Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да забравя изминалите 6 години


Guest Системен

Recommended Posts

Guest Системен

Здравейте,

Има ли някаква техника за забравянне на минали години. Искам да забравя изминалите 6 години, просто да ги затрия от живота си. Просто съжалявам че съм живял през тези години. направих много грешки защото се доверявах на други хора, а не гледах себе си. Гледах за другите да има, а за моята душа да няма. Много се ядосвам като се върна назад. Тежат ми тези години. Има ли начин да ги затрия от живота си..

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Вече си направих планове за бъдещето. Зная кое как да сътворя в живота си. Научих се да визуализирам и да си се представям такъв какъвто искам да бъда в живота. Постепенно преодолявам страховете и добивам увереност.

Но миналото ми е адски гадно и ми тежи. Урока които научих е че другите са си други, аз съм си аз.

Но от друга страна е може би добре да отида на църква и да си ги простя сам ( на центъра в града ни има хубава църква, може би там ще ми помогнат да се помоля ). Все пак аз сам създавам собствената си реалност до някаква степен.

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Има ли някаква техника за забравянне на минали години. Искам да забравя изминалите 6 години, просто да ги затрия от живота си. Просто съжалявам че съм живял през тези години. направих много грешки защото се доверявах на други хора, а не гледах себе си. Гледах за другите да има, а за моята душа да няма. Много се ядосвам като се върна назад. Тежат ми тези години. Има ли начин да ги затрия от живота си..

Ако ги забравиш ей така, ще ги потиснеш в несъзнаваното, ще си породиш куп психо-проблеми, които ще се чудиш откъде са дошли

Линк към коментар
Share on other sites

Ти си този, който придава важност на едно или друго събитие в живота ти. Твоето отношение към това, което си извършил го квалифицира като малка грешка, голяма грешка, като правилно, като значително, като незначително. Грешките ти са големи, защото ти сам си ги оценил като големи. В оценката си може да си се повлиял от някой друг или да не си, но това няма значение. Това, което се изисква е да промениш отношението си към собствените грешки. Не да ги забравиш, защото това е невъзможно, но да промениш начина по който гледаш на тях и ги оценяваш. Грешките преди всичко имат нужда от разбиране, от това да прозреш тяхната погрешност. После твърдо да заемеш позиция да не ги повтаряш. Поправянето им става с времето. Не винаги е възможно и още повече удачно сам да търсиш възможност за поправянето им. Остави на Закона за Кармата да определи кога е подходящият момент. Тогава възможността сама ще дойде, без да е нужно ти да насилваш нещата. От теб се иска само готовност да действаш така, както смяташ за правилно, да не повтаряш грешките си и готовност да понесеш последствията от тях. Имаш ли тази готовност, това е достатъчно, а отплатата за грешките може да бъде намалена. Ако от друга страна се страхуваш от тази отплата, то тя ще те преследва докато не промениш отношението си към нея.

Въобще отношението ни към това, което се случва с нас или около нас, е от първостепенно значение. Самото събитие не е толкова важно, защото реално много неща не зависят само от нас. Но отношението ни към случващото се винаги е в нашите и само в нашите ръце. Умението за „смяна на полюсите“ на отношението си към обектите и събитията в света около нас е умение да бъдем господари на съдбата си, а при определени условия и на външните събития.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Аз не вярвам в такова нещо като карма. Мисля че всяко нещо си има причина в този живот. В ТС пише един хубав принцип.

Реализирането на най-лошите очаквания на хората, склонни към негативизъм, потвърждава, че човек е спо­собен да оказва влияние върху хода на събитията. Всяко събитие върху жизнената линия има две разклонения в пространството на варианти - в благоприятна и в небла­гоприятна посока. Винаги, когато се сблъсквате с едно или друго събитие, вие правите избор как да се отнасяте към него. Ако го разглеждате като положително, ще по­паднете върху благоприятното разклонение на жизнена­та линия. Склонността към негативизъм обаче ви кара да изразявате недоволство и да изберете неблагоприятното разклонение.

Щом нещо ви ядоса, веднага следва нова неприятност. Такъв е механизмът на „едно зло никога не идва само". Но поредицата неприятности не идва след бедата, а след ва­шето отношение към нея. Закономерността се създава от вашия избор, който правите на кръстопътя.

Анализирайки склонността си към негативизъм, може­те да си представите накъде ще ви отведе през целия ви живот този низ от негативни разклонения.

Принципът за координиране на намерението е следни­ят: ако решите да разглеждате привидно негативната про­мяна в сценария като позитивна, така и ще бъде. Ръково­дейки се от този принцип, ще постигнете същия успех в позитивното, какъвто постигат негативистите в най-лошите си очаквания.

И все пак така ми се ще да върна времето назад. Просто да имам един хубав рестарт в живота..... :3d_067: :3d_067:

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Има начин.

променяш съзнателно представата си и оценката си за това, което се е случвало и това, което си правил през тези 6 години. Доколкото "чувам", ти вече си направил първата стъпка. За да стане "магията", обаче, е нужно да се извърви целият път...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Каквото станало, станало. Радвам се че съм жив все пак. Живота е пред мен...

Ще се опитам да поправя грешките си, да променя мисленето си и да бъда себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Не можем да поправим миналото, но можем да изградим бъдещето. :rolleyes:

Да ти кажа, от дистанцията на моите 50 години вече ми е трудно да река кое е грешка и кое не. Сега го възприемам като опит, преживелици, които са ми позволили да се изграждам като личност и да избера своя път (а доста се лутах).Правила съм неща, които са ми причинили болка - на мене и на най-близките ми - къде от незнание, къде в гнева си. В последните години имах знание, но грешах в гнева си.

Надявам се това споделено да ти е било от полза.

Линк към коментар
Share on other sites

Който владее настоящето, владее миналото. Който владее миналото, владее бъдещето.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ако не мислиш за тях, те все едно не съществуват.

От друга страна, ти си станал такъв, какъвто си, това, което си днес, именно... благодарение на (или въпреки) случилото се с теб в миналото.

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Има ли някаква техника за забравянне на минали години. Искам да забравя изминалите 6 години, просто да ги затрия от живота си. Просто съжалявам че съм живял през тези години. направих много грешки защото се доверявах на други хора, а не гледах себе си. Гледах за другите да има, а за моята душа да няма. Много се ядосвам като се върна назад. Тежат ми тези години. Има ли начин да ги затрия от живота си..

А сега не ти ли е готино, че са минали? В интерес на истината това усещане го имат почти всички хора. Всички имат рано или късно това усещане за пропиляно време, за излишни мъки, за излишни тревоги, за погрешно отдаване на важност на неща, които не са важни... не го приказват над път и под път и затова може да ти се струва, че си карък или някакъв единак. Успокой се, по това си приличаш с всички.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...