Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ретрограден Меркурий- допусната грешка или невъзможност да промениш съдбата си...


Recommended Posts

Здравейте! Вчера отказах да подпиша трудов договор, обяснявайки причините /ретрограден Меркурий/ и се сблъсках с бурната реакция на работодателката: “И Вие вярвате на тия глупости! Хубаво си помислете, искате ли да работите или да живеете в света на астрологичните фантазии!” Въпреки отрицателните си излияния върху астрологията, тя ми предложи среща на 30.07.2012, на която да подпиша договорът. А до тогава да съм мислела. Е, виждате- опитах да отклоня подписването, но тя не се отказва…Мъка, мъка! Сега се питам грешка ли допуснах в откровението си към нея или това е поредният случай, в който се убеждавам, че не можеш да промениш съдбата си. В смисъл, предначертано ми е смяна на работно място в ретрограден Меркурий...А Вие как бихте постъпили на мое място?

Линк към коментар
Share on other sites

Два- три дни не ме "спасяват". Меркурий е ретрограден до 08.08.2012, т.е. гилотината се отлага до няколко дни, но не може да се избегне.

Линк към коментар
Share on other sites

А откога работиш в това място? И за какъв договор иде реч?

Линк към коментар
Share on other sites

Ако толкова много държиш да подпишеш договора при благоприятни астрологически условия, то най-добре е да потърсиш подходящи дата и час според някакви други благоприятни показатели, които да неутрализират поне донякъде вредното влияние на Меркурий. Иначе не смятам за разумно да се изчаква целия срок през който Меркурий е ретрогарден, защото може да изтървеш съвсем възможността, която имаш.

Линк към коментар
Share on other sites

Друг вариант е временен трудов договор. Ако не заемаш позиция, пряко свързана с Меркурий, не е фатално. Само следи за някакви неправилни вписвания на данни или клаузи. Разгледй хубаво и собствения си хороскоп - къде се намира в момента Меркурий, в какви взаимоотношения е с планетите в 1, 2, 6, 8 и 10 домове, както и с управителите на съответните домове.

Линк към коментар
Share on other sites

А откога работиш в това място? И за какъв договор иде реч?

Работя почти 2 години на старото работно място и става въпрос за подписване на трудов договор на друга месторабота.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако толкова много държиш да подпишеш договора при благоприятни астрологически условия, то най-добре е да потърсиш подходящи дата и час според някакви други благоприятни показатели, които да неутрализират поне донякъде вредното влияние на Меркурий. Иначе не смятам за разумно да се изчаква целия срок през който Меркурий е ретрогарден, защото може да изтървеш съвсем възможността, която имаш.

Благодаря за съветът, но не мога да намеря подходящи дати до 08.08.2012, а и освен това на мен ми е даден срок за размисъл до 30.07.2012. И без това нямам избор, ще трябва да подпиша...

Линк към коментар
Share on other sites

Друг вариант е временен трудов договор. Ако не заемаш позиция, пряко свързана с Меркурий, не е фатално. Само следи за някакви неправилни вписвания на данни или клаузи. Разгледй хубаво и собствения си хороскоп - къде се намира в момента Меркурий, в какви взаимоотношения е с планетите в 1, 2, 6, 8 и 10 домове, както и с управителите на съответните домове.

Предлаганият нов трудов договор е за 1 година. Не зная дали заемам позиция, пряко свързана с Меркурий и за съжаление не ще се ориентирам, защото не зная точен час на раждане- мама почина преди 13 години, а татко не си спомня. Да си призная още, че съм и пълен лаик по отношение на астрологията... :3d_104:

Линк към коментар
Share on other sites

Olq 3! Безкрайно се радвам, че пишеш! Много ценно беше това с домовете и професията! Мояяя, давай ни съвети на нас прохождащите!

Линк към коментар
Share on other sites

veilet, точният час на раждане е записан в акта Ви за раждане, работа за час, два. Така, без никакви данни, можем само да си тънем в предположения /надявам се някой да ме подкрепи /. Мисля си, че е по- важно каква е позицията на Меркурий по отношение на наталното Ви Слънце, защото ако е в квадратура или опозиция, работата не отива на добре. И не само Слънцето, а иначе то и Сатурн - добър,

лош, си обикаля в картите ни , не ни напуска.

Редактирано от Inseparabile
Линк към коментар
Share on other sites

Да, разбирам, но аз имам само Удостоверение за раждане, където не е написан час на раждане. Твърдо съм решила обаче да се допитам за него в общината по местоживеене. Благодаря на всички отзовали се към моят проблем!!!

Линк към коментар
Share on other sites

veilet, не открих нищо толкова притеснително, че да не Ви хваща сън. Вероятност за опит да Ви принудят да приемете по- неизгодни условия съществува, но малко са хората, които умеят като Вас да се борят, да се грижат за интересите си и да общуват с лекота, така че....въобще не Ви мисля. Успех!

P. S. Не само отказвам, дори много се страхувам, че бих могла да изглеждам като специалист и последна инстанция в каквато и да била област. Откликнах импулсивно, за да бъда полезна. Има и астролози тук, да се произнасят.

Редактирано от Inseparabile
Линк към коментар
Share on other sites

Добро да е утрото днес на всички съфорумци! Бодър дух и ведро настроение пожелавам!!! Признание и огромна благодарност към дадените ми напътствия- ще ме подкрепят при вземането на окончателно решение на 30.07. Да го бъде!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Някои неща, които е добре де се направят при ретрограден Меркурий :

1) преосмисляне на плановете

2) преразглеждане на възможностите

3) реорганизиране на приоритетите

4) ревизия на намеренията

5) обновяване на философия , цели, амбиции

6) възобновяване на минали отношения

7) пренаписване на биографията

8) преоценка на бюджета

9) преоткриване на себе си

Успех !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Здравейте, пиша ви, защото ми се случва така колкото и да не искам през 2015 на 1.10 и на 26.01.2016 2 договора трудови именно през ретрограден Меркурий подписах, никой, от които не издържа. По- добре все пак нещо да се работи,  нали? Това бяха мои решения, защото бях разочарована от условията по- късно.Сега ми предстои да подпиша нов,  в съвсем друга сфера. Водя преговори от февруари 2016, когато кандидатствам, през март се срещах също с шефката и каза, че най- вероятно започваме на 3-5.05.2016. :(  Договорът ще е за 1 година с евентуално 2-ри за същия срок. Това си е чист ретроград на Меркурий! Помощ!  И да отложа с колко да отложа?!  Да не говорим,  че съм в Германия,  където астрологията не е много на почит. Аз съм близнаци с ас. Везни.

Линк към коментар
Share on other sites

А може би не случайно е на чист ретроград? Ами ако отново нещо не е както си представяте? 

Прочетох отново списъка в по-горния пост - много точен и изчерпателен! Вероятно със старите договори се е случило нещо от описаните по-горе варианти. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...