Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 4


Guest Христо

Recommended Posts

сънувах че ям раци и скариди и други морски неща - печени на скара октоподи не ме влекат но опитах и таквоз чудо - в някъв замък на високо имаше пир после трябваше и да снимам някакви младоженци там - но основната храна там беше морска - имаше и раци дето мърдаха печени в чинията - наяве би ме било страх да го ям но в съня беше вкусно

Линк към коментар
Share on other sites

един стар замък (като от приказките на Шарл Перо) облечена в една от старите принцесни рокли красива бях :) и едни накъдрени букли - имаше разбира се и зла вещица - която се оказа моя позната наяве - на мен нищо не ми направи но омагьоса един рицар който наяве не познавам но на сън беше хубавец, аз го харесвах но тя го обяви за кофти и го омагьоса да се превърне в жаба - помня че нищо не му стана но аз пък тайно се опитах да разваля магията - все пак хубав беше - лошото че другите от замъка и вярваха и не виждаха че е вещица - накрая и се ядосах и я набих - все пак исках горкия човек да остане невредим

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Гарванче, голям си сладур :D Чета ви двамата с Хрис и си мисля какво ли е да си герой във вашите сънища.. и не спирам да се усмихвам :D

Линк към коментар
Share on other sites

предната нощ сънувах че ме уволняват - а днес в реалност точно обратното - повишиха ме - наяве - в случая сън и реалност = противоположност - щях да припадна накрая на деня - признавам че се понапих от щастие ама много напрежение днес покрай съня а то обратното стана

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

сън тип "преодоляване на страховете":

таз нощ сънувах духове - но единия ме пазеше - непознат призрак - минавах от някъде бях тръгнала по задачи - по пътя ненадейно минах покрай гробище някакво забутано имаше 5-7 гроба не повече - имаше двама призрака дето изкочиха от едно гробче - доста бледички бяха - но разговаряха с мен приятелски тоест не тръгнаха да ме плашат или нещо - просто ме заговориха като в кръчма - понеже ме хвана шубе изпуших и аз една цигара с тях, оказаха се човечни духове - някак страх ме беше, но не исках да бягам ами се опитах да се направя на тях но се оказа че не беше нужно - по едно време забравих страх и се заговорих с тях за глупости от сорта за времето, живота, политика и глобални проблеми - лудост.... и шантав сън - накрая единия който беше на мойте години ме изпрати до края на гробището да не ме е страх - накрая забравих че е призрак и го гушнах за мерси - знам че звучи ужасно - наяве не бих направила подобно нещо дори бих се изплашила 100 пъти

и друг път съм сънувала подобни неща от сорта "преодоляване на страховете" - най-вече с духове и насекоми - веднъж някой ме караше да отварям 10 врати на които лазеха около 100 бръмбари, хлебарки и гадинки, пеперуди от онези нощните големите - отварях дръжката със затворени очи да не гледам какво пипам - но го направих имах мисия да изляза от къщата през тези врати една след друга и на всяка врата буболечките бяха все по-огромни и все по-гадни - макар че наяве пак си ме е страх

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Много ми хареса тази статия за символиката и тълкуванията на сънищата. Няма да преразказвам, защото не е съвсем кратка , а и всичко е казано толкова добре, че според мен е хубаво директно да се прочете . Препоръчвам я на всички, които се опитват да надникнат през воалите на Нептуновото царство. А и знаем ли наистина дали денем не сънуваме и нощем не преживяваме реалността?:hmmmmm:КЛИК

Линк към коментар
Share on other sites

ооо това малко като Матрицата звучи синьото или червеното хапче :)

таз нощ пак сънувах Майкъл - на 2 пъти по едно време събудих се дори разходих се и после си легнах и пак - прожектираха ми на голям екран филм за живота му обаче по едно време се появи втори Майкъл на филма защо ли трябваше да го видя незнам ама някакъв друг живот - май тия статии за двойника са верни - четох преди че от This is it човека не бил Майкъл ами двойник поне семейството му тръгнаха да съдят Сони - все пак незнам човека дето почина миналото лято може да си е истинския Майкъл

но аз не се занимавам с него вече въпреки всичко на сън пак ме посещава а дори не съм го и познавала лично никога - като беше жив не го сънувах толкоз много

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Възможно ли е този сън да ти казва, че поведението ти се нуждае от промяна. Защото се заражда щастлив съюз/ връзка , позволи да се случи.

Такова е моето тълкуване, знам че е екстравагантно, всъщност системата ми е много логична и сИрЬОзна:whistling:.

