Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 3


Recommended Posts

...Беше много тихо и странното беше ,че говорехме телепатично.Под масичката видях един пожълтял вестник,учудих се че е толкова жълт явно остарял и го взех да чета.Отворих страниците му и в лявата страна на едната страница имаше колонка със Завета на цветните лъчи.Бяха с много големи букви,нетипично за весникарски формат.Четях с лекота и за моя изненада,тогава единият лекар сподели че му е трудно да чете нещо в което не намира логика ,а аз му обяснявах че тук логиката не му е нужна или нещо от този род,защото Завета се чете със сърцето.

...

Мен това просто ме порази. Защо смяташ, че не ти е дошло времето за Завета на цветните лъчи?! Този сън не казва ли точно обратното? Ако предпочиташ, ще ти го изпратя по пощата, пиши ми на л.с., ако решиш.

Линк за теглене от портала: Завета на цветните лъчи на светлината

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Искам да споделя един малко страшен сън с вас и да чуя как бихте го тълкували.

Една вечер сънувах починалата си баба която много обичах. Бях седнал на нейното легло, беше слънчев ден, тя се появи до мен, сложи си ръката върху моята и започнах да плача. Погледнах към нея и ужасяващо очите и бяха кървави и завързани с тел :(

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да споделя един малко страшен сън с вас и да чуя как бихте го тълкували.

Една вечер сънувах починалата си баба която много обичах. Бях седнал на нейното легло, беше слънчев ден, тя се появи до мен, сложи си ръката върху моята и започнах да плача. Погледнах към нея и ужасяващо очите и бяха кървави и завързани с тел :(

Тревожността е сила, която е в състояние да променя. Денем будността може и да ни омаломощи, но "нощем" - в сънищното пространство и време "подводното" избликва "навън". Буквалността трябва да се съзре през преиначаването- инаквостта на разказа сън.

"Сложи ръка върху моята и започнах да плача." В това време на изместване на досега с виртуален и ръцете са само знак-рисунък. Хората казваме, че сълзите изтръгнати от сърцето са кървави.Червеният цвят е цветът на истината. Може би очите се издължават на живота!? Понякога слагаме очила, сякаш да се насилим, да продължаваме да виждаме, което никак не ни се иска. Едип избол очите си.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

alexdim, не умея да тълкувам сънища и ще споделя само това, което си мисля:

объркан си не си разбрал какво/ защо/как ти е казала, и когато я сънуваш пак я попитай:) иначе сънят може да бъде разбран като опрощение и препратна към християнската символика-вината е изплакана и отсъдена (заради очите)

Линк към коментар
Share on other sites

alexdim, не умея да тълкувам сънища и ще споделя само това, което си мисля:

объркан си не си разбрал какво/ защо/как ти е казала, и когато я сънуваш пак я попитай :) иначе сънят може да бъде разбран като опрощение и препратна към християнската символика-вината е изплакана и отсъдена (заради очите)

нито аз нито тя говорихме в съня

Линк към коментар
Share on other sites

Имах особен сън. За Русия. Бях българка в съня си и отивах в Москва. Бях вече някъде си в Русия и трябваше да хвана влака за Москва, заедно с разни студенти. Това, което най-силно ми се запечата в съзнанието от съня е, че всичко беше много допотопно. Опитвах се да намеря някъде банкомат, където да изтегля пари в брой да платя за влака. Всичко ставаше много бавно. Имаше еидн единствен банкомат по-наблизо и той се намираше в едно заведение, много лъскаво, крещящ лукс на фона на изтъркания вид на хората и нещата по улиците. Една изморена Русия видях, прашна, поолющена вече, и на фона на това, скъпо, лъскаво заведение, в което почти са налягали някакви супер богати хора, много по-богати от тези, които бях виждала в Германия или изобщо някъде. Беше някаква атмосфера на огромно разложение. Пипитах там за банкомата и ме упътиха. Чудех се колко да изтегля, защото знаех, че не мога да плащам безкасово и ми трябва кеш, а банкомати явно нямаше много. И като гледах тия хора там, не разпознах в тях Русия. Просто и в двете, и в олющения вид на улиците и обществените сгради, в намусените физиономии на хората, и в лъскавото заведение и лентяите в него - в това всичкото духът на Русия отсъстваше. Духът, който познавах и обичах. По пътя за Москва се зачудих дали ше намеря в нея нещо наистина руско в нея или и там ще е така. Въпреки че разбирам руски много добре, говорех на хората на английски и се чувствах чужденка, което беше странно, защото духовно Русия е мой дом. Но нищо не намерих от този дом в тази картина. Бях по-близка с Германия. Тази Русия, която виждах, ми беше далечна.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Тази нощ сънувах странен сън. Толкова странен, че още не мога да се озъсная....

