Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 1


Guest Ивета

Recommended Posts

пп.щях да забравя да питам уместно ли е да се задава един и същ въпрос няколко пъти примерно в няколко поредни дни или е напълно достатъчно и препоръчително само по веднъж?

Многократно е ставало дума за задаването и повтарянето на въпрос, но в друга тема от форума; явно не си видяла.

Задавай си въпросите колкото искаш, но стига да не е в един и същи ден. Има ситуации, които не се променят за месец време и други, които се променят едва ли не със скоростта на светлината. Таро картите ще уловят тези настроения и тенденции и ти ще разбереш.

За твоите въпроси обаче, понеже се падат големи аркани, те по презумпция имат нужда от улегване във времето и от усвояване на битийно ниво, особено карти като Страшния съд; тук не виждам място за задаване на същия въпрос скоро. Поне след седмица време или дори две седмици. Ако се падат обаче по-ниски и по-бързи карти, смело си задавай едни и същи въпроси всеки ден; дали грешиш, ще те насочат самите ти карти; просто те ти указват пътя.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте и от мен, аз също съм начинаеща. Интересувам се от Таро от около два месеца и редовно чета този и други форуми. Искам да помоля някой да обясни по-подробно специално гледането с три карти, защото прочетох много различни начини на тълкуване на картите,и съм малко объркана. Също така някой ако може да препоръча книги за Таро. ( вече прочетох “Таро вратите навътре”, която Мона беше препоръчала, много хубава книга, а “Самоучител по Таро” така и не можах да намеря, вече е изчерпан навсякъде) Затова някой ако може да препоръча книги за начинаещи които ще помогнат в навлизането ни в света на картите Таро моля да сподели.

Имам и още един върос картата Влюбените винаги ли визира появата на трети човек във връзката, дори при въпрос свързан с работа?

Имам в напредвид следното, днес попитах дали свичко ще бъде наред в работата на моя приятел и се паднаха – луната, 2 пентакли и влюбените подкрепени от папата.

Според мен картите ми показват че той в момента се намира в период на депресия, тъга и заблуда но скоро този период ще премине и ще срещне някой ( жена ). А Папата не можах да разтълкувам значението му в тази комбинация.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Влюбените предоставят възможността за ИЗБОР- бездействие на физическо ниво, докато бъде намерен пътя и не бъде взето решение. Според мен Влюбените представят ситуация в която човек осъзнавайки какво може да даде от себе си и дали това, което би получил го удовлетворява,избира дали ще постъпи по един ии друг начин. От някъде имам спомен, че описват Влюбените в комбинация с Папата като значение, свързано с изгоден брак, или сполучлив брак, но от това което имам като опит, подобно значение все още не съм наблюдавал. Ситуацията с работата според мен е такава, че приятелят Ви е имал възможността да разбере кой/кои/кое му създава проблем в работата, да си изясни отношенията с хоратаа, които е подозирал, че му действат зад гърба, но е предпочел да се придържа към по-безболезнения вариант на заблудите и илюзиите. В крайна сметка ще му бъде предоставена възможността да избира, и в случая съветът е да послуша някой с повече житейски опит или с повече знания, някой по-възрастен и по-мъдър човек, във връзка със съкращения най-вероятно, от които той няма да бъде засегнат; или във връзка с промяна на служебното положение (повишение най-често, или по-висок пост в йерархията ако има такава)- Но, не твърдя, че тълкуването ми е в правилна посока- засега поне, картите ми "говорят" когато съм изпълнил подреждането за мен или друг човек и наредя картите..Не мога да се "свържа" емоционално с въпроса, за да мога да твърдя, че отговорът има шансове за "бинго"...или поне "линия"...

Линк към коментар
Share on other sites

На някого случвало ли му се е 8 чаши да се появява в значение на пътуване с цел обучение, професионално развитие или изобщо някаква много силно желана цел, която обаче се реализира далеч от дома - в друг град или дори държава? В подредби за мен самата не ми е излизала, но се е падала на две момичета, за които съм гледала, на едното във връзка с въпрос, свързан с кандидатстване в София, а на другото й се падна като шеста позиция в келтския кръст, тоест близкото бъдеще, а тя ми сподели, че ще пътува към Германия по програма за стаж или нещо такова. И при двете това са много важни и силно желани цели. По принцип не мога да кажа, че имам някаква силно развита интуиция, когато гледам да виждам в картите специалното послание или нещо свръхестествено, но тази 8 чаши асоцира в съзнанието ми именно пътуване към важна цел, но далеч от дома, близките и положителните емоции (визирам чашите, които остават в ниското, докато човекът започва своето изкачване нагоре).

