Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Деца индиго, кристални деца


Guest pencil

Recommended Posts

Добромир, за голямо съжаление си прав. В САЩ има около 30 училища за такива деца а у нас масовото мнение е едно ихидно подхилкващо се и нищо повече. Там необходимостта го е наложила и отношението е сериозно. В Русия дете индиго на 9 години има фирма с 16 000 работника и то само я управлява. Ако една мяйка се притеснява, че "има нещо " на детето тя го води на лекар и му се поставя диагноза или аутист или хиперактивно дете. Жалко е че няма алтернатива къде на друго място да го заведе ако самата тя няма информация а лекаря още повече. Няко жени по сетивни ги водят на врачка, която категорично го обявява за омагьосано :(

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно съм съгласна с вас, приятели, особено с Eshaft!

За съжаление въпреки добрите идеи за училищни психолози и консултанти на родители с такива деца, на практика всичко стои по старому.

И сега като преди 10 години (имахме такъв случай в училище) ще се сметне за нормално да се изключи първокласник за "лошо поведение". Тогава си навлякох неприязън на много колеги като на съвета обявих, че ако гласуваме подобно решение (накъдето вървеше) трябва на всички да ни скъсат дипломите за педагози.

Майката - много добра и грижовна жена - се тревожеше (сега и за малкото братче на Петко отново). Ние с детето се разбирахме отлично и много често без думи. Сега ми е заела за неограничено време "позитивното възпитание" и казва, че и помага много.

Така че съветът ми към майките на такива деца е да не ги водят по врачки и да не приемат безусловно "лечение" със съмнителни препарати и по тежки диагнози, които нямат потвърждение при физиологични изследвания.

Хубаво е да разровят литературата, написана за тях. Не само Позитивното възпитание и Децата на новото хилядолетие. Нека преценят по своята майчина интуиция и безусловна любов към детето си коя книга им помага да намерят пътя към душата му. Разговаряйте с децата си колкото по-проблемни са те и колкото повече се отклоняват от нормите ви за дете - толкова по-тясна трябва да е връзката ви с тях, толкова по-голяма вярата в тях и толкова по-безусловна подкрепата. Да, знам,че е трудно, но опитайте се да погледнате света им през техните очи... Те ще ви споделят с кого от възрастните са се чувствали спокойни и щастливи. не се засягайте ако не е с вас. Питайте ги с кого биха искали да общуват... Те сами ще ви насочат към педагога или човека, който е близък до тяхната душевност. Ако все още няма такъв, опитвайте неуморно контакти с различни педагози - спортни, ръководители на школи, танцови състави, песенни групи - всичко, докато не намери детето човека, който ще му помага. При мен често попадат такива деца и знам вече, че това не е случайно...

Този пост е повече за темата за децата - индиго, затова ще дам линк и там.

Кристалните деца са тези, които оправят, а не създават проблемите на възрастните. Кристалното дете е детето, което приема тревогите и претенциите на възрастните, както и техните предразсъдъци и его, властността им, налагането на стандартите, суетата им като странични ефекти на загрижеността или на личността им. Те умеят да виждат добрите страни на всички и да ги откриват на другите. Под "деца" имам предвид и пораснали вече... :)

Прочетете няколко поста над моя и ще се убедите в това :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Донка:

Намерих качена първа част на Децата на новата ера - Каролине Хеенкамп

Искрено препоръчвам на всички...

И тук също.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Скъпи приятели, искам да споделя личен опит и да дам и други гледни точки по дискусионните проблеми.

Аз имам 2 прекрасни момчета, които припкат сутрин на детска градина и после всяка вечер се забавляваме и дивеем заедно.Според много хора, които не се познават, казват едно и също – единият е индигов, другият е кристален ( или има красива ясна аура с цветовете на дъгата).

Все едно кой какво казва – те са си моите прекрасни деца, които ту ме възрадват до небесата, ту ме ядосват до .. .. не знам къде си...

Ще се постаря да съм кратка и ясна и ще обобщя опита си в отделни точки.

1.Времената винаги са се менели, еволюцията напредва и е нормално да има по-по-най хлапета.((Но това не трябва да ласкае егото на родителите и да се мислят, че са много велико-просветлено-духовни-....... че са родили гении или почти малкия Буда.))

2.За да има такива деца, то значи родителите им също имат зачатък на тези качества. Самите те имат опитности, описани в книгите, навярно са били различни, било им е трудно......

3.Обикновено децата се явяват на родителите си и поставят задачи за изпълнение, с които ние израстваме (Аз лично не спах 2 денонощия и трябваше да се върна от чужбина по спешност и после да имам проблеми с връщането там...).

