Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 3


Recommended Posts

Атлантида: повдигането на квадрат горе осъществява равенството, което търсиш

Това духовно повдигане на квадрат не е като формално познатото ти/ни. Защото иде реч наистина за преминаване на съзнанието в друго измерение, респективно възприятие. От години насън ме "спохожда" числото 32 - зная, че е важно и значимо. Сама може да се сетиш, че е 2 на пета. Според мен това (духовно) повдигане на степен Учителят нарича "разширение на съзнанието". Всеки път когато си припомня неговата мисъл "Духът е 10-то измерение", се усещам все по-невеж. Ако четеш окултните му обяснения чрез математически примери и символи (лекциите на МОК изобилстват от такива), наистина може да се смаеш и изгубиш. А в "Пробуждане на съзнанието на ученика" (Съборни беседи, 1927) е изложена задачата за квадратурата на кръга - не че я разбирам, но не мога да спра да се възхищавам как с толкова прости думи и примери се обясняват такива дълбоки неща.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Помня само част от съня ми, в който сънувам, че живее, в малка стара къща и вътре виждам баба Ванга, цялата облечена в черно и със забрадка , аз като я видях и казах,че имам нужда от помощ, а тя в отговор ми каза да и направя чай!

Направи чай и почерпи с него приятели, колеги или роднини,......

Линк към коментар
Share on other sites

Тази нощ сънувах много интересен сън, който няма да разказвам в подробности. Споменавам, защото той е показателен за силата на архетипа и на митологичното мислене, усещане и възприемане на света.

Сънувах, че попаднах в непозната земя, която беше отделена от другия свят чрез подземен поток, река, изобщо водно пространство. След като преминах, преплувах през водата, попаднах на гола и пуста земя, а по средата й - сухо дърво с мършави клони, а на един от клоните му беше кацнал огромен черен гарван. Говорещ гарван, на който аз зададох въпросът - Възможно ли е възкръсението, възможно ли е връщането ни назад - за онези всичките, преплували реката, да се завърнат обратно в предишния си свят? Черният гарван ми отговори - Всичко е възможно да се случи.

Този сън силно ме впечатли, тъй като е дълбоко символичен, не го разгадах напълно, но се разрових и попаднах на интересни неща. Оказва, се че митологията познава т. нар говорещ гарван, който се явява пророчица (жена) и медиатор в света на мъртвите - гарваните и вълците са смятани за спътници на мъртвите. За други гарванът е символ на първия етап на ритуалнаа смърт, според алхимиците. За гърците той е атрибут на Хелиос, Кронос и Ескулап, използван за сватбени обреди (!!!). Според други вярвания гворещия гарван е символ на първата степен на посвещаване.

За мен, обаче, най-интересно се оказа следното откритие - Гарванът е изгонен от кивота на Ной и също така е представян кацнал върху дървото на познанието, от което Ева откъсва плода...

Нямам конкретно тълкуване, само инвенции за него.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Снощи беше.

Трябваше да намеря в София мястото, където се провеждаше трети модул на курс, в който участвам /наистина/.

Стигайки до сградата видях, че е отцепена от огромно количество вода. Съвсем нова, но в момента, когато е трябвало да изпълни предназначението си, било придошло езеро и я заляло.

И аз както теб, попитах дали някога водата ще се прибере обратно. Отговориха ми, че не знаят.

Тръгнах да търся новият адрес, където щеше да се проведе курсът, когато видях фургон. Грозен, потресаващо вулгарен. В него се предлагаха такива "удоволствия", каквито обикновенно прехвърлят границите на общоприетото за извращение. Виждах женски трика от тъмносини паети и такива щраусови пера, висящи по стените му./!?/Изглеждаха колкото нелепи и гротескни, толкова и ужасяващи. Всичко, което беше там и не запомних, предизвикваше смъртен ужас, защото приличаше на средство на възмездие/?!/

През вратата на фургона виждах млад мъж. Много красив. Знаех, че привлича хора по този начин и след туй ги убива/?!/Цялото му лице и тяло излъчваха безкрайна погнуса, потрес, отвращение, отчаяние и презрение към хорската низост.

