Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Картите Таро и бъдещето


Guest Мона

Recommended Posts

Доколко според вас картите могат да предопределят бъдещето, бихте ли си доверили на опитен човек в Таро и защо. Вярвате ли в картите, защо да и защо не? И кога бихте потърсили помощта на картите, за какво?

Имаме ли нужда изобщо от гадателски техники и методи, за да видим бъдещето си? Защо имаме нужда да знаем какво ни очаква. Какво мислите :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Мда, доколко познават картите?

Логично, възможно е да познават дотолкова, доколкото бъдещето е предопределено.

Ами ако не е? Или поне не съвсем?

Тогава какво всъщност "познаваме", прилагайки някаква гадателска техника?! :huh: Може би точно това, което е казала Мона - не познаваме, ами предопределяме, т.е помагаме му да се определи :)

Аз съм правила разни експерименти, вярно, не с карти Таро, но едва ли има съществено значение.

За мен бъдещето не е строго предопределено, то варира, а понякога и по-сериозни изменения претърпява...

Предполагам, че занимаващите се с Таро също могат да споделят опит - това, което ми идва на ум, е например задаването на един и същи въпрос, касаещ по-далечно във времето събитие, да бъде задаван през определен интервал от време.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен картите не предопределят нищо.Те просто показват това,което евентуално може да се случи като резултат от наши действия.

На скоро си говорихме с един близак до мен човек именно за това как работи Таро и той ми каза така "Когато разбереш как всъщност работи Таро ще разбереш,че все едно си се опитвала да си трошиш орехите с компютар ,но това е много личен момент за всеки".

Понякога си мисля,че Таро предизвиква събитията ... но това е глупаво!

Бих се доверила на опитен човек само за да ми помогне да разбера картите по-добре,но не и да ми гадае стях ...иначе защо имам карти?:)

Вярвам в тях да ... ако не вярвам то значи не вярвам и на себе си.Всичките отговори които са ми дали аз вече съм ги знаела...Таро ми помага да "изкарам" отговорите пред себе си.

Понякога един сън също може да послужи за предсказване на бъдещето,но Таро е друго нещо :)

Линк към коментар
Share on other sites

Картите ми дадоха ясни отговори за развитието на една житейска ситуация, която беше само мъглява идея, или по - скоро блян :) .

Зададох въпрос, дали ще си намеря работа, нещо което ми се струваше невъзможно, предвид обстоятелствата. На трета позиция се падна Асо пентакли. Отговорът беше ясен и след два месеца имах работа в желания град. След работата изникна проблем с квартирата, имаш работа, нямаш квартира :D . При реденето на трета позиция се падна 6 пентакли, квартирата се появи като дар, от неочакван човек, по неочакван начин.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Все по-често си мисля, че няма бъдеще, което вече да е било, нито пък някаква съдба. По-скоро сме един Маг и рисуваме пътища, сами. Кръг, които започва и свърша при нас. Таро предсказва защото ние за него сме предсказуеми. Така си мисля. Няма карма, няма нищо.

Линк към коментар
Share on other sites

Все по-често си мисля, че няма бъдеще, което вече да е било, нито пък някаква съдба. По-скоро сме един Маг и рисуваме пътища, сами. Кръг, които започва и свърша при нас. Таро предсказва защото ние за него сме предсказуеми. Така си мисля. Няма карма, няма нищо.

Интересни разсъждения, но лично за себе си съм си отговорила и вече не се съмнявам. Едно от малкото неща, които знам със сигурност е, че има Съдба, може да се каже и Провидение. Понеже казваш, че ние сме като Мага, който рисува пътища ... В литературата и философията съм голям фен на екзистенциализма, затова че човекът е прикован да бъде свободен, визирам Сартр, но екзистенциалистко Таро няма.

Картите показват и предсказват бъдещето, просто защото то е ясно. Ние бъркаме в това бъдеще и го предвиждаме, защото то вече се е състояло, но на друг план на битието.

Сега за кармата, сложен казус. Аз лично не съм фен на идеята за кармата, но е много дълго да обяснявам защо. Правя голямо разграничение между карма и съдба и винаги съм се смяла на хора, които искат да видят миналите си животи или виждат в блудкави любовни връзки кармични обвързаности. Но, тяхна си работа и вяра.

