Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Има ли сродни души?


Надежда

Recommended Posts

Целта обаче е да откриеш Бог! Да пребъдеш в Христа! Само това, всяка друга цел е отдалечаване от заветната. Ако ми се даде - благодаря, ако не - ... Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Венци - не разделяй нещата. Без Христос сме за никъде и това е безусловно. Но темата не е Христос.

Бог е Любов - между сродните души е сам Бог.

Благост, не е въпрос за вяра или вярвания. Макар че за някои е...

Това е въпрос на преживяване и опит - всеки с времето си.

Относно броя на сродните души - Учителя има специална беседа, озаглавена така. Има я тук някъде : www.beinsadouno.info

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

много пъти съм се чудила над отговора на този въпрос, интересното е, че имам усещането че в моемнта съм с човека с когота трябва да бъда и все пак, когато се замисля, за многото животи които имаме...не мога да си отговоря дали този който е подходящ за теб е само един или наистина са много...убягва ми, убягва ми, но си мисля че в един или друг момент и този отговр ще дйде при всеки.

Линк към коментар
Share on other sites

Темата за сродната душа има и още една гледна точка, която донякъде може да обясни някои от въпросите на участниците. Изглежда, че често се случва, когато едната душа е на Земята във физическа форма, сродната и половинка да е на Небето, в Невидимия Свят. Един път на много прераждания има шанс двете сродни души да се срещнат на Земята облечени в плът....

Възможно е обаче сродната ви душа, която няма физическа дреха в момента, да работи чрез друг човек въхру вас или в помощ на вас. Тоест в даден момент обичате даден човек, тъй като сродната ви душа, работи и се проявява чрез този човек. Когато това въздействие престане, вие спирате да обичате. Естествено една такава гледна точка е възможно да предизвика ред допълнителни въпроси, а даже и объркване. Затова можете просто да я приемете като храна за размисъл, а не като абсолютна истина.

Освен единствена сродна душа, всеки си има и верига (най-веорятно повече от една) от сродни души. Твърди се, че сродните души слизат на Земята на групи с дадена мисия. С колкото с по-голям брой сродни души и вериги от сродни души, успеете да се свържете и да работите заедно в това си земно въплащение, толкова по-голям ще е шанса дадената верига от души да изпълниа космичната си мисия по-бързо и съответно толкова по-голямо ще е балгословението за вас. Това е и смисъла на различните видове общности, форуми и идейни течения - а именно, те дават възможност човек да срещне сродни души. Сродните души от взаимодействието си, повишават своето вибрационно ниво, и това на цялата верига, в която участват заедно. Резултатът е цялостно духовно повдигане на всички.

Линк към коментар
Share on other sites

Иво , добре че го каза...мене тази гледна точка винаги много ми е харесвала!

и без противоречия! Тя си е отгоре сродната душа и действа с дистанционното!

само дето не преставаш да обичаш - просто вече не сте близки! И това си е много естествено, спокойно и хармонично!

Любов + Светлина +Мир + Радост !

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво е да имаш някъде Сродна душа или души.

Дали сродните души не могат да комуникират докато спим например, да обменят информация и опитности ...

И дано имаме благословията да Я срещнем в този си живот, в плът, реална и земна като собственото ни Аз!

Не съм сигурна обаче доколко всеки се нуждае от Сродната си душа, за да бъде цялостен.

Ако двете части на цялото се съберат в едно ... това едва ли ще е тук и сега. И може би тогава смисъла е в пътуването ... и ако следваме логиката че всяка душа е родена от Бог, тогава той е най-висшата ни Сродна душа.

Това ли е смисъла - да се стремим да познаем него, да се доближим, еволюционно до Божествената Любов, Мъдрост и Истина например :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Телемах, не можеш да се разминеш със сродната душа. Вие сте един екип.

Не е може и да не я познаеш.

Това е човека с които се чувстваш без задръжки, човека с когото можеш да споделиш всичко.

Не е задалжително да живееш с него/нея, дори може и да не живеете в един град, в една страна (така е при мен), но той е този (ти респективно за него) които те усеща винаги когато имаш нужда от поткрепа. Той е човека който знае правилните думи за да ти помогне, да те вдъхнови и накрая с него се забавляваш най-искрено, с цялото си сърце.

Линк към коментар
Share on other sites

Сродната душа е твоят духовен другар от твоето духовно семейство/общност.

С него се прераждате заедно и си помагате, както само вие можете защото сте от един енергиен поток.

На Земята създаваш своите приятели, взаимоотношенията чрез които се изграждаш, свързваш се с душите на други, учиш се да обичаш да бъдеш проводник на Любовта.

Линк към коментар
Share on other sites

В Платоновата легенда за Андрогина (двуполово същество, разделено някога на две половини) май половинките са се съединили...

Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей , Еси!

