Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво е мнението ви за клонирането?


Recommended Posts

Нямам конкретно мнение относно клонирането

дали е правилно или неправилно, но щом ни е даден разум и последствие знания да го правим

можеби си е нормален процес. <_<

Линк към коментар
Share on other sites

Едни виждат едно други явно са слепци

без разум.

Аз мисля,че човечеството има много по-сериозни проблеми от клонирането

глада, екологията,войните...

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

"А за клонирането - щом ние, хората сме успели да стигнем до него, сигурно това знание ни е необходимо за нещо добро - само нужно е да притихнем претенциите и гордостта си и да чуем и да видим какво ни показва Бог. Може би вместо да търсим органи и да въртим търговия с тях...."

Отдавна разсъждавам върху тази възможност и мисля, че това е единият начин за набавяне на животоспасяващи органи.Иначе едва ли такова знание би достигнало до нас.Другият разбира се, е стволовите клетки.Но създаване на хора, не от родители родени-това е в противоречие с любовта и със законите на природата.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

В клонирането няма добро...

В глобален аспект погледнато...

Не виждате ли?

И аз така мисля. Да се месят хората в божиите дела, да се правят на Господ и да създават човеци, ми се вижда като гавра със самия Бог. Едно е да се видоизменят растителни и животински видове, а съвсем друго е - хора.

Човеците са открили и бомбите и всякакви оръжия, и това знание е достигнало до нас, но нима е полезно и хуманно?

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Хехе върти ми се една мислъл из главата:

Ако приема че ''господ'' е създал хората дал им е възможност за развитие и дори да са творци в отрицателен смисъл т.е да клонират и ако част от бог е в хората то излиза, че самия господ клонира

малко налудничаво звучи .

Друг е въпроса дали е правилно или не.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако приема че ''господ'' е създал хората дал им е възможност за развитие и дори да са творци в отрицателен смисъл т.е да клонират и ако част от бог е в хората то излиза, че самия господ клонира

малко налудничаво звучи .

Друг е въпроса дали е правилно или не.

Да, обаче хората дори и да са клонинги на Бога, все още не са станали самите те богове, че да имат право да се клонират

Линк към коментар
Share on other sites

Тук , мисля, всички обикаляме в кръг около един въпрос -

в кой момент става инкарнацията в ембриона,

имаме ли право да извикаме за физически живот някого и после...(какво се случва после?) ...само за да си поправим някакви тъкани или органи. За тази цел много по-ефикасни (и при разумно боравене само с положителни кармични последствия) са енергийните методи за лечение. Техните възможности припокриват и превъзхождат имплантирането на тъкани и органи.

По въпроса дали клонирането да се ползва за създаване на различни от досега съществуващите същества - в този форум многократно се е говорило, че способностите са само инструмент. Щом ти е даден, ползвай го - по съвест. С камъка, с вирусите, с атомната енергия .., с клонирането...може както да се убива, така и да се твори за добро и в името на красотата (които също са относителни B) понятия).

Линк към коментар
Share on other sites

Аз като пълна невежа признавам ще се изкажа и по тоз въпрос. Само органи ако може, не и хора. Така мисля.

Пак повтарям, невежа съм по тоз въпрос но така го усещам. Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Тук , мисля, всички обикаляме в кръг около един въпрос -

в кой момент става инкарнацията в ембриона,

имаме ли право да извикаме за физически живот някого и после...(какво се случва после?) ...само за да си поправим някакви тъкани или органи.

Да се създават хора (клонингът е също човек), чиято единствена цел на съществувание е да бъдат склад с резервни части за някои "богоизбрани"... това според мен не е еволюция, а връщане назад.

В момента това е забранено, но колко забранени неща се заобикалят...? Създаването на клонирани ембриони от които ще се извличат стволови клетки е разрешено и се работи в тази област.

Явно, че на клонирането се гледа не толкова като начин на размножаване на човека, колкото като на възможност за продължение максимално живота на тези които могат да си го позволят.

Написах вече в предишен пост,че така се размножават нисшите организми. Клонирането е част от видовете безполово размножаване. Защо природата при висшите организми се отказва от клониранета, като начин на размножаване?

Линк към коментар
Share on other sites

Най-елементарното обяснение е, че при безполовото размножаване следващото поколение е напълно идентично на предходното.

Но тук определено могат и е добре да се търсят и малко по-дълбоки причини.