На някой случвало ли му се е в практиката да попадне на такова тълкуване на картата?

Редактирано от Adelante
Линк към коментар
Share on other sites

Не мога да разбера защо асоциираш 8 чаши с пътуване или каквото и да е.

Това е просто една карта от Таро, която говори за емоционалното състояние на героя, не целта на действието.

8 чаши е характеристика и то състояние на духа, тръгнал по някакви пътища - дали на обучение и каквото и да било.

Една карта в таро, сама по себе си, не означава нищо, освен ако не изпадне точно тя, докато се разбъркват картите.

Линк към коментар
Share on other sites

Влюбените предоставят възможността за ИЗБОР- бездействие на физическо ниво, докато бъде намерен пътя и не бъде взето решение. Според мен Влюбените представят ситуация в която човек осъзнавайки какво може да даде от себе си и дали това, което би получил го удовлетворява,избира дали ще постъпи по един ии друг начин. От някъде имам спомен, че описват Влюбените в комбинация с Папата като значение, свързано с изгоден брак, или сполучлив брак, но от това което имам като опит, подобно значение все още не съм наблюдавал. Ситуацията с работата според мен е такава, че приятелят Ви е имал възможността да разбере кой/кои/кое му създава проблем в работата, да си изясни отношенията с хоратаа, които е подозирал, че му действат зад гърба, но е предпочел да се придържа към по-безболезнения вариант на заблудите и илюзиите. В крайна сметка ще му бъде предоставена възможността да избира, и в случая съветът е да послуша някой с повече житейски опит или с повече знания, някой по-възрастен и по-мъдър човек, във връзка със съкращения най-вероятно, от които той няма да бъде засегнат; или във връзка с промяна на служебното положение (повишение най-често, или по-висок пост в йерархията ако има такава)- Но, не твърдя, че тълкуването ми е в правилна посока- засега поне, картите ми "говорят" когато съм изпълнил подреждането за мен или друг човек и наредя картите..Не мога да се "свържа" емоционално с въпроса, за да мога да твърдя, че отговорът има шансове за "бинго"...или поне "линия"...

Здравейте отново. Много благодаря на Кристиян за отговора, и съжалявам че по-рано не можах да пиша. Тълкуването ти е в правилна посока и в общи линии е много вярно. С изключение само на съкращенията на работа. Относно комбинацията Влюбените и Папата, си прав че значи добър брак, аз също съм го срещала като тълкуване. Благодаря и за разяснението относно значението на Влюбените.

Линк към коментар
Share on other sites

Често пъти когато имам лошо предчувствие за предстоящо събитие и се допитвам до картите, те наистина ми показват апокалиптични картини, а в действителност не се случва нищо забележително. Получава се така, че картите отразяват собствените ми страхове и тревоги.

Бих искал да попитам, защо се получава така и какво означава?

Линк към коментар
Share on other sites

Често пъти когато имам лошо предчувствие за предстоящо събитие и се допитвам до картите, те наистина ми показват апокалиптични картини, а в действителност не се случва нищо забележително. Получава се така, че картите отразяват собствените ми страхове и тревоги.

Бих искал да попитам, защо се получава така и какво означава?

Обикновено това се получава при начинаещи в таро, когато картите и несъзнаваното на конретния човек са свързани с тънка нишка - образите, страховете и мечтите на питащия се отбелязват като холограма от картите. Картите все още не са изградили самосотоятелния си живот на "предричащи" и "гадаещи" карти.

Вторият случай е, че интуицията подготвя от много по-рано (в някои случаи) човек за предстоящи лоши или добри събития, и картите неминуемо ще отразят тези процеси.

Въпросът, който е задал Вендор има пряка връзка и отношение с времето в картите Таро и определянето му - една от най-сложните задачи, но с течение на опитността, се придобива определена доза яснота.

Друг ключов момент е, в напрегнати ситуации, когато човекът е под силен стрес или депресия, да не докосва картите изобщо и да не задава въпроси, касаещи бъдещето; по-скоро да ги използва в подобни ситуации за самоанализ и медитация.

Обикновено има триада - несъзнавано/предчувствие/интуиция - сънища - карти Таро, които са в пряка връзка помежду си или поне такава се изгражда с течение на времето, когато посланието на картите вече не изглежда нелогично или "лъжовно", а съвсем обосновано.

