Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 1


Guest Ивета

Recommended Posts

Моля, ако не възразявате, фърлете ми едно Таро - виждам мрачкаво напоследък.

Не обещавам, че ще повярвам, ама съм на зор.

Разбира се, ала какъв е въпросът ти, не си задал въпрос към картите Таро :)

И не е необходимо да вярваш, а да приемеш :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Моля, ако не възразявате, фърлете ми едно Таро - виждам мрачкаво напоследък.

Не обещавам, че ще повярвам, ама съм на зор.

Разбира се, ала какъв е въпросът ти, не си задал въпрос към картите Таро :)

И не е необходимо да вярваш, а да приемеш :)

Простият ми въпрос се състои от две части-координати:

В коя посока се намира изходът от сегашното ми състояние (т.е. край на нещо си и откриване на ново, градивно начало) и кога (второто се отнася до тайминг-а)?

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Мона, в разултат на твоето тълкуване на 3-те карти и зададения от мен въпрос реших да се "отдръпна" за малко от темата и да изчакам няколко дена да се "утаи" разбърканото ми съзнание B) - мисля, че тази подредба се онася доста повече до моето състояние към темата (или поне със сигурност се отнася и до моето), отколкото към другата страна (или поне нямам информация, за да сравня)

моето усещане беше,че колесницата задвижва процеса, но 2ка жезли не е достатъчно "активна"... звучи като да се допълват перфектно -далечен път с тази луна..

най-верочтно все още обърквам информацията с усещането

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, в разултат на твоето тълкуване на 3-те карти и зададения от мен въпрос реших да се "отдръпна" за малко от темата и да изчакам няколко дена да се "утаи" разбърканото ми съзнание B) - мисля, че тази подредба се онася доста повече до моето състояние към темата (или поне със сигурност се отнася и до моето), отколкото към другата страна (или поне нямам информация, за да сравня)

моето усещане беше,че колесницата задвижва процеса, но 2ка жезли не е достатъчно "активна"... звучи като да се допълват перфектно -далечен път с тази луна..

най-верочтно все още обърквам информацията с усещането

Aqna, не те разбрах добре :)

мисля, че тази подредба се онася доста повече до моето състояние към темата (или поне със сигурност се отнася и до моето), отколкото към другата страна (или поне нямам информация, за да сравня)

Какво искаш да кажеш :)

Линк към коментар
Share on other sites

извинявам се, ако съм била неточна

:rolleyes:

преди ти да дадеш интерпретацията си по разположението на картите имах усещането, че твоя отговор е моята позиция (не мога в момента да проверя позицията на другия човек в отношенията)т.е. мисля,че съм сугестирала картите или пък това, което аз чувствам е симултанно с другия човек...това също е възможност, която преди не допусках :huh:

по отношение на разположението на самите карти - от подредбата нещата се завъртат доста добре логически:луната-пътуване (защо с това я свързвам не знам), неопределеност, несигурност именчивост, неяснота и оттам опсанеия, страх, която е свързана с колесницата, която задвижва и променя несигурността на волеви приницип и 2ката жезли идва, като твърде "тясна " карта за първите 2 (при тях има завихряне а 2-ка жезли ми се вижда земна..) това са само усещания разбира се

Линк към коментар
Share on other sites

хм, заприлича на темата за асоциации... всъщност това, което ме вълнува в момента е границата на информацията:картите показват какво аз мисля и чувствам или картите показват какво е "обективното положение" на въпроса?

на въпроса "да пиша ли на X?" 1)императрицата 2)обесеният3)паж мечове

в случая жертвата е нужна или аз ще я направя или така се чувствам (което е вярно), аз ли искам да се скарам (вярно) или това ще се случи при писмо?

или съм на грешен път в начина на "отговаряне"?

Линк към коментар
Share on other sites

хм, заприлича на темата за асоциации... всъщност това, което ме вълнува в момента е границата на информацията:картите показват какво аз мисля и чувствам или картите показват какво е "обективното положение" на въпроса?

на въпроса "да пиша ли на X?" 1)императрицата 2)обесеният3)паж мечове

в случая жертвата е нужна или аз ще я направя или така се чувствам (което е вярно), аз ли искам да се скарам (вярно) или това ще се случи при писмо?

или съм на грешен път в начина на "отговаряне"?

Да пишеш ли на X?

По-скоро не можеш да му пишеш, поради обстоятелства - Паж мечове например за това говори.

