Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Палеонтологията


Гарванче

Recommended Posts

Всички сме чували че светът се ражда с Адам и Ева. Но напоследък има различни доказателства са съществуването на живот преди нас - намират останки от динозаври и гигантски гущери и костенурки :3d_016: - предшественици на сегашните. Къде според вас е истината. Вярвам че Бог е сътворил Адам и Ева и света но вярвам че преди това е създавал други форми на живот. Някои от тях обитават земята до днес.

Ще дам пример Попринцип съм запален фен на морската биология и най-интересното животно за мен е акулата - Когато се разрових по-подробно открих че тя съществува още преди динозаврите, претърпяла е всякакви световни и природни еволюции и до днес само с малки изменения все още съществува, например голямата бялата акула е носела името Carcharodon megalodon мисля била е доста по-голяма(30 метра :o добре че вече не е в такива размери :huh: ) колкото подводница :rolleyes: имала е тигрови окраски, синята акула и всички сиви и рифови акули също са имали един предшественик забравих му името. Друг пример за съвременен динозавър е крокодила който дори не е претърпял физически изменения от тогава насам - все пак в палеонтологията се говори че водата е началото на светът - първо са се образували водните форми на живот после земноводните след това влечугите и накрая бозайниците и последни са птиците.

Една част от сегашните животни са били като мравки пред огромните влечуги по време на динозаврите - и все пак дали с Адам и Ева започва светът и природата?

Къде според вас е истината за произхода на света?

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Ами останките от динозаврите са си факт. От друга страна в Библията фактите и символизма са силно преплетени. Конкретно животът на Адам и Ева в райската градина до вкусването на забранения плод се отнася към първите две и половина коренни раси на човечеството. От тогава по думите на Учителите са изминали 18 млн. години.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Че какво има да се вярва в това което е факт. Палеонтологията е наука, която се основова на доказателства. Бог е създал Адам и Ева в резултат на дълга еволюция. Палеонтологията търси и намира доказателства за това.

Линк към коментар
Share on other sites

"Значи ако аз съм разбрал правилно еволюцията, ти първо си създал Адам и Ева, а по-нататък човек е произлязъл от маймуната"

:3d_146:

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...=2317&st=20

Линк към коментар
Share on other sites

Къде според вас е истината за произхода на света?

Засега е все още бяло петно .

Никой не знае ... само догатки .

точно така-всичко са само теории.

Палеонтологията работи с факти.Тези факти са проверени и доказани.Няма мърдане от тях.

Колкото до произхода на човека-палеотологията няма преки доказателства.между Hommo Erectus и Hommo Sapiens Recens липсва пряката връзка, и заради това всичко е само на теория.

Лично аз приемам , че светът е създаден от Бог със всичко, както си е-включително и с вкаменелостите.

Просто, ако нямаше вкаменелости, много хпра нямаше да имат работа и палеонтологията , като наука , нямаше да съществува.

p.s.Бог понякога показва впечатляващо чувство за хумор :whistling:

Редактирано от Trichocephalus
Линк към коментар
Share on other sites

Хайде сега и в този форум да се делим на креационисти и еволюционисти. Ами няма християнски или езотеричен форум, където да не се дърлят! И то със стотици постове, като продължават безкрайния си спор с години...

http://www.youtube.com/watch?v=tZgy_B-7xrk

Редактирано от valentinus
Линк към коментар
Share on other sites

Мен повече ме интересува ако Бог е създал света/в което вярвам/ кой тогава е създал Бог? :rolleyes:

Моята теория за създаването на абсолюта е вливането на Бог в нищото и на нищото в Бог...

Игра на думи, които са ограничения. Няма думи, които да опишат първоизточника.

Линк към коментар
Share on other sites

кой тогава е създал Бог? :rolleyes:

Няма думи, които да опишат първоизточника.

Не са ти нужни думи.Бог е създаден от хората. :)

По-точно от тяхната вяра, Вендор , от тяхната вяра.

Моята теория за богогенезата е следната (с това ще отговоря и на иnfiniti):

Човеците имат нужда да вярват в бог, тъй като още от детството са свикнали с авторитета.С бащата, с дядото...Порастнат ли-имат нужда да има някой по-знаещ, по-можещ, по-силен от тях.За да могат да се сравняват с него, да се опитват да го достигнат.

