Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Проблем в спорта


Recommended Posts

Добър вечер на всички! Имам проблем от доста дълго време. Сега съм на 20 години, стремя се да стана професионален футболист тренирал съм като малък, но в момента нямам големи възможности в България. По тази причина ще уча и ще пробвам себе си в Англия, но чак другият септември. Проблема ми е, че още от малък не съм себе си, все искам да подражавам на другите по властни хора, спортисти и т.н. И във спорта имам такъв проблем, постоянно мисля докато играя, качествата ми идват когато си поискат и когато най-малко очаквам.Постоянно се сравнявам с класните футболисти и ме е яд, че не съм като тях. Когато бях на 7-8 години бях се записал в един от двата отбора в градът ми, но тогава първата тренировка паниката ме парализира и треньора ме обезкуражи психически, 1-2 години след това се записах в другия отбор и там нямаше такива проблеми. Не знам какво да правя вече, имам  качества които не мога да покажа на другите и не мога да се развия. Живота минава и аз не живея по начина, който искам, Моля помогнете ми да не съжалявам после, да се откажа е най- лесно но няма да го направя.

 

Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Проблемът ти , не е със спорта, а животът ти не минава, той сега започва.

Най - напред и преди всичко е добре да си отговориш на един важен въпрос. какво точно ти носи спорта и каво го прави толкова специален за теб?

Линк към коментар
Share on other sites

Прави ме по-жив и по-силен. Също така манталитета ми е такъв, че обичам съревнованията и в спорта искам да побеждавам. Още като малък висях в съблекалните на професионални футболисти, които свършваха мачове и исках да съм като тях. Да стана човек за пример и да покажа, че с воля и труд мога да направя някакво име. Това е просто.

Линк към коментар
Share on other sites

 ,,,И във спорта имам такъв проблем, постоянно мисля докато играя, качествата ми идват когато си поискат и когато най-малко очаквам,,,

 

Да, това е огромен проблем, мисленето.Всичко което правим добре е атоматично.Ти не мислиш как да държиш вилицата или лъжицата докато се храниш, не мислиш как ще пишеш думите на листа, не мислиш колко е пет по пет и т.н..

Не си автоматизирал процеса на играта няма как да успееш.

Линк към коментар
Share on other sites

 ,,,И във спорта имам такъв проблем, постоянно мисля докато играя, качествата ми идват когато си поискат и когато най-малко очаквам,,,

 

Да, това е огромен проблем, мисленето.Всичко което правим добре е атоматично.Ти не мислиш как да държиш вилицата или лъжицата докато се храниш, не мислиш как ще пишеш думите на листа, не мислиш колко е пет по пет и т.н..

Не си автоматизирал процеса на играта няма как да успееш.

Имах такава теория, но така не усещам контрол върху топката.

Линк към коментар
Share on other sites

Това е същото като да караш кола, първите месеци, следиш всяко движение на крака към съединителя и спирачката и се стремиш да не объркаш газ и спирачка, след достатъчен брой повторения, движението се автоматизира и ти просто караш и вече следиш повече за пътя и това, което се случва там, от колкото къде се намират краката ти.

Това е техническата част. Зад нея стои ли: Ако не вкарам гол...., ако не подам добре......ако се изложа с играта......?

Футбола ти е важен заради самото удоволствие от играта футбол или защото имаш авторитети сред футболистите и според теб, чрез футбола ще докажеш, че си добър и важен-- за себе си, за приятелите си, за родителите си?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Това е същото като да караш кола, първите месеци, следиш всяко движение на крака към съединителя и спирачката и се стремиш да не объркаш газ и спирачка, след достатъчен брой повторения, движението се автоматизира и ти просто караш и вече следиш повече за пътя и това, което се случва там, от колкото къде се намират краката ти.

Това е техническата част. Зад нея стои ли: Ако не вкарам гол...., ако не подам добре......ако се изложа с играта......?

