Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен Режим 2013


Розалина

Recommended Posts

Здравейте,приятели!
:3d_053:
Утре,27.2.2013 година, сряда, можем да започнем житен пост. Започваме в сряда и завършваме в петък. Предстоят ни 10 дни в природната лечебница. Това са 10 дни, през които изчистваме организма си и го приготвяме за празника на идващата пролет. 
За някои, това ще е първото житуване. Други вече са го правили многократно... Винаги е добре да се поклоним на Майката Природа и да помолим Бог да ни приеме за 10 дни в лечебницата и... 

 

Ще  се радвам да започнем споделянето. Обмяната на  личен опит и взаимна подкрепа е ценно. Нека да бъдем отново заедно, в таз годишния житен пост, с онези от вас, които ще го направят сега. Аз лично житувах през януари и в началото на февруари, но с радост чакам и утрешния ден. Както казва Мечо Пух: Колкото повече, толкова повече!

 

Ако почвате житния режим на 27.03.2013, споделете как се чувствате.

Ако вече сте го правили този месец, споделете своя опит.

 

Желая ви Светлина и Хармония!

 

---------------------

За начало, ето някои полезни страници от нашия сайт:
1
Teми от форума - Често Задавани Въпроси и обсъждания,свързани с житния пост през годините

2. Мисли от беседи на Учителя за житото и житния пост

3. Статии за житния пост - линкове към статии за житния пост

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,мили хора!Аз също ще се присъединя към житуването.Пробвах преди много години и издържах до шестия ден,получих адско главоболие.Сега,помъдряла вече в годините,ще опитам пак.Искрено се надявам на вашите позитивни мисли и подкрепа.Искам да ми премине житуването в лекота ,обич и хармония!Обичам ви всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, съжитници :-)

 

И аз се присъединявам от утре, 27. февруари, към житуването. Пожелавам на всички леко и хармонично пречистване, радостно обновяване, Любов, Мир и Вдъхновение за работа и живот! Да сме живи и здрави, щастливи, в мир със себе си и с всички наши ближни.

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте приятели.

За мене житния режим е време на притихване .През последните няколко години почти не се занимавам с физическата страна на режима.Той просто си тръгва,по един естествен начин.На втория ден винаги си казвам,че такава лекота с нищо друго не се постига.И душата пее и се радва на всичко живо .

 

Днес искам да предложа една чудесна беседа на Учителя ,изнесена през 1914 година .Беседата за "Житното зърно".

 

Хубав ден от мен на всички житуващи.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

sladkish4e, on 28 Feb 2013 - 09:42, said:

Преди няколко години пробвах житния режим и не ми понесе.

На житуващите желая късмет.

Ако смяташ да пробваш и тази година, например за 1-2 дена, успех и на теб! :)

Ето една картинка-поздрав за всички житуващи.

gallery_1_167_312192.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, светли хора!

 

Поради лични ангажименти прецених, че тази година ще направя първия Житен режим в края на януари - началото на февруари.

 

Този път преживяването беше много силно и нежно - усетих съвсем ясно какво е да ти е леко, какво е в съзнанието ти да липсват негативни мисли и нагласи, но без да си еуфоричен. Почувствах, че ние не сме много по-различни от житните зрънца - биваме "посяти" в този свят, развиваме се и нашата опитност захранва опитността на нещо необозримо и непознаваемо по-голямо от нас. В мен бе спокойно, много често просто си вървях бавно по улицата и това ми доставяше огромна наслада (по принцип препускам и в крачката и в речта си).

 

На физическо ниво, на доста пъти бях много гладна, но и много вдъхновена към храната. Не ми беше лесно, тъй като имам още много да чистя и уча. А по време на захранването открих за себе си много прости и много вкусни храни.

 

Пожелавам и на вас вълшебно време с житцето :3d_053: !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели :) !

