Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как бихте постъпили на мое място


Guest Системен

Recommended Posts

Guest Системен

Здравейте,

Преди време отидох до личната ми лекарка да поискам направление за лекарпо дадена област. Целта ми беше да се добера до един много важен за мен медикамент. Няма да споменавам името на медикамента, но определено върши чудеса понякога. Отказа да ми даде направление.Та, лекарката ми ме изгони. А аз и казах в очите че нямам нужда от лекари на този свят за да живея. И оная ми тръшна вратата. Със сигурност съм я обидил с това мое изказване че ги ненавиждам. Все пак да не забравяме че лекарите не ни лекуват, а ние се лекуваме. Физическото е едно от многото ни тела.В крайна сметка сега ще си сменя личният лекар и се надявам да получа каквото искам.

Та, какво мислите за лекарите. Не са ли ужасни понякога.

Линк към коментар
Share on other sites

Лекари са ми причинявали много по-големи вреди от отказ да ми дадат лекарство за съмнителна цел.

Съумявала съм да разбера, че те са в развитие и толкова си могат ( като във вица: Не стреляйте по пианиста.)

Хрумвало ми е да ги давам под съд, но беше ясно , че ще е изхабена енергия и застой в житейския ми път. Оставих на друг да ги съди.

Но... има много всеотдайни лекари, официалната медицина има и много постижения! Дори антибиотиците, против които сега мърморим, са причина да оживея в ранна детска възраст и да пиша сега.

Не обобщавам, не осъждам, не класифицирам.

И най-важното - не замествам целта със средството. Какво искам да кажа с това - ти си визирал някакво лекарство, с което искаш да постигнеш някаква цел. Не ти и хрумва, че лекарката е права да не ти дава достъп до него. И че има други пътища към твоята цел - по-кратки, по-сигурни, по-безопасни, по-приятни, с по-траен ефект. Търси!

П.П. - Да илюстрирам мисълта си с друг пример:

най-голямата заблуда и заместване на целта със средството е желанието за пари. Парите са само средство за постигане на истинската ни цел/ мечта и ако се замислите, ще видите, че по-често други са по-истинските пътища. Само въображение ни треябва и търсачески дух. Може би затова съвременните властимащи ползват всички средства, за да притъпят тези качества.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Значи лекарката е виновна защото не ти е предписала направлението което желаеш, въпреки че доколкото разбрах, не си бил болен. Ами купи си го от аптеките. Все някъде ще ти го продадат за повече пари. Щом ти е толкова важен медикаментът... Като си решил да вземаш нещо на свой риск, защо искаш да замесиш и лекарката? Освен това ако си реагирал несдържано за това, че лекарката не ти е дала направление, тогава как можеш в други постове да твърдиш, че си постигнал хармония, и въобще как можеш да твърдиш, че си йога?

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Значи лекарката е виновна защото не ти е предписала направлението което желаеш, въпреки че доколкото разбрах, не си бил болен. Ами купи си го от аптеките. Все някъде ще ти го продадат за повече пари. Щом ти е толкова важен медикаментът... Като си решил да вземаш нещо на свой риск, защо искаш да замесиш и лекарката? Освен това ако си реагирал несдържано за това, че лекарката не ти е дала направление, тогава как можеш в други постове да твърдиш, че си постигнал хармония, и въобще как можеш да твърдиш, че си йога?

Бе, ти колкото и добър да си йог, все нещо става.

Примерно може да търся препарат против оплешивяване. Ти ако си гледал Венци Евтимов е плешив почти.

И трябва да знаеш че вече всичко е с лекарско предписание.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Преди време отидох до личната ми лекарка ... Отказа да ми даде направление.

И как се обоснова твоята лекарка за отказа си?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Ами вика ми ти си здрав. Ти нямаш нужда от това или онава за бъдеще. Що съм бил толкова настойчив и луд.

В крайна сметка поуката е следната - избирайте внимателно личните си лекари.

Линк към коментар
Share on other sites

Лекарите са преди всичко хора и като такива могат да са всякакви, все пак света е шарен. Срещала съм всевъзможни вариации на думата лекар - от невероятни хора, до такива, които съм била потресена, че са избрали именно тази професия и защо. Както всички грешим, така и лекарите грешат, за съжаление техните грешки са свързани с човешки същества, което прави професията им много отговорна. Има много хора, които не четат и не се информират, а разчитат именно на това, че лекарите за това са учили и най-добре знаят. За тези хора лекарите са абсолютна необходимост. Аз лично използвам лекарите за диагностика и информация и то само, ако ми се налага. Предпочитам да лекувам с хомеопатия, билки или Бах, но не изключвам възможността, че понякога се налагат и лекарства. Медицината се е развила много и може да бъде много полезна, да не говорим, че спасява човешки животи, а това е най-важното. Повечето хора прибягват до алтернативна медицина, когато стандартната е безсилна за тях, е аз съм противоположния случай :D първо търся алтернативни варианти и ако изобщо се наложи прибягвам до стандартната за нашето време медицина.