4.Новите деца са мнооогооо талантливи, но с това не трябва да се хвалим пред съседката, защото ще се обиди. Нека не парадираме със знания и умения, и да не даваме бисерите на свинете – т.е. да не говорим по темата настойчиво, защото ефектът при не-искащите да се развиват мами и баби е обратен.

5.Дарбите на децата са нож с 2 много остри остриета – един малък супер талантлив лечител ще се разболява по индукция почти от всеки и ще иска да е сам, ще бяга от определени хора и ще пищи след контакт с тях. Ще ги гледа странно и ще казва – “А какво е това там дето свети и се мърда.....”

Или може да извади от някой толкова дълбоко подтискани емоции и мърсотии, че самото дете ще подивее и ще се държи неадекватно, за ужас на госта-причинител на това състояние, който не разбира и не иска да допусне, че това дете му играе огледален образ.

6. Родителите трябва да са много силни, но и спокойни, и да реагират адекватно на странностите им. Понякога това, което изглежда като тяхна божествена интуиция може да си е обикновен детски каприз...

7.Такива деца не обичат да бъдат пипани, (особено по главата, 6 и 7 чакра) освен ако те самите не покажат желание.

8. Много важна е средата и контакти с подобни деца и родители с по-широко скроено съзнание!!!!!!!!

9.Хиперактивните деца са деца със супер супер много енергия. Проблемът е къде да я дянат в малките панелни кутийки, мръсните квартални градинки и дет. Градини, в които трябва да седят на дупе, когато им се иска да Летят.....

Моята индиго фурия на 2.г и 11 мес. Направи напълно сам за 1 ден (10-17ч.) прехода: Новата хижа, “Ръцете”, Сипея под Харамията, пътя в ляво от езерото до Салоните, разходка по билото, Зимната пътека – към Сипейте и Асансьора, Бялото изворче, надолу покрай изворчето, Платото, пътеката до кухнята на лагера, хижата. И после нямаше мускулна треска и искаше пак да ходи на Салоните. А шерпите му (ние) бяхме уморени от носене на бебето и багажа.

В града наблягаме на гоненица, катерене, каране на велосипеди или дълги разходки в парка - поне 3-5 км., измерени от функция на мобилния ми телефон.А зимата в дет. градина къде да я дява тази енергия?

10.Магията на шепненето и пеенето.

Децата лесно се афектират или започват да се карат - тогава шепненето действа направо магически, особено придружено с гушкане и погалване. Може за минута да укроти едно буйно, екстатично дете. Открих го случайно, когато имах ларингит и никак не можех да говоря.

11.”Приземяването на Принц Гауама”

Смятах, че децата трябва да са обкръжени от красота, спокойствие и всичко да е прекрасно. И синът ми май стана като един принц Гаутама (преди да стане Буда). Всичко му бе наред и той само командваше и бе гушкан, и кърмен до безкрай. И все повече искаше да е неговата царствена воля. Много пъти доказа колко е интуитивен и познаваше кой ще се обади след малко по телефона.

Но какво от това? Дори той да са изживява като всесилен, всемъдър принц, ние не сме слуги. Затова започнах да му обяснявам какво значат сирените на линейките, показвах му умишлено филми с природни бедствия, ранени хора, болни, той сам видя много кървища в “Спешно отделение-Пирогов”.

И така се приземи и започна повече да уважава и пази собственото си тяло и другите хора. По-внимателно тича и пресича улиците. Започна да прави ясна разлика между красивите, цветни, ментални светове и реалното 3-д органично тяло.

12. И мамата е Човек и има право и Задължение да почива!!!

Гледането на новите деца е изтощително във всякаква гледна точка – и психически и физически, особено, ако човек иска да е съвременен и да прилага високи идеали. Защото родителите прилагат високи идеали към себе си и после се чувстват виновни, че не им достига време и сили да ги прилагат.А бабите имат съвсем други идеи за хранене и възпитание .....

Още преди втората ми бременост ми правиха диагностика по китайските меридиани – всичко бе празно, нямах енергия никъде. А как тогава да съм адекватна на натоварването??? Бях на прага на силите си, и нервен и физически срив.

А колко ли хора ме критикуваха, че съм уморена, изнервена, че се карам и наказвам детето. Преди се чувствах виновна, че не съм иделана. Но започнах да питам – “А ти с какво ми помагаш?”

И в такъв момент се познават кои са истински приятели и кои – плямпачи и духовно-цитировачи. Една приятелна идва от далече на гости –ще подреди детската, ще ми сготви, ще измие, само и само аз за миг да седна. Да е жива и здрава.

13. Не питай учило, а патило.

Много хора ще дават акъли какво да правите с децата си - и като че ли искат да се докажат колко знаят и колко много грешки правят родителите. С тях не може да се коментират духовни теми.