Поздравче :

http://www.youtube.com/watch?v=KOnL5c8LMqM&feature=related

Линк към коментар
Share on other sites

какво общо има Майкъл с мойто поведение - едното няма нищо общо с другото - на него са му фенове хора със всякакво поведение - просто ми беше мъчно това лято като си отиде но го преодолях все с такива сънища - това за Матрицата беше шега извини ме

понеже той се асоциираше с питър пан - веднъж на сън някой дойде при мен и ми каза да политам че трябвало да ме срещне с питър пан - накрая се събудих и се сетих кой е "Питър Пан" :)(това ми е най-съкровенния сън) - може би дава знаци на фенове и близки че е добре в другия свят - но може и съня да е съвкупност от подсъзнание и мисли

тази нощ пак се сънувах в замък - принцесно и рицарско време - стари дълги рокли - няма интернет, няма компютри, но пак ме караха да рисувам и да правя дизайни - на ръка по-истинско - и природата чиста и неопетнена - имах и лъвче за домашен любимец - не ми се будеше в мръсната действителност изобщо

Линк към коментар
Share on other sites

И на мен ми беше мъчно за Джако. Особено след като си отиде така несправедливо очернен и оклеветен.

Нямам представа каква връзка може да има с поведението ти, но между нещата има много повече връзки , отколкото изглежда.

Ти свързваш ли го с нещо лично за себе си или не?

Имаш много богато въображение, много интересни и красиви сънища.:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , приятели, искам да споделя един сън, който може да не е послание само за мен, а и за всеки , който има нужда :

"Сънувам ,че : в света нещата и хората са се променили до такава степен, че хората се събират , живеят и общуват в нещо като молове, там по цял ден се забавляват , комуникират и не се интересуват от нищо друго.

Аз съм излязла навън с група хора и се изкачвам по една не стръмна пътечка. Както вървя забелязвам в пясъка покрай пътечката късове самородно злато. Не зная как изглежда златото, но съм сигурна,че е това е злато.

Хората не го забелязват , защото не се интересуват от природата. Взимам го. Когато стигам при другите виждам един човек – едър и тъжен , сякаш има нужда от нещо. Решавам да му подаря нещо за да го развеселя. Вземам много красив камък - като многоцветна каменна пръчка и му го подарявам. Той се стъписва и отказва - не може да го приеме защото няма с какво да го плати. Аз настоявам,че няма нужда да го плаща - това е подарък. Той се зарадва - много благодари , приема го и когато минава покрай мен и изчезва - забелязвам ,че златните късове ги няма- взел ги е всичките.

В съня си аз си казвам - това е , защото не подари най- доброто което имаш, даде друго, а най- хубавото запази за себе си- затова и го загуби. Изводът - когато даваш - давай с цялото си сърце, иначе ще го вземат и нищо не можеш да направиш."

Линк към коментар
Share on other sites

И на мен ми беше мъчно за Джако. Особено след като си отиде така несправедливо очернен и оклеветен.

Нямам представа каква връзка може да има с поведението ти, но между нещата има много повече връзки , отколкото изглежда.

Ти свързваш ли го с нещо лично за себе си или не?

Имаш много богато въображение, много интересни и красиви сънища.:rolleyes:

не го свързвам с нещо повече освен че ми беше като идол - а и не си отиде очернен - оправдаха го 2005 :) той си живя на фул въпреки скандалите -

тъжно е че си остави децата обаче :(

Имам и кофти сънища не са всичките красиви - но сивите мрачни сънища също са добър знак доколкото чувам, аз споделих в една друга тема че много често на сън съм на фронта (подобно на Сталинград време) и съм войник и все ме улучват в сърцето, три пъти го сънувах и трите пъти на сън "загинах" в една и съща поза, по един и същи начин - единственото различно е че в първия сън нашта армия загуби а вдругите два спечели - и мен все ме е яд че не доживявам победата, но в съня се биехме за България - и най-странното на нашта армия генерал беше нашия сегашен премиер може би съня има повече връзка с България отколкото с мен

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

егати съня някой открадна картина от нейде - полицая ме заподозря и ме арестува - дори сънувах как престоях в една килия една нощ (затвора) - наместо правилния мен арестуваха аз си бях невинна ама не можах ги обедя

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че аз и съквартирантът ми ще пътуваме с неговата кола от града, в който уча към родния ми град. Спряхме да починем в една хижа. Той легна да поспи, спа каквото спа и взе да се разбужда. Само че тогава дойдоха майка, татко и сестрата. Казах му че ще продължа пътя с тях и нашата кола. Качихме се и тръгнахме. Спряхме на едно място, за да починем. Майка и татко бяха отдалечени, стояха при колата. При мен и сестра ми се появиха няколко по - малки от нея момичета и момчета. Бяха чужденци всинца, така го почувствах. Пък и този дето ни заговори беше цигане дето говореше на английски. Канеха сестра ми на купон, но аз прецених че няма да е добре да отиде, защото са непознати. Отговорих му на английски, че тя няма да отиде, защото след 5мин. тръгваме, каквато беше и истината де. Продължихме да пътуваме, стигнахме до стръмни, наклонени настрани и кални пътища. Преминахме през група момчета, които малко дивашки крещяха и на мен ми хрумна, че ако искат да навредят на сестра ми, ще се бия до смърт, въпреки че са повече. Не ми вдъхваха доверие. Продължихме и стигнахме в града.

