Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Общуването


Милкана

Recommended Posts

:) Благодаря Ти ,Таня , но смятам да помисля сама . Защото ще стане твърде лично .

Благодаря за желанието ти да ми помогнеш , но не забравяй , че аз не съм поискала помощ :) Просто споделих собствените си наблюдения върху моето и на други хора его . Благодаря за текста още веднъж , наистина е чудесен , много зрънца на истина има там , затова ще се връщам отново .

Линк към коментар
Share on other sites

трябва да се знае, че мъдрите и умни неща се крият в превидно глупавите, а глупавите – в превидно мъдрите и умни. Когато мисли, че е много умен, човекът престава да работи и загубва всичко, което е придобил.

Да. Същото в беседата "Фарисей и митар".

Линк към коментар
Share on other sites

"докато станем напълно зависими от начина си на нагаждане и от хората, спрямо които сме се нагаждали. Когато се осъзнаем е твърде късно и цената, която трябва да платим е твърде висока. Никога обаче, не е толкова късно, че да не е възможно да заменим моментното спокойствие с удоволствието да живеем истински пълноценно, като уважаваме и обичаме себе си.

А може би Бога на първо място? "

Много си прав, но за да достигне човек до онзи момент , когато ще заобича Бога, той ще мине първо през съмненията дали Той съществува, особено ако е бил възпитаван по време на социализма/говоря за около 50 годишните/. :angry:

Докато достигнем до състоянието да се свържем отново с Бога, трябва да преминем през "бакалницата", където сме направили твърде много дългове, да се поизчистим от натрупаната кал, когато сме били в блатото и от което искаме да излезем, а това включва прошката и любовта към себе си. След като си простим и се заобичаме, ще сме в състояние да простим и да заобичаме и другите, които сме смятали за виновни за всичко, в което сме се превърнали. Едва тогава ще осъзнаем, че сме част от Цялото и това цяло е Бог и за да не правим същите грешки, на първо място наистина трябва Него да обичаме, после себе си и после ближните. Благодаря ти за напомнянето. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Кой е Христос? Кой е Бог? Кой си ти? Кой съм аз? Какво е живот? Кой пише? Кой мисли? Какво е реалност? Кой общува? :blink:

Линк към коментар
Share on other sites

Кой е Христос? Кой е Бог? Кой си ти? Кой съм аз? Какво е живот? Кой пише? Кой мисли? Какво е реалност? Кой общува?
стар Виц :)

Евреите мислят

Мойсей каза че всичко идва от главата.

Исус каза че всичко идва от сърцето.

Маркс каза че най важен е стомаха.

Фройд, секса.

Айнщайн, че всичко е относително.

Имаш свободата да отговориш на всичките си въпроси

Истинският ти въпрос май е

Кой съм аз?
?!
Линк към коментар
Share on other sites

НИЕ НЕ СМЕ САМИ , никога , ние всички сме БЛИЖНИ , както вече казах по-горе . Човек винаги може да открие себе си в очите на приятели , в думите на непознат , да се усети самия себе си , да се види в душите на другите . Да открие тях самите в него самия и накрая да усети великата Божия промисъл , Божествения план зад всичко това . Да се свързваш ...

Да се откриваш в .. .

Да бъдеш част от ....

Да работиш за ....

Да почувстваш ...

Да се отдадеш на ...

Всеки ще завърши по различен начин тези изречения .За мен това е красотата на цялото многообразие от Човешки индивидуалности и уникалности . Общуването е много важен мост между всички нас , то е дар Божи . :angel::feel happy::D:thumbsup2::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Две мнения, които смятам, че са и по настоящата тема за общуването:

И аз мисля, че споделянето е много важно, но съм прекалено неуверен да споделям. За да има споделяне се изисква една специална атмосфера на близост и приятелство. Много ще е хубаво, ако можем да постигнем тази атмосфера/"вибрация". Тогава се ражда истинското знание.

Здравей Петър,

Това е като да скочиш за първи път от скала в морето. Нормално е да си неуверен. Когато аз трябваше да разкажа на непознати хора, очи в очи за нещо мнооого лично, бях като изтръпнала, гласът ми трепереше. Направих го защото не можех да откажа на човека които ме покани да разкажа. Давах си сметка че това ще е доказателство за промяна в мен, и си беше тръпка която не се забравя. Оттогава съм много откровенна, дори си налагам понякога ограничение защото стъписвам хората. Има една единствена причина да си искрен и това е че една твоя дума може да достигне до някои и да го накара да се замисли, а това е повече от достатъчно.

Така че когато си готов ела в отбора :)

Линк към коментар
Share on other sites

Да това стъписване не е необходимо май. И тук трябва да се намери баланса между усещане за част от цяло и прекалено разтваряне на идентичността. В крайна сметка целта не е да се стъписваме, а да видим в другите себе си и те да видят в нас и така взаимно да се видим каквито сме си.