Не смеех да му извикам, нито да се кача при него. Беше ми колкото страшно, толкова и безсилно. Исках да му кажа,че не всички са тъй отписани от стойност/!?/, но сама не си вярвах. Боях се, че презрението му ще ме погуби.

Мона, дали си гледала "Гарванът"?!

Линк към коментар
Share on other sites

Този следобяд прехвърлях диагонално една книга на Спас Мавров ("Колобар").

Разглеждах списъкът на свещените думи изненадах, че има гарван, та според Тангризма гарванът е степен на посвещение.

Линк към коментар
Share on other sites

Степен на посвещение!

Интресно. В края на съня си показвах стара моя диплома на сегашния ми обучаващ от курса.

Гледайки шестиците и петиците в нея, ми отвърна, че ако съм му била ученичка, нямало да ми даде да взема нито един изпит.

Линк към коментар
Share on other sites

Не. Тъмнокос. И с тъмни дрехи.

Въпреки че изглежда, като да търся съвпадения с вашите сънища, които са си интересни като факт, най-вероятно скорошните събития в живота ми са предизвикали по-силно раздвижване в несъзнаваното ми. Може би тъй/в съня/ стават проличаващи собствената ми агресия, съпротива, и отчуждение.

Водата лишава от достъп до светла и нова сграда!?

Мъжът заплашва с отмъщение и унищожение!?

Изглежда част от мен се съпротивлява на осъзнаването или на изтласкани желания?!

Линк към коментар
Share on other sites

Мона

Тази нощ сънувах много интересен сън, който няма да разказвам в подробности. Споменавам, защото той е показателен за силата на архетипа и на митологичното мислене, усещане и възприемане на света.

Сънувах, че попаднах в непозната земя, която беше отделена от другия свят чрез подземен поток, река, изобщо водно пространство. След като преминах, преплувах през водата, попаднах на гола и пуста земя, а по средата й - сухо дърво с мършави клони, а на един от клоните му беше кацнал огромен черен гарван. Говорещ гарван, на който аз зададох въпросът - Възможно ли е възкръсението, възможно ли е връщането ни назад - за онези всичките, преплували реката, да се завърнат обратно в предишния си свят? Черният гарван ми отговори - Всичко е възможно да се случи.

Този сън силно ме впечатли, тъй като е дълбоко символичен, не го разгадах напълно, но се разрових и попаднах на интересни неща. Оказва, се че митологията познава т. нар говорещ гарван, който се явява пророчица (жена) и медиатор в света на мъртвите - гарваните и вълците са смятани за спътници на мъртвите. За други гарванът е символ на първия етап на ритуалнаа смърт, според алхимиците. За гърците той е атрибут на Хелиос, Кронос и Ескулап, използван за сватбени обреди (!!!). Според други вярвания гворещия гарван е символ на първата степен на посвещаване.

За мен, обаче, най-интересно се оказа следното откритие - Гарванът е изгонен от кивота на Ной и също така е представян кацнал върху дървото на познанието, от което Ева откъсва плода...

Нямам конкретно тълкуване, само инвенции за него.

Този сън е направо разтърсващ!

Извън символиката на гарвана - не забравяй и двата гарвана на Один - Мисъл и Спомен, сънят ти е преход, но не към света на мъртвите, а към света отвъд изобщо. И нещо друго ме смущава там - не гарвана - в съня ти той се явява лице на Мъдростта. Смущава ме пустата и гола земя там и сухото дърво.

За мен червената нишка на този ти сън може да се побере в последното изречение - Всичко е възможно да се случи.

Много дълбок смисъл крие съня ти. Изключително дълбок!

Възкресението е истина!

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

shelter, водата е подсъзнанието ...