Но пък може смело да им кажете, че приемате само личен пример - вместо да философстват да покажат на практика техните съвети. А вие седнете отстрани и се подхилквайте, гледайки как се измъкват, че са заети, нямат време или бла-бла...

Дори много психолози, уж опитни като родители ще искат срещу пари да ви съветват. И пак е малък шанса да има ефект. Защо? Защото макар и да имат опит – техният случай си е техен, и не е задължително да се отнася и за вас.

Защото само вашето семейство може в разговор и откровения да разбере защо именно вие сте се събрали под един покрив и какви уроци учите.

На мен ми помогна една жена, безработна, скромно живее, има голямо Сърце – тя нагледно ми показа как добре овладява караниците между децата. И то защо? Защото е отгледала двама прекрасни силни, умни, супер енергични юнака, нека са й живи и здрави. Т.е. тя има личен опит в подобна ситуация!!!!!!

14. Сит на гладен не вярва.

Ако има хора с баби, бавачки, много пари, големи апартаменти, те хич не могат да ви влязат в положението, по-добре не се и опитвайте да им го обясните. Ще ви дават акъл и ще се радват (ехидно), че не са на ваше място.

Майки с пухкави, кротки момиченца не може да дават идеи как се гледат щури енергични момченца. Ако розовите принцеси имат вродено чувство за грижа към куклите, то мъжкарите имат гени на завоеватели и разпределители на теротории. А първата територия е мамата!

15. Водата и камъка пробива.

Дори родителите да са като скали (или кристали, ако повече ви харесва) то децата така ги полират, че и дупки в аурата може да им докарат. Това редовно се случва - смея да твърдя, когато родителите са постояно преуморени и черпят буквално най-дълбинните пластове жизнена енергия (по терминология на китайската медицина), което директно им скъсява живота!

Има нещо подобно и при Дон Хуан и Кастанеда - майката винаги има енергийна връзка с детето и де факто никога не е напълно свободна.

16. “Аз, нещо-търсачът!”

Дайте шанс на децата сами под ваш полу-контрол да тършуват из къщата и да разберат къде какво има, за да не го правят докато спите или сте в тоалетната дълго време.

17. “Мама и тате ме мислят за гении и ще правя каквото си искам.”

Понеже мама и тати много ме обичат и имат инстинкта да виждат предимно хубавото в мен – те ме възнасят до и над небесата - и така аз ставам цар на къщата.

Понеже съм от “новите деца” (индигови, кристални, на дъгата, шеста раса.... и т.н.) те ме превъзнасят и са склонни да ме мислят или за хиперактивен гении, или за диването-проклятие на рода, или за прероден гуру, или за почти директна изява на Христос - всеки според нивото на образование и интереси. Все едно кой какво си мисли – аз винаги печеля и ги разигравам с капризи.

И когато съм супер изтощена - гледем бебешките им снимки, усмихвам се уморено и се сещам какво е казал Учителя:

"Майките са само гувернантки на Бога!!!"

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Толкова простичък въпрос и бях уверена, че всеки знае отговора. Не е нужна особена интилигентност, за да знаеш, че посоките са 6 - изток, запад, север, юг, нагоре и надолу. Нали живеем в триизмерен свят, какво по-просто от това?

Оказа се, обаче, че верния отговор е 7.

И че има още една, СЕДМА ПОСОКА, за която не знаех почти нищо. Абе направо нищо не знаех.

И тя се нарича Навътре.

Оттук започва пътят към Дома!

Най-трудното, най-великото, най-интересното и предизвикателно пътуване от всички възможни - Пътят Навътре!

Най-характерното за този път е, че е уникален за всеки един от нас!

От книгата "Седмата посока" на Жанет Орфану

Мисля, че Децата го знаят и не се страхуват от това пътуване... :)

Тази книжка я има в спиралата.

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Кристалните деца ( или децата на дъгата) са нормално явление - та нали след толкова векове и хилядолетия развитие най-сетне трябва да има развити и хармонични души!!!!! :angel:

Много светци са предсказали,че в края на времето, в края на 20-ти век ще се върнат в тела всички светци. И ето ги - малки и сополиви, красиви и инатливи. Идват и ни казват, че 2012г. трябва да е краят на времето, за да започне Ново време с нови хора и нова осъзнатост.

Тяхната любов и миролюбие е уникална. Но също така мечтателност (искам да си гледам филмчета), отнесеност, разсеяност (о-о, пак ли домашно), отвеяност, упоритост ( ти ми оправи леглото), царственост ( аз казах), неотстъпчивост ( ще ям това или нищо друго)...

Много са красиви за наблюдение, но трудни за отглеждане.

Особено родителите застават между чука и наковалнята: бабите си имат динозавърски идеи за отгледжане, мамите са по-съвременни, а детето казва, че то е право, защото е по-по-най.