Телемах, не можеш да се разминеш със сродната душа. Вие сте един екип. Не  може и да не я познаеш.

Защо пък да не може? :(

Струва ми се , че ние постоянно се разминаваме и причината си е в нас , защото сме слепи и все не оценяваме душата до нас и все нещо не ни достига, мисля че всички сме много объркани при това.

А кой и кога е казал, че трябва изведнъж да я познаеш?

Може би и да не е изведнъж.Може би да те изпитва дали си готов за срещата или нещо друго? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Може и да има твоя половинка още от сътворението ( по-скоро от грехопадението ), но следвайки Божията воля и спазвайки Завета, можеш да се съединиш с любимото ти същество, без то да е било тази същата половинка. Основата е, че има половинка, а не: коя е. Това е повече на нас подвластно... Когато има съвместимост и общ стремеж към Бог, както и познаване на законите му, тогава може да се изпълни този на космическото двуединство.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Телемах :)

когато я срешнеш няма да те удари гръм :) С нея се чустваш като "у дома" (не намирам по подходящ израз).

твоята сродна душа е от твоето небесно семейство/общност/група, тя не те изпитва, няма нужда от това. Твоята общност се състои от много души, и не всички се прераждат с теб.

изпитанията са необходими на твоята личност, твоят дух има нужда от преживявания, твоята сродна душа има общо с твоят дух.

Твоята сродна душа обикновено не е човекът с когото живееш или те привлича физически и от там си мислиш, че има и духовно привличане (говоря от личен опит).

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте , приятели :))

убедена съм ,че всеки има сродна душа :) и това е душата, с която си по- близо до Господ отколкото всяка една от душите поотделно, с която всичко е усилено и ускорено но не двойно , а на много по- висока степен.

това,че почти всеки човек осъзнато или неосъзнато търси сродната си душа , според мен не би трябвало да повлияе на пътя , който е поел , ако този път е правилен

по памет си спомням текст от библията , където Христос казва "където се съберете двама и аз съм помежду тях"

сега и аз имам въпрос

ако си намерил сродната си душа, с която знаеш че си бил и преди и ще бъдеш пак заедно,

ако с нея мислиш, чувстваш и усещаш по еднакъв начин, макар и физическите действия да се различват,

възможно ли е пътищата ви в този свят да се разделят , защото всяка от душите има различни уроци и различни пътища , които да извърви??

или това е случаят , който Иво споменава - истинската сродна душа да не е сред нас и просто да помага чрез друго физическо превъплащение??

Линк към коментар
Share on other sites

Може би както казва Едгар Кейси "...Съвместно изследователско пътуване през времето и пространството.. "

:)

Ето,това са сродните души.Усещат се,обичат се,не могат един без друг,и вечно се търсят въпреки,че винаги са ЗАЕДНО :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Препоръчвам Ви да прочетете книгата на Шърли Маклейн "КАМИНО" и там ще разберете много неща за сродните души, описано е много добре. Наистина е много трудно човек да намери своята половинка в животар от собствен опит го знам. Бъдете здрави и добри!

Аз препоръчвам "Приказки за Боговете" от Беа Нади, много добре са дадени там сродните души.

Линк към коментар
Share on other sites

Пожелание за Сродна Душа

моята

сродна

душа

е искам

с мен

и до мен

сега.

В този ден

и в този час,

в тоз живот...

Не само там-

някога ,

някъде,

в времето

и пространството...

Какъв е

ПЪТЯТ

На осъществяване

на желанията

ни?

.

cool10.gif

Линк към коментар
Share on other sites

За да намери човек сродната си душа външно, трябва първо да намери себе си вътрешно. По въпроса Елена Рьорих казва в писмата си; цитирам по памет: "Ако човек срещне сродната си душа преди да е подготвен за това, преди да е намерил единството в себе си, между тях само ще възникне силен антагонизъм и отблъскване, дори омраза..."

Та така - някои беше казал: "Познай себе си и ще познаеш Вселената"

А за разделението на половете: според Блаватска е било в края на третата лемурийска раса, дотогава човек е бил андрогин. Такива ми ти работи ... :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

:v: Здравейте, приятели!

Много ми хареса книгата на Беа Нади "Приказки за Боговете" - езотерична фантастика, изд.Хелиопол, 1995г.

Благодаря на човека, който ми я даде.Промени бързо доста "нещица" в мен.Особено третата част - там се говори за ДЕЛЕНИТЕ , сродните души , Азовите същности и сливането им... и е много истински описано. :)

:hypocrite: Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина книгата е изключително интересна. В духа на книгата, а и на това, което е писал Орлин, че "за да намери човек сродната си душа външно, трябва първо да намери себе си вътрешно" има една мисъл от Учителя (по памет):

"И докато не срещнете сродната си душа, никога няма да намерите своя Учител, и никой Учител няма да вземе да ви учи."

Интересна е за размисъл тази мисъл.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...