Отделно от това, цялото общуване с този човек за теб е жертва, но Обесеният - разпъната си на кръст, но нагоре с краката, което значи - една нова ситуация за теб, която ти няма как да промениш, освен с цената на отказване от его-то. Без сметки за полезността, имам предвид.

:)

Всяко едно тълкуване на комбинация от карти Таро, се разглежда на няколко нива - едното е отговорът на твоят въпрос, другото е анализ на ситуацията, после тенденции за развитие и оценка за твоята чувствотелност към картите. В твоя случай, те все още говорят единствено за твоята ангажираност, отношение и поглед върху конкретната ситуация, за която питаш.

Линк към коментар
Share on other sites

Тук някъде се прокрадва една интересна за мен тема- Кога картите таро отговарят на други , а не на зададените въпроси?

Понеже има тема "Кога не дават отговор" ,ако искате преместете пост-а в нея.Ще дам пример с две конкретни комбинации ,които ми се паднаха на мен през последните 10тина дни.Едната ХIV.Умереността , V Папата , ХVIII. Луната ми се падна на съвсем простичкият въпрос :Дали някой ще ми даде отговор на въпрос (в случая беше за работа) ,но човекът когото питах е свързан и по по-личен начин с мен.В крайна сметка той ми каза каквото ме интересуваше ,но първоначално като видях тези карти доста се замислих ,на какво точно отговарят те?Какво всъщност е добре да зная за отношенията си с този човек?

Другата озадачаваща комбинация беше пак с големи аркани .Исках да зная дали един нов колега се дъжи по определен начин с мен случайно или някой го е "инструктирал".Държа да изясня ,че с въпросния човек нямаме и капчица лични отношения ,може би в много далечно бъдеще някакви приятелски и затова се учудих много да видя комбинацията 2 чаши, V.Папата , XV.Дяволът.

Зная ,че всяка комбинация би могла да се тълкува към най-различни въпроси ,но понякога просто ми се струва ,че Таро дават отговор не на това ,което питаме ,а на това ,което всъщност би трябвало да ни интересува.Критерии няма ,но все пак как (питам хората с повече опит :) ) разбирате кога картите показват вашето отношение към дадена ситуация , кога отговарят на друг въпрос и кога показват реалната ситуация? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Тук някъде се прокрадва една интересна за мен тема- Кога картите таро отговарят на други , а не на зададените въпроси?

Понеже има тема "Кога не дават отговор" ,ако искате преместете пост-а в нея.Ще дам пример с две конкретни комбинации ,които ми се паднаха на мен през последните 10тина дни.Едната ХIV.Умереността , V Папата , ХVIII. Луната ми се падна на съвсем простичкият въпрос :Дали някой ще ми даде отговор на въпрос (в случая беше за работа) ,но човекът когото питах е свързан и по по-личен начин с мен.В крайна сметка той ми каза каквото ме интересуваше ,но първоначално като видях тези карти доста се замислих ,на какво точно отговарят те?Какво всъщност е добре да зная за отношенията си с този човек?

Другата озадачаваща комбинация беше пак с големи аркани .Исках да зная дали един нов колега се дъжи по определен начин с мен случайно или някой го е "инструктирал".Държа да изясня ,че с въпросния човек нямаме и капчица лични отношения ,може би в много далечно бъдеще някакви приятелски и затова се учудих много да видя комбинацията 2 чаши, V.Папата , XV.Дяволът.

Зная ,че всяка комбинация би могла да се тълкува към най-различни въпроси ,но понякога просто ми се струва ,че Таро дават отговор не на това ,което питаме ,а на това ,което всъщност би трябвало да ни интересува.Критерии няма ,но все пак как (питам хората с повече опит :) ) разбирате кога картите показват вашето отношение към дадена ситуация , кога отговарят на друг въпрос и кога показват реалната ситуация? :)

Темата е много важна :) и актуална

Нормално е, когато има по-важни отговори на въпроси, за които ние не се сещаме, картите да ни изглеждат първоначално ... странни.

Така, сега за Умереността, Папата, Луната - усещам нещо друго. Въпросът ти не е дали някой ще ти даде отговор за работа, а дали ти си взел/а решение дали да направиш така, че нещата да станат и делови (въпреки, че те са - от Папата), то е като брак - тези твои отношения с този човек. Освен това, аз виждам и въпроси, свързани със смисъла изобщо - нещото има ли смисъл??? Освен това, Луната е третата карта, Умереността - първа - нещо ми говори за прекаляване, за свръхживеене в света на илюзорното и пожелаемото. Освен това, ти проецираш желанието си за нещо и така ти отговарят и картите, но Луната е хлъзгава материя и тя ти казва: внимавай, илюзията е лош съветник. От един прост въпрос, който се оказва, че съвсем не е прост, излизат много неща за цяла една ситуация, за нейната предистория, както и развитие. Развитието в този случай зависи от това как ти реагираш на ПРОМЕНИТЕ - разбирай ме как ти би понесъл/а собствените си желания реализирани.