Нека да разгледаме какво се получава при еднояйчните близнаци. Опложда се една яйцеклетка, дори се дели неколкократно, т.е. започва нейното индивидуално и самостоятелно развитие и малко по-късно се разделя и се получават два ембриона (това на практика не е ли вид клониране :hmmmmm: ), които на теория би трябвало да са напълно идентични, обаче моите наблюдения са, че на практика се раждат двама различни човеци. Дори и приличащи си доста външно, все пак не можем да говорим за идентичност: и външно, и вътрешно има забележими разлики.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако приема че ''господ'' е създал хората дал им е възможност за развитие и дори да са творци в отрицателен смисъл т.е да клонират и ако част от бог е в хората то излиза, че самия господ клонира

малко налудничаво звучи .

Друг е въпроса дали е правилно или не.

Да, обаче хората дори и да са клонинги на Бога, все още не са станали самите те богове, че да имат право да се клонират

Е да,но при съществуваща такава възможност

кой ще им наложи да не го правят ? Освен сами на себе си

да си наложат...

:huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Е да,но при съществуваща такава възможност

кой ще им наложи да не го правят ? Освен сами на себе си

да си наложат...

:huh:

Ще ти отговоря с този цитат, понеже аз не мога да го кажа по-добре

Информацията е фундамент на Вселената. Информационният слой на Земята е фундамент на нашата планета. В своята бездуховност и невежество човечеството разрушава този фундамент. Поради това всички сили сега трябва да бъдат концентрирани върху запазването на този фундамент, а следователно - върху обуздаването на войнстващото научнообосновано невежество. Необходим е прелом в светогледа на човека, необходимо е духовно израстване, необходимо е човекът да бъде издигнат до такова ниво, че да почувства себе си като син на майката Земя. В името на тази цел трябва да се борим с всички сили, тъй като нивото на човешката духовност винаги трябва да бъде над нивото на знанията. Превишаването на нивото на знанията на човека над нивото на неговата духовност води до създаване на такива „шедьоври" на човешката мисъл като атомното и термоядреното оръжие, атомните електроцентрали, генното инженерство, зариването на радиоактивните отпадъци в земните дълбини, протоколите на сионските мъдреци, стратегията за създаване на „златния милиард" и т. н. Всички тези неща и свързаните с тях открития са изключително опасни за човечеството на Земята. Надеждата ни е в духовността на науката и научността на религията, тоест в тяхното единство в планетарен мащаб.

Който прояви желание да прочете цялата статия, много е ценна , много.

Линк към коментар
Share on other sites

Странното,че вчера си мислех за нещо подобно а именно че:

Превишаването на нивото на знанията на човека над нивото на неговата духовност води до създаване на такива „шедьоври" на човешката мисъл като атомното и термоядреното оръжие, атомните електроцентрали, генното инженерство,

Историята показва че човечеството се развива на цикли т.е има върхове и спадове можеби ни предстои в бъдеще да се върнем в някаква начална позиция.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Превишаването на нивото на знанията на човека над нивото на неговата духовност води до създаване на такива „шедьоври" на човешката мисъл като атомното и термоядреното оръжие, атомните електроцентрали, генното инженерство,

Напълно съм сътласен за това. Знанието е нож с две остриета. То може да бъде използвано за добро но и зло.

А що се отнася за клонирането не трябва да забравяме че то има и потенциял. Представете си колко измрели видове растения и животни може да бъдат възтановени като се притежава само образец от тяхното ДНК. Или клонирането на отделни органи за пациент които могат да бъдат напълно съвместими.

Въпреки това ако човечеството етически морално не е готово за такова знание то не трябва да бъде превръщано от теория в реалност.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Не всички хора имат душа....... някои хора са с души на животни, други с души на растения, ... някои съвсем нямат душа, само тяло голо-голичко... не вярвам някой клонинг да бъде изобщо пълноценен... душата се развива с преражданията, този клонинг... не зная дали ще успее да развие нещичко от 18-е обвивки на тялото...

Природата толкова години прави естествен отбор, за да повишава качеството на човечеството, ние сме тръгнали да борим генетични болести медикаментозно, за да може тези некачествени индивиди да оставят поколение, което на свой ред да е некачествено...

