Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дворцовите карти в Таро.


Guest Мона

Recommended Posts

  • Отговори 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Едно въпросче и от мен.Ще отида ли до София в понеделник?

ПажМ,ПажП,КралицаЧ

Няма карта показваща пътуване,но си мисля ,че се отнася за трима човека.Как мислите?

Според мен не се отнася за трима човека - първите две карти се отнасят за теб самата. Също така, когато си питала, все още не е можело да се каже категорично, дали ще се осъществи пътуването. По принцип обаче, шансовете са ЗА пътуване до София, ако не точно този понеделник, то малко по-нататък.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще отида ли до София в понеделник?

ПажМ,ПажП,КралицаЧ

Мисля, че паж меча описва самата ситуация, че на теб не ти е ясно самото пътуване. С кралица чаши това пътуване не е устойчиво, иначе ти си ентусиазирана и то много. Но все още нещата не са уредени.

Някой ти е подхвърлил тази идея случайно, затова и ти самата не си сигурна дали ще ходиш. Възможно е и да се откажеш. Аз не мисля, че ще има пътуване.

Линк към коментар
Share on other sites

Хайде и от мен една приятна "дворцова" комбинация от карти:

Крал пентакли, Рицар меча, Паж жезли

Срок не съм поставяла, то е указано по самите карти. Въпросът е свързан с разкриване на истината за дадена ситуация - кой какъв е, какви са мотивите му и подобни.

Линк към коментар
Share on other sites

По комбинацията - Някой някого е предизвикал и се е разразила сериозна сцена. Дълго е отлагана тази конфронтация(по крал пентакли). Но е дошъл момент, в който напрежението е ескалирало и може би се е стигнало до скандал, грозни упреци, нападки.(принц мечове). Паж жезли бързо е допринесъл за ваденето на шпагите.

Станало е спонтанно, вследствие на дълго натрупвани емоции. И въпреки, че Крал пентакли е много стабилен в същността си, картинката се е загрозила. Мисля, че много малко хора, дори и супер балансирани, могат да издържат един рицар мечове в действие. Паж жезли показва емоционалната страна на сблъсъка, бързото му разразяване, изясняването също, както и че бурята е била крайно необходима

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Адина, аз питам за бъдещо събитие.

Няма скандал, той е потиснат по Крал пентакли, който, в този случай заема ролята на един Обесен и то по ситуацията, която е настояща в случая - Рицар меча. Това е агресията, бързината, с което нещо дава шанс да се случи, то е онзи импулс, който ни кара да бъркаме, да грешим, само и само да се докажем, но в този случай, това ще е грешно, бих казала, непредвидено и от самия крал и то от гняв. Той толкова иска да е благоприличен, че чак е смешен. Класически случай в Таро, когато картите са отграничени като минало, настояще и бъдеще.

Обикновено Паж жезли оповестява, той е вестителят на нещо и Крал пентакли, иска не иска, ще трябва да проговори. Или ще прати някой глашатай :)

Но, това още не се е случило.

Линк към коментар
Share on other sites

Ааа, аха!

Но виж аз много, много не го харесвам този рицар мечове. С малкия си опит, все пак ми светва нещо като го видя. Когато се е появявал ми е правил само бели.

Иначе най-много харесвам дворцовите карти, най-ясни са като послание. Точни са.

Линк към коментар
Share on other sites

Едно въпросче и от мен.Ще отида ли до София в понеделник?

ПажМ,ПажП,КралицаЧ

Няма карта показваща пътуване,но си мисля ,че се отнася за трима човека.Как мислите?

Нямаше пътуване. Трите дворцови карти ги тълкувах като хора,защото трябваше да заминем трима човека

Някой ти е подхвърлил тази идея случайно, затова и ти самата не си сигурна дали ще ходиш

Така си беше ,случайно подхвърлена,но не аз съм се отказала

Линк към коментар
Share on other sites

Крал меча, Висшата жрица, Рицар меча - въпросът е как ще се развие дадена ситуация.

Смятате ли, че Кралят меча би могъл да се осъществи или човекът ще преглътне невъзможността да реализира решението и намеренията си, което от своя страна би го вбесило?

Линк към коментар
Share on other sites

Крал меча, Висшата жрица, Рицар меча - въпросът е как ще се развие дадена ситуация.

