Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте,

Държа да отбележа, че се имам за доста умен и може би затова стигнах до тук.
Не, че форума ви е лош или нещо.

Ситуацията е такава. Излизам с една жена, вече около 2 години. 1вото нещо което е добре да спомена е, че
вече имаме син. Радвам се разбира се и много се забавлявам с него. Гледането е трудно, но придава доста смисъл на ежедневието ми.
Извън всичко това, пиша ви поради някои неща които върша. Жена ми макар и официално да не сме женени и най-вероятно няма да се оженим
е по възрастна от мен с 11години. Аз съм на 29, тя е на 40, улегнала жена и доста зряла, има работа и семейство. И аз имам разбира се,
но често за да мога да спя нощно време си лягам с други, жени понякога и мъже. Не ме разбирайте погрешно, обичам жена си и сина си.
Задоволявам си нагона които ме тресе често. Но това което ме притеснява е, че е по-добре някъде да му сложа края на това, но не знам как.

Не взимам наркотици и не пия алкохол.


Отворен съм за всякакви предложения.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Предложения за какво ? За приятно прекарване на времето ?Тебе какво те притеснява ?

Въпреки че си умен , нямаш идея за какво говориш ? :)

пп  ,  Нали от една гледна точка живота си живееш ?

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Именно, искам да спра с това човече.

Живота не е само аху, ихи. Пробвах да си намеря работа в IT сектора, но изискванията са им високи.

Редактирано от StefanSt
Линк към коментар
Share on other sites

Не съм напълно съгласеен .Определящо за посоката на живота е удоволствието .Или както го наричаме доброто .За да се откажеш от нещо е малко само да си го говориш .Нужната мотивация я постигаш едва когато ти е писнало .Стигнал си до края и нищо .Правиш нещо а  усещаш празно .Тогава има 2 варианта .Единия е когато дейноста ти е ангажирала напълно силите  .Тогава виждаш че няма смисъл , но не можеш нищо да направиш .Не ти се ,,мърда" , Втория е когато все още имаш , не ангажирани сили и те  предизвикват достатъчно силни чувства , за да се размърдаш и опиташ нещо ново .За това те питам , какво толкова не ти харесва до сегашния ти живот?

Казах че мотивацията е удоволствието . Но нашия свят е условен и забравяйки го , удоволствието , става нестабилно , като лесно преминава в противоположното си .Може би , такъв опит те е накарал да се замислиш ? :)   Жена на 40 ? Малко причини има ,за да не мисли повечко за секс .

А и не разбирам какво ти пречи да спреш и  се промениш ?Човек може , ако сериозно реши да промени ритъма си на живот ,поведението си .Ако има сили за това . Сили се събират с чисто поведение .Нямам предвид никакъв морал а ефективен живот .Колко по финно е ,,тялото" с което усещаме удоволствието , толкова по ефективни сме .

И за работата е същото .Цялото ти същество , като пожелае и заживееш с очакване на възможността .

пп  Ето от ,, мисъл за деня" . Но този цитат не е за тебе , просто насока за обмисляне .

Цитат

 

Някога енергията, която употребяваш за изказването на една дума, струва сто хиляди лева. Например, думите „мъчно ми е“ струват толкова енергия, колкото загубата на сто хиляди лева. ...Кое е по-добре: да кажеш, че ти е много зле, или да кажеш, че ти е много добре? За предпочитане е да кажеш, че ти е много добре, отколкото, че ти е много зле.

Опитност и знание

 

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...