Бог ни е дал два крака и една глава... няма смисъл да обяснявам, че ако Той реши да ни отнеме двата крака или главата, ние да си клонираме наши... не е тази идеята... поне така си мисля - изобщо медицината трябва да се занимава с превенция и профилактика... никакви такива трансплантации, клонирания и други заигравки с природата..., изкуствено удължаване на живота с всякакви методи...

Всичко това е поради алчност... така поне казва един приятел...

Да, би било интересно да имаме всички зъби като на 20-годишни модели... на която и да е възраст... но това е суета... на този етап животът на човека е на цикли, които приключват на 84-годишна възраст, като до 80 години човек е в супер състояние, последните четири години - с лек спад... след време ще се живее по 120 години...

В момента даже денонощието не е 24 часа, а е някъде към 16 до 18 часа...

Вдигнах пушилка лека...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Как мислите? На какви закони противоречи?

Еднакви ли са по същество получените чрез клониране организми?

Има ли опасност клонингите да се "отглеждат", за да произвеждат "резервни части" за своя "родител", като се избягва тъканната несъвместимост при трансплаантация?

И най-важното ще има ли клонингът душа? Учителят споменава ли някъде –за този революционен феномен?

:) Благодаря предварително на всички!

Дървото си има корен, стебло и клони...Клонирането от всички гледни точки е на нивото на клоните. Всъщност, освен за редовно подкастряне и ползване за огрев..или резервни части, всяко друго предназначение на клонингите не че би било опасност, но би било показател, че т.нар. "наука" е попрището на смотаняците...

Клонингът няма и не би могъл да има своя собствена душа- ще дели "душа" със стеблото си...А съвсем друг въпрос е, че повечето стебла и без това връзка с душата си нямат...Ако човек имаше връзка с това, което е душата- нямаше да практикува "наука за смотаняци"-НЗС, от която клонирането е само едно от многото й направления...

Линк към коментар
Share on other sites

Oт чисто любопитство - :)

Ако човек се клонира на пределна възраст и душата му известно време обитава двете тела :rolleyes: , какво става с умирането на "титуляра". И каква би била идеята на такова действие? Явно не страх, след като изживяването на смъртта не се заобикаля?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Ами както при генно манипулираните храни, отначало се броят само плюсовете и чак като ни използват достатъчно дълго като опитни зайчета, тогава се изясняват и минусите...

Игра с огъня си е според мен

:thumbsup:

Клонирането е производна на мечтата за вечен живот, страха от смърта, привързаности към земни наслади. А за тези неща имат обстоен коментар и поповете, и психиатрите....

Идеята за стволовите клетки бе раздухана като предтекст, за да се полуи обществено одобрение.

Все пак душата се вселява при зачеването и след това, свързана със сребърната нишка чака да се "намести" в тялото при раждането.

При ребърдинг техники има спомени на хора как се "реят като щастлив балон", вързан за конец към бебето в корема.

Вече се говори с тревога за порасналите деца от ин витро - често те нямат потомство.

Николай С. Лазарев някъде бе коментирал, че за да има здраво потомство, най-важното е енергийно-информационната компонента.

А какво може да очакваме от жива яйцеклетка и умрял (поради замразяването) сперматозойд?

Т.е. липсва бащината енергия, а бащата е символ и на духа и духовноста, стремежа към Бога.

Значи такива хора биха били и по-болнави, и ако имат поколение, то би било болнаво, защото му липсва най-висшата енергия в света - Любовта.

И от ин витро към клонингите -

по тая логика те нямат енергията (душевна, духовна) на два балансиращи се полюса. И по тази логика тялото и да се създаде без висшата енергия на Любов и Устрем към Бога би загинало.

Мнението на Н.С. Лазарев е, че съвременната наука и медицина се грижат за тялото, забравяйки душата.

И така я изчерпват, замърсяват и карат да страда.

Ако една болест не е наказание, а само знак, да си оправим нагласите и направлението в живота, то тогава с лекарства може да се даде отсрочка, за да се устремим към Бога.

Но за съжаление много хора предимно искат с лекарства да скрият страха си от смъртта и желанието/привързаноста към земни/материални наслади.

А за това плащат и те, и наследниците им (ако въобще се появят).