И така, поради нуждата си, те започват да вярват в Бог.

Самият Бог дотогава е в латентно състояние.Едновременно не съществува и съществува.като котката в кутията ;)

Една илюзия е,която не може да придобие форма и сила без да има кой да вярва в него....

Та повярвайки в него-Бог започва да придобива форма.Сила.Тя нараства, с увеличаването на броя хора, вярващи в него.

Стане ли силен,Бог прави света тъкъв,какъвто си го представят хората.Един силен Бог пренаписва историята.И Светът се създава отново.

Линк към коментар
Share on other sites

Човеците имат нужда да вярват в бог, тъй като още от детството са свикнали с авторитета.С бащата, с дядото...

Човешкото същество свиква първо с майката, после с бащата, ако трябва да сме по-точни. В известен смисъл бащата е в забвение, затулен е от майчиното СЛЪНЦЕ. Да не забравяме образът на Медея и на други трагични женски образи, които кастрират всеки опит на мъжа за самостоятелност в противовес на общоприетата представа за жената като майка и кърмилница (пореден мит, междувпрочем).

Представата, че Господ е белобрад старец има много общо с образа на боговете-родоначалници в древните митологии, което не му е мястото тук да се обяснява в подробности. Много по-важен е смисълът на това, че Бог е едно (единица), символизирано от Аз-а (като точка в кръга) на всеки човек и оттърсването от демоничността на несъзнаваното (майката) е вечният преход към индивидуация.

Само, че това за което говорим ние - за космогенезис и за антропогенезис - имат малко общо с науката палеонтология освен по презумпция.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Човеците имат нужда да вярват в бог, тъй като още от детството са свикнали с авторитета.С бащата, с дядото...

Човешкото същество свиква първо с майката, после с бащата, ако трябва да сме по-точни. В известен смисъл бащата е в забвение, затулен е от майчиното СЛЪНЦЕ. Да не забравяме образът на Медея и на други трагични женски образи, които кастрират всеки опит на мъжа за самостоятелност в противовес на общоприетата представа за жената като майка и кърмилница (пореден мит, междувпрочем).

Представата, че Господ е белобрад старец има много общо с образа на боговете-родоначалници в древните митологии, което не му е мястото тук да се обяснява в подробности. Много по-важен е смисълът на това, че Бог е едно (единица), символизирано от Аз-а (като точка в кръга) на всеки човек и оттърсването от демоничността на несъзнаваното (майката) е вечният преход към индивидуация.

Само, че това за което говорим ние - за космогенезис и за антропогенезис - имат малко общо с науката палеонтология освен по презумпция.

А аз мисля, че все още не сме дорасли да даваме определиние за БОГ, но съм сигурна, че е всичко което казахме до сега, но и всичко което не сме казали.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...

На скоро се запалих по антропологията и по-точно по последните периоди от еволюцията на хомо сапиенс и как сапиенса измества другите хоминиди в Евразия, след това как със земеделието населението на Европа се променя коренно.

Нещата са много заплетени, оказва се дори че хората извън Африка имат до 4% неандерталски гени, така че все пак до някаква степен сме се кръстосали с тия същества.Наскоро се откри че в Азия е живял братовчед на неандерталеца в Азия и Хората от Нова Гвинеа носят малко и от техните гени. На хората които не вярват в тия работи- бих ги посъветвал да потърсят малко информация и тогава да отричат, аз на теории не вярвам, виждам фактите и сам си създавам мнение за нещата. Лошото е че качествената информация е на английски и не е достъпна за всеки.....

Линк към коментар
Share on other sites

Може би звучи странно на някои хора тоя факт, обаче в това няма нищо странно, биохимията на една клетка е много сложно нещо и информацията за функционирането на тая система е записана в ДНК, всички живи клетки имат общо начало като най-основните биосинтетични пътища са сходни за всички живи същества(имаме общи неща дори с бактериите), растенията и хората са еукариоти, еукариотите се появяват преди 1,5 млрд години, а живот на планетата има от 3,5 млрд години, така че с нарциса имаме 2 млрд години обща еволюция а от 1,5 млрд години вървим по отделни пътища.

Редактирано от Winterfire
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...