За второто - 2 чаши, Папата, Дяволът, това е много сложна комбинация според мен, но я разбирам добре. Този човек има изгода от ситуацията около теб, от емоционалната ситуация около теб и той знае неща, за които ти и не подозираш. Но, това не трябва да те тревожи. Зад този човек има жена, която е емоционално много нестабилна и в момента е да кажем, в сериозна житейска криза ...

За пръв път май виждам сериозни карти на недотам "сериозни въпроси", които отварят поле за анализ на прикривани житейски казуси. Интересно, но пък и затова е Таро. Възможно е да греша за някои неща, но при подробен анализ бих могла да разбера и най-важният елемент във веригата, което обаче не е задължително.

Таро отговаря на важните въпроси, наистина. Няма рецепта за това как се разбира това. Опитът е важен, нищо друго. Усетът - също. Както и любовта, както към Таро, така и към друг човек, любовта отваря всички була и прегради :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Колко интересно ,не бях открила толкова дълбокия смисъл и най-много ме учудва ,как ти видя от картите неща ,които сега като се замисля -не съм забелязала сама ,а аз съм в тази ситуация.За първата комбинация -аз трябва сама да си реша ,но си права ,че всичко все още е доста...наникъде има много страни и гледни точки ,дано с времето нещата се избистрят и ми помогнат да взема някакво решение.А за 2рата аз като я видях реших ,че ми излиза за отношенията за човек 1 (да го наречем така) ,защото с него именно са свързани тези емоционални моменти. А човек 2 е негов приятел и тъй като въпроса беше за неговото отношение към мен не ми се вързаха картите със ситуацията и се зачудих доколко те двамата си обменят информация за мен ,или по-точно дали 1 е споделил нещо с 2 за мен :) И наистина много си права

Този човек има изгода от ситуацията около теб, от емоционалната ситуация около теб и той знае неща, за които ти и не подозираш
въпросът ми беше свързан точно с това,дали човек 2 знае повече за мен от човек 1.Това за жената незнам само към кой да го отнеса,но това явно остава в графата за плановете на хората ,за които аз не подозирам.Направо съм изненадана колко много информация може да се извлече от само 3 карти ,ако можеш да говориш на техният език.Благодара ти много, Мона! :) Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

Направо съм изненадана колко много информация може да се извлече от само 3 карти ,ако можеш да говориш на техният език.

Досега не съм си позволявала подобно тълкуване и искам да напомня, че с картите Таро не трябва да се спекулира :)

Следвай сънищата си и СЪРЦЕТО си, Таро анализира, не ОБЕЩАВА.

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги изпадам в колапс когато се паднат 3 главни аркана. "Оплитам" се от енергията им и от значенията, трудно ми е да ги свържа. Обикновено ги оставям няколко дни за да "отлежат", да ги гледам и "претеглям" посланието отправено към мен.

Та на дневен ред при мен са:

Светът - Глупакът - Отшелника

Линк към коментар
Share on other sites

Днес зададох въпрос на таро относно сънят на моята баба, който се отнася за наш общ много близък човек.Отговорът беше много категоричен ,но таро отговори спрямо нейното виждане (и разбиране за ситуацията около този човек)за съня ,а не на моето отношение въпреки, че зададох въпроса от мое име.От което бях приятно изненадана.

Линк към коментар
Share on other sites

човекът не живее в Бг и се чудех какво прави и излезе: кулата-5мечове-паж пентакли

май не му е много розово :( и подозирам да се пообъркал в отмъстителни игри, но се надявам с този паж пентакли да има светлина в тунела

Линк към коментар
Share on other sites

хммм, имам тенденцията да тормозя картите "докато си признаят " това, което аз искам

и оставих ги няколко дена да "си починат" от личните ми въпроси и ето какво излезе:

1. 3 чаши 2. асо пентакли 3. крал чаши

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги изпадам в колапс когато се паднат 3 главни аркана. "Оплитам" се от енергията им и от значенията, трудно ми е да ги свържа. Обикновено ги оставям няколко дни за да "отлежат", да ги гледам и "претеглям" посланието отправено към мен.

