Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Брачните халки и други означения


Guest Христо

Recommended Posts

Смятате ли, че бракосъчетаните хора/живеещите на семейна начала, трябва да носят някакви откроителни знаци ? Например брачни халки, които да показват, че тези хора се намират в сериозна връзка ? Би ли намалило подобно нещо разврата в обществото или моралът на хората (поне външния им) не се влияе от това дали другия има халка или не? И все пак, сигурно шансът да те закачат е по - малък, ако знаят, че си женен. Какво мислите за такива отличителни знаци като халки, забрадки, точки по челата, показващи че той/тя е обвързана ? В миналото тези знаци са били по - популярни. Не че това е довело до голям морал, но може да е имало сдържащ ефект.

Линк към коментар
Share on other sites

Смятате ли, че бракосъчетаните хора/живеещите на семейна начала, трябва да носят някакви откроителни знаци ? Например брачни халки, които да показват, че тези хора се намират в сериозна връзка ? Би ли намалило подобно нещо разврата в обществото или моралът на хората (поне външния им) не се влияе от това дали другия има халка или не? И все пак, сигурно шансът да те закачат е по - малък, ако знаят, че си женен. Какво мислите за такива отличителни знаци като халки, забрадки, точки по челата, показващи че той/тя е обвързана ? В миналото тези знаци са били по - популярни. Не че това е довело до голям морал, но може да е имало сдържащ ефект.

Не,не мисля,че хората ,които са обвързани,трябва да носят някакви отличителни знаци за това.

Всичко идва от суеверие.Нима животните са суеверни като нас хората,които си измисляме какви ли не неща,за да оковем себе си във вериги.

Двама души,които се обичат ,могат да се обичат като имат взаимно доверие и пълна свобода.

Като си поставят разни такива отличителни белези,по този начин ако единият не иска да носи това,другият се чувства обиден.

Това е ограничаване на личната свобода.Човек трябва да обича безусловно.Всички условия поставят човека в неравностойно положение.

Любовта трябва да бъде без условия и ограничения.Бог е единствения свидетел на една връзка.

Всичко друго е хорска измислица.

Никакви халки или други знаци,не могат да задържат някого,ако в една връзка липсва Любовта.

:3d_116:

Линк към коментар
Share on other sites

Христо, ти тук засягаш по-дълбока тема, отколкото си мислиш.

Защо реши, че брачните халки са "откроителни знаци"? Присъствал ли си на църковна венчавка? Халките имат по-дълбок смисъл и значение, което се е загубило през вековете.

Линк към коментар
Share on other sites

То си е част от създаването на семейния егрегор. Неслучайно без църковен брак връзките са по-слаби.

Аз и без халка я усещам на ръката си. Не е и нужен физическият израз :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

То си е част от създаването на семейния егрегор. Неслучайно без църковен брак връзките са по-слаби.

Аз и без халка я усещам на ръката си. Не е и нужен физическият израз :)

Значи ли това,че при хора от други религии,които не сключват църковен брак,връзките са по- слаби ?

:3d_116:

Линк към коментар
Share on other sites

А, спокойно, и те си имат достатъчно действени ритуали.

Линк към коментар
Share on other sites

Най-смешно е, ако се загуби халка, няма да казвам къде точно, ала е смешно.

Няма никакво значение дали носиш халка или окови, или небесен пристан, всичко е в сърцето ти, ако е там.

А ако не е там, все едно е никъде.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Защо реши, че брачните халки са "откроителни знаци"? Присъствал ли си на църковна венчавка? Халките имат по-дълбок смисъл и значение, което се е загубило през вековете.
Присъствал съм, гледал съм повече. Не отричам, че може да имат и по - дълбок смисъл и значение. Може да се спрете на това.

То си е част от създаването на семейния егрегор. Неслучайно без църковен брак връзките са по-слаби.

Аз и без халка я усещам на ръката си. Не е и нужен физическият израз :)

А това укрепване на връзките, в чий интерес е.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Аз нямам халка. Нямахме пари и се оженихме с фалшиви, след като потъмняха или някъде по това време ги прибрахме. Явно ги бяхме взели само защото така трябва. Всъщност сключихме брак само защото трябва. Оженихме се заради детето, което очаквах. Това се отрази неблагоприятно върху брака ми. Когато не чувствах любовта на съпруга ми си мислех - той се ожени за мен само заради детето. Не ме топлеше, това, че е бил отговорен да го направи. Нищо не изпитах на церемонията, дори не помня кога сме разменили фалшивите халки. Не ме целуна. Не ме пренесе през прага на хотелската стая, но пък правихме три дни секс до скъсване, въпреки, че не е имало кой знае каква страст, че да сме заедно заради секса.

Никога и не се почувствах омъжена. Бракът беше някакво робство - заедно защото така трябва.

Не във фалшивите халки е проблема, а във фалша в отношението.

Бих ценила и бих била щастлива и от пръстенче от станиол, ако ми беше поднесено с любов. Бих го пазила в кутийка, и никой нямаше да знае за него, но там на пръста невидимо щях да усещам.

Обожавам символиката. Знам, че е важно това, което се чувства, но за мен е вдъхновяващо и да го изразявам, чрез символи.

Не обичам бижута, дори съм малко странна за жена, но бих се се зарадвала много ако получа някоя дрънкулка в символичен ритуал

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...