Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Прахчетата срещу грип и настинка - убийствено опасен комбиниран риск


Alexander

Recommended Posts

"Парацетамолът може да подейства смъртоносно дори и при леко предозиране, като при това краят настъпва чрез бавна агония, предупреждава проф. Бруне

...Ако човек е болен от грип и е пил първо аспирин, после парацетамол, а накрая си прави и гореща напитка, лесно можел да се обърка с фатални последици за здравето

Според германските фармацевти подобни лекарства трябва да се продават само срещу рецепта, понеже лесно може да се превиши безопасната доза, а това буквално представлявало риск за живота.

Тези медикаменти се продават от доста време свободно в аптеката, хората ги смятат за безобидни и подценяват страничните им ефекти, предупреждава професорът.

При дневна доза от над 4 г (една таблетка е 0,5 г) парацетамолът води до увреждане на черния дроб, а 8 г дневно може направо да предизвика чернодробна недостатъчност, твърди той.

Фармакологът съветва пациентите си принципно да не вземат парацетамол. По думите му това е медикамент, който може да подейства смъртоносно дори и при леко предозиране."

Вижте цялата статия ТУК: http://www.vesti.bg/...=40&oid=4502751

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Да, абсолютно вярно.

Това е причината във Франция парацетамолът да се продава в опаковки по 8 таблетки и да не разрешават да си купиш повече от една опаковка наведнъж.

Жалко, че ако някой е решил да прекалява с хапчетата, никой не може да го дебне дали не обикаля аптеките като куче колбасарски цех...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Като фармацевт реших и аз да се изкажа по темата.

За съжаление в нашия бранш нещата са до голяма степен бизнес. Не съм привърженик на симптоматичното лечение, макар че понякога наистина има нужда от него, хората понякога твърде наивно приемат че ще вземат някое хапче и автоматично ще могат да излекуват болешката си.....

Когато човек е настинал организма реагира по начин целящ да противодействан на болестта. Когато организма разпознае наличието на даден чужд организъм който се опитва да нападне тялото се активират много процеси които са биологично оправдани.

Високата температура спира развитието на много бактерии, става ни лошо и всичко започва да ни боли, за да спре човек да се движи и да легне, като по този начин енергията на организма се насочва към борбата с инвазията на патогена, загубата на апетит също има своя смисъл, за да се преработи храната се изисква отново енергия, която е по добре да се спести(организма си има резерви).

Всички препарати предназначени за настинка действат пагубно на тази система, тези препарати просто я блокират и човек не чувства че е болен, движи се яде си и все едно нищо му няма, но не е така(като не се спира единствено симптоматиката а и други съществени процеси в развитието на имунен отговор)! Те просто лекуват симптомите а не заболяването, може би ако сме на работа и нямаме възможност да "боледуваме" , тези препарати имат своя смисъл, или ако температурата е заплашаващо висока, но хората не го разбират, също така в аптеката никои няма да тругне да ви ги обяснява тия работи, щото примерно ако ме чуе шефа той няма да е много доволен, него само парите го интересуват, може би ако аптеките си бяха на фармацевтите някои хора като мен биха се нагърбили да обяснят как точно седят нещата, в случая с тия препарати а и въобще как седят нещата и с другите препарати и многобройните други лекарства които лекуват само симптомите.

П.С.

Мързи ме да проверявам за правописни грешки, ако има се надявам да ме извините. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Един честен и прям коментар и добър професионален съвет към хората! Нямам какво да добавя, освен добре дошъл при нас Човече!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Дори и да се лекуват само симптомите, това доста честно е наложително. Високата температура е опасна, още повече пък при децата. Тук не знам до каква степен да вярвам за парацетамола, но не съм нито химик, нито биолог, за да знам как точно действа върху организма. Когато се изказват подобни неща, според мен е редно да се даде и алтернатива на въпрсния медикамент и да се дадат доводи, защо да използваме него, вместо парацетамола например.

Линк към коментар
Share on other sites

Дори и да се лекуват само симптомите, това доста честно е наложително. Високата температура е опасна, още повече пък при децата. Тук не знам до каква степен да вярвам за парацетамола, но не съм нито химик, нито биолог, за да знам как точно действа върху организма. Когато се изказват подобни неща, според мен е редно да се даде и алтернатива на въпрсния медикамент и да се дадат доводи, защо да използваме него, вместо парацетамола например.

Високата температура до 39.5С е безопасна особено за децата и в цивилизованите страни не се дава нищо за свалянето и до три денонощия! Опасно е рязкото сваляне на високата температура и след това рязкото и вдигане защото това може да доведе до гърч, а не високата Т. сама по себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Скандал с Тамифлу

 

Напразни милиони са били пръснати от много правителства по света, в това число и България, за покупката на прочутото противогрипно лекарство „Тамифлу", става ясно от доклад на международната организация Cochrane Collaboration.

Лекарството беше хит за превенция по време на епидемиите от птичи и свински грип. През 2009 г. Световната здравна организация (СЗО) препоръча използването на препарата за лечение на тази разновидност на грипа. Според експертите „Тамифлу" не действа по-добре от обикновен парацетамол.

Производителят на препарата, швейцарската фармацевтична компания Roche, а също някои медицински експерти, разкритикуваха доклада, като го определиха за некоректен, предаде Би Би Си.

В България бившият министър Божидар Нанев стана подсъдим за неизгодни сделки за доставка на 200 000 опаковки "Тамифлу". Той беше обвинен, че при епидемията от птичи грип е сключил 2 договора с фармацевтичната компания "Рош България". Според прокуратурата от тях са нанесени вреди на държавата за близо 2,5 милиона лева. Съдът оправда Нанев.

 

източник

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...