Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 1


Guest Ивета

Recommended Posts

Здравейте,

Изключително интересно ми бе докато четях страниците по темата за Картите Таро и Любовта.И аз като всички които се вълнуват от темата зададох своя въпрос:Какви са шансовете отношенията ми с ....... да се задълбочат в личен план и мечтите с които лягам и ставам да станат реалност?

Наредих Келтския кръст и ми се паднаха следните карти,който тълкувам така

1. Луна-късно е да се обръщам назад и да съжелявам за пропуснатите възможности

2.Императрица-предстоящо раждане на дете

3.Колесница-реализация на текущите задачи в работата,успехи

4.Глупак-пред нас се откриват нови хоризонти

5.Колелото на съдбата-пълноценен живот и успехи ако се трудим и сме реалисти

6.Маг-възможност да реализирам изстраданото и замисленото

7.Правосъдие-реалността ни притиска отвсякъде и е нужно приземяване

8.Съд-пробуждане и поставяне на нови цели за които да се борим

9.Влюбените-да дадем воля на чувствата си за да постигнем желаното

Това са моите тълкования по скоро интуитивни и по всяка вероятност пристрастни.Бихте ли ми помогнали с безпристрастен поглед от страни.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, на всички във форума. Преди известно време Мона ми помогна при тълкуването на емоционален въпрос с един упорит "крал мечове". Явно,че времето за окончателно решение на проблема наистина дойде,защото човекът се обади и макар да не се срещнахме подозирам че това предстои :wub: . Днес направих подреждане за Влюбени с въпрос:"Какво е емоционалното състояние на всеки от нас".Картите са следните:1. сигнификатор- крал жезли;

неговите: 2.- Висшата жрица; 3.- 2 чаши; 4.-Дяволът

моите: 5.-Кралица жезли; 6.- Справедливост; 7.- 5 чаши.

Мога ли да приемам неговите карти като чисто "любовни",макар и малко драматични заради Дявола? Не знам при това подреждане комбинацията ли се тълкува или всяка карта отделно?

За крал жезли смятам,че това е той или поне се доближава до тези характеристики.

моите карти препоръчват, според мен, да бъд смела при решаването на "проблема" /кралица жезли/, като намеря баланса в

себе си и да реша какъв курс ще приеме животът ми. Тук идва петица чаши,която не мога да разтълкувам,предвид това,че не усещам характеристиките на картата върху себе си???? Моля Ви отново за помощ и предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

За много години, здраве и много успехи през Новата година! :thumbsup:

Намирам се в трудно положение, трудно ми е да преценя какво точно чуствам.Обикновено се вслушвам в интуицията си ,но сега не мога да преценя обективно как стоят нещата.Много ще се радвам ако някой може да помогне.Предварително благодаря!

Ще завършат ли отношенията ни с по-сериозна стъпка/брак/ или с окончателна раздяла?

Използвах Келтски кръст:

1.Асо пентакли

2. Обесеният

3. Девятка чаши

4. Умереност

5. Звездата

6. Справедливост

7. Дяволът

8. Висшата Жрица

9. Тройка чаши

10. Паж на жезлите

Подредбата е от он -лайн сайт, тъй като за мен това е нова материя.

Интересното е ,че мислех отношенията ни за приключили, и когато задавах въпроси, най-често ми се падаше Обесеният.Също така и Отшелникът.. :blink:

Сингониум, моето мнение е следното:

Вашите отношения няма да завършат нито с окончталена раздяла, нито пък с брак - поне на този етап. Последните две карти - 3 чаши и Паж жезли говорят по-скоро за оправяне на отношения (дори и кратковременно да е това). Смущаващи са седмата и осмата карта - Дяволът и Висшата жрица, които прекрасно отговарят на първата и втората - Асо пентакли с Обесеният - неизяснени отношения и лъжи или още по-лошо: мислене в двете крайности. Намери някакво успокоение за себе си и не насилвай нищо. Освобождението, за което мечтаеш (3 чаши) няма да дойде лесно, но бъди спокойна - поне ще се стигне до някаква реална стъпка - Паж жезли. Шестата карта - Справедливостта говори, че каквото е трябвало се е случило и е било неизбежно като последица от твои или негови/нейни предишни действия. Засега положението е такова до следващото си развитие.