Та на дневен ред при мен са:

Светът - Глупакът - Отшелника

Нещо си приключила, довела си докрай. Време е да подхванеш нещо съвсем ново. За узряването му може да ти е нужно усамотение, във всеки случай вглъбяване в себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо си приключила, довела си докрай. Време е да подхванеш нещо съвсем ново. За узряването му може да ти е нужно усамотение, във всеки случай вглъбяване в себе си.

Благодаря, azbuki!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.И аз съм начинаеща :) Когато задам въпрос за успех все ми се пада 4 чаши,Асо мечове в комбинация с Крал жезли или Дяволът.Можете ли да ми кажете какво означава това?Аз го интерпретирам по-скоро негативно-неудовлетворение от крайния резултат ...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.И аз съм начинаеща :) Когато задам въпрос за успех все ми се пада 4 чаши,Асо мечове в комбинация с Крал жезли или Дяволът.Можете ли да ми кажете какво означава това?Аз го интерпретирам по-скоро негативно-неудовлетворение от крайния резултат ...

4 чаши означава, че на някаква възможност й се "цупиш", по някаква емоционална причина не я разпознаваш като "твоята". Асото мечове е просто способността ни да мислим и вземаме решения - явно има необходимост да си изясниш нещо и да решиш. Дяволът сочи, че се стремиш към нещо, но може би не е то това твоя път, макар и да ти се струва привлекателно. Пътят вероятно е друг, но вторачването ти във възможностите, изразявани от дявола, те заслепяват.

За краля жезли не знам. По принцип това е много деятелен човек. Това може да е положително или отрицателно. Може човек да е много деятелен в нещо и това да го отклонява от пътя. Ако се намира на пътя си, деятелността е положителна и удовлетворяваща. Това, че ти се пада или дявола или това бих го разтълкувала като "заслеплението на желанията" - силно желаеш нещо и влагаш в него енергията си, но дали то е твоето?

Кралят може да изразява и конкретна личност, даже май обикновено като такава се тълкува. Мъж, предприемчив, енергичен, честолюбив, амбициозен, кариерист... Има ли такъв около теб, който да влияе?

Линк към коментар
Share on other sites

  Гадано ми е на Таро, от хора запознати, но съвсем отскоро ,спонтанно, се докосвам до силата им сам. Значението на картите в зависимост от подреждането чета от книжка за колодата ,която ми е под ръка. Това, което искам да споделя с вас, че принципно работата с картите подразбира разбулване на бъдещето,  т.е. имаме това, което е било, тенденциите и нагласите, които действат в настоящия момент, и накрая това, което ще се случи. А аз изпозвах Таро за анализ на минало свършено действие. Задавайки конкретен въпрос , за конкретен човек, който "добре" познавам, отношението му към зададения въпрос ми се разкри доста правдоподобно, в предвид постъпките му, както и ситуацията в семейството му, надеждите и страховете (които всъщност е споделял отчасти с мен). Понеже се избира сигнификатор, седмата карта в подреждането показва какво представлява самия човек.  :D И аз го "виждах" точно такъв. Впечатлен съм.

  

  

Линк към коментар
Share on other sites

Дали някой от вас може да ми даде едно по - адекватно обяснение по повод картата на Магът.

Не, че не ми е ясна тази карта.

Все пак от доста време се занимавам с Таро,но не ми се е случвало досега толкова упорито да излиза тази карта при всеки зададен въпрос, свързан с друг човек.

Надявам се някой от вас с по - голям опит да се опита да ми разясни тази ситуация, аз съм сигурна, че рано или късно и сама ще си намеря обяснението, но ще се радвам ако същевременно някой от вас ми даде едно логично обяснение.

Знам ще кажете - ами на какви въпроси се пада , какви са картите които заобикалят магът, но в момента записките не с в мен, а аз не помня точните карти.

Това което със сигурност знам е, че щом една карта упорито започне да се повтаря не е случайно и се опитва да подскаже нещо

Аз търся точно това - какво се опитва да подскаже картата.

Линк към коментар
Share on other sites

Направих подреждане с въпрос за развитието на едни взаимоотношения. Накратко - става дума за любовен въпрос. Една от страните, така да се каже, съм аз. Излязоха следните карти:

3 пентакли /обърната/,

Кралица мечове,

Дяволът,

9 пентакли /обърната/ и

4 чаши /обърната/.

Моля, ако имате малко време да споделите какво мислите, относно значението на тези карти. Истината е,че ми е трудно, когато питам тарото за себе си... Благодаря предварително на този, който ще тълкува комбинацията.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...