Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 4


Guest Христо

Recommended Posts

Сънувах че баба ми е у нас на двора и намира парченце злато, което иска да продаде срещу 30 лв. Само че аз взех от земята това парченце и се оказа не злато, а някакъв боклук : парче от гъба за чинии, или нещо такова. Беше като златно, но не беше злато, някакво парцалче гъбесто все едно.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че баба ми е у нас на двора и намира парченце злато, което иска да продаде срещу 30 лв. Само че аз взех от земята това парченце и се оказа не злато, а някакъв боклук : парче от гъба за чинии, или нещо такова. Беше като златно, но не беше злато, някакво парцалче гъбесто все едно.

Показва че ценностната ти система е коренно различна от тази на баба ти. Това, което за нея е златно - за теб е боклук!?...

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах,че ям шоколад:)Вкусът му беше страхотен!(В реалността не ям ,защото го смятам за вреден).

Пожелателен е сънят ти. Всъщност много ти се яде шоколад, но не искаш да си го признаеш... :P

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах,че ям шоколад:)Вкусът му беше страхотен!(В реалността не ям ,защото го смятам за вреден).

Аз си мисля, че нищо няма да ти стане от едно парченце черен шоколад. Явно организмът ти има нужда и от това :).

Черен шоколад срещу стрес

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах,че ям шоколад:)Вкусът му беше страхотен!(В реалността не ям ,защото го смятам за вреден).

Аз си мисля, че нищо няма да ти стане от едно парченце черен шоколад. Явно организмът ти има нужда и от това :).

                      

Черен шоколад срещу стрес

И аз съм съгласна с това.Според мен ти се яде шоколад и съня ти показва,че организмът ти  го иска.  :)

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах,че ям шоколад:)Вкусът му беше страхотен!(В реалността не ям ,защото го смятам за вреден).

Аз имам друго тълкуване.

Нямам нищо против, ако ти се е прияло шоколад и си хапнеш ...

Но в този случай, шоколадът е символ на любов и на секс. Човек не може да пренебрегне природата си, колкото и тя е "вредна" в реалността или така се възприема ...

Всички имаме нужда от любов, нека го осъзнаем. И в това няма нищо лошо, това е най-естественият човешки порив.

Пожелавам ти я с цялото си сърце :3d_105:

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах,че ям шоколад:)Вкусът му беше страхотен!(В реалността не ям ,защото го смятам за вреден).

Пожелателен е сънят ти. Всъщност много ти се яде шоколад, но не искаш да си го признаеш... :P

:)Хапнах си едно парченце!

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах,че ям шоколад:)Вкусът му беше страхотен!(В реалността не ям ,защото го смятам за вреден).

Аз имам друго тълкуване.

Нямам нищо против, ако ти се е прияло шоколад и си хапнеш ...

Но в този случай, шоколадът е символ на любов и на секс. Човек не може да пренебрегне природата си, колкото и тя е "вредна" в реалността или така се възприема ...

Всички имаме нужда от любов, нека го осъзнаем. И в това няма нищо лошо, това е най-естественият човешки порив.

Пожелавам ти я с цялото си сърце :3d_105:

Мона,благодаря ти!:)

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че имам друга сестра и друг баща, за майка ми не знам дали беше същата, не я видях в съня си. Аз и сестра ми се хванахме за ръце заедно с едно момче и едно момиче ( двойка влюбени) и тръгнахме към дома на баща ми. В съня майка ми и баща ми бяха разведени, баща ми беше богат. Влязохме в дома му и това беше съня.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах ралзлични неща, но запомних най - добре последният сън.