 

Е, тази година и аз се пробвам вече на житния пост, макар още да кърмя детето си. Вчера,  като  начало и като нещо ново за мен, мина така: 

Сутринта изпих житената вода с малко мед вътре, бавно, на глътки и с "дъвчене" на водата. Първото ми впечатление беше топлината, която се разля по тялото ми. След като изпих всичката вода се чувствах толкова сита, че първото ми ядене на житото беше около 13.30. Като дойде време за ядене с учудване установих, че житото, ябълката и трите ореха са ми повече от достатъчни. Първо изядох ябълката и орехите (за салатка), а след това житото с малко мед (за основно) :) Естествено, пих и вода (преварих си трапезна вода и през целия ден съм изпила около 2.5 литра). Втората порция жито, ябълки и орехи я хапнах към 18.30, а последната - към 22.00. Последното ми жито ми дойде много - не го изядох... Но съм го прибрала във фризера и като мине житния режим, всичкото жито, което не съм могла да изконсумирам, ще го заровя на някое хубаво и светло място. Няма да го хвърлям :)

Неудобството, което изпитах вчера беше едно главоболие, но то може и да не е било от режима - предните дни бяха малко безсънни за мен. Също така едно отпускане и лека отнесеност. Но пък топлината и спокойствието са несравнимо комфортни. Сякаш, там където има някакви блокажи в тялото ми (на енергийно и физическо ниво) се появява болка. Днес започна добре. Сутринта - пак водата, а преди малко и първото ядене.

Искам да попитам, ако нещо не изкарам до край режима, как да постъпя при приключването на режима. Как се приготвя "ангелската супичка"? Само от сварен картоф?

Хайде и други да споделят сега :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Този път преживяването беше много силно и нежно - усетих съвсем ясно какво е да ти е леко, какво е в съзнанието ти да липсват негативни мисли и нагласи, но без да си еуфоричен. Почувствах, че ние не сме много по-различни от житните зрънца - биваме "посяти" в този свят, развиваме се и нашата опитност захранва опитността на нещо необозримо и непознаваемо по-голямо от нас. В мен бе спокойно, много често просто си вървях бавно по улицата и това ми доставяше огромна наслада (по принцип препускам и в крачката и в речта си).

 

kaya, много благодаря за споделеното, наистина звучи вдъхновяващо!  :thumbsup2:

 

Здравейте, приятели :) !

 

Е, тази година и аз се пробвам вече на житния пост, макар още да кърмя детето си. Вчера,  като  начало и като нещо ново за мен, мина така: 

Сутринта изпих житената вода с малко мед вътре, бавно, на глътки и с "дъвчене" на водата. Първото ми впечатление беше топлината, която се разля по тялото ми. След като изпих всичката вода се чувствах толкова сита, че първото ми ядене на житото беше около 13.30. Като дойде време за ядене с учудване установих, че житото, ябълката и трите ореха са ми повече от достатъчни. Първо изядох ябълката и орехите (за салатка), а след това житото с малко мед (за основно) :) Естествено, пих и вода (преварих си трапезна вода и през целия ден съм изпила около 2.5 литра). Втората порция жито, ябълки и орехи я хапнах към 18.30, а последната - към 22.00. Последното ми жито ми дойде много - не го изядох... Но съм го прибрала във фризера и като мине житния режим, всичкото жито, което не съм могла да изконсумирам, ще го заровя на някое хубаво и светло място. Няма да го хвърлям :)

Неудобството, което изпитах вчера беше едно главоболие, но то може и да не е било от режима - предните дни бяха малко безсънни за мен. Също така едно отпускане и лека отнесеност. Но пък топлината и спокойствието са несравнимо комфортни. Сякаш, там където има някакви блокажи в тялото ми (на енергийно и физическо ниво) се появява болка. Днес започна добре. Сутринта - пак водата, а преди малко и първото ядене.

Искам да попитам, ако нещо не изкарам до край режима, как да постъпя при приключването на режима. Как се приготвя "ангелската супичка"? Само от сварен картоф?

Хайде и други да споделят сега :)

 

Итое, благодаря за споделеното :) Тази идея с фризера много ми доподна и ще си взема бележка. 

За теб може би ще представлява интерес тази тема: Житен Режим по време на кърмене ; виж например и това мнение

Относно ангелската супа, има описание и споделен опит тук: Ангелска супа. Как се прави?

Има и тема за захранването тук: Захранване след житен режим

Някои практикуващи житния режим, гледат да не се хранят, дори и с жито, след залез слънце. (за кърмещи предполагам обаче, това не важи)

Надявам се, че тази информация ще ти е в помощ :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не съм чувала за тази диета. Къде мога да я намеря?

