Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте. Често слушам Елеазар Хараш, понякога си го пускам като фон докато си джиткам из интернет и ме успокоява. Искам да ви попитам той самият ( Елеазар) какви доказателства може да даде за напоителните си разсъждения? Нали и аз мога да седна срещу микрофона и да започна да говоря за Бог и Вселената каквото си искам и да се изживявам като осъзната, просветлена и т.нат.?Какъв изобщо е смисълът да се говорят неща, които не могат да бъдат доказани по никакъв начин? Всеки може да си приказва каквото иска и затова по света има безброй религии и учения и никой не може да каже кое е истина и кое - не. Та, какво доказателство ще даде Елеазар за нещата, които говори. Искам конкретика, а не алабализми.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...
В 12.04.2023 г. at 19:34, MayaMaya каза:

Здравейте. Често слушам Елеазар Хараш, понякога си го пускам като фон докато си джиткам из интернет и ме успокоява. Искам да ви попитам той самият ( Елеазар) какви доказателства може да даде за напоителните си разсъждения? Нали и аз мога да седна срещу микрофона и да започна да говоря за Бог и Вселената каквото си искам и да се изживявам като осъзната, просветлена и т.нат.?Какъв изобщо е смисълът да се говорят неща, които не могат да бъдат доказани по никакъв начин? Всеки може да си приказва каквото иска и затова по света има безброй религии и учения и никой не може да каже кое е истина и кое - не. Та, какво доказателство ще даде Елеазар за нещата, които говори. Искам конкретика, а не алабализми.

общуването с Духа е вътрешна работа , Както е вътрешна и молитвата . За това доказателствата всеки може и е нужно сам да ги намери . Тези доказателства не са материални за да се пипнат или измерят с мултицета .Доказателствата се намират в душевно и духовния свят . Те са отношения и възприятия на  душите .

Като деца имаше една игра :)  Взимаш едно цвете с много листенца и започваш да ги късаш едно по едно като броиш :)  обича ме , не ме обича  и така до последното което е вероятното . Но като възрастен като погледнеш човека и веднага виждаш обича ли те , или не . Не ти е нужно някакво външно доказателство .

пп .   не говоря за Елеазар а по принцип .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...