Не съм от редовно пишещите тук, но ви чета с интерес.

Моля ви за коментар, защото освен затруднена съм и доста объркана и стресната.

В съня си съвсем съзнателно влязох при Дявола, който беше в образа на болен, стар човек и аз започнах да се грижа за него.. Той толкова ме хареса, че започна да ме облича с много скъпи дрехи. Усещах сигурност, спокойствие и взаимни симпатии....

Изведнъж се оказах в подножието на прашно и мръсно възвишение, което се опитах да изкача със сетни сили. Толкова ми беше тежко и трудно, че почти се бях превила на две, но драсках нагоре.....

В съня си осъзнавах, че съм ходила и при Господ, но не го видях, само знаех, че влизам свободно и при двамата и трябва да им разказвам и споделям тайни. Това много ми пречеше, но поех ролята си...

После се събудих, а сърцето ми беше в гърлото и треперех като лист в леглото, и досега се чувствам така – омаляла и стресната......

Моля ви за коментар!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

Това, което ми хрумна във връзка с твоя сън е:

Няма нужда от страх. Това при всички случаи. Страхът е отказ да се види, разбере нещо, завеса. Нищо повече. Дяволът си е част от Бога. Той е негов служител с определени задължения.

Тълкувам това с грижата за стария човек като изкушение. Като изкушението се състои в някаква фалшива възвишеност, суета във връзка с твоите действия. Това са красивите дрехи. Даването не е искрено, безкористно. Дяволът ще те гали по егото, докато престанеш да му обръщаш внимание. Докато престанеш да отдаваш значение на неговите дарове и съзреш единствения дар, който можеш да дадеш и получиш - Любовта.

"Набирането" по някакви стръмнини ти показва реалното състояние на нещата. Любовта дава сили. Суетата ги отнема. Любовта носи израстване. Суетата дава... красиви дрехи, миражи, фалшива духовност, но не и истински растеж. Когато се събудиш от суетата, оказваш се пред един такъв мръсничък склон и осъзнаваш, че не си помръднала и на сантиметър нагоре, нещо повече, усещаш се накрая на силите си. Осъзнаваш духовната си нищета.

Има една единствена сила и тя иде от единението с Христа. С тази сила ще можеш да вървиш напред. Страхът ти е от себе си. Вероятно и от това, което усещаш, че не върви добре при теб, но не го виждаш, защото се заглеждаш в повърхностите.

Дано съм била полезна.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

В съня си съвсем съзнателно влязох при Дявола, който беше в образа на болен, стар човек и аз започнах да се грижа за него.. Той толкова ме хареса, че започна да ме облича с много скъпи дрехи. Усещах сигурност, спокойствие и взаимни симпатии....

Преди доста години и аз имах такъв сън, разбира се беше по-различен, но с един и същи смисъл - моят Дявол се бореше с Иисус, и беше в образа на бог Аполон.

Дяволът ти е стар човек - праобраз на мъдростта, но и на онова, което отмира (болен е); мъдростта вече не е същата, изворите са пресушени от премного скитане между себе си и несъзнаваното. Ти се грижиш за него и искаш да го съживиш (но не съживявай Сянката), той отново да стане млад и красив, ала наливаш вино в стари мехове ... Облича те в скъпи дрехи - да, хубави илюзии за щастие ти обещава. Сигурността е измамна - като миражите в пустинята, когато много сме ожаднели и ни се привиждат изобилни оазиси.

Изведнъж се оказах в подножието на прашно и мръсно възвишение, което се опитах да изкача със сетни сили. Толкова ми беше тежко и трудно, че почти се бях превила на две, но драсках нагоре.....

Оказала си се по пътя, който води към самата теб - прашното и мръсно, все още, възвишение, което ще изкачиш, ако захвърлиш ненужното и остарялото от досегашния си модел на осмисляне на света, а и на самата теб, и ще откриеш, че възвишението (Планината) крие съкровища ...

В съня си осъзнавах, че съм ходила и при Господ, но не го видях, само знаех, че влизам свободно и при двамата и трябва да им разказвам и споделям тайни. Това много ми пречеше, но поех ролята си...