П.С. Падали са ти се тези карти - Обесеният и Отшелникът, защото отношенията ви са в сериозна криза.

Мона , здравей!Искам да ти благодаря, за помощта.Има новости в ситуацията-освобождението ,което исках настъпи!Бившият ми приятел се е оженил и чака бебе! :(

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, на всички във форума. Преди известно време Мона ми помогна при тълкуването на емоционален въпрос с един упорит "крал мечове". Явно,че времето за окончателно решение на проблема наистина дойде,защото човекът се обади и макар да не се срещнахме подозирам че това предстои :wub: . Днес направих подреждане за Влюбени с въпрос:"Какво е емоционалното състояние на всеки от нас".Картите са следните:1. сигнификатор- крал жезли;

неговите: 2.- Висшата жрица; 3.- 2 чаши; 4.-Дяволът

моите: 5.-Кралица жезли; 6.- Справедливост; 7.- 5 чаши.

Здравей Романова ,ще се опитам да тълкувам картите ти като се абстрахирам от конкретните позиции ,защото мен специално това ме ограничава.Ти казваш ,че картите те съветват да вземеш нещата в свои ръце ,но аз не виждам тук възможност ти да успееш да промениш нещо ,въпреки твоята решителност и готовност за това(Справедливостта и кралица жезли).5 чаши показват усещането ти за самата връзка.Те са това усещане ,което те стимулира да вървиш напред и да действаш решително ,но в същото време показват и това ,че се съмняваш в успеха на начинанието.Според мен всичко зависи от него -сигнификатора ти е крал жезли-зрял и решен на действия мъж.Тази карта може да показва и това ,че е сериозно обвързан и ,че основния проблем е именно там(разбира се ,ако в конкретната ситуация е така).Неговите карти са ми по-интересни на мен.Висшата жрица и Дявола до боя чаши винаги описват огромното натрупване емоции ,залитане в тях.Този човек е възможно да изпитва много силни чувства към теб, да е правел планове ,да ти е говорил прекрасни неща и сигурно ги мисли наистина,но ти чакаш реално разрешение ,а от тези карти такова не се вижда.Дявола не показва никаква промяна засега.Не зная конкретната ситуация ,но ако няма някакви сериозни обстоятелства ,които да спират тази връзка отвън може проблема да е в прекалено силните му чувства към теб ,които тотално го блокират в действията му-тогава дявола просто значи страх.

N.B.: Мненията на romanova и на Минотавър са преместени от Таро за начинаещи, понеже се отнасят до специфични въпроси, свързани с Таро и любовта.

Мона

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Изключително интересно ми бе докато четях страниците по темата за Картите Таро и Любовта.И аз като всички които се вълнуват от темата зададох своя въпрос:Какви са шансовете отношенията ми с ....... да се задълбочат в личен план и мечтите с които лягам и ставам да станат реалност?

Наредих Келтския кръст и ми се паднаха следните карти,който тълкувам така

1. Луна-късно е да се обръщам назад и да съжелявам за пропуснатите възможности

2.Императрица-предстоящо раждане на дете

3.Колесница-реализация на текущите задачи в работата,успехи

4.Глупак-пред нас се откриват нови хоризонти

5.Колелото на съдбата-пълноценен живот и успехи ако се трудим и сме реалисти

6.Маг-възможност да реализирам изстраданото и замисленото

7.Правосъдие-реалността ни притиска отвсякъде и е нужно приземяване

8.Съд-пробуждане и поставяне на нови цели за които да се борим

9.Влюбените-да дадем воля на чувствата си за да постигнем желаното

Това са моите тълкования по скоро интуитивни и по всяка вероятност пристрастни.Бихте ли ми помогнали с безпристрастен поглед от страни.