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Ако се клонират отделни органи, това значи че ще си имаме резервни части и ще можем да живеем по - дълго и да сме по - млади. Но мисля, че хората трябва и духовно да се променят, да стават по - добри, а не само да се чудят как да живеят по - дълго - то така или иначе ако няма вътрешна промяна светът ще стигне до фаталния край към който се е запътил. Пък и ако ще се живее много по - дълго, трябва да се вземат някакви мерки - разселване по други планети, ограничаване на раждаемостта. Може да се направи така, че вместо хората да създават потомство на 25 - 30 години ( примерно), да го правят на около 150 г. и да имат най - много по едно дете. Може би някъде има планети, чиито обитатели благодарение на науката живеят много по - дълго от нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Принципно е хуманно да се даряват органи.

НО ако един орган е увреден поради лоши навици?

Дали получаването на нов няма да ги дозатвърди?

И колко хора след трансплантация или кръвопреливане се променят, а често имат и нови болести...

Според източната медицина това ни органично тяло при добра "експлоатация" :)

трябва да живее в здраве и добруване 120 години!

Може би , ако сме разумни и стигнем здрави и прави до 120 години - може и да имаме морално право да се клонираме?

Или по-лесно: :)

В Китай още има даоси на 200-300 години. (Моя позната е била водена от нейн китайски учител в древен манастир в някаква Тибетска долина - друго не казва).

Значи по-добре всеки да се занимава с даоска йога например, а не да търси пари да си клонира "материалната форма на егото".

Линк към коментар
Share on other sites

" Дали получаването на нов няма да ги дозатвърди?" - Много много вероятно. Аз имах предвид да клонират твои органи, и да си имаш някъде резервни части. Тогава е твърде ама твърде вероятно да ти се затвърдят лошите навици ...Дори да си имал желание да премахнеш тези навици, като знаеш че не е проблем да ти сложат нови органи, ще се успокоиш и ще си продължиш в същия дух.Ако си ги получил органите от някой друг, тогава може би ще се стреснеш, ще станеш по - внимателен към здравето си и би могъл да промениш нещо в живота си.

" трябва да живее в здраве и добруване 120 години!" - Чувал съм го това.

" Може би , ако сме разумни и стигнем здрави и прави до 120 години - може и да имаме морално право да се клонираме?" - Със Сигурност ще имаме дооста по - голямо морално право да си удължаваме още животите.

" В Китай още има даоси на 200-300 години." - Чел съм затова, но като малък бях по - склонен да го вярвам, отколкото сега. Особено за тристата години.

" Значи по-добре всеки да се занимава с даоска йога например, а не да търси пари да си клонира "материалната форма на егото". - Ако науката напредне много, това да си правиш резервни части сигурно ще стане нещо мноого разпространено и обичайно.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Ако се клонират отделни органи, това значи че ще си имаме резервни части и ще можем да живеем по - дълго и да сме по - млади.

...

Може би някъде има планети, чиито обитатели благодарение на науката живеят много по - дълго от нас.

Значи всички комплекси, страхове, навици, зависимости, отрицателни мисловни модели и егоистични желания ще властват над човешкото съзнание по-дълго време довеждайки го до пълна деградация. Естествената смърт е положително явление и е добре да го осъзнаем, без да се стремим да го отлагаме с изкуствени средства. Можем да направим аналогия с човешкия сън. На какво заприличва човекът ако не спи дълго време? Освен това за да се развиваме равномерно и цялостно имаме нужда от различни обкръжаващи условия. Еднообразието в това отношение води до застоялост и закостенялост на съзнанието.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако науката напредне много, това да си правиш резервни части сигурно ще стане нещо мноого разпространено и обичайно.

:hmmmmm: чудя се защо ли, защо ли

тези велики учени, които замразяват стволови клетки и "правят" нови органи

не си вложат милиардите долари да пропагандират здравословен живот, морал и етика??? :hmmmmm:

Помня как гледах една демонстрация на китайски майстор по бойни изкуства - един дядо над 70 години (аз тогава бях ученичка и той бе супер дърт по моите пубер представи).

Всички млади му се "поусмихваха", но той като направи и двата вида шпагати и то с преразтягане (примерно дъга 200 градуса) на всички ни падна ченето.

И като започна да показва сила, бързина и гъвкавост направо онемяхме.

И след това вече не се смеех като ми говорят за майстори по бойни изкуства и даоси.

А такива хора хич не се интересуват от клониране :feel happy:

Както и тези, които са били в клинична смърт, или в дълбоките нива на медитация, особено красиво е описано от Карл Юнг (имаше го някъде по темите).

:thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...