Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Устройството на мозъка и отношението към духовното


Recommended Posts

Първо ще ви помоля, ако някой се сещам за по - подходящо заглавие - да го сложи. Нямам против.

Преди години в едно предаване по НОВА, някакъв човек (лекар доколкото помня...), каза че това дали човек ще е вярващ или атеист зависи от устройството на мозъка. Смътно си спомням какво обясни - мисля, че говореше за три типа хора, ако използваме като критерий отношението към духовното (разбирай религията, мистиката). Доколкото помня ставаше дума за атеисти, религиозни и мистици. За третото не съм сигурен. Това какъв ще стане човек, зависело от някакви структури на мозъка. Имало разлики между мозъците на атеисти и религиозни, които разлики обуславяли това някой да стане атеист, а друг вярващ. 

Мине не мине време, присещам се за интервюто с тоя доктор, но не помня какво точно обясни човекът, а не знам как да намеря информация, именно защото почти нищичко не знам по въпроса. Ако някой може, ще се радвам да ме осветли по темата за структурата на мозъка и отношението към духовното или да даде някой линк. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...