Здравей alinnna.Можеш да се запознаеш,ако последваш някои от линковете дадени в първото мнение  на тази тема.Материалите са много .За удобство  са изведени тук в темата като линкове.Житния режим  е уникална диета, практика,която постига голям ефект, върху цялостното ни състояние .Има една обзорна статия по въпроса от д-р Светла Балтова,публикувана ето тук.Може би чрез нея най-добре ще се ориентираш за какво става дума в чисто физически план.Поздрави.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! То, нали житуването е ново за мен, пак ще пиша какво ми се случи вчера - 2- ри ден:

Всички започна добре по обяд пак се появи главоболието и един глад... Страшно беше, но аз си карам по схемата и не обръщам особено внимание. Вечерта вече се чувствах отпаднала, въпреки че пих доста вода. Кръвното ми беше леко спаднало. Реших да наблегна на меда и орехите - изядох повече от установеното количество, пак пих доста вода, а последното жито пак ми дойде множко и не го изядох цялото. Легнах си спокойна и днес се чувствам супер!!! Няма главоболие, няма глад, няма виене насвят- супер съм. А най- хубавото е, че някак си виждам от страни ситуации, случки и състояния, които са ме блокирали преди и са ме карали да се чувствам потисната и нервна. Сега ги заобиколих и пак се усмихвам на всичко и всички. Ех, това житце!!! Господ ни го е пратил!!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Тази година за пръв път се включвам в житуването.Започнах го с голямо желание, с отворено сърце и душа.Надявам си да издържа до края, защото чувствам  , че силата му е голяма. Засега се чувствам добре.Мислех , че ще чувствам отпадналост и главоболие, но не е така. Съчетавам режима с интензивно дишане, което е доста натоварващо по принцип, но изненадващо имам доста енергия.Сряда и четвъртък вечерта  дори не успях да заспя , все едно бях изпила голяма доза кафе, като  прилив на адреналин. Някой изпитвал ли е подобно нещо?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте приятели житуващи.Като правя уговорката ,че не съм капацитет и пиша само пробвани от мене неща по темата, ви поздравявам за опита,който правите.Итое ,описаното от тебе беше и моят първи опит.Когато правех режима за пръв път,може би заради нетипичната храна , избягвах житото и карах на орехите ,ябълките и меда.Но с времето и ефекта, постепенно осъзнавах, всеки път отново и отново,че смисълът е да приемаме житото,а другата храна е неговата гарнитура ,ако мога така да се изразя.Пробвай да дисциплинираш приема ,като го правиш на три пъти и едновременно приемай всичко.Аз смесвам в купичка всичко без меда и това е една хранителна доза.Меда вземам отделно с водата.Моят проблем беше с приема на вода.Не ми се пиеше и от това ,с напредването на деня ,получавах дискомфорт.Докато ,един ден ,си представих клетките на тялото ,като цветя в градинка и се укорих,че не поливам тази градинка ,а я оставям суха.

 По въпроса с кафето, моят опит показва,че по-добре човек да се въздържи от него или да го сведе до минимум.Успех на всички.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте всички!

Имам един въпрос, който сигурно ще ви разсмее. Вчера реших да си сваря жито, но поради липса на опит с това занимание сварих доста голямо количество и сега крайният резултат е около килограм сварено жито. Тук потърсих икона на изчервяващо се човече, но не открих такава....

Първо да кажа, че съм изненадана колко вкусно се получи и само за ден, който изкарах основно на жито, смесено със стафиди, се почувствах прекрасно до вечерта. ....Не ми се иска да го изхвърлям това жито, та според вас колко време може да издържи в хладилник? Знам, че е по-хубаво житото да се вари всеки ден и да се изяжда до вечерта, но вредно ли е ако престои няколко дена или просто не е толкова полезно?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте !!! Вчера и днес при мен нещата са супер!! Изяждам си житцето без остатък и съм супер - няма главоболие, няма глад само едно спокойствие и щастие!! Успех на всички :) !!

