Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Богинята Бастет - гробницата в Странджа


Recommended Posts

http://souroujon.blog.bg/technology/2011/02/18/nepublikuvana-izpoved-za-grobnicata-na-bastet-na-bylgarskiia.689039

 

и коя е всъщност богинята Бастет

http://www.catbg.net/domashni/index.php?sta=65&catid=13

 

Само до преди две години не знаех нищо свързано с гробницата на Бастет, въпреки че родом съм от този край, ходя по много пъти през годината там с различни хора на различни места с определена история из горите.

Миналата година не можах да се присъединя към съфорумците които направиха посещението на гробницата заради лични ангажименти. Тази година, обаче ми се показа, че може би не е било заради ангажиментите ми, а не е време да ходя там.

Та, Бастет не ни пусна.

Чувала бях за много, много истории за хора, които тръгват да търсят мястото и се изгубват, за спонтанна дезориентация на мястото и внезапно изгубване, за много хора, които са се отказвали по различни причини ден преди да отидат, че дори и за многобройните нещастни случаи свързани със събитията от 1981 на тези места.

Не бях впечатлена и не ме вълнуваше особено.

Това лято в началото на август с поредната група приятели, обикаляхме няколко дни из Странджа и един от дните решихме да го посветим на гробницата на Бастет. От предния ден уговорихме водачи, кола, която да ни закара на мястото и всичко останало, както си му е реда. Прибрахме се в съседното село Граматиково, в което бяхме отседнали и след приятна приятелска вечеря под една астма всеки отиде да почива, защото на другия ден трябваше да станем по - раничко.

Всичко беше много приятно, когато в 3.00 през нощта се събудих от сън, който ме беше изплашил доста, По принцип бързо овладявам емоциите от сънищата и са малко тези, които ме карата да променя действията си или да помоля някой да промени своите. Случвало ми се е 3 пъти и инцидентите са налице, без хората които съм предупредила да попаднат в тях. Та този сън беше един от тези. Няма да го разказвам, но символиката и образите от него наподобяваха - както по - късно разбрах - именно образът на Бастет и нейната сестра, за която изобщо не знаех. Решението което сънят ми внуши е, че на следващия ден аз не трябва да излизам от селото, защото нещо ще се случи с най - близките ми хора, ако го направя.  Решавайки да не мърдам никъде на другия ден, но да не го споделям с останалите, за да не им влияя, защото не касаеше тях, станах сутринта и зачаках да станат и останалите. Междувременно минаха познати и всички ми направиха забележка, че не изглеждам никак добре и си беше така, бях още под въздействието на съня и страха от предстоящото.

Приятелите, с които трябваше да ходим,  закъсняваха вече с час. Когато се обадиха първото което ми се каза, беше, че те няма да ходят на гробницата. Оказа се, че точно по същото време в 3.00 през нощта и другото момиче в другата къща е сънувало сън, който е въздействал по същия начин - ако отидем нещо много лошо ще се случи с близките ни.

В последствие разбрах, че Бастет е пазителка на семейството и котките. Сестра и е контраста. 

В никакъв случай не се определям като суеверен човек, нито вярващ в неидентифицирани информации или каквото и да е подобно, но след преживяванията ми в Кръстова гора - 2007 и катарзиса след това, тук  излезе второто място, което никога повече няма да пожелая да посетя.

Историите са много интересни и вероятно там има неща, които не всеки може или трябва да види. Предполагам, че съм от хората, които не трябва.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам, че  нещо в енергията на цялата група не е било в синхрон с моментната енергия на разположението на звездите.

Ако групата сте настоявали да се впишете насила в картата, в разрез с другите енергии, то мощни може би  архетипни енергии са щели да унищожат клонки от  вашето родословно дърво.