Здравей geri и добре дошла :)

Сега едва виждам твоя пост, но ми прави впечатление нещо: какъв е този Келтски кръст с 9 карти?

Иначе за картите, хубави са откъдето и да ги погледна, но са само Големи Аркани, вероятно си гледала само с такива. Бих поспорила с теб относно Глупакът: за мен това по-скоро означава, че тази любовна твоя история ти се струва по-скоро някаква лудост, но и възможност да се освободиш от някакъв голям товар, ти си потисната и много неща са ти неясни, но имаш силите да реализираш плановете си (Луната + Императрицата). Колелото на съдбата говори за един дълъг период, в който не си могла да на правиш нищо, нито ти, нито другия човек; било е време на затишие, на мълчание, на неговорене ... Магът: вече знаеш или съвсем скоро ще ти се избистрят нещата в главата и ще се пристъпи към осъществяваване. Справедливостта и Страшният съд е интересно съчетание: може да говори или за развод, или затова, че е дошло времето онези отлагани преди неща най-накрая да придобият реален облик и живот; да понесеш/понесете отговорността и да тръгнете в тази посока, да се откъснеш/откъснете от оковите си (дали на собствените си предразсъдъци или на общественото мнение, все едно), Влюбените говори за определяне на пътя, но все таки, става въпрос за съдбовен избор и за обвързване на съвсем битово ниво.

Колесницата ми говори само за едно: въпреки твоите мечти , с които си лягаш и ставаш, ти си доста трезвомислещ човек и още повече - далновиден, знаеш много неща и кое до какво би довело ...

НО, остава въпросът - къде е десетата карта? :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Минотавър,не си виждам отговора,затова ще ти пиша отново.Възхитително тълкуване :feel happy: !Никога досега не съм вярвала,че картите могат да отразят в такава дълбочина емоционалния свят.Онова,което си доловила е толкова истинско,толкова болезнено лично,че не бих могла да го споделя,дори с най-добрия си приятел.Твоето тълкуване.....все едно четеш в душите на двама ни. Възхищавам ви се! Имам огромно желание да се науча да улавям посланието на картите,но сега...дълбоко се съмнявам,че мога да го направя.Явно е въпрос не само на задълбочено четене,но и на вътрешно усещане.ИСКРЕНО ТИ БЛАГОДАРЯ! :3d_043:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Минотавър,не си виждам отговора,затова ще ти пиша отново.Възхитително тълкуване :feel happy: !Никога досега не съм вярвала,че картите могат да отразят в такава дълбочина емоционалния свят.Онова,което си доловила е толкова истинско,толкова болезнено лично,че не бих могла да го споделя,дори с най-добрия си приятел.Твоето тълкуване.....все едно четеш в душите на двама ни. Възхищавам ви се! Имам огромно желание да се науча да улавям посланието на картите,но сега...дълбоко се съмнявам,че мога да го направя.Явно е въпрос не само на задълбочено четене,но и на вътрешно усещане.ИСКРЕНО ТИ БЛАГОДАРЯ! :3d_043:

Уау! :huh:

Романова ,меко казано - поласкана съм.Благодаря ти за високата оценка и успех с желанието и не се съмнявай в себе си :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Включвам се отново след толкова време. Иска ми се да погледнете една комбинация от карти... Въпросът е: какви са взаимоотношенията тук между "нея" и "него" и каква е тенденцията за развитието им? Нещо повече около ситуацията - комуникацията е прекъсната от едната страна изведнъж, без излагане на какъвто и да е мотив за това.

Картите са следните:

2 жезли,

Колесницата,

10 пентакли/обърната/,

7 чаши/обърната/,

крал мечове,

Светът,

Справедливостта,

рицар мечове/обърната/,

6 пентакли,

Звездата и

Магьосникът/обърната/.

Благодаря предварително на този, който ще сподели мнението си.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички. Случайно попаднах в този сайт и внимателно следя обсъжданите Ви теми.

Аз съм прохождаща не само откъм интереса ми към картите Таро, но и за първи път участвам в форум.