Конкретно в твоя случай, тя не е била съгласна с това да ти изпише лекарство и тъй като е отговорна за действията си е нормално да откаже. Тя е човека, който решава докъде би рискувала с пациентите си. Ние пък имаме правото да избираме личните си лекари и никой не може да ни спре да го направим. А тъй като въпроса ти е как бих постъпила, ако бях на твое място, не бих се карала с нея, от това полза няма за никого. За едни е добър лекар, за други не е, явно не сте на едно мнение, но ако отношението към лекарите като цяло е само и единствено отрицателно, може и да е трудно да се намери някой, с който да се разбереш ;) Ако смяташ, че е постъпила некоректно си има институции, които да бъдат сезирани и да проверят работата и, както и дали е постъпила коректно или не е.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Преди време отидох до личната ми лекарка да поискам направление за лекарпо дадена област. Целта ми беше да се добера до един много важен за мен медикамент. Няма да споменавам името на медикамента, но определено върши чудеса понякога. Отказа да ми даде направление.Та, лекарката ми ме изгони. А аз и казах в очите че нямам нужда от лекари на този свят за да живея. И оная ми тръшна вратата. Със сигурност съм я обидил с това мое изказване че ги ненавиждам. Все пак да не забравяме че лекарите не ни лекуват, а ние се лекуваме. Физическото е едно от многото ни тела.В крайна сметка сега ще си сменя личният лекар и се надявам да получа каквото искам.

Та, какво мислите за лекарите. Не са ли ужасни понякога.

"Темата е интересна

Аз самият се интересувам от това. Всяко детско нещо си има предимства, но малцина могат да ги открият.Аз съм запазил своята чистота и не съм омърсен. И изглеждам като дете.Момче на около 16г, а в дествителност съм над 20г."

Това е твое мнение, публикувано в друга тема, днес...

За лекарите - не знам, обаче ти очевидно нямаш представа какво означава категорията "чистота" в библейския смисъл... Не мисли, че те критикувам - никак даже; това не е моя работа... Искам само да помогна малко... Обаче фактът си е факт - трябва много четене и прилагане на прочетеното, за да имаме напредък в духовното израстване. Иначе - сами себе си заблуждаваме...

Белегът на чистия човек е, че "вижда" чистотата навсякъде, защото е отворен за виделината... Когато нещо му се откаже категорично - той вижда намесата на Святия Дух, смирява се и приключва въпроса... Така мисля. Лекарката , в случая, само е била употребена , за да ти се подскаже, че нещо във връзката ти с Духа не е наред, щом си се ядосал и си я обидил...

Поздрави! Вили

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Знам че лекарите носят отговорност за нас, но не мисля че е правилно понякога да отказват да дадат направление. Не съм казал че искам лекарство от нея, а само направление. Направление към по опитен човек.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

И лекарите са хора и те са различни...:)

Щом не ти харесва личната лекарка-смени я.Ако толкова ти е било нужно направление,могъл си да отидеш в някоя частна клиника.Там не отказват прегледи и лечение.И се отнасят към пациентите така,както би трябвало да се отнася всеки лекар-с внимание и уважение.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Според мен, след уличните врачки от ромски произход и всички, които страдат от налудност за "магически способности"(е, тук в кюпа попадат и де що се сетя за свръх-сензитиви/екстрасенси или биоенерго..ка`ж ги де), след инкасаторите (за тока- че за какво друго), и след вонните и полицаите, докторите поставям на това място в класацията "най-ужасните хора - професии на планетата".

Но, естественото заключение относно явления от типа на системно описаното по-горе, не може да бъде друго освен:

"Каквото почукало- такова се обадило"- фолклорна мъдрост :3d_146:

Казват, "глас народен- глас божий"- доста е за сам человек като мен (при това- хирург, което не е съвсем като да си доктор. Докторите са произлезли от Хипократ, а хирурзите- от бръснарите...всъщност, май от най-калпавите бръснари от средновековната им "гилдия") да се опитва да спори с гласът на народа.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Преди време отидох до личната ми лекарка да поискам направление за лекарпо дадена област. Целта ми беше да се добера до един много важен за мен медикамент. Няма да споменавам името на медикамента, но определено върши чудеса понякога. Отказа да ми даде направление.Та, лекарката ми ме изгони. А аз и казах в очите че нямам нужда от лекари на този свят за да живея. И оная ми тръшна вратата. Със сигурност съм я обидил с това мое изказване че ги ненавиждам. Все пак да не забравяме че лекарите не ни лекуват, а ние се лекуваме. Физическото е едно от многото ни тела.В крайна сметка сега ще си сменя личният лекар и се надявам да получа каквото искам.

Та, какво мислите за лекарите. Не са ли ужасни понякога.

Че са ужасни, ужасни са. Но ти, след като си здрав, за какво ходиш по лекари и търсиш лекарства?

Линк към коментар
Share on other sites

Също подкрепям идеята, че системата е такава, но ние сме гражданското общество, ние сме си създали оправията и в здравеопазване и във всяка сфера.Тотално съм разочарована от лекарите в системата на здравеопазването.Споделям мнението на системен за лекарите напълно го разбирам.Но въпреки това казва накрая ,че е здрав.Ето той сам е намерил сили да се пребори със страданието си.Поздравления за силата на духа му.Всяка болест е психо- социо- соматична като произход, така, че това са стъпки да победи духа над плътта.

Сегашните лекари ни посрещат като на конвейр, дават хапче и се оправяй.А това, че се лекува душата на пациента.Рядко ще попадна на такъв специалист.Важно е да са удовлетворени от работата си като специалисти и морално и материално, най- вече да имат много много човещина!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...