Пре-зрение. Особена дума. Аз много подозрително се отнасям към лоялността на сънищата си. :) Интерпретациите им са не по-малко важни.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази нощ се скъсах да сънумав...просто толкова много неща и все различни...

Ще Ви помоля обаче за следните тълкувания на някаи конкретни неща които сънувам напоследък...

Сънувам вече няколко пъти пожар.

Сънувам превозни средства всякакви-влак, коли, самолети..

И един сън който си сънувам от години-карам кола, опитвам се, давам газ до дупка, ще изкъртя педала, а въобще не ускорявам, сигурно се движа с 10 км., колкото и зор да давам... :3d_067::3d_085::3d_061:

Линк към коментар
Share on other sites

Искам и аз да споделя един сън,който ми се яви преди няколко дни и още не избледнява от съзнанието ми.

Сънувам,че нося малко 1 годишно дете на ръце,което не е мое.Минавам покрай две заградени с телена мрежа черни мечки,които не ми направиха впечатление,до момента,в който покрай мен премина тичешком моя близка,обезумяла от страх,че една от мечките я гони.Уплаших се и аз,и побягнах,с детето на ръце.Колкото пъти се обръщах,не видях мечката след себе си,но въпреки всичко имах чувството,че е по петите ми.Преди да се събудя,успях да "избягам" и да занеса детето на родителите му...

Това,което за себе си тълкувам е страхът от нещо нереално,символизиран от черната мечка.Страхът,който съществува тогава,когато ние самите го допуснем да съществува,иначе си стои затворен,ограден с телената мрежа.Но какво друго символизира мечката и по-специално,черната?А и това дете на ръцете ми - дали не нося нечий чужд товар!?

:3d_134::hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Моника 13: Но какво друго символизира мечката и по-специално,черната?А и това дете на ръцете ми - дали не нося нечий чужд товар!?

Със сигурност твърдя, че така както Учителят употребява в редица беседи символа на мечката, тя означава голяма трудност и дори опасност, с които човек трябва да се справи.

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

И един сън който си сънувам от години-карам кола, опитвам се, давам газ до дупка, ще изкъртя педала, а въобще не ускорявам, сигурно се движа с 10 км., колкото и зор да давам... :3d_067::3d_085::3d_061:

Това и аз често го сънувам , и преди да стана шофьор и след това. Нищо особено не ми се е случвало в дните след съня. Споко :)

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Мдаа,май не е за подценяване мечката,аорхама...Казваш,че е опасност,с която трябва да се справя,а не да бягам от нея... :hmmmmm: Благодаря ти,даваш ми жокер!

А за пожара на Аделаида от всички обяснения на такъв сън ,за мен най-приемливо е това,в което пожарът е предвестник на известно обновление и пречистване, но след опустошение и започвайки от развалините...Превозните средства са чести гости и в моите сънища.До колкото знам самолетът символизира ориентацията към духовен живот.А този с карането на кола,почти същият поне едно време често ми се присънваше.Мисля,че символизира желанието да поемеш живота си изцяло в свои ръце.Това,че натискаш педала до край,но скоростта не се вдига,според мен би трябвало да означава,че ти се иска нещата да се развиват по-бързо,отколкото естественият им път позволява,но по-важното е,че все пак ти продължаваш да "управляваш"собствения си живот(кола).

Линк към коментар
Share on other sites

Мдаа,май не е за подценяване мечката,аорхама...Казваш,че е опасност,с която трябва да се справя,а не да бягам от нея... :hmmmmm: Благодаря ти,даваш ми жокер!

А за пожара на Аделаида от всички обяснения на такъв сън ,за мен най-приемливо е това,в което пожарът е предвестник на известно обновление и пречистване, но след опустошение и започвайки от развалините...Превозните средства са чести гости и в моите сънища.До колкото знам самолетът символизира ориентацията към духовен живот.А този с карането на кола,почти същият поне едно време често ми се присънваше.Мисля,че символизира желанието да поемеш живота си изцяло в свои ръце.Това,че натискаш педала до край,но скоростта не се вдига,според мен би трябвало да означава,че ти се иска нещата да се развиват по-бързо,отколкото естественият им път позволява,но по-важното е,че все пак ти продължаваш да "управляваш"собствения си живот(кола).