Книгата, от която черпя информация е на Джулиет Шарман-Бърк и Лиз Гриин, там всяко значение на картите се свързва с гръцката митология, описва конкретен сюжет( за съответната карта), и на база на него се представя на гадателско ниво какво означава тя. Колкото повече ми е трудно, толкова интересът към тях нараства....

Имам няколко важни за мен въпроси ,на които не мога да дам отговор, затова се обръщам към картите. Как бихте разчели подредбата Висшият жрец, Кралицата жлези, Звездата( а въпросът е дали той ме обича, повече от другата)

аз ги разчитам така- Той започва да си задава въпроси и търси смисъла в живота си, намира го в мен (давам му сигурност, вярност и любов)- кралицата жезли, а Звездата е надеждата нещата да потръгнат в желаната посока

Мнението е преместено от темата Големите Аркани в Таро. Постът е специфичен и се отнася до въпроси, свъразни с Таро и любовта.

Мона

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Мислих доста върху комбинацията от твоите карти,edk и смятам,че момчето си обича сегашната приятелка,защото Кралица жезли е на средна позиция отговаряща на сегашно време.Кралица Жезли е жаната с която той има отношения,връзка ... не знам дали е женен този човек за когото питаш.Смущава ме факта,че Звездата е на последна позиция.Тя е карта на миналото и би трябвало да е на 1ва позиция.Има нещо недоизчистено между вас ,недоизказано,недоизживяно ,а може и да бъркам .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички! Занимавам се с Таро от около 7 месеца. Чета мненията в този форум от известно време и наистина доста ми помагат в заниманията ми с картите. :)

В последно време имам доста затруднения в любовта, затънала съм в много неизяснени отношения и може би само картите са тези, които ми дават някаква яснота за развитието. Ако не бяха те, може би щях да полудея. Днес си направих подреждането, показано от Мона в началото на темата. Разтълкувах картите, но не съм сигурна дали съм достатъчно обективна или виждам, каквото ми се иска. Затова ако някой има желание, нека да даде мнението си, много ще съм благодарна :)

Сигнификатор на отношенията: Рицар пентакли (обърнат)

От неговата страна: мисли за връката - Смъртта + Слънцето

чувства: 5 мечове + Обесеният

външни прояви: Висша жрица

За мен: мисли за връзката: Колелото на съдбата (обърнато)

чувства: Паж жезли (обърнат)

външни прояви: 2 мечове

По този сигнификатор личи, че отношенията са в дълбок застой, липсва импулс за действие, става дума за изключителна пасивност. Мисля, че той се надява на някаква промяна, има желание за ново начало с мен. Но изпитва силен страх (и аз не знам от какво се страхува), може би не вярва в тези отношения и именно този страх му връзва ръцете. Затова може би е избрал ролята на Висшата жрица - добре да осмисли нещата, да намери отговори в себе си, преди да прави каквото и да било.

От моята страна картите ми бяха доста неясни - особено Колелото на съдбата, но като цяло смятам, че всички карти от моята страна говорят за подтиснати чувства, отказ от действия, макар че имам силно желание за промяна.

Линк към коментар
Share on other sites

Сигнификатор на отношенията: Рицар пентакли (обърнат)

От неговата страна: мисли за връката - Смъртта + Слънцето

чувства: 5 мечове + Обесеният

външни прояви: Висша жрица

За мен: мисли за връзката: Колелото на съдбата (обърнато)

чувства: Паж жезли (обърнат)

външни прояви: 2 мечове

По този сигнификатор личи, че отношенията са в дълбок застой, липсва импулс за действие, става дума за изключителна пасивност. Мисля, че той се надява на някаква промяна, има желание за ново начало с мен. Но изпитва силен страх (и аз не знам от какво се страхува), може би не вярва в тези отношения и именно този страх му връзва ръцете. Затова може би е избрал ролята на Висшата жрица - добре да осмисли нещата, да намери отговори в себе си, преди да прави каквото и да било.

