Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 2


Recommended Posts

Колелото на съдбата+10 пентакли+8 пентакли.

Ти не гледаш с обърнати карти, нали? За това няма как 10 пентакли или 8 пентакли да е обърната. Смятам, че има проблеми със семейството си, в комуникацията с тях. Може да е свързано и с проблеми на работното място!

Аз някак си 10 и 8 пентакли трудно ги свързвам с пари или някакви други материални неща, но това е за друга тема!

Не, не гледам с обърнати карти. Този човек има някакви проблеми казвал ми го е много пъти, но просто не иска да каже с какво са свързани. Затова аз попитах картите. Като се позамисля наистина може да има затруднена комуникация с родителите или проблеми в семейството.

Зададох този въпрос, защото това е човекът за който питах "Ще имам ли връзка с ....." Картите бяха 6 пентакли+Отшелникът+Рицар пентакли. Отдалечаването ни с този човек винаги се е дължало на проблемите, които той има и затова ми беше интересно да знам с какво са свързани те.

Деяна с какво свързваш 10 и 8 пентакли?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. На въпрос "От какво естество са проблемите на ......? се паднаха следните карти: Колелото на съдбата+10 пентакли+8 пентакли. Мислех си , че ме заблуждава този човек, че има проблеми, но картите говорят друго според мен. Има проблем с материални неща, а може би пари. Какво мислите Вие?

Мисля, че се чувства ощетен за сметка на друг член от семейството си. Още нещо, на този човек все му е малко и все не му достига, мечтае за велики дела, но не виждам потенциал да ги осъществи.

Бих те посъветвала да попиташ още веднъж къде се коренят проблемите му; от горните карти не се разбира добре, а и те отразяват веременно състояние, въпреки, че са пентакли.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. На въпрос "От какво естество са проблемите на ......? се паднаха следните карти: Колелото на съдбата+10 пентакли+8 пентакли. Мислех си , че ме заблуждава този човек, че има проблеми, но картите говорят друго според мен. Има проблем с материални неща, а може би пари. Какво мислите Вие?

Мисля, че се чувства ощетен за сметка на друг член от семейството си. Още нещо, на този човек все му е малко и все не му достига, мечтае за велики дела, но не виждам потенциал да ги осъществи.

Бих те посъветвала да попиташ още веднъж къде се коренят проблемите му; от горните карти не се разбира добре, а и те отразяват веременно състояние, въпреки, че са пентакли.

Мона, благодаря ти за тълкуването. Зададох както ти ме посъветва въпроса" Къде се коренят проблемите на .....? Картите, които изтеглих са Рицар мечове+4 жезли+3 пентакли.

Линк към коментар
Share on other sites

Смятате ли че следните карти показват лицемерие на някой към мен - Крал Жезли, Справедливост и Обесен

Много ме изнерви тоя Обесен в края значи! Не зная Краля аз ли съм или човека, в които се съмнявам?

Какво мислите вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Смятате ли че следните карти показват лицемерие на някой към мен - Крал Жезли, Справедливост и Обесен

Много ме изнерви тоя Обесен в края значи! Не зная Краля аз ли съм или човека, в които се съмнявам?

Какво мислите вие?

Защо реши, че картите показват лицемерие?

Мисля, че си твърде нетърпелива.

Тези карти показват всичко друго, но не и лицемерие. В случая Обесеният има значението на Колелото на съдбата. Нищо не зависи от теб, нито от друг, нито от никой. Този път вратите на Таро за заключени за отговори. Таро мълчи днес.

По-добре попитай утре или вдругиден отново.

Линк към коментар
Share on other sites

Такъв ми беше въпроса, та за това! Усетих, че Обесения има ролята на Колелото на съдбата на последна позиция!

Разрових се в няколко сайта за комбинации и значението на картите в определени позиции и там пишеше, че когато Обесения е на последна позиция може да значи човек, които се прави на жертва, но не е или някой, които е лицемерен към нас!

Моето лично усещане не беше свързано с лицемерие!

Реших все пак да ви попитам и вас. Човек понякога се заблуждава сам и не иска да приеме нещо, от което ще го заболи!

Таро мълчи! Тъжно...

Линк към коментар
Share on other sites

Таро мълчи! Тъжно...

Не, Деяна, мълчанието на Таро не е тъжно; много често то крещи и говори много повече от която и да е ясна комбинация, като по учебник. Ако се вслушваме в периодите, когато таро заключва вратите си за нас, нека помислим и приемем, че то отключва шепота си - лек като ромон. Помисли затова :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, направо ме вдъхновяваш с тези писания. В смисъл че, независимо дали става дума за таро или за друго, малко хора четат символите интуитивно. В астрологията също е така - повечето астролози практикуват астрология "по готварската книга", но не се свързват с архетипите и не "творят". Това при мен се отключи чак години след като бях чела всякаква литература и "кърпила" хороскопи оттук и оттам.