Сънувах че съм на гости на един мафиот. Абе като го видиш и направо само по вида ти прилича на злодей : черна права зализана коса, черен костюм, и отдолу нещо като черно поло. Седи срещу мен и си приказваме уж приятелски и ми се хили едно такова мазно злобно сякаш и имам чувството, че всеки момент може да заповяда да ми светят маслото. Аз може би бях ченге в съня, но не съм сигурен и май му казвах, че него няма да го закачам. Оказа се, че нося риба в себе си. Той извади една змия и змята се нахвърли да глътне моята риба, но рибата не се даде, двете почнаха да се хапят като всяка се опитваше да глътне другата. В следващия момент исчезнахме от мафиотския дом и се появихме у нас : рибата, моята котка и една мишка гонеха змията на мафиота, а аз след тях търча и я гоня. Тя се шмугна между едни легла у нас, след малко нашата котка изгони от там една друга котка дет се беше шмугнала и тогава нашата котка, плюс рибата и мишката взеха да се боричкат със змията ( аз знаех, че е така, но не ги виждах). И нарочно се върнах при мафиота, за да го дразня, казвайки му че змията явно ще загуби, защото срещу себе си има три противника. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че съм у нас. В двора са влязли шайка цигани, въоръжени с брадви. Аз или съм с голи ръце, или с брадва. В ъгъл съм на двора, и в съня ми този ъгъл е отделен с решетки, чиито решетки имат формата на куки ( горните им крайща). Тия цигани май са тръгнали да золумстват. Аз изкъртвам решетките и ги хвърлям към тумбата цигани. В този момент зад циганите се появява група българи, която грабва решетките.Тази по - малка група българи се появи от нищото. Очаквах че двете групи ще влязат в люта схватка и че това ще е подходящ момент и аз да се намеся ( май имах брадва), че сам не върви. :lol: Обаче когато циганите се обърнаха назад към българите, те се уплашиха и хвърлиха решетките на земята, след това изчезнаха в нищото. Аз взех да крещя отстрани на циганите : " В името на България, хвърлете оръжията !" Обаче те ни ми обърнаха внимание и тръгнаха да излизат от двора, а аз се ядосвах, че българите така са се уплашили. :lol:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че полицията е по следите на някакъв психар убиец. Накрая намират зала, в която той е затворил много хора и ще ги убива. При вида на полицията хората в клетките почват да крещят от радост и да вдигат ръце на горе, да благодарят на Бог. А аз си помислих, че хубавото на цялата тази работа е, че са се обърнали към бог.

После сънувам, че "Левски" играят срещу Байерн Мюнхен в Лига Европа и повеждат с 1:0 ! Първият мач е в България, реваншът в Германия. Наближава краят на мача и аз се опасявам немците да не го обърнат, само че нашите не се предават и в 90 минута нокаутират Байерн с втори гол ! Два на нула ! Комнетаторът и аз се радваме, пък и много други хора пред екраните ! Неочаквана чиста победа срещу немския колос ! :3d_146: А дано се сбъдне. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах бившия ми приятел, които почина преди 3 месеца. В съня ми той също бе преживял инцидента, но се беше разминал на косъм и беше жив. Отидох да го видя. Прегърнах го силно и го целунах по врата. Той ми каза, че е решил да бъде с друго момиче. След като го целунах той ми каза "Да не ни види приятелката ми" и после му казах :Хайде тръгвай" и той замина!

Какво значи това? Много ме натъжи този сън!

Линк към коментар
Share on other sites

Моите съболезнования, Деяна.Може би сънят означава, че в отвъдното той е с друго момиче и че ти се е явил на сън, защото е искал да се сбогува с теб, понеже вероятно не е успял да го направи приживе. Чел съм, че понякога нещата в сънищата трябва да се тълкуват наобратно : ако човекът умре на сън, значи в живота ще е жив и здрав. В твоя случай, приятелят ти е бил жив в съня, но е загинал в реалния живот.

Линк към коментар
Share on other sites

Да и аз тълкувам съня така макар да звучи толкова нелогично. Липсва ми и мисля едва сега му простих всичко. Не искам да се сбогува с мен защото има неща, които искам да му кажа и последната ми надежда е съня.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах бившия ми приятел, които почина преди 3 месеца. В съня ми той също бе преживял инцидента, но се беше разминал на косъм и беше жив. Отидох да го видя. Прегърнах го силно и го целунах по врата. Той ми каза, че е решил да бъде с друго момиче. След като го целунах той ми каза "Да не ни види приятелката ми" и после му казах :Хайде тръгвай" и той замина!

Какво значи това? Много ме натъжи този сън!

Това е любов!

Предпочиташ да е с друга, да те напусне, само да е жив!

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Деяна,според мен съня ти означава,че си готова да продължиш своя път и да приемеш в сърцето си нова любов.

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

искам да се допитам за мой сън. Отново не знам как да го тълкувам.

Аз съм в стая, кабинет, пълен е с хора и бюра, всички облечени в костюми. Ние работим над нещо, много сме съсредоточени, говорим живо и обсъждаме. Движение, всеки е забързан, правим нещо много важно. В този момент някой започва да ми говори, аз се обръщам и виждам млад мъж, който се сещам, че познавам от училище. С него да сме си казвали най-много 10 изречения общо, никога не сме намирали общ език. Той ми казва : " Свържи се с мен, имам нужда да поговорим!" Аз, кимам с глава, но обръщайки се пак към хората, с които работя, вече го изключвам от съзнанието си. Тогава той още 1 път, по-настоятелно ми казва, че наистина има нужда да говори с мен. Аз му казвам, телефонът ти имам ли, ще ти звънна. Той тогава само се обръща и излиза.