Най-лесно се проецират човешките страхове в картите Таро, затова не е учудващо, че се падат и такива (апокалиптични) карти. Има ситуации, които ние предварително, дори много по-рано изживяваме на емоционално ниво и тогава картите са просто едни огледални образи на нашето несъзнавано. Това винаги трябва да се има предвид, когато начинаещият в таро почва да навлиза в света на картите.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички !От скоро чета в този форум и от още по-скоро се занимавам с таро.Конкретния повод да пиша сега е една комбинация от карти,която беше като отговор на конкретен въпрос за отношения м-у двама и вижте какво излезе: влюбените,4 чаши и силата ,подкрепени от5 чаши!!Не ми звучи добре никак...само силата някак си ми вдъхва оптимизъм,вие какво ще кажете?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички !От скоро чета в този форум и от още по-скоро се занимавам с таро.Конкретния повод да пиша сега е една комбинация от карти,която беше като отговор на конкретен въпрос за отношения м-у двама и вижте какво излезе: влюбените,4 чаши и силата ,подкрепени от5 чаши!!Не ми звучи добре никак...само силата някак си ми вдъхва оптимизъм,вие какво ще кажете?

Влюбените, 4 чаши, Силата

Отношенията са любовни ( :blink: ), то е ясно. Мен ме смущава 4 чаши - говори за някаква отровена атмосфера, за недоизказаност, нещо е "заседнало в гърлото" - май е небходима Сила (Силата) то да се преодолее. Силата говори и за потисната страст (заради 4 чаши и като трета карта).

P. S. Имаш интересен ник - "бикът от Минос":-)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Влюбените, 4 чаши, Силата

Отношенията са любовни ( :blink: ), то е ясно. Мен ме смущава 4 чаши - говори за някаква отровена атмосфера, за недоизказаност, нещо е "заседнало в гърлото" - май е небходима Сила (Силата) то да се преодолее. Силата говори и за потисната страст (заради 4 чаши и като трета карта).

Направо незнаеш ,Мона ,колко много си права!Бях забила в друга посока,но ето ,че сега ми се изясни :) Благодаря ти за отговора.

Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

Когато някой реши да се допита до картите по вълнуващ го въпрос, той се възползва от помоща на гадател, който разтълкува комбинацията, даваща отговор. Но какво ще се случи, ако на едно място се съберат двама или трима гадатели и на тях се зададе един и същи въпрос, определено картите ще се различават, следователно и тълкуването на дадения отговор. Дали всяко направено тълкуване ще показва отделен аспект от проблема, а събрани заедно, те ще дадат по-ясна картина, или броят не е важен, а умението за тълкуване?

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Когато някой реши да се допита до картите по вълнуващ го въпрос, той се възползва от помоща на гадател, който разтълкува комбинацията, даваща отговор. Но какво ще се случи, ако на едно място се съберат двама или трима гадатели и на тях се зададе един и същи въпрос, определено картите ще се различават, следователно и тълкуването на дадения отговор. Дали всяко направено тълкуване ще показва отделен аспект от проблема, а събрани заедно, те ще дадат по-ясна картина, или броят не е важен, а умението за тълкуване?

Събрани заедно, тълкуванията на няколко таро-гадатели, е напълно възможно да не дадат никакъв отговор. Или да отговорят всеки според картите си, спред усещането си за въпроса. Няма как да очакваш еднакви карти.

Все едно е да правиш обобщен превод и да го транслителираш на арамейски, старофренски и унгарски. Резултатът в повечето варианти ще е отчайващо неясен, а в най-добрия, ще се получи роман от типа "Островът от предишния ден" на Умберто Еко.

Ако на едно място се съберат таро-специалисти и то големи, ще получиш и максимално добър отговор, защото всеки от тях ще направи различно гледане, в това съм убедена. За съжаление обаче, трудно ще намериш на едно място поне трима добри тълкуватели на Таро в България.

Нямаш нужда от 10 гадатели, имаш картите си, имаш интуицията си, имаш всичко, което ти трябва.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм срещала събиране на няколко таро-гадателя, на които картите нищо да не кажат. :D Извинявай Мона, но това просто е невъзможно. Независимо от опита и професионализма на таролозите, картите им или ще повтарят смисъла на казаното от другия или ще се допълват. Често се случва да се падат на ключови места едни и същи карти. В някои случаи е казано едно и също нещо, но по друг начин. Същото нещо се получава когато се гледа на няколко различни колоди. Много професионалисти използват този прийом за проверка, за даване на допълнителна уточняваща информация, когато първата колода е уморена да работи или когато желаеш да зададеш един и същи въпрос. Когато няколко човека гадаят по един и същ въпрос, в различните подредби на другите намираш липсващите звена в пъзела и много по-бързо, лесно се съставя картина, която е и много по-пълна и точна.

Линк към коментар
Share on other sites

Една карта в таро, сама по себе си, не означава нищо, освен ако не изпадне точно тя, докато се разбъркват картите.