След това сънувах, че съм на едни стълбища, бяха различни стълбища и между тях малки площадки, които ги свързваха, на открито бях. Две групи момчета се замеряха със снежни топки. Имаше и русо двегодишно момченце. Аз отидох при него, то тъкмо се гласеше да хвърли снежна топка. Казах му да не го прави, защото е лошо да се отмъщава. То попита защо след като и тези момчета хвърлят топки. Казах му че те не са достатъчно осъзнати, затова така правят и че той не бива така да прави, защото е лошо. И че той може да не прави така и да ги изпревари в осъзнаването си ( за последното дето казах съжалих леко, но се почувствах щастлив, че мога да го уча на различни хубави неща). Качих го на рамене и тръгнахме из града. Разхождахме се, но взех да се притеснявам че може да ми се смеят, че се занимавам с това малко дете. Взе да ми дотежава, едвам едвам да го нося, дори падах на колене и едва се изправях. Засякохме се с Дядо Коледа, малкият искаше да го яхне, но дядото не щеше. Тогава продължих аз да го нося. Питах го къде живее, за да го закарам у тях, понеже вече не ми се занимаваше с него, но той не каза или не знаеше. По едно време както се мъчех да се изправя, защото ми тежеше и едва ходех с него, ни видя една хубава колежка. За да не се излагам пред нея събрах сили и се изправих. Продължихме и влязохме в магазин.Там малкият взе риба, салам, вафла, чипс. Нямах пари да му платя всичките покупки и върнах салама и рибата ( а и не исках да ям месо). След това се озовахме в почти напълно тъмна дискотека, преминахме през тълпа от хора, след това тръгнахме да се връщаме към изхода пак през тълпа от хора и тъмнина. Аз държах ръцете си около него, за да не би без да искат да го блъснат и наранят.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес пък сънувах, че понабих едно русо детенце. Ама май не беше добричкото детенце от вчерашния ми сън. Това детенце не щеше да ме пусне, хващаше се за мен, дърпаше ме, закачаше се, не можех да се отскубна от него въпреки че опитвах. Накрая се ядосах и с бой се отскубнах от него. Може да е бил мой братовчед, който като по - малък често се закачаше и зорлем си търсеше боя. Още повече, че баща му беше наблизо. След като го ступах, влязох в една стая с окачени по нея найлонови въжета. Взех да се люлею на тях като маймунка, като Тарзан. Беше ми много гот. Бащата на братчеда ми се смеееше, но не ми дремеше. После се озовах в нашия двор, тъкмо щях да изляза на улицата и майка ми даде една риба. И аз я изядох.

Линк към коментар
Share on other sites

Мдааа, вегетарианеца в теб се бори с "хищника", въплътен насън в двете дечица - и всеки те "изкушава" по своему, посредством "съучастници" в съня biggrin.gif

Линк към коментар
Share on other sites

наскоро си облепих тавана със фосфорни звездички и луна(дето светят на тъмно) - напоследък на сън се потапям в "нощното небе" на тавана - не помня какво сънувам но е много приятно запсиването така :)

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Преди време сънувах може би един от най - готините ми сънища ! :D Това което помня беше следното :Бях нещо като полубог. Само Бог беше над мен. Можех да се издигам над земята и каквото си помисля да става реалност на момента. За да докажа на един колега, че наистина умея тези неща, предизвиках ветрове и дъждове в родния му град. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

И аз вече трети път сънувам как ходя по водата (сериозно говоря). Смирение – какво да направя.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм сънувал, че ходя по вода, беше кристално чиста. :D Бях описал съня в някоя от предишните части на темата. :)Пък левитацията на сън ми е като здравей - здрасти. :lol:

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Бях нещо като полубог.

Как тъй на половина, Хрис biggrin.gif Коя половина? А с другата половина какво беше? harhar.gif26.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам. :) Хубавото на съня беше хем усещането за сила и могъщество, хем смирението. Понеже съзнавах, че не съм Бог, че той е над мен и с него не мога да се меря. :D:angel:

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах моя близка приятелка .Стоеше пред мен ,а зад нея имаше големи пламъци !В ръцете си държеше кукла от восък или пластмаса,която имаше криле ,но крилете й бяха откачени,а от тях излизаше нещо като конец,но по-дебел и продължаваше на горе ,над главите ни!В съня ми тя изглеждаше малко по-различно .Зъбите й бяха по издадени напред ,ушите също леко щръкнали.Кожата леко състарена ,тъмна и това й придаваше леко изморен вид .Имаше и бенки на лявата буза ,но много малки и едва забележими.Беше се вторачила в куклата и си играеше с нея ,усмихваше се ,но и беше безразлична ! Въртеше се в кръг или всъщност нещо под нея я въртеше в кръг!После се обърна към мен и ми каза "На дявола вятъра вее тихо!" whistling.gif

Сънят е странен ,особен ! Бихте ли споделили мнение и какво може да значи ? Ще се радвам

Линк към коментар
Share on other sites

сънувах че съм по бельо - в офиса на работа - само по сутиен и бикини - супер срам - в съня обаче се чувствах все едно нищо не е станало и на никой от офиса не му направи впечатление - накрая като се събудих и като осъзнах че е било сън ми олекна леле аз съм супер срамежлив човек а на сън не ме беше и ни най-малко срам че бях без дрехи

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...