Смятате ли, че Кралят меча би могъл да се осъществи или човекът ще преглътне невъзможността да реализира решението и намеренията си, което от своя страна би го вбесило?

Има идея да се осъществи, поне такъв е бил или е плана, но няма потенциал да стигне до край. Освен това, тоя крал обича да изчаква, да премисля - това по Висшата Жрица, чака удобния момент, но той няма да дойде, или и да дойде, той ще го изпревари. Всъщност основните характеристики на един Крал меча леко се размиват, като мъгла от Висшата жрица и общо взето, са лишени от здрава основа.

Ако Крал меча беше трети - друго щеше да е, друго, а Висша жрица - първа, но без Рицар меча. Средната карта щеше добре да е двойка, дали жезли или пентакли, все би било добре.

Линк към коментар
Share on other sites

Крал меча, Висшата жрица, Рицар меча - въпросът е как ще се развие дадена ситуация.

Смятате ли, че Кралят меча би могъл да се осъществи или човекът ще преглътне невъзможността да реализира решението и намеренията си, което от своя страна би го вбесило?

Интересно,

смятам, че има потенциал за развитие, но трябва да се изчака малко, да потърси информация или да открие нещо сам, може би дори да разкрие някакъв заговор, но накрая Рицар Мечове говори за увереност и решаване на проблемите.

Слушайки вътрешния си глас всеки може да успее :thumbsup::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Sha Angreal, Рицар меча говори за самонадценяване, ако това е увереност - ок. Никога и при никакви обстоятелства, при трета карта Рицар меча, не може да има траен успех или сериозно развитие на нещо.

П.С. Междувпрочем, има много интересни теми в Таро, хрумна ми защо никой не пише там? Защо непременно трябва да се репликира?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Реших да споделя с Вас комбинация с Кралица чаши, като карта явяваща се в гледания на мъж и то многократно, но ще спомена само една от тях. Ще поразсъждавам, ако искате и Вие можете да го направите.

От какво се интересува един мъж - Слънцето, Кралица чаши, Кралица пентакли.

Тук има жена, обаче чувствата и състоянията преминават от едно в друго, чувствата се менят. Мъжът не може да се изрази , те стават на едно вътрешно ниво, дори вглъбеност, прекалена /Кралица чаши/. Това не може да се изрази, не както трябва или може. Слънцето е първо като карта, съдя че има копнеж за топлина, но тя си остава все някъде вътре, не и навън изразена по някакъв начин. Не се позволява слънцето да топли като такова. Иначе е мъж с много дълбока чувствителност /Кралица чаши/. Има много стегнатост, владеене на чувствата, и то от прекалена взискателност, всичко да е както трябва /Кралица пентакли/. Дори си мисля, че този мъж иска и се стреми към перфектната жена, но както знаем едва ли има такава.

Друга комбинация: Любовниците, Кралица чаши, 4 чаши, и една в която присъства и Жрицата - Смъртта, Жрицата, 7 меча. Мисля, че тук Кралица чаши и Жрицата имат връзка помежду си.

Кралица чаши е бягане в крайности, способност да се прави това често, и не мисля, че в тези комбинации и двете карти означават любима жена, не, не и тук. Всичко е вътре в мъжа, той търси упора в каквото и да е, за да избяга от проблемите, които има. Залитане е може би точната дума. А Жрицата говори за копнежа по нещо мечтано и така жадувано.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Слънцето, Кралица чаши, Кралица пентакли.

Много силно впечатление ми направи тази комбинация. За мен това е олицетворение на копнежа по тази жена, която за него е идеал - тя е образ на най-красивата, най-разбиращата, на идеалната любовница, на единствената. Това е жената, която този мъж вижда като партньор, с когото да съгради идеално бъдеще. Слънцето дава ореол на двете кралици, които представляват перфектната жена в очите на един мъж. Само че с него на първа и Кралица чаши на трета, има някаква истерика, този мъж е слаб, психологически той търси майката, която да го закриля, и тази жена сега му е дала шанс да си изгради образ по поръчка - както му се иска. Аз бих казала, че той дори не я познава добре, даже никак. Много егоистично е подходил като си я е идеализирал така, както на него му е удобно, за да задоволи необходимостта на собствената си неосъществена фантазия. Това е мъж с психиката на дете, тийнейджър в най-добрия случай.