Таро предсказва, защото има какво да се предскаже. Ако видиш, че след 3 месеца ще отидеш да живееш на друго място, пък на този етап нямаш изобщо такова намерение, значи че просто някъде в невидимия свят, това се знае, ясно е и, че човекът не може да направи нищо да го избегне. Важи и в обратния случай, когато Таро казва "не". А не-то на Таро е бетон.

Линк към коментар
Share on other sites

И ти не оставаш назад с интересните разсъждения. След като всичко е ясно и бъдещето вече е било защо ще ми излиза Рицар пентакли за развитието на някaква ситуация, а след малко време излиза Обесен и е факт. Тръгва и спира. Нали би трябвало някъде из невидимия свят да се знае, че ще е Рицар щом излиза той. Защо после става Обесен? Защо бъдещето така се мени?

Линк към коментар
Share on other sites

И ти не оставаш назад с интересните разсъждения. След като всичко е ясно и бъдещето вече е било защо ще ми излиза Рицар пентакли за развитието на някaква ситуация, а след малко време излиза Обесен и е факт. Тръгва и спира. Нали би трябвало някъде из невидимия свят да се знае, че ще е Рицар щом излиза той. Защо после става Обесен? Защо бъдещето така се мени?

Ами ти я променяш, тя е неустойчива. А ако беше устойчива, независимо дали сега е Рицар или гарга, бъдещето ще се състои.

Деяна, не всичко е бъдеще, проста схема.

В това е сложността на Таро, да знаеш кое е бъдеще и кое - проекция.

Всъщност, това дори не е и спор за Таро и бъдещето. Това е сблъсък с упоритостта на картите да крият истината. Тарова работа, периоди.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност не! Конкретно за ситуацията в която един път ми излиза Рицаря, а после Обесения не е защото Таро крие истината и не знам си какви гарги :) а просто защото обстоятелствата около ситуацията рязко се промениха. Беше сигурно, а сега не е. Хората непрекъснато менят мненията си и позициите си. Следователно променят и бъдещето. Никой не е казал, че всичко е бъдеще. Марули и моркови.

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност не! Конкретно за ситуацията в която един път ми излиза Рицаря, а после Обесения не е защото Таро крие истината и не знам си какви гарги :) а просто защото обстоятелствата около ситуацията рязко се промениха. Беше сигурно, а сега не е. Хората непрекъснато менят мненията си и позициите си. Следователно променят и бъдещето. Никой не е казал, че всичко е бъдеще. Марули и моркови.

Вероятно е имало и други карти, които да указват промяна. Хората могат да менят позициите си - и какво от това? Бъдещето не може да се промени, променя се в дребните неща, в детайла, не и в концепцията.

След време Рицарят пак ще изгрее на хоризонта, ще видиш - неговата природа е да бъде дори тъп и упорит, но все пак - упорит :)

Линк към коментар
Share on other sites

Бъдещето не може да се промени, променя се в дребните неща, в детайла, не и в концепцията.

След време Рицарят пак ще изгрее на хоризонта, ще видиш - неговата природа е да бъде дори тъп и упорит, но все пак - упорит :)

Не се променя ,но може да не се състои ,ако в следствие на видяното в Таро променим действията си или не направим нищо....Променя се и времето когато нещо може да се случи. Повтарят се периоди ,периоди ...всеки път си близо ,все по-близо и все има още нещо да изчистиш в себе си ,да промениш още нещо ,да израстнеш още мааалко :) И все се измъква случването ....докато не си научиш урока или докато не свърши времето на някой от участниците.

Ако успееш обаче да разбереш "намека" ,да го промениш ,да поправиш бъдещето...ето тогава мисля,че Таро си е свършило работата.И тогава просто Е. Тогава се случват нещата .Мое мнение ;)

ред: П.С Рицаря верно е яко тъп...но за сметка на това още по-упорит.

Редактирано от 5Я:)
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Напоследък се убеждавам в нещо, защото го и виждам. Понякога ми се иска да не съм права, когато виждам дадени карти, но Таро ми показва и то безпогрешно. Преди няколко дни гледах за нещо и каквото ми мина през ума, мина, но накрая си помислих от това, няма да излезе нищо, е случи се.

Понякога си казвам не, за това не искам да гледам и не го правя, в повечето случай гледам, но като не ми харесва, го приемам.

