отпишете го.

Информационният "позорец" се отваря рядко и дозирано и забележете, никога не им се дава информация свързана с пари. Никога и на никого!

И защо ли?

Не съм съгласна с теб. Няма такова нещо като "идва ми видението от дъжд на вятър". Защото ТИ контролираш процеса, а не той теб. В първият случай е истинско умение, а във втория случай не е нищо друго, освен патология и самозаблуда за умение.

Няма такова нещо и като "видение". Или си в информационната мрежа и черпиш информация постоянно, или си симулант и шоумен.. за пари.

Това не е избор. Това е ежесекундно пребиваване, състояние, психична нагласа .. и начин на живот. Не се влияе от настроения, физическо състояние или команди като "дръж!" и "пусни!".

Относно инфото за парите - тук нещата стоят другояче. Това е самостоятелен егрегор, за който мислят ВСИЧКИ хора и поради това величините тук са променливи. Това прави вероятността за прогнозиране минимална.

Пример: Не мога да ти кажа числата от тотото. Но, мога да ти ги казвам в момента, когато наживо ги теглят. Гарантирам ти 99% познаваемост. Мога да те заведа и на рулетка - и наживо да ти казвам кое число ще излезе в момента.

Правиш ли разликата между прогнозиране и локация? ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм съгласна с теб. Няма такова нещо като "идва ми видението от дъжд на вятър". Защото ТИ контролираш процеса, а не той теб. В първият случай е истинско умение, а във втория случай не е нищо друго, освен патология и самозаблуда за умение.

Не знам, това твоя опитност ли е, но аз съм израснал от малък до ясновидец, и познавам нейната опитност. Въз основа на това а и на други с които съм контактувал, предполагам, че на повечето ясновидци не може на който и да е човек и по всяко време "да им се даде", още по-малко да контролират каква и колко информация да получават. Може да има и изключения, не знам.

Спомняйки си и разказите на посетилите баба Ванга, повечето започват така: "...баба Ванга излезе и приближавайки се към множеството чакащи, каза - я ти с детето на което ке му оперират сърцето, ела."

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

предполагам, че на повечето ясновидци не може на който и да е човек и по всяко време "да им се даде", още по-малко да контролират каква и колко информация да получават

Ти сам го каза - на тях им се "дава". Защото това не е ясновидство, а телепатия. И зависи от това доколко отсрещният допуска връзката. Затова веднъж става, а друг път не. Зависи от емпатията между реципиента и перципиента, казано по-научно.

Има и начини да става и без другият да знае и да допуска връзката - но, няма да ги коментирам, поради естеството на тяхната нехуманност и неправомерно вмешателство.

Относно Ванга, вече сме го изяснявали в другите теми тук - всички нейни изследователи, независимо един от друг са категорични, че тя е отличен телепат.

Ясновидството е нещо друго. Не зависи от "даване", а просто си "вземаш" нужната информация по естествен начин - тя сама си идва.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Информацията Е и енергия. Ни мой то тъй просто да си я взимаш от некой нищо не подозиращ източник....Но к`во пък, вероятно да източиш източника е необичаен еднопосочен природен процес...

Няма ясновидство, а ясновиЦтво- тоест, сетивен процес, присъщ и на най-добрия приятел на човека- кучето. Кварталната ясновидка кака Я.В. беше победена от немската овчарка Вихър (която е само на година и половина) в задача, в която ясновиТката да ползва дарбата си, а кучето- носът си, за да открият в материал (биопсичен, под формата на достатъчно информативен препарат върху предметно стъкло) от 100 души колко имат някаква форма на рак. Овчарката Вихър спечели убедително с познаваемост 90%, а кака Я.В., която след като си направи 4 "бустер" процедури на "дарбата"..т.е. изплюска 3 шоколада и чаша еспресо със 3/4 супена лъжица кафява захар, едва надмина с 1 бройка границата на категорията резултати "сляпа баба", т.е.- 6,3% Тази разлика от 0,3% е за сметка на т.нар. "дава ми се"...но, едно е да ти се дава, друго е да можеш да приемаш, и трето- имаш ли място за приетото и колко...

ЯсновиЦтвото е като детските глисти...Явно някои предпочитат да поддържат глисти, вместо пълна липса на "вътрешен живот"...

Хеле пък като чуя за кармична дезинфекция и санация на минали животи...Въображението е голема работа...чудя се пуркоа са ни мултимедийните джаджи, при наличие на толкоз много ясновиЦтво на тоя свят...