Линк към коментар
Share on other sites

Слънцето, Кралица чаши, Кралица пентакли.

Много силно впечатление ми направи тази комбинация. За мен това е олицетворение на копнежа по тази жена, която за него е идеал - тя е образ на най-красивата, най-разбиращата, на идеалната любовница, на единствената. Това е жената, която този мъж вижда като партньор, с когото да съгради идеално бъдеще. Слънцето дава ореол на двете кралици, които представляват перфектната жена в очите на един мъж. Само че с него на първа и Кралица чаши на трета, има някаква истерика, този мъж е слаб, психологически той търси майката, която да го закриля, и тази жена сега му е дала шанс да си изгради образ по поръчка - както му се иска. Аз бих казала, че той дори не я познава добре, даже никак. Много егоистично е подходил като си я е идеализирал така, както на него му е удобно, за да задоволи необходимостта на собствената си неосъществена фантазия. Това е мъж с психиката на дете, тийнейджър в най-добрия случай.

Права си, и доста добре описваш характеристиките на този мъж.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам една комбинация с дворцови карти.

Какво е отношението на един мъж към мен - Светът, Кралица пентакли, Рицар жезли.

Мисля, че има запланувано пътуване по рицар жезли, обаче кралицата ме навежда на друго, вероятно е импулс за такова. Как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Пускам комбинация, която е много показна за появата на кралици в гледанията за мъже - Кралица жезли, Глупакът, Кралица пентакли. Въпросът е отношението на мъж към жена. Вие сте :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам комбинация, която е много показна за появата на кралици в гледанията за мъже - Кралица жезли, Глупакът, Кралица пентакли. Въпросът е отношението на мъж към жена. Вие сте :) .

Парадоксално, но факт: този човек вижда в тази жена социалните постижения, до които той сам не е достигнал като мъж. Ако преди си е мислел, че са равни - по Кралица жезли, вследствие е разбрал, че става дума за една Кралица пентакли, но това отново е неговата проекция, дефицитна проекция. Глупакът е неговият полузаспал неосъзнат инфантилен Аз, който е склонен да вижда постиженията на другите като свои лични провали и неудачи.

Ако беше осъзнат като мъж, сиреч - като ниво на отговорност, щеше да има най-малкото крале или поне един Император или Маг. Какво да ти кажа, егоистичният му свят не позволява да види реално нещата на ниво - общуване и споделяне, а на ниво - тя има, аз нямам.

За съжаление, това е често срещано.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам комбинация, която е много показна за появата на кралици в гледанията за мъже - Кралица жезли, Глупакът, Кралица пентакли. Въпросът е отношението на мъж към жена. Вие сте :) .

Парадоксално, но факт: този човек вижда в тази жена социалните постижения, до които той сам не е достигнал като мъж. Ако преди си е мислел, че са равни - по Кралица жезли, вследствие е разбрал, че става дума за една Кралица пентакли, но това отново е неговата проекция, дефицитна проекция. Глупакът е неговият полузаспал неосъзнат инфантилен Аз, който е склонен да вижда постиженията на другите като свои лични провали и неудачи.

Ако беше осъзнат като мъж, сиреч - като ниво на отговорност, щеше да има най-малкото крале или поне един Император или Маг. Какво да ти кажа, егоистичният му свят не позволява да види реално нещата на ниво - общуване и споделяне, а на ниво - тя има, аз нямам.

За съжаление, това е често срещано.

Знаеш ли, много пъти съм си задавала въпроса какво означават кралиците в гледанията за мъже, е сега вече ми се изясни на 100 процента. И няма вече какво да се чудя, коя кралица за какво е.

А за този човек и за неговото отношение към тази жена, е ясно. За съжаление егоизмът владее с пълна сила много хора, от който губещите са самите те. Жалко и тъжно в същото време.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пиша в тази тема, заради кралиците, които имам на трета позиция. И трите комбинации касаят вземането на пари до края на следващата седмица, но за различни хора.