Това с пожара не го знаех, със самолета също, но с колата ми се въртеше същото в главата, че просто колкото и да искам нещо да стане по бързо и д давам зор и да се измъчвам, то няма да стане сега, а когато му дойде времето....въпреки че аз не се отказвам!Хм.

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи се върнах към един забравен сън,така и не намерих отговора му, само едно смътно усещане.Сънувах,че съм на среща с Мадлен Алгафари(и друг път е присъствала в сънищата ми)имаше и други хора ,бяхме около една маса.Всички си отидоха един по един и дойде моят ред,тя извади една хартиена бяла торба от тия за подаръците и ме погледна в очите,там беше скрито "нещото "за мен даващо ми отговор на въпросите.Нямах търпение да видя какво ми е приготвила ,тогава тя бръкна в торбата и извади едно изсъхнало коренище.Бях изумена,не знаех какво да мисля и едновременно с това в мен се повдигна една вълна от чувства вероятно отдавна забравени.Събудих се.

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи се върнах към един забравен сън,така и не намерих отговора му, само едно смътно усещане.Сънувах,че съм на среща с Мадлен Алгафари(и друг път е присъствала в сънищата ми)имаше и други хора ,бяхме около една маса.Всички си отидоха един по един и дойде моят ред,тя извади една хартиена бяла торба от тия за подаръците и ме погледна в очите,там беше скрито "нещото "за мен даващо ми отговор на въпросите.Нямах търпение да видя какво ми е приготвила ,тогава тя бръкна в торбата и извади едно изсъхнало коренище.Бях изумена,не знаех какво да мисля и едновременно с това в мен се повдигна една вълна от чувства вероятно отдавна забравени.Събудих се.

Навярно това е едно напомняне.Напомняне за неща, които си забравила, недовършила или потиснала.

Фактът, че отиваш при нея говори, че имаш нужда да подредиш нещо в себе си, да сложиш неща, чувства, приоритети в някакъв ред.

А подаръкът говори сам по себе си-коренище в бяла хартия.

Линк към коментар
Share on other sites

Нина , здравей !

Съня ти е добър за интерпретиране и има положителен смисъл.

С една дума откриване на ценностите ,които малко си позабравила в последно време .

На корените и първопричината . Онази странна смесица от чувства и мисли ,които ти дават пълно усещане за принадлежност към този свят.

Това ,че сънуваш Мадлен Алгафари ,не бива да те притеснява .

Срещата ви насън за мен означава ,че ти наистина си намерила някаква духовна връзка с нея ,присъствието на другите хора също не е случайно .

Спомням си ,че веднъж сънувах Христо Стоичков .Въпреки ,че нито съм му фен ,нито се вълнувам от футбола.

Сънувах ,че е някъде между 2и 3 часа сутринта и той има много напрегната среща в един италиянски ресторант с много огледала и позлатени повърхности . Бях застанала зад човека на който Христо Стоичков говореше и можех да видя всяка мимика и да чуя всяка дума ,която казва. Говореше или на италиянски или на испански .

Много напрегнат и важен разговор.

По повод корените и забравените неща .

Сънувах ,че първо си наблюдавам тялото отгоре .Вдишвам и издишвам .

След това изведнъж се озовам в къщата на баба ми дядо ми .Намирам се в спалнята поглеждам в ляво от мен и виждам дядо ми легнал до мен . Той почина доста отдавна ,но аз често го сънувам.

Поглеждам в дясно от себе си и виждам още един човек ,който много прилича на дядо ми ,по - млад с черна коса и черни очи ,с дълги крайници ,да стои седнал на стола ,точно до леглото .

