Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Любимите Ви животни?


Аделаида

Recommended Posts

Много обичам котки,но в момента не мога да помогна на собствения си котарак.

Очите на котката всеки ден трябва да се промиват с борова вода,а тя е спряна от производство.

Някой може ли да ми каже какво може да замести боровата вода?

Линк към коментар
Share on other sites

Помагат лекарствата за хора, които се предписват за такива случаи.

Конкретно - някакви много известни в аптечната мрежа капки п/в възпаление на очите, но не помня името .

Линк към коментар
Share on other sites

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...si&img=1385

Чувала съм, че малките същества били толкова мили, защото имали нужда от много любов, за да растат.

Надявам се да успяваме да им я даваме.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Много обичам котки,но в момента не мога да помогна на собствения си котарак.

Очите на котката всеки ден трябва да се промиват с борова вода,а тя е спряна от производство.

Някой може ли да ми каже какво може да замести боровата вода?

Промивай й очите с преварена вода. Също помагат настойките от лайка.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

много обичам всички животни (с изключение на хлебарките тях просто не мога да ги приема :) )

Имам слабост към птиците - особено от семейство вранови както виждате по никнейма :) враните и гарваните много ме кефят поради интелекта който имат.

Обичам и големи морски гиганти - акули, косатки, китове - мога да чета с часове статии и да гледам документални филми.

Акулата въпреки хищническия и характер е много интересен елемент от природата - все пак е вид динозавър като се има предвид че съществува дори и преди тях... и е оцелялала с малки изменения въпреки глобалните и природни промени... достойно животно за почит :) общо взето ако нямаше акули щяхме да си мислим че морето е наше и бихме го превърнали в какво ли не - в момента обаче са застрашени поради някаква супа от перки - надявам се да не изчезнат - ние сме по-страшни от тях което е тъжно - без акулата няма живот в морето - нужна е както всеки елемент от него

Косатката има интересен характер - и тя е най-големия бандит на морето - от нея бяга всичко живо - и напада всичко с изключение на човека (ако не е раздразнена) - изключително красиво и диво създание на природата

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

И аз обичам всички животни.

Опитах се да предам това мое отношение и на децата си.

Моите дъщери май са от малкото момичета, които не пищят, ако край тях прелети примерно "миризливка"; и от още по-малкото, които ще я хванат внимателно и ще я пуснат навън (ако се е объркала да влезе в апартамента ни :) ). Но ... има ли разлика между калинка и миризливка; на практика - не :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Моите дъщери май са от малкото момичета, които не пищят, ако край тях прелети примерно "миризливка"; и от още по-малкото, които ще я хванат внимателно и ще я пуснат навън (ако се е объркала да влезе в апартамента ни :) ). Но ... има ли разлика между калинка и миризливка; на практика - не :feel happy:

Диде, току-що видях поста ти.. държейки една миризливка :D Телепатия!

И аз си ги гушвам в шепи и ги пускам навън. Обикновено ги намирам в мушкатата си - явно търсят през зимата топло място и променят цвета си, ако ги оставя вкъщи да се самоотглеждат.

Всъщност, не ти ли приличат на мънички скарабеи? На мен да :D

Линк към коментар
Share on other sites

Mммм, за скарабей не бях се сетила, но да, съгласна съм :) , едни такива са загадъчни, особени ... (голямата ще оцени високо хрумката ти - още утре ще й кажа :thumbsup: )

Тази година са удивително много. Миризливките.

Наистина си менят цвета като хамелеони.

А и аз си оставих една-две напоследък у дома, че ми е жал да ги командировам някъде навън - студено е вече; пък и ще свършат някоя полезна работа - възложих им да изпощят стефанотиса :D , докато се самоотглеждат.

Линк към коментар
Share on other sites

едни такива са загадъчни, особени ...

А и аз си оставих една-две напоследък у дома...

възложих им да изпощят стефанотиса

Край! Ти ме вдъхнови! Още утре си подбирам един впечатляващ екземпляр, кръщавам го Фадил Първи (ами.. звучи някак фараонски, нали :hmmmmm: ) и поставям началото на династията :king:

П.П. А и Лападунди Нунинтрол е свикнал да му прелитат покрай ушите и няма да му направи впечатление :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Оооо, Фадил Първи - мнооооого добре звучи :thumbsup::D

По съвет от дъщеря ми ние ще кръстим нашата миризливка Успретензен. :smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:

Дъщеря ти е вълшебница..

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което пишете по-горе за миризливките е направо като приказка, хареса ми много.

Ето това е един истински пример, какво бихме направили за животните, Диана е решила да държи натопло миризливките, което не е никак малко! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Диди, моята миризливка е в някакъв летаргичен период или в зимна депресия.. Ни глас, ни звук! rolleyes.gif

Обаче, от две седмици на балкона ми има някакво нашествие на врабци – вдигат страхотна, но и доста тонизираща врява.. Кръстих ги семейство Чароне – и приемам идеи за имена от дъщеря ти thumbup2.gif

Много обичат пуканки, а следобяд им варя и булгур – голяма радост настава! Обаче, няма да ти кажа каква мръсотия ми е на балкона.. и скоро време може да ме изселят от вкъщи със сите династии и животински кланове, дето развъждам biggrin.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Диди, моята миризливка е в някакъв летаргичен период или в зимна депресия.. Ни глас, ни звук! rolleyes.gif