Пълноценното общуване, което ни очиства и ни дава радост и ентусиазъм - там изчезват всички задръствания. Обикновено за това помагат песните и танците от сърце, каквато по идея е паневритмията. За такова общуване е необходимо и сходство в интелектуалния багаж. На хората с по-малко багаж им е по-леко, защото са повече.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Много хубава тема и актуална :) , благодаря!

Задръстванията не изчезват, обаче, при пълноценно общуване, а то се случва само, след като сме се отдръстили. И не е нужно сходство в интелекта, а малко по - голяма широта на съзнанието.

Доверието е определящо за едно пълноценно общуване, а то е израз на верието в себе си, последното пък, е част от едно друго верие.

Линк към коментар
Share on other sites

Да Силвия права си !!!

С мъничко , много мъничко допълнение.

Бих използвал думата "ДОВЕРИЕ" -то е взаимен, двустранен процес.

Думата "ВЕРИЕ " е едностранен процес. Да вярваш в себе си - разбирам да вярваш ... да имаш доверие на Бога- и тое взаимен процес.

А общуването е двустранен процес.

Едностранна е диктатурата и ВЕРИЕТО.

Влагам философски , а не филологически смисъл в думите си .

Да се прави разлика моля. !!!

Линк към коментар
Share on other sites

Съвсем философски съм съвсем несъгласен със съвсем казаното. Няма обаче да подхождам индуктивно, макар несъгласията да са разностранни. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Бих използвал думата "ДОВЕРИЕ" -то е взаимен, двустранен процес.

Думата "ВЕРИЕ " е едностранен процес. Да вярваш в себе си - разбирам да вярваш ... да имаш доверие на Бога- и тое взаимен процес.

А общуването е двустранен процес.

Едностранна е диктатурата и ВЕРИЕТО.

Влагам философски , а не филологически смисъл в думите си .

Да се прави разлика моля. !!!

Безверието е едностранен процес на егото.

Диктатурата е подобна на насилието над истината, на лъжата.

Затова диктатурата на пролетариата претърпя фиаско също.

Най голямата сила е вярата.

моят учител

Вярата в Бог е всеобхватна, тя открива постепенно най-дълбоките тайни на битието.

Логос -> Логика

Филология е като да Обичам логиката

"Думите са дадени от законодателите на езика" Сократ

те са най верните хора защото намират истината на явленията с вярна вибрация и звукова комбинация

Философия - да обичаме мъдростта.

Истината винаги звучи смело, мощно и красиво.

Всяко е критерий за истинността на другото.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Случайно някой да знае някаква игра за PC на която можем да играем с мъжа ми едновременно(той на пс-то аз на лаптопа)??? :hmmmmm: Иска ми се да го размажа "отворкото",нали все твърди 4е е непобедим но незнам каква игра да инсталираме ако някой знае нещо ще се радвам да споделите тенкс предварително душички :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Общуването е начина да се обогатиш и да обогатиш някого както духовно, така и психически. Ако общуването е приятно и ако темата интересува участващите събеседници, помежду им протича една невидима духовна и емоционална благост. Когато обаче разговора е неприятен за някого от участниците в беседата кръга не е затворен и това може да доведе до недоразумения и дори до конфлокт.  :)

Също и до сиииилно главоболие... :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:):D:lol: дааа - когато те боли глава - дисхармония на менталните нива, при сърцестягания разни - дисхармония емоционална, а когато свие корема - дисбалансче във физически/битов аспект. Дисбалансите/дисхармонията/разногласията може и в повечето случаи са временни + комплексни и т.н. но са ясна ориентация...моментна, но все пак ориентация.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Аспирин + витамин С = Фармацевтичен кръговрат

Силна вяра + усилен Духовен труд = Живот без болка и тъга, живот в щастие, блаженство и радост

Радвам се, че имам възможността и силата да общувам с вас Приятели!

Линк към коментар
Share on other sites

:):v::thumbsup2: И аз като теб!

Другото го разбрах, туй долното за кръговрата...не съвсем , но ми хареса...е не баш като ММТ ( моментното мързеливо темпо :lol: :

Аспирин + витамин С = Фармацевтичен кръговрат
и за да е по темата ...всяко ОБЩУВАНЕ с ФАРМАЦИЯТА е САМОУБИЙСТВО!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Добро допълнение.

Относно темите - Нали не желаеш да заспят нашите Приятели - Модератори?

:D

Будността е ценна.

:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Четох, че последните проповеди на св. апостол Йоан били само

Дечица, обичайте се!

Може би може да се преведе и като

Дечица, общувайте!

:)

Линк към коментар
Share on other sites

"Дечица, обичайте се!"

Тук е пълно с дечица. И това споделяне с любов на опит и търсенето на отговори ми дава невероятен заряд. Сякаш все повече усмихнати и щастливи хора има /или аз така ги виждам?/...

Сбъдна се едно от нещата, които ми бяха "предрекли". След 35 ще намеря пълнотата на живота си.- Намерих ви приятели и благодаря на Бога за това! :thumbsup2::angel:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...