8 меча, 5 пентакли, Кралица меча. 5 пентакли показва настоящия момент и изключително трудната парична ситуация и то от много време. Тук нищо не зависи от човека. Но Кралица меча дава в известна степен разрешението на ситуацията. Но ми хрумна, че може да значи и по-голямо изостряне на същата, или изрязване на проблема като с хирургически нож.

Колесницата, Звездата, Кралица чаши. Тук мисля, че няма да има раздвижване на ситуацията и няма да се даде това за което съм питала. Имало е някакви напъни, но дотам.

6 пентакли, 3 чаши, Кралица жезли. Тази комбинация ми заприлича като пиянство заради 3 чаши и то увличане по ситуация, която няма общо с парите като цяло. Някой е изгубил контрол върху парите, т.е. върху това да ги даде. И мисля, че има истерия в тези карти. Кралицата обаче ще даде ход на разрешаването.

Ако имате наблюдения върху това какво развитие дават различните кралици, ще се радвам да прочета.

Линк към коментар
Share on other sites

Колесницата, Звездата, Кралица чаши. Тук мисля, че няма да има раздвижване на ситуацията и няма да се даде това за което съм питала. Имало е някакви напъни, но дотам.

Имам вече резултат за тази комбинация. Парите под формата на ваучери няма да се дават.

Попитах аз каква е причината за това - 9 пентакли, Колелото, 4 жезли. Някой май слага нарочно прът в колелото. А пари май има :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Колесницата, Звездата, Кралица чаши. Тук мисля, че няма да има раздвижване на ситуацията и няма да се даде това за което съм питала. Имало е някакви напъни, но дотам.

Имам вече резултат за тази комбинация. Парите под формата на ваучери няма да се дават.

Попитах аз каква е причината за това - 9 пентакли, Колелото, 4 жезли. Някой май слага нарочно прът в колелото. А пари май има :) .

Имаме 9 пентакли и Колелото на съдбата - всичко ще си остане неизяснено като причина защо досега тези ваучери не са дадени, истината няма да излезе наяве. Според 4 жезли обаче, шанс има и това ще се случи вероятно другата седмица.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Колесницата, Звездата, Кралица чаши. Тук мисля, че няма да има раздвижване на ситуацията и няма да се даде това за което съм питала. Имало е някакви напъни, но дотам.

Имам вече резултат за тази комбинация. Парите под формата на ваучери няма да се дават.

Попитах аз каква е причината за това - 9 пентакли, Колелото, 4 жезли. Някой май слага нарочно прът в колелото. А пари май има :) .

Имаме 9 пентакли и Колелото на съдбата - всичко ще си остане неизяснено като причина защо досега тези ваучери не са дадени, истината няма да излезе наяве. Според 4 жезли обаче, шанс има и това ще се случи вероятно другата седмица.

Неизяснено ще си остане, така е, защото няма основателна причина за това. Дано шанса на 4 жезли се осъществи :) .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

8 меча, 5 пентакли, Кралица меча. 5 пентакли показва настоящия момент и изключително трудната парична ситуация и то от много време. Тук нищо не зависи от човека. Но Кралица меча дава в известна степен разрешението на ситуацията. Но ми хрумна, че може да значи и по-голямо изостряне на същата, или изрязване на проблема като с хирургически нож.

6 пентакли, 3 чаши, Кралица жезли. Тази комбинация ми заприлича като пиянство заради 3 чаши и то увличане по ситуация, която няма общо с парите като цяло. Някой е изгубил контрол върху парите, т.е. върху това да ги даде. И мисля, че има истерия в тези карти. Кралицата обаче ще даде ход на разрешаването.

Ако имате наблюдения върху това какво развитие дават различните кралици, ще се радвам да прочета.

Давам обратна връзка за комбинациите. Кралица меча и Кралица жезли доведоха до развитие и раздвижване на ситуацията, както и получаване на пари и то точно в поставения срок.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Искам да попитам за една карта- рицар жезли ? Винаги,когато ми се е падала ми е оставала някак неясна, немога да достигна до истинския и смисъл. На теория значи пътуване или спонтанна реакция, но когато ми излезе незнам какво да очаквам.

Това,което си спомям е, че веднъж ми излизаше и един човек се върна по-рано от предвиденето от едно пътуване.

Може ли да значи и отдалечаване, раздяла? Ще се радвам да споделите, какъв е опитът ви с нея ?

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...