Според мен най-важно е да се срещат с подобни деца и родители, за да се създаде една нова среда за комуникация - децата да се чувстват в свой води!!!!

Преди говорих с един китайски лекар, много прекрасна душа. Според него тези деца наистина правят чудеса, но и дават много тежки уроци на родителите си, за да ги настигнат. Могат да развият много болести, особено алергии, за да подтикнат родителтие си към Бога, вяра, молитва, алтернативни начини на лечение, еко инициативи...

Но тези коментари за броя ДНК спирали и хромозоми, за включване и изключване - май по-добре само генетици да се изказват. Или виждащи, но те едва ли биха се изказали директно. Все пак има духовни енергии, които са необятни и тримерна ДНК, която е видима за науката.

(Ай, увлякох се и аз по шрифтовете, оцветени в цветовете на дъгата..)

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Viki3,права си-трябва дадем благоприятна среда,подходящи контакти на кристалните души :) .Синът ми е на 2г.-малко сияино същество с впечатлителни прояви.Има ли и други родители?-хаиде да се срещнем!

Линк към коментар
Share on other sites

Много е интересно това, kоето разказваш, Диана, и аз моля да продължиш :) Все пак, не всички имаме кристални деца :)

Напротив! Всички имат прекрасни, красиви, кристални, диамантени сърчица!!! :angel::thumbsup:

Е-е, развиват и инат и т.н.... но като цяло всички са прекрасни. Щом родителите са намерили този Портал - значи и те, и децата им имат такива заложби.

Аз принципно съм против всякакво категоризиране/оцветяване на децата, но то понякога определено помага.

И да подчертая - новите деца не са повод за хвалене, а са нова, по-голяма трудност и много по-голяма отговорност!!!!

Огромно и щастие, и бреме е да се отглеждат такива деца - те искат толкова много да се развиваме, да имаме безгранична енергия (а това не е възможно), да четем, да даваме и мотивираме учители и възпитатели, да информираме баби и дядовци.... - много е трудно.

Понякога завиждам на мамите, които си пият кафето с цигарка, клюкарят си прическите и свекървите, а децата им кротко си хрупат чипс :3d_129: , завързани в количката. Боже, какво спокойствие!!! Но аз никога не мога да съм като тях.

И поне се старая да гледам с хумор на ситуациите (макар не винаги да ми се отдава)

..И докато си мечтая да :3d_012: или поне спокойно да :3d_009: , то ще продължа до изтощение :3d_147: да си тичам (почти в 2 посоки едновремено :3d_132: ) след моите спортистчета, като едното кара колело като спортно Ферари :3d_085: , а другото като :3d_030: иска да кацне на върха на голямо дърво, по възможност с топка :3d_090: . И аз все им търся дистанционното :3d_061: , та малко да ги изключа и да мирясат?

А докато аз :3d_007: те вече хитро умишлено са се :3d_108: изнизали (зад високите храсти и дървета) и вече са попаднали на по-големи деца, които често са :3d_019: или :3d_156: и, а моят дивак, дето нищо не е :3d_016: им дава акъл и определено рискува да го :3d_076: ... И как да го уча да дава любов :3d_050: в такава среда??? :3d_047:

Съгласна съм да се срещаме такива родители - с по-широки възприятия, повече четящи и търсещи нов подход към ситуациите. Обмислям кои книги и забавления да предложа за обсъждане и практическо прилагане. Предложете и вие. И после на ЛС ще се разберем за среща.

Ние сега сме след ларингит и може би не е най-доброто време за гости и разходки по градския транспорт. Но определено съм решила в един момент в нас (София) и в близкия парк да се събират дечица и да играят.

Честно казано, след като Валдорфци много се дистанцират от хората с големи си такси, то ние - родителите трябва да вземем нещата в свои ръце и да си помагаме.

Искам да споделя тук и за една кристална баба. Тя е прекрасен човек, от тези, който им е било супер трудно в живота. Имала е дарба да вижда болестите, да вижда светли същества, обвинили са я за луда, шизофреничка, едва не са я вкарали в болнично заведение. Трудно се е научила да чете и пише - обявили са я за бавно развиваща се, просто защото духът й рядко се е вясвал в тялото и е била много разсеяна. Много бавно е писала - ами остави си тялото да блее през прозореца и си лети навън.

А тя е имала тежка дарба - да лекува, да вижда. Когато някой е споредел проблем с родителите й пред нея - винаги е получавал отговор. И понеже отговорът не се е харесвал, то и реакцията е била силно агресивна. И така тя се е затворила, не коментира. Било й е трудно, защот е много различна - не яде месо, не пие, непуши, не клюкарства, не критикува... Трудно й е било.

Сега има прекрасно вниче - уникален дух! Вярвам, че това е било и лагодаренеи на всички добрини и любов, които тя е дала на хората.

