Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Подмладяването


Guest Христо

Recommended Posts

Как точно се извършва подмладяването на клетките на тялото посредством промяната в мисленето, чувстването ? Имам предвид, ако си внушаваш, че изглеждаш по - млад и го правиш достатъчно дълго време и с достатъчна убеденост, как това ще те подмлади ? Не знам дали има научно обяснение, но знам, че подмладяване със самовнушение е възможно. Какви взаимодействия се извършват, какво точно става, та да заизглеждаш по - млад ? Може да посочите източници по темата, да приложите цитати.

По - миналото лято прочетох "Живот без окови" на Дийпак Чопра.Там се обясняваше за един експеримент, изразяващ се най - общо казано в следното, не помня подробности, затова ще представя най - общо за какво ставаше дума : група хора са пратени да живеят в изолация от цивилизацията. Създава им се обстановка на живот, каквато е имало да речем преди 20г. Попадат в една експериментална среда, сякаш се връщат назад в миналото. Пускат им новини от прези 20г., дават им вестници от преди 20г. Тези хора нямат никакъв достъп до ставащото в тяхното време. Заживяват в миналото. Говорят си за нещата, които са обсъждали преди 20г. (трябва да се преструват, че се намират в онова време). Гледат филми и новини от преди 20г., обзавеждането и дрехите са им от тогава. В края на експеримента, въпросните хора изглеждали видимо по - млади.

Обяснения ?

Линк към коментар
Share on other sites

Младостта е състояние на духа.Баба ми, която е на 82 години,казва "Абе, Ине, учудвам се колко млад дух имам, аз се чувствам като на 65."Баба ми е застинала в момента, в който аз съм се появила в нейния живот, защо това е така, никой не знае.Моментът, когато ме е гледала е превратна точка в нейния живот.Тя си знае, защо това е така.

Имах възможност да комуникирам доста с нея напоследък, и просто съм изумена от нея. Тя си прави сутрешна гимнастика, изкачва стълбите на блока по 6 пъти и не спира да бърбори. Хахахах. Разказва си целия живот нон стоп през целия ден, като че ли да не го забрави самата тя. Поддържа си паметта ли, що ли ?

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали има научно обяснение, но знам, че подмладяване със самовнушение е възможно. Какви взаимодействия се извършват, какво точно става, та да заизглеждаш по - млад ?

В края на експеримента, въпросните хора изглеждали видимо по - млади.

Обяснения ?

Да бъдеш по-млад, да изглеждаш по-млад и да се чувстваш по-млад са три различни неща. Естествено, че науката няма обяснение за феномена подмладяване, защото такъв не съществува.

Процеса на остаряване е свързан с износването на ДНК. Представи си, че имаш един лист и го ксерокопираш, като повтаряш процеса с всяко ново копие. В един момент на листа няма нищо да си личи. Старческите петна, гниеща плът и имунна недостатъчност отразяват тъкмо този необратим и фатален завършек на процеса.

Линк към коментар
Share on other sites

Процеса на остаряване е свързан с износването на ДНК. Представи си, че имаш един лист и го ксерокопираш, като повтаряш процеса с всяко ново копие. В един момент на листа няма нищо да си личи.
В едно предаване бях чул този пример. Тоест, според теб няма как да започне човек да изглежда по - млад. Чел съм, че ако промени начина си на мислене и хранене, ако проведе лечебно гладуване, това може да допринесе за по - млад вид - понеже поне що се касае до лечебното гладуване, то изчиствало тялото от токсини. Но темата е по - скоро за подмладяване под въздействие на мисълта ни и дали е възможно, ако да - как точно протича процесът.
Линк към коментар
Share on other sites

:) Мисля, че Ина даде много ярък пример - поздрави на баба, Ина! Хубаво ще е да споделиш нещо повече за нейните техники на подмалдяване - те са изпитани в живота и им се вижда резултата - а това, както много пъти ни напомня Учителя, е единственото сигурно знание.
Линк към коментар
Share on other sites

Процеса на остаряване е свързан с износването на ДНК. Представи си, че имаш един лист и го ксерокопираш, като повтаряш процеса с всяко ново копие. В един момент на листа няма нищо да си личи.
В едно предаване бях чул този пример. Тоест, според теб няма как да започне човек да изглежда по - млад. Чел съм, че ако промени начина си на мислене и хранене, ако проведе лечебно гладуване, това може да допринесе за по - млад вид - понеже поне що се касае до лечебното гладуване, то изчиствало тялото от токсини. Но темата е по - скоро за подмладяване под въздействие на мисълта ни и дали е възможно, ако да - как точно протича процесът.

Описваш подобряване на здравето, а не връщане на времето.

Линк към коментар
Share on other sites

Нали казах :

това може да допринесе за по - млад вид

Чел съм, че така се получава. Може да заизглежда човека по - млад. Не става дума за това отново да си на еди колко си години, а да започнеш да изглеждаш така, както си изглеждал, когато си бил на еди колко си години.

Линк към коментар
Share on other sites

Христо, добра идея. Искам да попитам този човек на снимката млад и здрав ли изглежда?

Свързано ли е с външния му вид това, че самият той е цяла Вселена?

Milton-Erickson.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Не става дума за това отново да си на еди колко си години, а да започнеш да изглеждаш така, както си изглеждал, когато си бил на еди колко си години.

Е, това е лесно. Наспи се и си готов. Отслабването също има голям ефект. Иначе си прав, че темата май изобщо не разглеждаше тялото.

Линк към коментар
Share on other sites

изглежда ми човек на възраст някъде около 90-те

Прочетох, че на 78 е починал. В уикипедия пише много неща, които ми припомнят, че има и неща които не искам да науча.

Линк към коментар
Share on other sites

Не изглежда млад физически. Но за своята физическа възраст може и да изглежда млад, не знам на колко години е и как изглеждат повечето му връстници. Аз визирам и това да си сравнително млад на визия, като може и да не изглеждаш баш на 30г. За здравето му - не знам. Чел съм, че има йоги, които на 100г. например, изглеждат като на 40-45г. Това тяхното си е голяма младоликост.

Христо, добра идея. Искам да попитам този човек на снимката млад и здрав ли изглежда?

Свързано ли е с външния му вид това, че самият той е цяла Вселена?

Milton-Erickson.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

:) Мисля, че Ина даде много ярък пример - поздрави на баба, Ина! Хубаво ще е да споделиш нещо повече за нейните техники на подмалдяване - те са изпитани в живота и им се вижда резултата - а това, както много пъти ни напомня Учителя, е единственото сигурно знание.

Хехе,Донче, благодаря!Не,че чак толкова искам да дам пример, но просто ми изплува тя в съзнанието и го написах.

А дядо ми е страхотен джентълмен,баба ми му вика "Дядо ти Моисей",като се опитва да го измайтапи за неговата възраст, въпреки,че и двамата са на една и съща. И долу - горе еднакво мобилни.Дядо ми не е спрял да вдига тежки неща, да пренася килими, да вдига легла, да готви прекрасно и хиляди други неща, които само той си ги може.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...