Е, с тарото съм далеч от това. Усещам само някои карти и то в определен контекст. Другото си е... по рецепта, не е истинско. Може някой ден да ми светне и да почна като теб ;)

П.П. А ако не искаш да ти спамя темите, може да ме отблокираш на лични :D

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да ви попитам защо се обърнахте към картите Таро, кое ви накара да си купите колоди, кое ви накара да потърсите отговори на въпросите си в тях?

Как се случи любовта ви към Таро, и дали е любовта, дали е споделена, колко често казвате на картите, че ги обичате и им благодарите ... Те не са инструмент за осъществяване на желания, а част от най-съкровената ни същност, затова какво беше вашето начало с тях?

Ако можете да отговорите точно на тези въпроси, ще знаете какво правите с картите, дали можете да бъдете уверени, че те ще ви помагат ... Т.е. картите Таро за вас ключ ли са или нощен кошмар :)

Ако искате картите Таро да бъдат ваши помощници, просто ги обичайте, дори и да ви дават безумни съвети от гледна точка на разумността, следвайте ги - след време, ще разберете, по-добре ще е за вас, та - защо се докоснахте до света на Таро?

Линк към коментар
Share on other sites

Много интересен въпрос, Мона. Винаги съм се питала как човек решава да се занимава с Таро, защото при мен стана много случайно. Винаги ме е вълнувало мистичното, начините за вникване в света около нас и причините да се случват определени неща. Никога не съм вярвала в случайните неща и всеки ден се убеждавам, че всичко на тази земя се подчинява на един космически ред, на една висша справедливост.

Аз един ден просто реших, че ще си купя карти Таро - без да съм гледала, чела и чула нещо по-специално за тях. Признавам си, че в началото съм използвала картите доста егоистично и консуматорски. Задавала съм често едни и същи въпроси, защото бях безумно отчаяна, разкъсана между това да се боря или да се откажа, надявайки се тайно, че не са напразни чувствата, които влагам. Картите ми обаче сякаш разбраха това, не са ме наказвали с мълчание, когато за пореден път съм задавала въпроса си, нито са ме лъгали. Постепенно аз обаче започнах да си отварям очите. Да разбирам, че истинската връзка с картите се заражда точно тогава, когато човек забрави себе си, забрави собствените си желания и успее да погледне истината в очите.

Връзката с картите се създава много трудно и изисква много постоянство. С втората ми колода все още се намираме в този процес, на моменти доста неясно ми е това, което ми казват. Но се чувствам така, сякаш минавам в по-горен клас и учителят ми знае, че мога повече - затова ми задава трудни въпроси, за да ме предизвика да мисля, да се развивам - те сякаш правят същото.

Много ще са ми интересни всички отговори на този въпрос на Мона, така че с удоволствие, ще чета :)

Линк към коментар
Share on other sites

Колодата ми е супер стара. На около десет години може би. Но едва напоследък се откъсвам от готварската книга. Впрочем много добре ми се удава да гледам на други. Но ми е трудно да гледам на себе си. И все си мисля, че влияя на картите като тегля. Затова понякога карам някой друг, напълно непредубеден, да изтегли картите и тогава някак се получават нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да ви попитам защо се обърнахте към картите Таро, кое ви накара да си купите колоди, кое ви накара да потърсите отговори на въпросите си в тях?

Казах си" Защо да търся отговори навън, като мога да си отговоря сама на въпросите?" Това беше :)

Как се случи любовта ви към Таро, и дали е любовта, дали е споделена, колко често казвате на картите, че ги обичате и им благодарите
Всеки път когато ги прибирам в кутията, където ги държа им благодаря по мой си начин. Понякога се отпускам на леглото си и ги държа в ръце, разглеждам ги без да мисля или да правя каквото и да е било! Приемам Таро за скъп приятел както и да звучи това!
Линк към коментар
Share on other sites

Понякога се отпускам на леглото си и ги държа в ръце, разглеждам ги без да мисля или да правя каквото и да е било! Приемам Таро за скъп приятел както и да звучи това!

Това звучи както трябва да звучи :)

Картите Таро наистина стават наши доверени приятели, но и още повече, често те са и нашата съвест ...

Има случаи, в които усещам, че картите ми не ме искат, не ме приемат, досадна съм им дори - оставям ги настрани, дори далече от мен физически, защото обикновено спя с тях, те са ми под възглавницата. Понякога ги изнасям навън - на въздух, на слънчева светлина или на лунна; те си имат нужда и от тяхното общуване с техните си същества, свободата е условие за любов, това разбрах от Таро.

Примем картите си за мое дете и за моя майка :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Понякога ги изнасям навън - на въздух, на слънчева светлина или на лунна; те си имат нужда и от тяхното общуване с техните си същества, свободата е условие за любов, това разбрах от Таро.
И аз понякога правя така. Отварям широко прозореца и ги оставям някъде на близо, за да може и ветрец да ги вее и слънце да ги грее :) Понякога ги слагам близо до гърдите си.