Познавам и друга такава баба - прекрасен човек, също много скромна, много виждаща.

С това искам да кажа, че за да има масово такива деца (може би 80%), то има и много родители, и не чак толкова баби и дядовци, на които им е било супер трудно, защото са били "първите лястовички".

:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Вики 3, от много време в главата ми се въртят разни идеи за някаква такава занималня в София, примерно съботно-неделна , но може и друго. Признавам, че и аз самата ще има много да уча, но някои възможности според нуждите на децата са ми вече ясни. Може би е добре да се съберем и да доизбистрим идеите.

Ако искаш, пиши ми на лични . :)

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам в тази тема да сме конкретни и да развихрим творчество и въображение на теми:

1. Какво е Новото време и как да сме адекватни на него?

2. Как се става Нов родител?

З. Занимания с новите деца? Какви и къде?

Ето и моите отговори:

1. Всичко е много интензивно, много свръх-информирано, свръх-забързано, със свръх-съблазни. Хората нямат време да общуват и не живеят здравословно. Ето за това трябва разум и широко мислене - да се прочете, опита, сподели. Да се отсее най-доброто според конкретното място, нация, хора.

2. С нов подход към децата.

Красива и спокойна бременност, естествено раждане.

Много гушкане, кърмене, говорене, милване.

Споделяне, любов и даване на изява, много търпение и изобретателност.

Общо творчество и самостоятелни изяви.

И с много устрем и желание за самовъзпитание на нас - да преодолеем старите догми и да внедрим нещо по-разумно с повече любов и човещина.

3. Занимания -

Какви - пеене, танци, куклен театър, рисуване, игри за сръчност, спорт, дискусии, обсъждания на факти и филми, евристични игри.

Къде - в къщи, с приятелчета в детски кът, в зала с преподаватели-професионалисти;

- на горска поляна, до разкопки на древна крепост, на Мадара, на Рила, на детски лагер във Варна в братското лозе.....

Продължете вие!

Предлагам всеки да изкаже менеия - тук или на ЛС. Да се съберем (вие сигурно се познавате).

Да обсъдим какво може да се направи.

А защо не - макар и малко с пълна газ да огранизираме детска Коледа с изненади.

:3d_046::3d_043::3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също търся книги които да са ни полезни за игра и развитие.Мария Монтесори е издавана доста отдавна-не намерих книги дори при антикварите.Детската градина по неина система в Горна Баня е около 800лв. месечно. Глен ДОМАН(фондатор на Института за развитие на човешкия потенциал) изработва програми за обучение които всеки родител може да използва в къщи!!!!! Тои въобще не е превеждан,търсих книги на англииски или френски-безуспешно.Гледала съм филми за неговата система,занимава се с умствено изоставащи деца и натрупания опит трансформира в метод за обучение на нормалните.Според него интелектът на бебенцето може да се стимулира от първата седмица след раждането-например с картончета-всяко с различен брои голями червени точки,разположени по различен начин. Достатъчно е да се задържи 2-3 секунди пред очите му когато е будно. МАСАЖИТЕ стимулират изключително много мозъка,активират невроните и нови връзки между тях.При дечица с ментални проблеми резултатите са очевидни и удивителни. Основен метод на обучение при по-голямите е редуването на умствено с физическо усилие.Института има центрове в Европа и цял свят,които правят периодични срещи и предоставят материали. А наи-важна е Любовта. :feel happy: И ние сме в София. :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Много близко чувствам мнението на Viki3, може би защото и моите деца са от "новите". Гоямата ми дъщеря е индигово, а малката - кристално дете. Мога безкрай да говоря и пиша за тях, както се и изкушавам.

Това, което искам да споделя, е по-скоро притеснението ми, дали съм адекватен родител. Те са едни нешлифовани диаманти, а аз бих искала моята намеса да ги развие и обогати; да ги направи добри както за себе си, така и за другите хора.

Линк към коментар
Share on other sites

Такива деца дали се раждат в Сомалия...??

Да!!!! Да!!!!! Навсякъде!!!! И то много масово!!!!

Може би според някой това са над 80% от всички деца!!!

Преди бях доста скептична към тези писаници и класификации, какви ли не "оцветяваници" на децата.

Бебетата са си бебета, какво толкова - всяка майка нейното гардже си обича.

Но един акушер -гинеколог в разговор подметна как са се променили майките, ражданията, бебетата - колко лесно отвярат очи, колко рано повдигат глави и фокусират поглед. Това са чисто физиологични изменения.

И от тогава се замислих.

Четох доста, даже се подразних как или обвиняват децата за болни от какво ли не, или винят радиация, химия, родилна тарвма...

