Jump to content
Порталът към съзнателен живот

29.06.2008 г. - Който ги послуша, той благословен ще бъде.


Recommended Posts

Мисъл на деня - 29 Юни 2008 г.

„При известни случаи ти трябва да влезеш във връзка с някои същества извън Земята, които седят на по-висока степен на развитие, отколкото хората на Земята. Който отиде при тези същества, които разбират Божествените закони, те веднага ще му предпишат какво трябва да направи. Който ги послуша, той благословен ще бъде. Такава опитност имаше и ап. Петър, когато беше затворен.”

Из Но Аз ще погледна, 32-ра НБ, 29.VIII.1937 г.

Линк към коментар
Share on other sites

Може ли да се приеме, че тези "същества" са нещо като мисъл-форми?

Всички такива същества ли разбират Божествените закони и всички ли биха дали добър съвет?

трябва да влезеш във връзка с някои същества извън Земята, които седят на по-висока степен на развитие,

Как могат да се различат и намерят тези същества? Как може човек да влезе във връзка с тях?

Имате ли такива опитности?

Линк към коментар
Share on other sites

Всички такива същества ли разбират Божествените закони и всички ли биха дали добър съвет?

Как могат да се различат и намерят тези същества? Как може човек да влезе във връзка с тях?

Имате ли такива опитности?

:) И аз много често съм си задавала подобен въпрос. Как се влиза във връзка с напредналите същества? Как се различават от другите? Всъщност бях чела някъде, че тия другите, тъй като са по-близо до нас, то можем да ги чуем по-ясно. Дори под формата на физическа сетивност - звук, образ... Докато колкото е по-напреднало едно същество в духовните йерархии, то толкова по-трудно може да контактува с хората на физическо ниво. Обикновено ние по-скоро чувстваме това което искат да ни кажат. След „досег“ с такова същество в нас остава любовта която носи в себе си този небесен пратеник, както е станало и с ап. Петър:

Ангелът, който освободи Петра, имаше любов в себе си. Само по този начин човек разбра какво нещо е любовта. Когато този ангел дойде при човека, в сърцето му ще пламне особен пламък. Така стана и с Петра, но оттам насетне Петър беше готов да понесе всички страдания. Ако при тебе не дойде един ангел да бутне оковите на краката ти и не ти каже да станеш и не ти даде сила да излезеш навън, ти ще останеш завинаги в затвора. Този ангел трябва да дойде да ти покаже звездите, светлината и да те прати да разправяш на приятелите си, че той те е извел. Това е доброто, което влиза в твоето сърце.

Но Аз ще погледна

От беседата се вижда, че ангелът се е отзовал не само на молитвите на ап. Петър, но и на онези 120 души, негови приятели. Те са подсилили неговата молитва.

Онези негови приятели, 120 души, които постоянно се молеха за него, с молитвата си извикаха един ангел от небето, който влезе в затвора при Петра, който седеше с веригите си и му каза: Стани, опаши се!

Но Аз ще погледна

Опитности в това отношение май нямам, но ангелите са дискретни, така че човек никога не знае. Може и да са ми помагали някога. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...