Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хипохондрия помощ


Recommended Posts

  • Отговори 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не, не е  трудно.Интересно е, приятно е и даже понякога забавно. Работя тази професия доста от отдавна и гарантирам ,че процеса е много интересен.Особено за мен, който го наблюдава отстрани.:rolleyes:

Започни психотерапия.

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

Ти какво си представяш, че психотерапията е някаква инквизиция ли?

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм посещавала психолог няколко пъти.не бих го нарекла инкввизиция.самото посещение е приятно.след това идва трудната част да се бориш сам.примерно моята психоложка последния път предложи да си представя че съм реално болна от рак.и да и кажа как съм след това.е не съм го направила.та аз испитвам ужас как бих могла

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Красива (Всъщност името ти може би показва реалните ти години и искаш да скриеш нещо за себе си?) 

Първо ще ти кажа, не съм психотерапевт, психолог, психо-аналитик, или гастро инжинер, всъщност съм обикновен човек на 21 години (надявам се това да не ти попречи да ме приемеш на сериозно - Get out from the box :))

Може мнението ми да ти се стори малко странно, но уви - странните решения помагат доста често, нестандартните и странните... :) 

Та, така... Всеки вижда света чрез себе си (егото си), та ти нали си Его... Човек без Его, не може да има хипохондрия... Всички имаме Его, което колкото и да "лекуваме" и да насочваме към това, което наричаме "правилно", накрая пак се оказваме в капан, на мисли, на емоции, на чувства и програми в Ума. 

Минал съм през доста психични противоречия, хипохондрии, ОКР, тревожост, натрапливости, агресия, тъги, вини, зависимости и може би и все още минавам, но тоновете литература, опит, медитации, дишания и т.н. практики... много помагат, просто Умът е проблем. 

В състояние на НЕ-УМ, няма да има хипохондрия, няма да има и нищо освен едно сливане с Цялото, светло Спокойствие, осъзнаване и щастие на тук и сега! Може би самите ми думи, могат да те успокоят, но това ще бъде скоро заглушено от вътрешните механизми на глупавия ум...

Просто има път, има тонове информация, има психотерапевти, има психолози, има учения, има каквото се сетиш, просто имам чувството, че ще повтаряш едно и също ако хората тук продължат да отговарят за да задоволиш някакъв вътрешен стремеж към "убеждение, че хипохондрията е лечима".

Приемаме, че е лечима, но ти не си болна, защото е просто в Умът ти, преодолей го, зарадвай се на мислите, че ще умреш и че хипохондрията е нещо прекрасно, наблюдавай мислите, играй си с тях, концентрирай се между тази и другата мисъл и виж илюзията на случващото се! Имам огромното желание да ти помогна, но не мога да влезна в главата ти и да действам. Трябва да действаш ти! Докажи мотивацията си, не на нас, а на Себе си!

С обич, 

Ангелов.

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте почнах вече психотерапия.ясно ми е че с едно ходене няма ка да стане и ще се ходи всяка седмица.моите мисли още си ме притесняват и болките в гърба също но ще се опитам да не ги мисля.и да разграничавам кофти мислите за да не могат да ме плашат.дано се взема в ръце бързо и успея да се преборя.стискайте палци

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте пак съм аз тъкмо реших да почвам да работя върху себе си и за мой късмет видях оплътнение на гърба си зад плешката.ходих на хирург който каза че това е масно натрупване ходих и при личната според нея също е такова но за всеки случай пуснахме иследване за лаймска болест въпреки че аз никога не съм била хапана от кърлеж но го направих.чакам резултатите.бива ли точно когато реша да се боря с проблема да искочи нещо ново което да ме притеснява и да го мисля дали не е нещо страшно.все едно ми искача като испитание.и  сега отново съм тревожна на повече лекари не искам да ходя нали затова са те да прегледат и да им вярваме.все пак на двама ходих.няма смисъл вече.трябва да се науча да съм смела ма явно ще ми е трудно с тия неяа дето искачат аман вече

Линк към коментар
Share on other sites

В 9.05.2016 г. at 1:20, Krasiva каза:

 

Почти всеки има мастни образования по тялото си. Не преигравай.