Да, ходила си при Господ - ходила си при себе си, към съкровеното у себе си, ала си забравила какво е да си щастлива - забравила си да се откриваш и да се радвашна света и да споделяш тайни - някога си можела да се усмихваш, нали :)

После се събудих, а сърцето ми беше в гърлото и треперех като лист в леглото, и досега се чувствам така – омаляла и стресната......

Винаги, когато усещаме душата си прималяла, сърцето си свито от болка, ръцете си - треперещи от студ, е ясно, че сме се срещнали със себе си, с най-дълбокото у нас, с извечния извор, от който можем да черпим сили и вдъхновение, когато сме в най-тъмния период от живота си и когато ни предстоят големи промени.

(Сънят ти е типичен пример за т. нар. големи сънища, според Юнг.)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Ах, вие......магьосници такива!

Благодаря!

Всъщност нещо се случи с мен, нещо отработих и преживях, нещо толкова силно и съкровено, че чак нямах нужната сила и емоция да го смеля.

Сега се усмихвам, усещам се цяла и силна...., но докато ви четох ми се доплака. Понякога очевидното е толкова близо, но и толкова неразбираемо....Благодаря ви от сърце!

......Мона, очаквам с нетърпение срещата на Таро клуба в София!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, от няколко дни се опитвам да вникна в един свой кратък сън, но още нищо не съм избистрила. Изпитвам чувството, че е важен като "крайъгълен камък" в моя настоящ живот, защото често се сещам за него. Забелязала съм, че в този форум има много добри тълкувачи на сънища и бих била щастлива да ми помогнат.

Както си пътувахме с дъщеря ми с колата, изведнъж се оказахме в един автобус. Красив, много светъл, просторен и обзаведен отчасти като ресторант - имаше обикновени седалки, но имаше и столове по четири около квадратни маси със сервирани напитки в кристални чаши и вази с цветя. Хората около масите бяха светли, ведри, разговаряха помежду си непринудено. В един момент, докато обсъждахме колко е хубав автобусът и аз разказвах на дъщеря ми за вагон-ресторантите във влаковете, които тя не е виждала, към нас се приближи един човек и каза, че сега ще ми отнемат талона на колата и шофьорската книжка до края на живота ми без право на обжалване, защото съм отнела предимството на един камион. И го посочи през прозореца на автобуса. Първоначално се възмутих и му обясних, че по принцип винаги се старая да не нарушавам правилата, а и този камион не съм го срещнала изобщо на пътя. Но после ми стана и смешно, и мило, защото камионът беше от времето на моето детство преди 45-50 години - съветски, тромав, заоблен, син на цвят.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах ,че отивам при една гадателка :) Знам,че и преди съм ходила на същото място в сънищата ми и при същата жена,за да ми "хвърли" карти ! Бяхме седнали на един клон на дърво ,а под дървото се намираше нейния дом.При нея можеш да отидеш само със записан час .Седнах до нея и тя ми каза "Ще изчакаш ,малко съм заета" .Щеше да вади Таро ,но имаше залепена дъвка на картите и тя не продължи.Не помня лицето й ... въпреки ,че и преди съм ходила при нея! 

После бях в една стая .Гола жена миеше прозорците .Казах си "Тая пък и тя ... полудя ли ?Какво прави?" питах някакъв мъж ! Изведнъж жената замръзна и се залепи до единия прозорец.Отидох до нея да видя какво гледаше и видях камион ,а от камиона изваждаха празно легло.Голата жена каза "Чаках го да дойде , но него вече го няма!" и заплака .Не бях виждала толкова болка в очите на които и да е било.Легна на леглото и аз се гушнах до нея ,прегърнах я силно ... и тя ми каза "Радвам се че отново се събрахме.Оценяваме едва когато загубим!"

Срещнах се отново с гадателката .Тук вече я помня,Беше пълничка и с много лъчезарно изражение.Нейното послание към мен ми направи впечатление и това е причина да споделя съня си . Тя ми каза "Той много те обича" ,а аз отвърнах "Да бе да " после гадателката продължи " Ти смени подхода си . Хората си мислят,че искаш да имаш зайчета навсякъде!"  После звъннах по телефона на приятеля ми ... но нямаше сигнал ,а само се чуваше музика .. прекрасна гръцка музика.Не ми пукаше дали ще ми вдигне някога телефона си ,просто исках да слушам музиката.В нея помня само ,че се пееше на руски ,нищо че беше като гръцката .Помня само "50 лет" !  (50 години) 

Ще се радвам на помощ за посланието на гадателката и какво имаше предвид с това за зайчетата.Не разбирам празното легло - това смърт ли значи?И защо "50 лет" ,какво значи музиката която слушам?Другото ми е ясно ! 