Други ги обявяват за спасители на планетата. Колко е лесно да се прехвърли отговорноста - идвали да ни спасят.

Да, ама от нас самите няма кой да ни спаси. Всеки сам си е отговорен.

И все си бях много скептична, докато един много уважаван човек, с много солидно образование и силна сензорика ми обърна внимание, че това наистина е факт.

В Америка са започнали да пишат едва след като има добре документирани медицински случай на самоизлекуване на бебета, болни от много тежки болести. Има доказани метаболитни изменения, имат по-добър черен дроб, по-добре се справят с химикалите, който са в храните. Имат по-силно зрение, по-добър слух, доказано големи дарби.

Това е документирано и по филмите за тях, особено руския.

:3d_041::3d_047::3d_041:

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

:) Да, Вики засегна много важен въпрос-"Децата дошли да ни водят, да ни спасяват, да изкупят греховете ни /нали за Христово съзнание се говори/". Така е много удобно. ;)

Да нямаме отговорност за нищо. Ей така, идва някой и решава проблемите на хората.

Да, че децата имат мисия, имат, че са тук, за да излъчват доброта и Любов, така е. Помагат да се променя съзнанието. Но всеки сам трябва да направи усилия, за да получи помощ. Човечеството е показало, че не обича промените, че първо съди и отрича, а после се осъзнава и поема новият път. Но това е... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Да, Вики засегна много важен въпрос-"Децата дошли да ни водят, да ни спасяват, да изкупят греховете ни /нали за Христово съзнание се говори/". Така е много удобно. ;)

Да нямаме отговорност за нищо. Ей така, идва някой и решава проблемите на хората.

Да, че децата имат мисия, имат, че са тук, за да излъчват доброта и Любов, така е. Помагат да се променя съзнанието. Но всеки сам трябва да направи усилия, за да получи помощ. Човечеството е показало, че не обича промените, че първо съди и отрича, а после се осъзнава и поема новият път. Но това е... :feel happy:

Определено са дошли да рздвижат Духа :rolleyes:

Определено никой не може да достигне Христовото съзнание отвън, а това е дълбока вътрешна трансформация, минаваща през душевен катаклизъм

И определено не е много, дори не е никак удобно, поне от страната, където стоя аз, да си родител на подобно дете

Отговорността не ти дава минута спокойствие/Вики сигурно го знае/.

Въпросите не носят лесни отговори.

Всеки ден чувствам безсилието , а смирението не идва.

Не мога да се оставя на доверието, а все ми се струва, че мога да направя още нещо.

Всеки ден си мисля, че нямам повече капчица енергия..но ето пиша в този форум.

Добротата и любовта в детето ми, вървят ръка за ръка със силната воля и абсолютната неподатливост към увещания, че нещата трябва да се вършат, защото така трябва.Разумните обяснения не действат. То си има свои обяснения.

Вече 9 години сме почти 24 часа заедно.

Понякога Душата ми отказва да продължи...от умора.

Но всяка сутрин започвам отново.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво значи роден от Дух и вода?

Възможно е да става въпрос за етерното тяло, постепенното отмиране на физическото/Дух и земя/ и проявата на човека на етерно ниво, като най-нисш член на човешката организация.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки ден чувствам безсилието , а смирението не идва.

Не мога да се оставя на доверието, а все ми се струва, че мога да направя още нещо.

Всеки ден си мисля, че нямам повече капчица енергия..но ето пиша в този форум.

Добротата и любовта в детето ми, вървят ръка за ръка със силната воля и абсолютната неподатливост към увещания, че нещата трябва да се вършат, защото така трябва.

Разумните обяснения не действат. То си има свои обяснения.

Понякога Душата ми отказва да продължи...от умора.

Но всяка сутрин започвам отново.

До болка, до сълзи те разбирам.

И аз, и много други мами.........

А книги и рецепти няма, има идеи, но и те много не ни вършат работа...

Има един изход - представи си, че си бяла лястовица, първата лястовица.

И трябва да направиш пролет.

Поне в твоето семейство.

Пожелавам от все сърце любов и светлина,

сила и търпение на всички мами (гувернантки на Бога),

на които Бог е дал такава трудна задача.

:3d_041::3d_047::3d_041::3d_047::3d_041::3d_047::3d_041::3d_047::3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Такива деца дали се раждат в Сомалия...??

Децата на новата раса няма да се родят със сребърна лъжица в устата, и баш на места като Сомалия са напълно подходящи...

Децата на новата раса няма да се появят в "традиционни" семейства, нито пък ще ги родят здрави родители...Подходящи условия за поява на деца от новата раса са болести като СПИН например, наркотична зависимост, облъчвания, тежки интоксикации на организма- защото няма друг известен стимул нито на физическо, нито на друго ниво, поради който да се появи нова раса...