Линк към коментар
Share on other sites

Добро утро, житуващи :) Аз днес преминавам на ангелска супичка :) Нещо кръвното ми започна да лавира и е редно да мина на щадящ режим. Дните в Житен режим бяха толкова прекрасни за мен. Дано другата година да изкарам до края! Успех на всички!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, житуващи :)

При мен този режим върви много леко и приятно. Новото е, че не усещам познатото от по-рано влечение към меда и лимоните, усещам едно меко и топло спокойствие, вътрешна тишина, през първите дни известна интровертност и разсеяност. Надигнаха се доста пластове на страхове и съмнения, за които не бях подозирала, че се гнездят в мен и се радвам, че си отиват. През първите дни даже чувствах известна вина за тези мрачни мисли, които се раздвижиха, защото си мислех, че уж се пречиствам, а усещането е, сякаш съм "замърсена". Но на 4-ия ден (вчера, събота) небето се изчисти, Слънцето се усмихна, аз също му се усмихнах с ей такааава усмивка (тук няма такова смайлче да покажа) и ми светна, че и това чувство на вина е от старите лепкави пластове. Така вместо да се укорявам, започнах при всеки уловен страх, при всяка чута негативна мисъл да си повтарям: "Благодаря за пречистването, хайде и това да освободя, и това да си отиде!" Представям си, как в мен се влива нова светлина, нова жизнена сила, как прониква в клетките на цялото ми същество - и в духовните, и във физическите ми клетки - и изхвърля от тях всички ненужни неща, а клетките засияват и разцъфват като цветя. Днес отново грее Слънце и се чувствам още по-добре. Такава благодат е житният режим!

Искам да споделя с вас и две чудни молитви на Учителя от "Молитвена Хранилница", които много обичам и вярвам, че ми помагат:

 

Молитва за духовно и физическо здраве

Боже, силни и крепки лекар над всички лекари, носител на всяко разположение и бодрост, ела и заживей в мен и ме очисти от всяка нечистота. Измий ме от всяко зловредно влияние на лошите и пакостливи духове, като ми дадеш здраве и неподатлив за спънка дух. Направи от тялото ми Твой храм и от душата ми създай скъпоценна съкровищница на Твоите заповеди и добродетели.

Като изтръгнеш всяко зловонно петно от душата ми и заличиш досегашните ми грехове и постъпки, разпростри над мене Твоята чудотворна благодат и животворна сила, като ми дадеш здраве и неподатлив за спънки и умора дух.

Далеч отстрани от мен всяко вредно желание, всяка мрачна мисъл, казана от нашия противник, защото Ти си, Боже, силният и крепкият лекар над всички лекари - най-вещ и на-могъщ. Амин

 

Молитва за лекуване

Господи, Ти си източникът на живота. Изпрати в мен животворната Си сила - Духа, да ми излекува ума, сърцето, духа, душата, волята и тялото. Да ме излекува от всички психически и физически болести и страдания. Да ме дари със здраве, сила и живот, с младост и красота и да развие в мен дарби и способности, за да мога да живея, да се уча и да Ти служа. Амин

 

Да сте живи, здрави и щастливи всички :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте житуващи съфорумци.

Итое благодаря че беше с нас.Успех напред .

Синъозелена ,много вдъхновяващо си описала опита си до тук.Благодаря ти !

Днес е един прекрасен ,слънчев ден .От Бога благословен .

Поздрави на всички .

Линк към коментар
Share on other sites

Persephone,ако нямаш с кого да споделиш житото,защо не нахраниш птичките с него. :)

Така и направих, тази сутрин, навръх трети март, си направих една хубава разходка в търсене на храстчета с повечко врабчета. Остана им и за утре, че не се оказаха особено ящни :)

Успокоявам се като чета, че всеки може да приспособи житуването към собствените си нужди и вътрешен усет. Мисля, че в случая с житото, и малко време, прекарано с него ще е от голяма полза.

Линк към коментар
Share on other sites

Добро утро на всички.Навън е хубав  слънчев ден.Житото е една прекрасна храна .Събужда ни за радостта от живота.....Права си persefona,като казваш,че и малкото време прекарано с него е от голяма полза.Днес сутринта отново прегледах  материалите публикувани в тази статия - Житни режими .Правилно отношение.Макар да не ги чета за пръв път,все откривам по нещо , над което да размишлявам.Днес мисълта ми се насочи към идеята да дадем храната,която сме спестили по време на житуването,респ.средствата,които представлява тя,на хора,които се нуждаят.Пожелавам на всички житуващи един изпълнен с  радост и добро понеделник.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Чудно хубав ден на всички житуващи и нежитуващи! Тук е слънчево и топло, небето е наситено синьо и няма нито едно облаче, Слънцето пее и птиците му пригласят с влюбени песни. Моята Душа също пее, къпе се в светлина и благодари. Животът е прекрасен!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...