Благодаря ! 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Искам да споделя един сън с вас.Сънувам почти всеки ден и

сънищата ми са толкова интересни че не ми се иска да се събуждам rolleyes.gif

.Явно имам мн богато въображение...Последния ми сън малко ме

сресна,беше толкова реален че като станах се почувствах виновна.Та

сънувам аз че се карам с някакъв мъж,но не го познавам.Изведнъж вадя от

джоба си един ной и трипути го наръгвам в гърдите.Той пада на земята аз

го вдигам леко и му прерязвам гърлото.Извинявам се предварително ако

някои се е почувствал кофти.Ако някои може да ми разтълкува съня ще

съм му мн благодарна! smile.gif

)

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Леле какъв кръвожаден сън, Megi4ka, малко неприятно ми стана. Опитвам се да го тълкувам, обаче не мога да гарантирам достоверност. Точно на разпети петък ли го сънува?

Все пак изглежда е знак за изобилие и блага, материални може би. Поне ми се иска да е така. Ще постъпиш много добре, ако си милосърдна и милостива и споделиш част от излишъка с някой по-нуждаещ се от теб. Изглежда ми сякаш човек, който се опитва да ти попречи и да ти затвори пътя, един вид, ще претърпи пълен крах.

Не си ли се поувлякла малко днес да питаш и задаваш въпроси?

Все пак е казано "искайте и ще ви се даде, потропайте и ще ви се отвори...", дано получиш някои отговори. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мислите ли ,че е възможно ако решите,че да кажем ако сънувате училише означава ,че нещо ще трябва да научите нешо,някакъв урок,а изпит е ,че ще трябва да вземете решение и когато ги сънувате те ще предвещават наистина тези събития?

Линк към коментар
Share on other sites

"Мислите ли ,че е възможно ако решите,че да кажем ако сънувате училише означава ,че нещо ще трябва да научите нешо,някакъв урок,а изпит е ,че ще трябва да вземете решение и когато ги сънувате те ще предвещават наистина тези събития?"

Аз съм сънувал много пъти че уча и че съм на училище може би поне 100 пъти.Там или учим нещо което не разбирам или търся моят клас и стаята в която да влезна.

Странното е че все сънувам първото си училище в което учих до шести клас.Може би защото там имах 1-2 приятели и ми беше интересно.А гимназията въобще не я сънувам.

Освен това понякога сънувам как уча и отивам в университета.

То бях приет в действителността в университета,но се отказах.Не мога да запаметявам,тъп съм.

И така сънувам си че си ходя в университет,влизам и излизам когато поискам за разлика от училището.Все си представям че съм прекъснал да следвам,никой не знае за това и влизам там за да науча нещо интересно и за да усетя отново обстановката при ученето.

Но от една-две години спрях да сънувам че уча.Разбрах че съм пораснал и че не ми се учи.Просто съм много тъп за това.

Според мен да сънуваш училище означава че искаш да научиш нещо ново.По точно че можеш да научиш нещо ново и че имаш повече от един път за развитие.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте пак!С риск да стана малко нахална ще ви разкажа какво сънувах вчера.С един приятел на гаджето ми съм зад блока ми,той е седнал на земята аз до него и се целуваме.Звъни му телефона,аз го вдигам и се обяснявам на някои,после почваме да се караме защо съм казала че сме заедно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте приятели,

Тази нощ сънувах, че съм осиновена, а това не отговаря на реалността по принцип.

Дали някой има представа какво може да ми показва този сън??

Благодаря ви :)

Линк към коментар
Share on other sites

Някой може ли да ми обясни, защо постоянно сънувам хора от миналото. След седми клас като се преместих в друго училище често сънувах, че мои съученици от първи до седми клас са и в новия ми клас. Сега наскоро се случи да сънувам, че мои съученици от първи до седми клас са ми колеги във вуза. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Когато в сънищата има множество/тълпа/ е възможно, тя да олицетворява несъзнаваното. Добре е да се проследи твоето отношение към тях. Малко е, което си дал като информация, а и от откъслечни сънища трудно се "влиза" в реалността. Ако ти е интересно, защото на мен ми е, :) можеш да напишеш нещо/независимо какво/ свързано със седем.

Три пъти си повторил това число.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...