Преди около месец гледах за нещо, Таро ми паднасяше най-красивите си карти, но накрая всичко се удави в нищото, така красиво ми замаза очите, че си мислех, да това ще стане непременно, да, ама не, не само, че не стана, ами се и заблудих и заблудих и други хора, удари ми се шамар от Тароsmile.gif, но пък беше и необходим.

Всеки иска да надникне в бъдещето си, но дали е готов да понесе, това, което го чака, защото живота на е само цветя и рози, какъвто очакват повечето хора, които искат да им се гледа на Таро и да им се види бъдещето.

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Всеки иска да надникне в бъдещето си, но дали е готов да понесе, това, което го чака, защото живота на е само цветя и рози, какъвто очакват повечето хора, които искат да им се гледа на Таро и да им се види бъдещето.

Понеже тази вечер, съм на вълна "по-нестандартни отговори", и тук ще е така. Ще публикувам един клип, който носи всички отговори - на това, защо виждаме красота и щастие, пък си и вярваме, че ще е така. Цветята и в частност розите са нещо красиво, но не винаги става това, което искаме. И често Таро се шегува с нашите желания - картите просто искат да пораснем. А порастване без болка няма. Нищо повече :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Всички тук се занимаваме от немалко време с Таро, кой повече години, кой по-малко. Всички искаме да познаваме бъдещето, ала можем ли да го разгадаваме правилно. Това е въпрос вълнуващ всички. Наслагването на много комбинации само обърква, първите гледания са най-точни, винаги трябва да се помни това.

От няколко месеца гледам за конкретно нещо и месеци преди това /конкретна случка в онзи момент/ нещо е светвало и то постоянно, но при безоблачно време не ми е минавало и през ума, че Таро ми е показвало, че нещо ще се случи в близкото бъдеще. Нещо, което е било коренно противоположно на това, което се е случвало в онзи момент. Прогнозата е била налице, ала аз съм била сляпа, вътрешно съм я отричала. Първоначално си мислех, че за да виждам определени карти като Страшния съд, 3 меча, 8 чаши са били мои проекции, но не, те не са били. Вчера видях комбинации, които правилно съм си ги тълкувала, но разума ми казваше не може да е така, няма как да е така. Е, има и още как. Голям урок научих.

Хората като цяло отричат болката, когато я виждат в картите, поне така виждам аз нещата, но видях и нещо друго сега, Таро върви ръка за ръка с болката и душата на човека.

Умеем ли, и можем ли да я приемем и преживеем? Или тя е за силните личности и психики, за каквито е и Таро.

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Хората като цяло отричат болката, когато я виждат в картите, поне така виждам аз нещата, но видях и нещо друго сега, Таро върви ръка за ръка с болката и душата на човека.

Умеем ли, и можем ли да я приемем и преживеем? Или тя е за силните личности и психики, за каквито е и Таро.

А има и нещо друго, Лора, което поне за мен стои като въпрос - дори и да изстрадаме каквото имаме да страдаме, дори и да си научим горчивите уроци, после какво? Аз съм се питала много пъти същите въпроси, които сега си написала и ти, за кого е Таро, за кого не е, какво се случва, какво не се случва, докато дойде един момент в който отнесох много и сериозни шамари, и тези въпроси останаха назад - сега аз избирам дали да продължа с Таро или не, аз съм тази, която знае и може да вземе решение става ли, не става ли, тоест - мога ли да се справя или не ми е по силите, или пък просто не искам да продължавам да опитвам.

Тук има едно обърнато Асо пентакли, което стои отвъд времето, човешкото поне, една космическа бездна, която няма как да пребродиш, а тя съществува и в самата си същност съдържа въпроса - после накъде? После какво?

Линк към коментар
Share on other sites

Тук има едно обърнато Асо пентакли, което стои отвъд времето, човешкото поне, една космическа бездна, която няма как да пребродиш, а тя съществува и в самата си същност съдържа въпроса - после накъде? После какво?

После Нищо :)

Отиваш отвъд времето или ставаш клиник.

Линк към коментар
Share on other sites

Тук има едно обърнато Асо пентакли, което стои отвъд времето, човешкото поне, една космическа бездна, която няма как да пребродиш, а тя съществува и в самата си същност съдържа въпроса - после накъде? После какво?

После Нищо :)

Отиваш отвъд времето или ставаш клиник.

Или пациент на клиника, ако нещо щракнат крушките ахахаха :3d_102: По-вероятно!

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...