Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Страх от изневяра


Recommended Posts

Здравейте!

Много се чудих дали да пусна такава тема, но не издържам вече!!!

Аз съм момиче на 19г. Перфекционист съм и гледам да се разбера с абсолютно всеки човек, да не засягам някого и т.н. Обаче имам един страх, който ми пречи да живея нормално. Това е страхът от изневяра. Когато чуя или видя такава тема в интернет, толкова зле ми става, че...просто нямам думи! Имам чувството, че буквално на мен са ми изневерили и това чувство продължава с дни. Ядосвам се изключително много, отчуждавам се от хората. Не мога да разбера как могат да причиняват това! Мисля, че мога да простя почти всичко друго, но не и изневярата.

Моля ви, мили хора, помогнете ми! sorry.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен има и мъже, дето не изневеряват. 

 

Пример отскоро - момчето (или пък мъж, не мога да преценя възрастово) Х, има лек флирт между нас, от моя страна имаше повече внимание и даже сякаш бях по-напориста. При него - само флирт. Не ми се обади веднъж, когато трябваше да го направи, и после чак след седмица писа някакъв заспал смс, колкото да не го забравя. Едно такова странно поведение, че хем не ме ебава за слива (с извинение!), хем обаче като ме види си показва, че ме харесва. А и от какъв зор ще ми напомня, че съществува? Ненадейно го намерих все пак в социалната мрежа и се оказа, че е обвързан от 2 години. Човекът просто не е искал да изневери и се е ограничавал до флирт. Много ми се издигна в очите както го псувах само доскоро, че се държи като играч.

Да не говорим как в профила му изобилстват снимки на момичето, обяснения в любов (публични) и как я е завел къде ли не в Европа.. Така че свестни мъже със сигурност има, които не изневеряват!

 

Сега какви качества трябва да има жената, за да може такъв мил и романтичен мъж да  я хареса, не знам, но ето - давам ти една малка надежда, че свестни мъже ИМА!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на всички! :)

Аз не съм обвързана и не мисля да се обвързвам. На мен не са ми изневерили, но като чета или чуя от някого, че са му изневерили, се чувствам много, много зле. Боли ми изключително много, все едно на мен са ми изневерили. Ето, от петък насам не съм на себе си. Познатите ми се подиграват заради това, а аз не мога да спра да плача. Просто искам съвети как да намаля болката и да живея нормално. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен има и мъже, дето не изневеряват. ...

 

Доста сексистко изявление. Все едно аз да кажа, че има и жени, които да са хора.

 

Чисто рационално погледнато - с кого изневеряват мъжете? С жени. Значи тези жени участват в изневярата.....

 

Смятам, че проблема на ревнивия (мъж или жена) си е лично негов проблем. Той винаги ще ревнува независимо от поведението на половинката си. Да се замисли над частно-собтсвеническите си настроения или над фалшивите си идеали за живота.

 

Perfectionist, в семейството на майкат ти и баща ти има ли изневери или ревност? Много вероятно е това да не е твое чувство, а унаследено.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 Обаче имам един страх, който ми пречи да живея нормално. Това е страхът от изневяра.

Моля ви, мили хора, помогнете ми! sorry.gif

 

" Щом страхът е произлязъл от изневяра, лекът срещу него е Любовта.  

Жива, съзнателна любов, а не с любов от картошки или просо, както наричат обикновената човешка любов."

Това са думи на нашия любим Учител Беинса Дуно и те идват Извора на Любовта и  Живота. Взети са от беседата ВЪЗКРЕСЕНИЕ НА ЛЮБОВТА държана на 1 май, Великден 1921 година в София , линк  http://triangle.bg/books/1921-03-13-10.1998/1921-05-01-10.html

Линк към коментар
Share on other sites

 

Аз не съм обвързана и не мисля да се обвързвам. .............. но като чета или чуя от някого, че са му изневерили, се чувствам много, много зле. 

Това е страх от изоставяне и самота. кога си се чувствала най - самотна?

Ключово е и желанието за контрол, често то прави големи поразии с поведението.

Не случайно никът е този, а това определение се характеризира най - вече с желание да се контролира случващото се. Страхът че може да се изгуби контрол над ситуацията предизвиква подобни състояния.

Редактирано от didi_ts - Диляна Колева
Линк към коментар
Share on other sites

 

Според мен има и мъже, дето не изневеряват. ...

 

Доста сексистко изявление. Все едно аз да кажа, че има и жени, които да са хора.

 

Чисто рационално погледнато - с кого изневеряват мъжете? С жени. Значи тези жени участват в изневярата.....

 

Смятам, че проблема на ревнивия (мъж или жена) си е лично негов проблем. Той винаги ще ревнува независимо от поведението на половинката си. Да се замисли над частно-собтсвеническите си настроения или над фалшивите си идеали за живота.

 

Perfectionist, в семейството на майкат ти и баща ти има ли изневери или ревност? Много вероятно е това да не е твое чувство, а унаследено.

 

Мисля, че няма. :)

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Аз не съм обвързана и не мисля да се обвързвам. .............. но като чета или чуя от някого, че са му изневерили, се чувствам много, много зле. 

Това е страх от изоставяне и самота. кога си се чувствала най - самотна?

 

Често се чувствам самотна, но гледам да го игнорирам като гледам клипчета или чета. Не мога да се доверя лесно на хората и заради това нямам приятели. 

Линк към коментар
Share on other sites

Не мога да се доверя лесно на хората и заради това нямам приятели. 

 

Това се случва поради същата причина:

 

 

Ключово е и желанието за контрол, често то прави големи поразии с поведението.

Не случайно никът е този, а това определение се характеризира най - вече с желание да се контролира случващото се. Страхът че може да се изгуби контрол над ситуацията предизвиква подобни състояния.

 

Доверието означава да  се изгуби контрола, да се разчита на преценката на другия.

Редактирано от didi_ts - Диляна Колева
Линк към коментар
Share on other sites

Ами то момичето нали точно това иска - да се освободи. Въпросът е как? Може би ти трябва среща с психоаналитик на първо време !

Да, ако накой знае някакви техники да сподели. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Техники има най - различни, но те не са универсални и не се прилагат изолирано, а в хода на подходяща индивидуална терапия. Няма как само с техника да се разшири гледната точка, да се снеме желанието за свръхконтрол или да се променят съдържанията на понятията.

При теб е важно най - напред да се разбере, какво точно влагаш в думата "изневяра" и от там да започне да се търси корена на страха или тревожността, която те обзема при мисълта за нея.

Причините за този страх се коренят в множество чувства и емоции, които ти наричаш "страх от изневяра", но дали е така......? 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...