 

 

 

 

Прочети отново и  и виж също и по нататък текстовете след това място  от своя линк: "Ще ви отговоря именно от гледна точка на най-древния човешки светоглед, че всичко, което съществува на планетата ЗЕМЯ, е само огледално отражение на това, което съществува на небето. Всичко, което става на небето /в Космоса/, се върши и на земята, сякаш се отразява в умалително огледало. Мастните градове, планини, реки, държави и пр. имат своя проекция. Те съществуват в небето, на различни планети, звезди, съзвездия в съвършен вид докато на земята те са в своето безкрайно несъвършенство."

Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам, че  нещо в енергията на цялата група не е било в синхрон с моментната енергия на разположението на звездите.

Ако групата сте настоявали да се впишете насила в картата, в разрез с другите енергии, то мощни може би  архетипни енергии са щели да унищожат клонки от  вашето родословно дърво.

 

 

 

 

 

Да, има нещо подобно. В групата имаше радиестезист, който много години е искал да посети мястото, но все не е успявал. Беше подготвен да прави някакви замервания. Погледнахме позицията на луната, аз не разбирам от тази наука, но имаше хора които се занимаваха с астрология като хоби, луната беше без посока и едни от първите препоръки за деня бяха да не се посещават религиозни места или да се правят екскурзии до непознати места. :) след сънищата за нас тази информация беше повече от достатъчна. 

Споделям и отворих тази тема, не толкова защото търся обяснение, за мен фактите са ясни - не ми е мястото там, а защото има хора, които са посетили мястото и може би има интересни моменти, които биха разказали.

За мен стана любопитен факта със съвпадението, че предупрежденията бяха не към нас, а към семействата ни, в последствие разбрах, че тя се е почитала като пазителка на семейството и домашните котки.

Линк към коментар
Share on other sites

Диди, мястото е прекрасно. Може би още не си готова за там, но не значи, че има зло.

 

Това, което мога да кажа е, че има невероятна енергия. Толкова силна, че когато премина през мен беше като ток.  Всички в групата ни миналата година го усетиха. Но нека всеки сам разкаже. Глупост е да се търсят материални ценности. На Земята има енергийни зони, които са истинската ценност, те се активират сега по различни начини. Там, при Бастет има активация само до 4-о към 5-о измерение. Хубаво е да се каже молитва и да има уважение, почитание към нещата, които все още не разбираме. 

 

Зная, че ако човек е блокиран от страхове /подсъзнателни/, може наистина да си причини вреда. Но всичко тайнствено и непознато чака, да бъде открито и разбрано... :3d_064:

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Една вечер преди година, когато всички у нас бяха заспали, аз на спокойствие се ровех из интернет. Тогава за първи път попаднах на материал, от който научих за богинята Бастет. Беше ми много интересно. Както си четях изведнъж ме обзе някакъв безпричинен страх и ужас. Направо се смразих. За мен беше необяснимо защо се чувствах така. Успокоих се бавно, казвайки си на ум молитви.

Линк към коментар
Share on other sites

И при мен имаше нещо подобно, около 5 дена се опитвам да пусна тази тема и все нещо не е наред. А другото момиче се разболя доста сериозно от нещо на което не може да се постави диагноза = вирус,  два дена по - късно и около 10 дена не може да се възстанови.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Това е едно от най-мистичните  преживявания в живота ми.Неописуема енергия,почти се разплаках,мога да я сравня с космическо щастие.Бастет е там.Много знаци и символи,за който може да ги види.Част от хората се върнаха със силно главоболие.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Отивайте там с уважение и свещен трепет и задължително се помолете преди това и също по време на пътя до там, да ви допусне.Всъщност ако нямате силен духовен интерес,просто не ходете,и без това няма нищо за гледане с материални очи.Задайте си въпроса:призовава ли ви Бастет,или е само голо любопитство. 

Линк към коментар
Share on other sites

И при мен имаше нещо подобно, около 5 дена се опитвам да пусна тази тема и все нещо не е наред. А другото момиче се разболя доста сериозно от нещо на което не може да се постави диагноза = вирус,  два дена по - късно и около 10 дена не може да се възстанови.