Сутринта съответно, когато преминавах през сънищата, които сънувах и стигнах до този, просто останах страшно учудена. Сетих се, че това момче почина преди 10 години.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че настройвам някакви главорези срещу един съдия. Всички бяхме в някаква зала, с много хора, за малко заради моите интриги да стане бой ...над съдията. После сънувах, че съм в една зала, може би учебна. Преподавателка ни беше някаква руса съдийка на 40г. + ...Абе старичка за мен. По някакъв начин стана дума за някакви мои вярвания, абе нещо споменах. :lol: И тя поиска извън учебно време да се срещнем, за да и разкажа за моите вярвания. :lol: Обаче аз заподозрях, че не са чисти помислите и, и като един свят човек се измъкнах. :lol: Казах и имейла си, на него да ми пише и аз ще и дам линкове, за да види в какво вервам. :lol:После я сънувах под 40г. и с черна коса ( и в двата случая си беше хубава за нейните години). И помня, че исках да и се натискам ако останем насаме, но не останахме сами. :3d_145::lol: Мина ми мисълта, че ако ме хване в капана си, от друга страна ще мина леко по този предмет. :3d_129:

После сънувах, че със съквартиранта ми сме се нанесли в апарпамент с няколко стаи. Добре, но дошъл още един съквартирант. И запланирахме да го убием. Не знаехме в коя точно стая е влязъл да спи и решихме да влизаме в стаите и кой го завари, да го убие. Аз влязох в една стая, съквартирантът ми в друга и след малко го чувам да говори с новия съквартирант по телефона и да му казва : "Обади ми се след 15 мин., сега Христо ще ни чуе !". Предаде ме !! :3d_134::mellow::huh::3d_159::(:lol:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

значи, съня който разказах преди време с басейните до някъде се сбъдна тъйкато се завърнах от 10 дневна почивка в Дюни :mrgreen: там басейни бол - малкото хотелче дето бях имаше един голям, но все пак на морето си ползваш морето :):thumbsup2: на кой му притрябвали басейни :) пожелавам на всеки такива сбъднати сънища :)

снощи след като се върнах сънувах че строя къща на морето - ама не като другите - мойта беше малко викториански стил накрая се оказа че тухлите са от захар - като на Хензел и Гретел - странен сън :)

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Гарванче, Христо6 и всички, за които темата със сънищата е вълнуваща.

Първо да кажа, че тази тема е една от възможно най-малко познатите въобще. Науката почти не е наясно какво става по време на сън, а и няма как да е, понеже работи предимно с формата и пропуска най-важния компонент - съзнанието. Това важи за всички други дисциплини, които са зациклили и не могат да обяснят "чудесата", които са съвсем реални и тропат на прага на нашето безразличие. Дори модерните течения в психологията, които засягат темата се плъзгат по повърхността.

Второ - за сънищата почти няма да намерите нищо и в големите религии и учения, които занимавайки се със съзнанието би трябвало да знаят отговора. Истината е че осъзнатат работа със съня е възможно най-езотеричното познание, в някои течния и школи се е работило само в най-вътрешните и посветени кръгове. Реалността на съня не е имагинерна и далечна, тя е толкова истинска, колкото и ежедневието ни. Там съвсем живи се намират наши аспекти, които живеят пълноценен живот, но са свързани с нашата енергетика. Ако човек осъзнае това, ще може да си обяснi много неща от познатата му реалност - модели, обкръжение, взаимоотношения с дадени хора, болести и т.н. Това е първата стъпка, която интуитивно може да бъде достигната от някои. Големият въпрос, който остава е КАК осъзнато да се пребивава и работи в тези алтернативни реалности.

Дори Холивуд започна да се занимава с тази тема - може би сте гледали Генезис или г-н Никой. Някои неша са показани едно към едно. И все пак въпросът е КАК.

Накрая ще ви кажа нещо, което няма да се хареса на мнозина - НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ВИ РАЗТЪЛКУВА СЪН, ОСВЕН САМИТЕ ВИЕ. Символите в сънищата са персонални и имат смисъл само за вас. когато искате тълкуване от друг, то е защото ви мързи, страх или не знаете как да навлезаете осъзнато в себе си! Отговорността за живота ви си е само ваша, но винаги имате избор!

Модераторска бележка: Част от текста на мнението е изтрита, защото съдържа реклама, забранена от правилата на форума.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...