Обаче, от две седмици на балкона ми има някакво нашествие на врабци – вдигат страхотна, но и доста тонизираща врява.. Кръстих ги семейство Чароне – и приемам идеи за имена от дъщеря ти thumbup2.gif

Много обичат пуканки, а следобяд им варя и булгур – голяма радост настава! Обаче, няма да ти кажа каква мръсотия ми е на балкона.. и скоро време може да ме изселят от вкъщи със сите династии и животински кланове, дето развъждам biggrin.gif

Охо и аз храня често тук на двора семейство врабци и са много доволни....и засмени

3d_146.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Преди години,влизайки една сутрин в кухнята открих "престъпник".Едно малко врабченце кълвеше храна от паничката на доберманката ми.Въобще не се уплаши.Започна да идва всеки ден и ако прозорците на балкона биваха затворени,търпеливо чакаше да ги отворя.Много го обичах!

Но се преместихме в друго жилище и то престанало да идва за голяма радост на свекърва ми.

Много обичам животните и чакам времето да се затопли за да отида в Зоопарка.От дете това е едно от любимите ми места в София.Спомням си колко ми беше мъчно когато баща ми(ветеринар) отказа работа там поради малката заплата.Чудех се как човек може да мисли за някаква си заплата,когато детето му мечтае да се сприятели с тигъра и да стане дресьор.:D

Линк към коментар
Share on other sites

Днес с моя позната обсъждахме маймуните.Тя ме попита умни ли са Гвеноните,а аз не можах да и отговоря,защото това не го пише никъде.:(

Знае ли някой отговора на въпроса?

Линк към коментар
Share on other sites

Днес с моя позната обсъждахме маймуните.Тя ме попита умни ли са Гвеноните,а аз не можах да и отговоря,защото това не го пише никъде.:(

Знае ли някой отговора на въпроса?

Много интересен въпрос, но и те са от семейство маймуни, въпреки, че другото им наименование е морски котки (заради факта, че са ги взимали като домашни питомци на холандските кораби). След като принадлежат на семейство маймуни, значи са "умни" колкото са и другите маймуни :)

На мен лично са много по-интересни лемурите, това са ми едни от любимите животни. За жалост няма как да гледам лемур, а и не бих си позволила лукса да окова свободно животно. Но, виж, една къща на о. Мадагаскар (където е ареала на лемурите), с удоволствие бих обитавала :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ето двама сладури, Мона :whistling::3d_146:

Хехехе, аз съм вече фен на оплезеното езиче и на големите очички :)

И какво значи умен? Това са прекрасни живи същества, които само могат да бъдат обичани с цялата възможна, че и невъзможна любов :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Днес с моя позната обсъждахме маймуните.Тя ме попита умни ли са Гвеноните,а аз не можах да и отговоря,защото това не го пише никъде.:(

Знае ли някой отговора на въпроса?

Много интересен въпрос, но и те са от семейство маймуни, въпреки, че другото им наименование е морски котки (заради факта, че са ги взимали като домашни питомци на холандските кораби). След като принадлежат на семейство маймуни, значи са "умни" колкото са и другите маймуни :)

На мен лично са много по-интересни лемурите, това са ми едни от любимите животни. За жалост няма как да гледам лемур, а и не бих си позволила лукса да окова свободно животно. Но, виж, една къща на о. Мадагаскар (където е ареала на лемурите), с удоволствие бих обитавала :)

:) Аз пък харесвам Мармозетки.Много са елегантни и свенливи!Не обичат да се афишират и могат да се гледат в домашни условия.Отгоре на всичко ядат малко!:D

Ама не знам умни ли са...:(

Линк към коментар
Share on other sites

:) Аз пък харесвам Мармозетки.Много са елегантни и свенливи!Не обичат да се афишират и могат да се гледат в домашни условия.Отгоре на всичко ядат малко!:D

Ама не знам умни ли са...:(

Хей, стига с този ум:3d_146: От много ум ... Да оставим животните на природата им и да не им приписваме измислените си понятия, достатъчно е да ги обичаме.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: и да не ги тормозим!!!

и аз съм фен на големите очички, а този щом е заел такава медитиативна поза, е възможно и да е малко по-умен от събратята си с прибрани езици   :3d_146:  :3d_030:

Линк към коментар
Share on other sites

Диди, моята миризливка е в някакъв летаргичен период или в зимна депресия.. Ни глас, ни звук! rolleyes.gif

Обаче, от две седмици на балкона ми има някакво нашествие на врабци – вдигат страхотна, но и доста тонизираща врява.. Кръстих ги семейство Чароне – и приемам идеи за имена от дъщеря ти thumbup2.gif

Много обичат пуканки, а следобяд им варя и булгур – голяма радост настава! Обаче, няма да ти кажа каква мръсотия ми е на балкона.. и скоро време може да ме изселят от вкъщи със сите династии и животински кланове, дето развъждам biggrin.gif

Oх, какво да ти кажа ... Успретензен се е усамотил в една панделка, с която съм привързала стефанотиса и също се е отдал на размисъл smile.gif

А може би е на пост и молитва, защото гледам, че и храната му е свършила tongue.gif (изпощил е основно стефанотиса).

Пък за семейство Чароне ... ами ще ставаме кръстници, то се видяло biggrin.gif, тъй че нека бащата да е Вито Чароне, а за останлите - Ернесто, Джовани ... хм, а колко са все пак?smile.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...