Напращяли от здраве хора, образовани, културни, с прилични доходи и т.н. признаци на благополучие, биха създали поколение, появяващо се без нито един сериозен стимул за промяна, без нито едно предизвикателство от типа "живот или смърт", та да се появят от обикновени хора деца на нова раса...

Сред хората, тези които днес са "жертви"- аутсайдерите, обременените със зависимости, обречените да умират от заболявания, от които финансовия интерес е да си останат "нелечими"- а такива са и СПИН, и всички "трепачи" сред вирусите, онкологичните заболявания и др. подобни, както и цели общества живеещи на прага на мизерията, която съществува поради това, че само в страна като САЩ за една година се убиват над 15 милиарда животни по кланиците, с храната за които може да се разреши съвсем изкуствено поддържания проблем с т.нар. "световен глад"- та, няма по-добри условия за поява на нова раса от днешните "жертви", които в т.нар. развити държави са отрепките в обществото, а в световен план- цели общества са жертви поради кръвожадните интереси на други общества...

Линк към коментар
Share on other sites

Напращяли от здраве хора, образовани, културни, с прилични доходи и т.н. признаци на благополучие

И все пак познавам деца, родени в точно такава среда.

Какво по-голямо предизвикателство - да разчупиш мисленето точно там, където никой нищо не би търсил, ако те нямаше теб.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Дали самия ти си здрав или болен, беден или богат, гладен или сит е без значение. Буда болен ли е бил? Гладен ли е бил? Беден ли е бил? Но човешкото страдание е засегнало най-съкровените дълбини на сърцето му.

Линк към коментар
Share on other sites

Напращяли от здраве хора, образовани, културни, с прилични доходи и т.н. признаци на благополучие

И все пак познавам деца, родени в точно такава среда.

Какво по-голямо предизвикателство - да разчупиш мисленето точно там, където никой нищо не би търсил, ако те нямаше теб.

:thumbsup: , да! Знам за няколко много фрапиращи такива случай.

Едното е дете на известни журналисти от БГ, а друго - на руски дипломат - червен, комунист, материалист. Преди доста години бяха в БГ.

Поредната му жена - красива, здрава, манекенка, кукла ненагледна. Детето вижда аури, органи, болести, истински ренген е. Официално има неврологични проблеми, обявили са го и за шизофреник. На прага са били да го приберат в лудница и да е вечно упоено.

И именно голямата бащина болка, която и тонове водка не могат да удавят, е накарало това семейство на велики Атейсти да потърси нетрадиционни лекове и лечители. А детето си е един малък буда - и като започне да говори за планините и пещерите - и докторите веднага му дават Апчета.

П.П.:За да съм напълно откровена трябва да допълня - това дете бе докарало всички доктори до полуда. То виждаше светлините около тях и предценяваше по цвета техните емоции, "виждаше" истината. :)

И като им кажело нещо от сорта колко ги е страх да не загубят таксите от богатия му татко, или как заглеждат красивата му мама с помисли и енергийни вихри под пъпа, зад ципа... :lol:

Явно голямо шоу е било. .... :lol:

Горкото дете. Бе родено като една от първите бели лястовици.

Аз го видях случайно само за около 10 мин., когато бе на 5 години. Страхотно дете.

Бяха попаднали на добра лечителка и тя по-скоро лекуваше майката и бащата от ужаса им, а не детето.

После чух, че нещата са се оправили - то просто е разбрало с кой какво да говори и кога да мълчи и гледа умно. И от шизофрениче е станало супер умното дете на специалния татко.

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Такива деца дали се раждат в Сомалия...??

Децата на новата раса няма да се родят със сребърна лъжица в устата, и баш на места като Сомалия са напълно подходящи...

... които в т.нар. развити държави са отрепките в обществото, а в световен план- цели общества са жертви поради кръвожадните интереси на други общества...

Очаквах този отговор, благодаря ти.

Винаги мислех, че такива деца биха се появили в Газа, Ирак, в Африка... на места, където има силна нужда от тях. Лотуса цъфти в блатата...

В същото време ми се струва странно да чета навсякъде /и да слушам/ как "моето дете е кристално, моето дете е индигово". Всеки е пресметнал, че има такова дете. Дори и така да е, не е добре да бъде отгледано по този начин, с натрапване идеята за божественост, за различност. Рискуваме да създадем не полезни за обществото и земята ни същества а... цветенца в саксийки, мило казано. Вече виждаме резултати от такова отношение... навсякъде.

Добрата новина е, че потенциала им е неизчерпаем, а лошата - че се изгражда личност, която може да го заглуши, и то - благодарение на горди родители.

Всички деца са уникални и всички са деца на новото време, защото са родени в ново и уникално време. Нито едно от тях не е по-малко или повече от другото. Моята синеока дъщеря е същото човече като мургавичкото момиченце от маХлата. Различно отношение може само да навреди.