Футбола ти е важен заради самото удоволствие от играта футбол или защото имаш авторитети сред футболистите и според теб, чрез футбола ще докажеш, че си добър и важен-- за себе си, за приятелите си, за родителите си?

Да,но ако искаш да играеш по определен начин с определни движения как човек може да се остави на инерцията? Не трябва ли да ги насилваме?

Линк към коментар
Share on other sites

Не.

Или харесваш играта "Футбол" и я играеш с цялото си същество, заради самата нея. 

Или мислиш за образите, които имаш в главата си за правилни, красиви, успешни - които НЕ СИ ТИ - и не играеш, а правиш опити за това.

Линк към коментар
Share on other sites

Не.

Или харесваш играта "Футбол" и я играеш с цялото си същество, заради самата нея. 

Или мислиш за образите, които имаш в главата си за правилни, красиви, успешни - които НЕ СИ ТИ - и не играеш, а правиш опити за това.

Какво правим в случай, че желанието ти освен да изпитваш удоволствие от играта то и да станеш някой в спорта пречи?

Линк към коментар
Share on other sites

Можеш да станеш велик в спорта, само ако цялото ти същество работи за това, а то работи, най - силно когато го прави за удоволствие. От там нататък, ако имаш и талант ще се получи, ако нямаш талант ще остане удоволствието от играта.

Не можеш да станеш добър в нещо, само защото искаш да си добър в това нещо, в най - добрия случай се получава посредствен играч.

Линк към коментар
Share on other sites

Можеш да станеш велик в спорта, само ако цялото ти същество работи за това, а то работи, най - силно когато го прави за удоволствие. От там нататък, ако имаш и талант ще се получи, ако нямаш талант ще остане удоволствието от играта.

Не можеш да станеш добър в нещо, само защото искаш да си добър в това нещо, в най - добрия случай се получава посредствен играч.

Мисля, че сте права. От прекаленото желание да стана много добър изгубих чувството да играя играта и резултата е да съм 2 пъти по-зле отпреди. Все си мисля трябва задължително да вкарам много голове, да стана по-бърз и т.н. Много ми е интересно как футболистите на най-високо ниво се справят под напрежение, фенове,заплати,победи и т.н. 

Линк към коментар
Share on other sites

На  терена играчите са като фигурите в шаха .Различават се по игралните си качества , но не са личности .Личностите са извън играта  .С личностите се занимава публиката .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Няма ли начин да си кажеш на себе си (подсъзнанието), че сега ще играем футбол и всички паметови следи да се заредят т.е опита?

Линк към коментар
Share on other sites

Няма ли начин да си кажеш на себе си (подсъзнанието), че сега ще играем футбол и всички паметови следи да се заредят т.е опита?

 

didi_ts - Диляна Колева, on 07 Oct 2014 - 19:10, said:snapback.png

Това е същото като да караш кола, първите месеци, следиш всяко движение на крака към съединителя и спирачката и се стремиш да не объркаш газ и спирачка, след достатъчен брой повторения, движението се автоматизира и ти просто караш и вече следиш повече за пътя и това, което се случва там, от колкото къде се намират краката ти.

Това е техническата част. Зад нея стои ли: Ако не вкарам гол...., ако не подам добре......ако се изложа с играта......?

Футбола ти е важен заради самото удоволствие от играта футбол или защото имаш авторитети сред футболистите и според теб, чрез футбола ще докажеш, че си добър и важен-- за себе си, за приятелите си, за родителите си?

Да,но ако искаш да играеш по определен начин с определни движения как човек може да се остави на инерцията? Не трябва ли да ги насилваме?

 

За това са тренировките . С насилие може да се нараниш или играеш лошо .Нали знаеш , таланта е семе , което  ако го работиш , ще се развие .Професионалист, не значи само , че от това зависи хляба  ти . А и , че си тренирал достатъчно , за да играеш професионално . С други думи ,,човек може да е велик художник , но трябва да убеди ръката си в това " .За това , работа и търпение , няма друг начин .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...