Имала съм моменти, в които Таро ми е дава много ценни съвети и по-важното е че съм ги разбирала! Тогава в знак на благодарност ги подреждам по номера и ги вдигам някъде на високо. Не ги пипам два,три дена :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,съвсем от скоро се опитвам да разчета посланието на Таро,чета най различна литература,сравнявам,следя мнения от форума,но сега поставих въпрос и не мога да си разчета картите :3d_104:.Въпроса беше дали ще се съберем с бившия ми съпруг,а картите са отляво надясно-справедливост,дявола,сила.Моля за помощ,наистина ми е важно за да предприема следваща стъпка в моя живот.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Можете ли да ми помогнете при тълкуването на следния келтски кръст - въпрос: Ще се върна ли на работа?

1. 14 - умереност

2. К чаши

3. 0 - глупакът

4. 4 чаши

5. 5 жезли

6. 4 пентакли

7. 3 жезли

8. 3 чаши

9. 4 - императорът

10. 9 чаши

Много главни аркани има и ... не мога да си дам точен отговор. Много ще съм ви благодарна да внесете малко светлина относно тази подредба

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте :)

Съвсем скоро си взех Таро.Колодата ми е Таро на търсещия,имам и книжката.В общи линии си разясних главното,но не мога да преценя откъде да започна.Реших първо да се запозная с големите Аркани,но не съм убедена,че това е правилния подход.Та,въпросът ми е към по-напредналите- кое е първото ,на което да обръна внимание,кои неща трябва да запомня и т.н.

Мерси предварително :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

Въпрос на усещане е! Няма рецепта :) Търси и отдели време за Таро! Не разделяй! Големите и малките аркани са еднакво важни. Няма как едното да е по-важно от другото. Ако още в началото отделиш време само за Главни аркани забрави скоро да научиш Таро защото те са много сложни. Колкото повече навлизаш и разбираш себе си и колкото повече израстваш и се променяш, толкова повече разбираш и Главните аркани, а това е сложен процес.

Успех в търсенето :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Питах картите ми днес за новата ми котка (с която имам огромни проблеми), но ми се струва, че те не ми отговарят нищо конкретно за нея.

Справедливост Рицар пентакли Луна и като добавка 4 жезли

huh.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

и ако може помагайте......

от един месец Асо пентакли е картата, която излиза на всички всевъзможни позиции. Няма значение дали въпросът е от любовно, материално или свързано с работа естество. периодът е труден, съмнение няма, но когато преди два дни излезе и комбинация 10 чаши, Кулата и Асо пентакли, за въпрос от материално естество, вече онемях. - честно казано, незнам какво и докога да очаквам...., а вече назрява момент за развръзка. Моля ви споделете своя опит......защо ме преследва Асо Пентакли?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

и ако може помагайте......

от един месец Асо пентакли е картата, която излиза на всички всевъзможни позиции. Няма значение дали въпросът е от любовно, материално или свързано с работа естество. периодът е труден, съмнение няма, но когато преди два дни излезе и комбинация 10 чаши, Кулата и Асо пентакли, за въпрос от материално естество, вече онемях. - честно казано, незнам какво и докога да очаквам...., а вече назрява момент за развръзка. Моля ви споделете своя опит......защо ме преследва Асо Пентакли?

adina, в много тежък период си, когато почти нищо не върви; Ас пентакли е просто знак, сигнал затова. Противно на други анализи, за мен повтарящото се често Асо пентакли, говори за една огромна пробойна в Аз-осмислянето, т.е. губи ти се смисъла на всичко, напразно го търсиш. Чувсвташ се ужасно сама и без подкрепа. Но,

Асо-то е глас от несъзнаваното, зов за спасение на душата ти и ти казва: не се предавай, стегни се, въоръжи се с търпение и сила, защото друг избор нямаш!

И така, всеки минава през трудни периоди, но е важно и как се самосъхранява: задействай алармата и се щади.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, Мона!

Отново ми подаде ръка - първо бяха сънищата ми, сега Асото..

Права си за алармата, само че тя е голяма колкото камбана и бие и звъни страшно! Но пък по-уверена не съм се чувствала никога! Като видях кулата и Ао Пентакли първоначално се втрещих - да, но после си казах - Е, сега вече няма мърдане, развръзката идва, близо е, каквато и да е, все пак усилията са финални! Чакам, и ще споделя с вас !

Линк към коментар
Share on other sites

адина, сложи Асо-то под възглавницата си.

А нека почващите ти карти да са Колесница, ас жезли и 3 пентакли.

А отдолу да са Колелото на съдбата, Умереността и Паж пентакли.

Успех :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Преди месец близък роднина ме помоли да му хвърля един поглед в бъдещето.Направи ми впечатление че се появи Крал пентакли заобиколен от пики.Прецених че ще има смърт(така беше и преди да почине дядо ми).Не му казах, защото не бях сигурна.Почина негова близка, след два дена пак имаше смърт.Не мога да се сетя точните комбинации но възможно ли е да се види броя на смъртните случаи.Защо когато му гледах онэи ден нямаше нищо притеснително?Нова съм в тази насока и се опитвам да проникна във всяка карта но ми е трудно:3d_131:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...