Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Има ли човешкия дух свое Божествено име от момента на създаването си ?


Иво76

Recommended Posts

Здравейте! Може би някъде е дискутирана тази тема, но поне аз не съм чел нищо по въпроса. Става дума за следното. Лично на мен ми звучи логично човешкия дух да има свое вечно име, различно от това, което получава във всеки живот. Става дума за име неподвластно на време, религия, човешки възприятия. Име с което го възприемат духовните учители и същества, име с което се представя пред Бога.

Редактирано от Иво76
Линк към коментар
Share on other sites

Име не, но има идентификация, с която може да бъде идентифициран всеки дух. Непроизносима и неосъзнаваема е. Най-общо представлява траекторията измината от него във Вселената от Началото. 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Идентификацията пак е има и обратно. В това с траекторията има логика, но според мен всеки си има и друго име, което не е свързано с изминатия от него път.

Линк към коментар
Share on other sites

Е да, но това име е по-скоро енергийна връзка с нещото. Или си му дал име и си изградил връзката, или връзката я наричаш по някакъв символичен начин. В този смисъл името може и да не се изразява с думи от човешкия език. Може да е символично във всеки смисъл - напр. подреждане на камъчета и пръчици. Децата, с които имаме енергийна връзка им даваме човешки имена. Ако им даде име т.н. кръстник енергийните връзки ще са съвсем различни. Ако детето е кръстено на някого, енергийните връзки пак са различни. В името невидно се включва и името на Източника ни (16 са те за хората). 

 

А един близък белег за името по траектория е датата, час и мястото на раждане. 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Много интересен въпрос, за мен. Клоня към ''да'', защото за мен светът е магически, създаден с магия, със Слово, не е иззидан с тухли и хоросан. Още от ''Лявата ръка на мрака''  ''знаем'', че можеш да убиеш някого, ако му знаеш истинското име. Вероятно и така можеш да го създадеш. Смятам, че такова знание е мистерия, окултна тайна, но ако душите са създадени различни, би трябвало да си имат и име, тяхното първо име.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Много интересен въпрос, за мен. Клоня към ''да'', защото за мен светът е магически, създаден с магия, със Слово, не е иззидан с тухли и хоросан. Още от ''Лявата ръка на мрака''  ''знаем'', че можеш да убиеш някого, ако му знаеш истинското име. Вероятно и така можеш да го създадеш. Смятам, че такова знание е мистерия, окултна тайна, но ако душите са създадени различни, би трябвало да си имат и име, тяхното първо име.

 

Ако живеем във фентъзи романите на Урсула ле Гуин, да може и да ги "знаем" тези неща. Но мен ме съмнява, че някой освен теб и мен е чел тези книги, хах. Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...
преди 19 часа, Кон Круз каза:

Да. Моето е Амет. :lol:

Шегата настрана. Чел съм, че съществуват духовни имена и в голяма степен вярвам, че е така.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...