От моята страна картите ми бяха доста неясни - особено Колелото на съдбата, но като цяло смятам, че всички карти от моята страна говорят за подтиснати чувства, отказ от действия, макар че имам силно желание за промяна.

Здравей baby777 и добре дошла във форум Таро :)

Сигнификатор на отношенията: Рицар пентакли (обърнат) - че е застой, застой е, но това проличава по-скоро от другите карти. Рицар пентакли е стабилна карта, това е отговорност. Обърнатият рицар обаче говори за отношения, които се развиват със скоростта на бягащ охлюв ... И това е основният проблем, освен това Рицар пентакли обърнат значи и голям страх.

Като гледам неговите карти, той като че ли е по-склонен на действие и то поради това, че не може да се приеме за загубил някаква битка, не може да се примири, че отношенията ви не са достигнали до естествено развитие; чувства се и виновен и едновременно с това и жертва на обстоятелства, хора или ...

Твоите карти - ти почти вече не вярваш, че нещо ще се случи, но си склонна да приемеш всяко негово действие или решение, стига да е повече от "нищо". Смирена си, оставила си всичко в ръцете на съдбата - 2 меча. А неговата Виша жрица говори, че той умува, премисля и чака знак от съдбата едва ли не. Или просто чака ти да го потърсиш. И двамата се чакате един друг. Все някой трябва да действа, нали :)

Линк към коментар
Share on other sites

Много, много ти благодаря, Мона! :)

Изключително точно казано, отношенията ни приключиха по много изненадващ начин, буквално нещо се счупи и то твърде скоро след като бяха започнали.

Сега знам, че и в мен, и в него има желание за някакво продължение, говорили сме за това, но от месец и повече всичко остава само под формата на приказки.Времето ще покаже как ще се развият нещата...

Линк към коментар
Share on other sites

Мона,благодаря за разбирането и добрите думи.Мина доста време,вече бях решила че темата е остаряла и никой не пише.Що се отнася до картата, съжелявам но не помня коя бе десетата.Проверих в прогламата с която работя не съм направила запис.В онзи ден бях под влиянието на емоциите,бях припряна,бързах, дори не съм забелязала липсата и.

Вчера вечерта,зададох въпрос"От тук нататък накъде?Как ще се развиват отношенията ни?Отново Келтския кръст:

1.Съд

2.Императрица

3.Свещеник

4.Правосъдие

5.Отшелник

6.Влюбените

7.Сила

8.Дявол

9.Император

10.Кулата

Сякаш още повече се обърках.Сякаш темат се повтаря ,но и се заплита,разводнява.Тази кула и този дявол.Нещата не излизат на добър край.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте :),

Нова съм във форума.

Моля Ви за тълкуване на картите по-долу. Въпросът ми беше "М... Има ли все още чувства към мен?

(Използвала съм всички карти)

1. 9 мечове

2. 9 пентакли

3. Сила

4. Отшелникът

5. Любовниците

6. Колелото на съдбата

7. 2 Мечове

Благодаря Ви предварително за отговора!:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички във форума! Много се радвам, че ви открих :thumbsup2: Нова съм в тарото, но се надявам не за дълго :)

Снощи си наредих карти за отношенията между мен и него. Ето какво излезе:

3 пентакли

9 пентакли

2 чаши обърната

Засега се уча от Мона, но не успях да се справя с тази комбинация :hmmmmm: Тройката се тълкува спрямо останалите карти, девятката е кармична карта, то нищо не остана от картите :hmmmmm: Някой да желае да помогне?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на вички във форума.Начинаеща съм в тарото,но с ваша помощ се надявам да направя първите си стъпки към успешно тълкуване.Живея в Испания. В момента се намирам в добър емоционален период,но нещо интуитивно ме притеснява във връзката ми,поради което се обърнах за съвет към тарото.Направих подреждане за влюбени с въпрос:Какви са чувствата на Х към мен:Картите са следните: 1.-4 чаши; неговите - 2.-паж мечове; 3.-кралица чаши;4.-сила; моите - 5.- 3 мечове;6.- кралица жезли;7.- 9 чаши. Затруднявам се като цяло,моля да ми помогнете,особено ме притесняват тези три меча,които според Мона са и "разбито сърце".Благодаря ви предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет на всички , скоро не съм писала във форума , което неозначава че съм ви забравила приятели.Радвам се че има много нови интересуващи се от таро./тарористи/ ;)

Искам да ви попитам как тълквате следните три карти на въпрос Ще имаме ли някакъв вид връзка с човека?/дали телефонна , дали среща , просто вид комуникация./

Първо докато разбърквах картите се паднаха крал и кралица мечове.