Огромно напрежение и много сили ми костваше да присъствам на това място ,заедно с тях . Те започнаха да говорят с мен ,но без да произнасят думи ,просто телепатично .

Имаше голяма критика в думите на непознатия за мен човек, който както разбрах е братът на дядо ми ,който аз никога не съм виждала преживе. Усетих ,че на тях също им коства огромни усилия да се срещнат с мен .

Говориха ми за корените ми . Имам чувството ,че чух цялата история на рода ни . И ,че съм избрана за много важно нещо от рода си. Обясняваха ми ,че всъщност аз не мога да си правя каквото си искам и да се отказвам от кармичните си връзки с роднините си и ,че те са ме натоварили с определени неща ,които аз трябва да свърша. Имам чувството ,че присъстваха поне 20 човека ,на тази среща.

Постоянно се борех с човешкия си страх и съзнанието ,че всъщност аз говоря с мъртви хора .

Накрая толкова се стреснах ,че полетях ,към другата стая ,където видях ,че баба ми спи в момента и я видях как диша.

Успокоих се .

Следващия кадър от съня ми беше ,че е около 8 и 30 сутринта и виждам баба ми да прави сладки банички в кухнята .

В следващия момент майка ми отвори вратата на стаята ми и ми каза ,че е 6,30 и е време да ставам за работа .

Аз я помолих веднага да звънне на баба ми и да й каже да направи сладки банички и да ги раздаде .

Страхотно много енергия изхабих за този сън и се чувствах така все едно не съм спала 3 дни .

По-късно й разказах ,че съм сънувала братът на дядо ми и описах съсвем точно как изглежда и тя ми каза ,че това е той. Нещо много надълбоко се промени в мен ,оттогава.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,Оля и Ина,наистина ви благодаря за вижданията за този ми сън ,дадохте ми определена посока.Аз май в този си живот доста съм се отдалечила от корените си,даже не ги усещам.За това може би съдбата ми предлага напоследък изпитания от тоя род.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,Оля и Ина,наистина ви благодаря за вижданията за този ми сън ,дадохте ми определена посока.Аз май в този си живот доста съм се отдалечила от корените си,даже не ги усещам.За това може би съдбата ми предлага напоследък изпитания от тоя род.

Не ме оставят на мира тия корени....Всякаш всички ние сме едно здраво заплетено коренище.От където и да се опиташ да го дърпаш,да го разплетеш все някъде отсреща ще има отражение.

Боли ,когато вадим зъб,защото е впит с корени във нас.Боли,когато се изтръгва цвете с корена и някъде в пространството отеква писък.Къде е тая болка в мен...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,Оля и Ина,наистина ви благодаря за вижданията за този ми сън ,дадохте ми определена посока.Аз май в този си живот доста съм се отдалечила от корените си,даже не ги усещам.За това може би съдбата ми предлага напоследък изпитания от тоя род.

Не ме оставят на мира тия корени....Всякаш всички ние сме едно здраво заплетено коренище.От където и да се опиташ да го дърпаш,да го разплетеш все някъде отсреща ще има отражение.

Боли ,когато вадим зъб,защото е впит с корени във нас.Боли,когато се изтръгва цвете с корена и някъде в пространството отеква писък.Къде е тая болка в мен...

Коренът е бащата, а коя е майката?

Защо казваме "коренът на нещата" - виж у себе си и ще разбереш.

Сънищата са терапия, Нина.

Линк към коментар
Share on other sites

Коренът е бащата, а коя е майката?

Защо казваме "коренът на нещата" - виж у себе си и ще разбереш.

Сънищата са терапия, Нина.

Благодаря ти Мона.

Всичко е толкова явно май...ще полудея.

Не подозирах,че сънят се връща и то с двойна сила в момент ,когато действията в тая насока в живота ми са толкова интензивни.

п.п. Нямам отговор на въпроса ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко е толкова явно май...ще полудея.

Няма да полудееш. Ще понесеш. С теб са всички Богове на сънищата - довери им се.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...