Христос е наричал свои чада всички по земята. Дали можем да обичаме и другите, не само нашите...?

Като свои...

______________________________

Донесох тук мнение от друга тема, което ми се иска да закача на входа на тази:

За мен да родиш не е нито енигма, нито нищо подобно. Всички млекопитаещи раждат. Естествени неща, затова сме хора.

и повече да го прочетат.

Добро утро :)

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

Аз например както писах многократно и по-горе съм против всяко "оцветяване" И "класифициране" на децата. Много се сърдех и казвах оставете децата, те са си деца, какво искате от тях, да ви изпълнят нереализираните амбиции.......... И все в тоя дух.

И така...... докато станах майка.

Оказа се, че чрез това "класифициране" може да се обърне внимание на всички за новите особености.

А и самите психолози все класифицират - темпераменти, интелигентност...

А аз съм бунтар и съм за равноправието.

Е да, но и аз съм "спортистка", "градинарка", "Планинарка", а съседката е "пиянистка" , "кулинарка" - разлика в способностите.....

1-В същото време ми се струва странно да чета навсякъде /и да слушам/ как "моето дете е кристално, моето дете е индигово". Всеки е пресметнал, че има такова дете.

2-Дори и така да е, не е добре да бъде отгледано по този начин, с натрапване идеята за божественост,

3-Добрата новина е, че потенциала им е неизчерпаем, а лошата - че се изгражда личност, която може да го заглуши, и то - благодарение на горди родители.

4-Нито едно от тях не е по-малко или повече от другото. Моята синеока дъщеря е същото човече като мургавичкото момиченце от маХлата.

5-Различно отношение може само да навреди.

1- Всеки сам си пресмята и си нови отговорноста.

Други пък им намекват. Даже и учителите под сурдинка четат такава литература, ама тайно и не си казват, но те имат такива наблюдения, а при тях все пак децата са много и имат статистически значими наблюдения.

На мен пък познати ми "натвърдиха", че децата ми са различни и би следвало към двамата да имам различен подход. Ами нормално - единият е интроверт, а другият екстраверт; единият обича да се катери, другият да рисува...........

2- :thumbsup2:

И аз не знам защо в западните книги се пише толкова за тяхната божественост, за богоизбраност, супер сили и таланти.

Техните дарби са нож с 2 остриета, а и е трудно да се развие всяка дарба - иска се труд и постоянство, да не кажа и пари за частни уроци или скъпи инструменти.

Да отглеждаш едно (всяко) дете е по-скоро огромна отговорност.

Ако една майка има идея, че може детето да е музикант, то би следвало да се провери от педагог.

Енергията в природата не се губи. Значи ако едно дете има голям талант, но не се усети и развие, то тази енергия би станала или вътрешен хаос, нервност, неудовлетвореност, дори разрушителност.

3- :thumbsup:

Според мен много често става дума не само за гордост,

а и за тихото, тревожно питане какво да правим с тези деца, как да се промених ние, как да се общува с тях.

Да си родител е трудно. Всеки си обича детето и се отплесна понякога. Иска му се да му е предал най-доброто, да има таланливо дете. И понякога гордостта извира спонтанно.

А за бабите - ами те нали все искат да се оправдаят и похвалят.

НО животът поставя всеки на мястото му.

4- :thumbsup2: Да, като личности и като души.

Но всеки си има уникални таланти, които са нешлифованите му диаманти.

Едно дете може да е родено за лекар, а няке ромче - да е с талант по-голям от Софи Маринова.

И това е трудното и отговорното - как да помагане на тези души да се развиват.

5- Може би, за да има различно отношение, първо ние трябва да станем по-различни.

По-спокойни, по-любящи, по-приемащи, по-бързо самовъзпитаващи се.

Винаги се търси баланса. Важна е Любовата.

Линк към коментар
Share on other sites

______________________

Донесох тук мнение от друга тема, което ми се иска да закача на входа на тази:

За мен да родиш не е нито енигма, нито нищо подобно. Всички млекопитаещи раждат. Естествени неща, затова сме хора.

и повече да го прочетат.

Добро утро :)

Да, всички млекопитаещи раждат. Научен факт.

( но моля не го изтъквай пред жени, който не могат да забременеят или имат много спонтанни аборти и плачат по цели нощи.)

.... :) Та и аз като "видна млекопитаеща" (крава, рогата) :D - два пъти родих. И кърмих като за световно. :lol:

И си правя равносметка - то зачеването е приятно, раждането боли, но после започва голямата ОТГОВОРНОСТ!!!

(поне според мен това се обсъжда в тази тема на Портала)

:3d_046: :3d_047::3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...