Линк към коментар
Share on other sites

:D Кристиян, това което описваш не е ясновидство, а биолокация. Да, при кучетата, котките, рибите.. е естествена.

Явно трябва да се изяснят понятията, защото всеки борави с тях едно-към-гьотере без да ги разбира и не можем стигна доникъде :D

Да всичко е и енергия. Обаче, не си взимаш нито енергията, нито информацията, защото ти не ходиш някъде - а просто си там. Не знам как да го обясня образно. Представи си, че пребиваваш в паралелна реалност и виждаш (думата е неточна, може да се замени при някои хора и с усещане) всяко нещо около себе си и като форма и като съдържание. За това говоря - да виждаш съдържанието на нещата, отвъд опаковката. Няма какво да точиш или доиш тука, нито да разходваш енергия. Това си е естествен процес на възприятието.

Е да, за хора, при които не е естествен - вероятно има разход на енергия да се опитат да го осъществят. Но, за този за когото това е нормална визия - тя е съпътстваща постоянно.

Да, не е винаги от приятните неща, защото определено има неща, за които е по-добре да си "сляп".

Линк към коментар
Share on other sites

Защото ТИ контролираш процеса, а не той теб.

Самият факт, че се смяташ за управляващ по отношение на даден процес, обрисува добре една зависимост, която никога не може да бъде едностранна в противовес на всички физични закони и психологични аксиоми.

Линк към коментар
Share on other sites

Чебурашка, абе чувал съм, че верно за някои хора, за някои неща, не се разрешава да им се помага с ясновидство.

И друго. Например, директно ясновидство (поискване и надникване) не действа, а гадаенето с Таро действа. Какво мислиш за това? Някои казвам, че картите като физическа патерица помагали.

Имам и друг въпрос. Дай примери за ясновидство, които не се базират на телепатия. Нямам предвид успешно ясновидство, а самите ситуация, които чрез телепатия няма как да се решат. Ще ми е полезно за уточняване на понятията и съдържанието :)

Линк към коментар
Share on other sites

аааа, предавам се :D С вас на глава не се излиза.

Хайде нека първо наистина поопрочетете малко кое какво значи.

Венцислав, разсъждаващ логически и въобще не можеш да си представиш какво имам предвид. Каква зависимост, какви фантасмагории пак... :D Ти можеш ли да управляваш зрението си, или говора си? Можеш, нали. Е, ясновиждането е просто съпътстваща форма на зрение, наред с нормалното. Виждаш повече, отколкото другите. Така се раждаш, с тази способност, или просто изведнъж ти се случва и те съпътства постоянно. Защото тя просто е част от пътя на еволюцията и всеки рано или късно я придобива.

Божидар, какво значи пример за ясновидство, различен от телепатия? Ти май също не разбираш разликата? Телепатията-телеестезията е препредаване на информация, посредством мозъчни рецептори и т.н. Ясновидството е получаване на информация за по-фините вибрации на нещата, пребивавайки в тях. По-тъпо и ясно не мога да го кажа... :D

Аз се отказвам от раздумката тук. Няма смисъл да отговарям на едни и същи въпроси, извъртяни по различен начин и пак да не можем да се разберем.

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

Чебурашка, аз лично не искам въобще да предаваш тъпо нещата :)

Просто питах какви според теб са еди кои си неща.

Както самата казваш, наблюдателят променя обекта ;):)

Исках да видя как ти го променяш :)

:thumbsup2::angel::3d_050:

Линк към коментар
Share on other sites

Божидар :harhar:

На предишния ти въпрос за разликата между телепатия и ясновидство:

Както казах, телепатията-телеестезията е процес на препредаване на информация и като такъв той може да бъде спонтанен или съзнателен, епизодичен или постоянен.

А ясновидството е постоянна форма на възприятие отвъд нормалното триизмерно виждане.

Така както за къртицата е непостижимо човешкото зрение, така за повечето хора ясновидството е мистификация и не могат да си представят какво е.

Линк към коментар
Share on other sites

Ти можеш ли да управляваш зрението си, или говора си?

В голяма степен не мога. Но ти

разсъждаващ логически и въобще не можеш да си представиш какво имам предвид

Ама все така логически можеш да се замислиш, не съм ли и аз управляван от зрението и говора си...

И аз съм аут, твърдостта е лишена от възприятия на нещо, непроизтичащо от самата нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...