Е....смело изказване. Пълно е с подредби, при които една карта отговаря на един въпрос. И Келтския кръст е такава и всяка карта означава много. Може да реши човек, че винаги става въпрос за съчетания.

Линк към коментар
Share on other sites

Една карта в таро, сама по себе си, не означава нищо, освен ако не изпадне точно тя, докато се разбъркват картите.

Е....смело изказване. Пълно е с подредби, при които една карта отговаря на един въпрос. И Келтския кръст е такава и всяка карта означава много. Може да реши човек, че винаги става въпрос за съчетания.

Понеже това е концептуален казус, ще обясня за онези, които могат и да се объркат.

Ясно е, че една карта означава (нещо), но винаги в конкретния контекст на питането, на въпроса. А сама по себе си е един висящ ключ във въздуха или отворен прозорец, отвъд който има и всичко, и нищо... То всъщност - това е и Таро - ключове към непознати врати, които отварят непознати светове. За да почнат да отварят, те трябва да бъдат усвоени и накарани да "работят" в някаква схема - дадено подреждане на карти, например - извън това, те означават нищо, отвъд което нищо започва магията с таро. Но, това е друга тема.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Въпроса....Какво е емоционалното състояние на човек, за когото питам....

Отговорът ...

8 Пентакли+ 8 мечове+Крал Мечове, подкрепени от Дяволът...

Ако може да кажете мнението си за тази наредба...

Защото това, което виждам аз никак не ми харесва...Според мен с този човек се е случило нещо, което е разрешило дадена ситуация, но в негов минус, и човекът, умира от страх и притеснение, не знае на кой свят се намира...

И също, ако можете да ми кажете като какъв отговор виждате тези две карти 5 пентакли+4 мечове...

В тях долавям отново много мъка, според мен, човекът дотолкова депресиран, че едва ли не не му се живее...

Незнам, аз просто долавям адски много проблеми, депресия, отчаяния, страх дори от самият живот...

Кажете вашето мнение, как виждате вие тези карти...

Линк към коментар
Share on other sites

8 пентакли ,8 мечове ,крал мечове

Мисля,че този човек е полагал усилия ,за да постигне нещо ,след това се случва нещо неочаквано , което го кара да отстъпи назад от това към което се е стремял-целта си и според мен прибързано взема крайно решение,което като резултат не е това ,което е целял преди.Сякаш се отказва желанието си поради някаква причина- налага му се да постъпи така или го прави поради страх от провал ...

а 5 пентакли с 4 мечове е като да проумееш ситуацията,и да избереш болката през която да преминеш, да преживееш ,за да може след като осмислиш всичко евентуално да продължиш

Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

Въпроса.... Какво е емоционалното състояние на човек, за когото питам....

Отговорът ...

8 Пентакли + 8 мечове + Крал Мечове, подкрепени от Дяволът...

Много потиснат, но и склонен към крайно решение - много подвеждащо би прозвучало, че мисли за самоубийство, но и това е възможно. Просто този човек е смазан от ситуация, която не може да промени, но се налага да направи още едно финално усилие, тази комбинация намирам за кратковременна като влияние, в скоро време очаквам "отприщване".

И също, ако можете да ми кажете като какъв отговор виждате тези две карти 5 пентакли + 4 мечове...

В тях долавям отново много мъка, според мен, човекът дотолкова депресиран, че едва ли не не му се живее...

Незнам, аз просто долавям адски много проблеми, депресия, отчаяния, страх дори от самият живот...

Кажете вашето мнение, как виждате вие тези карти...

Добре си отговорила и разтълкувала, след теб и Минотавър е направил адекватна интерпретация.

Аз мога да добавя за 5 пентакли и 4 мечове - крайно изтощение, търпението и очакването е достигнало предела си.

Линк към коментар
Share on other sites

Тези силни карти, които ще ви напиша по - долу....те наистина ме накараха да блокирам, тук вече аз просто немога да отговоря, признавам си, подвеждат ме самите карти, ясно виждам, че са силни, много силни, но дотук, нищо друго неразбирам в тази комбинация...наистина е твърде сложна за мен....

Та...въпроса не е чек такъв, че да се падат такива карти, но това е ....Въпроса е какви са енергийните завихряния, около даден човек, относно мене...

Страшният съд+3 - пентакли+Асо Пентакли, подкрепени от смъртта

Не ми е ясно какво иска да каже смъртта, по повод останалите карти, абе изобщо това са карти, които определено не съм достигнала нивото, което е необходимо, за да успея добре да си ги разтълкувам...

Линк към коментар
Share on other sites

Та...въпроса не е чек такъв, че да се падат такива карти, но това е ....Въпроса е какви са енергийните завихряния, около даден човек, относно мене...

Какво значи това?

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...