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

В 9.05.2016 г. at 1:20, Krasiva каза:

Аз съм посещавала психолог няколко пъти.не бих го нарекла инкввизиция.самото посещение е приятно.след това идва трудната част да се бориш сам.примерно моята психоложка последния път предложи да си представя че съм реално болна от рак.и да и кажа как съм след това.е не съм го направила.та аз испитвам ужас как бих могла

Алтернативата е да си представите как наистина не искате да се освободите от симптомите. И да искате все нещо ново да ви се явява като симтом или болка.
Ама не си слушате терапевта....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Кермит

д-р Димитър Арнаудов

Не го познавам лично, но в един от форумите разговарях на лични съобщения с клиентка, която бе доволна от терапията си при него.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

здравейте пак от мен.от един месец ходя редовно на психолог всяка седмица но според мен разжитие няма .според психоложката ми вървя напред взех да се чудя дали не ми го казва просто за да не спра да ходя.дали си жъобразявам.продължавам да се оглеждам нещо като ме заболи дали не е рак само се гледам в тъпото огледало

Линк към коментар
Share on other sites

преди 46 минути, Krasiva каза:

здравейте пак от мен.от един месец ходя редовно на психолог всяка седмица но според мен разжитие няма .според психоложката ми вървя напред взех да се чудя дали не ми го казва просто за да не спра да ходя.дали си жъобразявам.продължавам да се оглеждам нещо като ме заболи дали не е рак само се гледам в тъпото огледало

При всички хора е така. Да са тревожни.

 Може би не осъзнавате, че хората се раждат, живеят и умират. Трябва да се примирите, че не всичко зависи от вас.

Задайте си въпроса. Вие какво искате да постигнете? Какви цели например си поставяте, като ходите при психоложка.

 

Линк към коментар
Share on other sites

ами аз знам че всички един ден ще умрем но това не ми помага да се отарся от всичко това.аз ходя на психолог за да реша проблема си с здравната тревожност ясно ми е че нещо трупано 3 години не може да исчезне с магическа пръчка но дали съм на прав път нз с човека който съм избрала за психолог или аз си мисля че ефект няма

Линк към коментар
Share on other sites

ПОмагай на колежката с осъзнаването си, с разбирането си, с усилията си в посоката, към която те води. Костелив орех е хипохондрията, но се разчупва!

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги остава малко нормален страх. Страхът от смъртта си е нормален, има го дори при смелите и осъзнати хора. Но е мъничък и най-важното, прегърнат - човекът се е научил да се доверява, да пуска контрола и се доверява на слабостта си. Тогава се оказва, че страхът се стапя, превръща се в смелост, в обич, във възхита и вдъхновение. А страхът се свежда до мотивиращ и дори приятен заряд. Ражда се познание за вечността отвъд преходността на тялото - познание по-скоро смирена мъдрост, отколкото битове информация. 

Понякога хипохондрията е просто клапан, зад който седи психичен, характеров конфликт. Това не променя гореспоменатата работа и посока, но добавя и работа по характера. 

При който и терапевт да отидете, важното е собственото ви осъзнаване, мотивация, мислене, чувстване, възприятие. Не може да чакате терапевтът, колкото и да е успешен, да свърши вашата работа. Да, добре е да е ефективен и мотивиран такъв. Но вашата работа си е ваша работа. Не сте болен, за да махате хипохондрията като израстък. Не, да работите по доверяването си, по смелостта си, по мъдростта си имате! 

Линк към коментар
Share on other sites

В 6/26/2016 at 14:13, Krasiva каза:

ами аз знам че всички един ден ще умрем но това не ми помага да се отарся от всичко това.аз ходя на психолог за да реша проблема си с здравната тревожност ясно ми е че нещо трупано 3 години не може да исчезне с магическа пръчка но дали съм на прав път нз с човека който съм избрала за психолог или аз си мисля че ефект няма

Като не можеш да се промениш. Трябва да свикнеш с това, че си тревожна.

Редактирано от el9
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

здравейте смених психолога с психотерапевт който практикува с един апарат наречен еег биофийдбек невротренинг.нещо много интересно малко практикуващо се тук още.днес ми беше първото посещение.ще видим какъв ще е ефекта

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кермит

Недей тъй скептично :) Ефект ще има, методът е добър. Макар че аз лично го смятам за малко грубичък, за метод, в който се губи чара на личната трансформация чрез осъзнаване, преработване на безценен преживелищен опит при открит сблъсък със собствените страхове и ригидни програми и шаблончета на мислене, няма го откриването на истинното, обичаното, красивото и вдъхновяващото. Но, както споменах - върши работа.

Успех! И, разбира се - да се похвалиш :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...