после наредих три карти : крал мечове, императрицата , крал пентакли, от любопитство обърнах четвъртата карта и коя мислите е там , кралица мечове.Много интересно ми се вижда.Мона разчитам на твоето компетентно мнение.

Според мен крал мечове говори за една ситуация която е трудно разришима, вероятно ще има някакво развитие по отношение на въпроса , май трябва търпение,но ми е трудно с тези карти.Очаквам да се включите с мнения !

Линк към коментар
Share on other sites

В каква посока ще поемат отношенията ни?

Паж Жезли, Паж Мечове, Крал Чаши.

Паж Мечове ми говори за интриги и конфликти. Крал Чаши - чувства, емоции...

Любовна комбинация, но почти нищо не ми говорят картите.. :(

Линк към коментар
Share on other sites

LinnRiddT, Мисля , че няма нищо обезпокоително в картите които са ти се паднали за отношенията ви.В нова посока ще тръгнат вероятно вашите отношения , като това може да стане чрез някакъв конфликт , но той може и най веорятно ще бъде конфликт , спор или разговор в който ще си изясните нещата . в крайна сметка това ще ви помогне да се опознаето по добре и да разбреш какво точна иска от теб или от вашата връзка този човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не разбирам кой знае колко, но Императрицата говори, че ти много силно искаш да се видите и то от много отдавна. Крал и Кралица мечове...може би сте имали конфликт или сте в заплетена ситуация, действали сте крайно. Според мен той е обиден...не знам защо, но този Крал Пентакли за отношения ми е малко негативен. Сякаш ти се опитваш да оправиш нещата, а той се дърпа.

Мисля, че той не иска да осъществите комуникацията... :hmmmmm:

Твоето тълкуване какво е?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти LinnRiddT,

това което казваш е така , но все пак ми е интересно след като въпроса ми беше ще има ли развитие , контакт между нас, какво ще се случи.За мен императрицата по принцип е осъществяване на желание , но бавно с търпение.На тази позиция може би означава , че още не е дошло времето , или че дълго съм очаквала това. Ако мога да обобщя лоша ситуация преминала пероид на изчакване и ще стигне до крал пентакли, който пък означава какво? Това е важно според мен, ако тълкувам правилно.Значи във въпрос за отношения ако се опра на Боцхав , означава стремеж към установяване на добри отношения, чувственост, в случая може да изразява моя стремеж към връзката.Но тогава пък императрицата означава положителен отговор отдабечен във времето като реализиация ,ако картите са си разменили местата.Май се изказах много объркано. Като отговор и трета карта крал пентакли , може и да означава стабилност и надежност в отношенията както казва Мона.Незнам може и на мен така да ми се иска и затова така да го тълкувам. Незнам като цяло не е лоша карта за мен.Труно ми е и на мен.Много ми се иска Мона да оговори.

Мисля , LinnRiddT, че е като изясняване на ситуацията си много права , но като ще има ли или не комуникация?

Линк към коментар
Share on other sites

Може би, както казваш ти, ще изисква много търпение. Ако приемем, че Императрицата е отговорът като 2 карта, а първа и трета са допълнения, тогава отговорът ще е положителен. Крал Пентакли показва отлагането във времето, което ще донесе тази стабилност, а Кралят и Кралицата Мечове показват ситуацията в миналато.

Ако ги тълкуваме в този ред, ще осъществите комуникацията, но това няма да стане скоро.

Нека все пак Мона да каже, да видим как стоят нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...