 

Да не би да ви е въздействала сестрата на Бастет?

По всяка вероятност богинята върви ръка за ръка с ужасната си сестра - те са като две лица на една монета.

Линк към коментар
Share on other sites

Диди,много ме изненада с тази сестра.Изчела съм почти всичко за Бастет,никога не е ставало дума за нея.Дай инфо за нея,независимо от източника,моля.

Линк към коментар
Share on other sites

Отивайте там с уважение и свещен трепет и задължително се помолете преди това и също по време на пътя до там, да ви допусне.Всъщност ако нямате силен духовен интерес,просто не ходете,и без това няма нищо за гледане с материални очи.Задайте си въпроса:призовава ли ви Бастет,или е само голо любопитство. 

 

И аз бях там и аз почувствах енергията на това място. Там, на определена дата енергията се е преобразувала в светлина, в образи, но... човешката глупост и алчност вземат решение през юли 1981 скалата с видението да бъде взривена!?... И само една седмица след това, този който разпорежда да се взриви скалата... умира. Далеч още не сме готови за СРЕЩАТА!

Линк към коментар
Share on other sites

Диди,много ме изненада с тази сестра.Изчела съм почти всичко за Бастет,никога не е ставало дума за нея.Дай инфо за нея,независимо от източника,моля.

 

Диди казва, че са отишли на датата на Луна без посока. Значи нещо не било в ред, или наобратно.

Значи НЕ Басет с глава на домашна котка, а сестра й Секхмет-с глава на лъвица/олицитворение на властната жена/ -  е била апогея на могъществото си и ги е заплашила.

 

http://www.catbg.net/domashni/index.php?sta=65&catid=13

 

"Наричат Бастет „Майка на котките” и Господарка на Долен Египет. Съпруга е на бога Пта и е носителка на Окото на Ра. Тя е покровителка на домашното огнище и уют, пазителка на жените, децата и домашните котки, богиня е и на слънчевия изгрев, музиката, танца, удоволствието, семейството, плодовитостта и раждането (изобразена като жена с котешка глава със систрум в ръка и с 4 малки котенца в краката й). Пази хора и котки от болести и зли духове и е надарена с изключителна интуиция.

Нейната противоположност е сестра й Секхмет (Могъщата), която олицетворява тъмната, първобитна и разрушителна сила. Богиня на войната и бедствията, тя не знае жалост и състрадание и ден и нощ охранява своя баща Ра от зли демони. Но също така наказва хората за греховете им като им изпраща суша, епидемии и войни. Много страстна и избухлива, Секхмет не умее да сдържа своите разрушителни пориви. Заедно дъщерите на Ра Секхмет и Бастет олицетворяват равновесието на силите в природата. "

Редактирано от @ЮлЯ@
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Този запленяващ мит с т.нар." гробница на Бастет" беше отдавна напълно опроверган от племенницата на баба Ванга-Красимира Стоянова, която е била свидетел и една от петимата участници в експедицията в Мишкова нива- Странджа, през далечната 1981 г.

Всичко на което са били свидетели според нейния разказ в онази нощ (на 5 май) са били странни светлинни явления проектирани върху северната стена на известната скала в местността. Всички други небивалици за Бастет,извънземни материи, жезли, скрити тунели и уж направени "открития ", според нея са родени единствено във въображението на Кръстъо Мутафчиев, които той умело си е съчинил в затвора, когато е бил осъден за злоупотреби с държавни средства, като ръководител на отдел "Културно наследство".  Пълният и подробен разказ на К.Стоянова беше публикуван още преди десетина години в списание Усури. Може да се прочете на този адрес:

http://www.usuri-bg.net/index.php?option=com_content&task=view&id=319&Itemid=55&lang=bg

Линк към коментар
Share on other sites

И какво от това? В крайна сметка какво? Да си говорим за Бастет или да не си говорим за Бастет? И какво да си говорим за Бастет и какво да не си говорим? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...