Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Тайната на живота в 2 стъпки.


Guest rosen200300

Recommended Posts

Имам удоволствието да ВИ предостава тайната на живота,формулирана,така както аз я опознах.Може би тази формулировка не е по вкуса ВИ,тогава я променете и споделете във форума.

И така:

1) Гледайте филма ''The Secret'' / ''Тайната''. http://thepiratebay.org/torrent/3555863/The_Secret

2) След това гледайте филма ''The Moses kode'' / ''Кодът на Моисей''. http://zamunda.net/details.php?id=184714&hit=1

Не случайно съм изписал ВИЕ с главни букви,защото само,когато човека постави себе си на първо място,тогава може да изпита благоденствие и просперитет.

Вече сте запознати с Тайната на живота. Честито!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

За филма "тайната". Принципно законът е такъв, да. Аз самия наблюдавам това в живота си. Филмът е обаче пределно американски, за дамиис... :) . Не са точно толкова прости нещата! Принципът е такъв, да! Ако си свързал съзнание и подсъзнание, ако са едно цяло осъзнато единство, ако си се оцялостил, законът е такъв! Ако обаче имаш тежички вярвания (комплекси) в подсъзнанието си и съответните им емоции и искаш директно да мислиш позитивно, резултатът ще е притивоположен. Защото разцепваш цялостта си, което само ще увеличи комплексите и страховете, докато опитите за позитивно мислене и привличане ще станат дори невъзможни. казвам го от опит от работата си с ума - не само моя. Нужна е една работа по себевглеждане, анализ и осъзнаване, последвани от почистване с разума и въображението - работа, вършена с приемане на страха, вината, дори и най-мрачните мисли. Тогава те могат да бъдат трансформирани и слети, впрегнати от съзнанието. Тогава вече привличането/ синхроничността работят истински - след тази работа по оцялостяване. Символично, съзнанието трябва да яхне торук макто, сянката си, за да полети на крилете на силата нагоре, към вселената.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, гледала съм филма "тайната". Скоро четох и книгите на Естер и Джери - "законът за привличането".

Имам един въпрос...те казват, че ти си привлякъл всичко, което има в живота ти. Ами как е при децата? Как едно болно 2-годишно дете е привлякло болестта в живота си? Ето това се питах през цялото време:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами то, закона за привличането в нашето състояние на съзнанието си е закон за завличането, при това, човек иска, че и отгоре на това...ако може, нъ`л тъй, само да получи това което иска да завлече- и дума не може да става за обратния процес..Така че, и филма, и книгата са дело на порядъчно егоцентрични и заслепени кръжочници, които дори в момента да щракат с пръсти и да се фукат какво и как са завлекли от вселената и раздуват насам и натам някаква си "тайна"- естествено съвсем не безплатно, то...какъв ли филм или книга ще извадят тогава, когато вселената си поиска своето с лихвите?!

Същинската тайна на Живота е съвсем обратна като процес- за справка- кое и да е евангелие, от което човек да прочете какво е казал Исус по този въпрос:"Мт.10:39 Който намери живота си, ще го изгуби; и който изгуби живота си, заради Мене, ще го намери.";

"Мт.16:24 Тогава Исус каза на учениците Си: Ако иска някой да дойде след Мене, нека се отрече от себе си, нека дигне кръста си, и така нека Ме последва.

Мт.16:25 Защото който иска да спаси живота {Или: Душата; и така до края на главата.}ϗ си, ще го изгуби; а който изгуби живота си, заради Мене, ще го намери.

Мт.16:26 Понеже какво ще се ползува човек, ако спечели целия свят, а живота си изгуби? или какво ще даде човек в замяна на живота си?"

"Мт.19:17 А той му каза: Защо питаш Мене за доброто? Един [Бог] има, който е добър. Но ако искаш да влезеш в живота пази заповедите.

Мт.19:18 Казва Му: Кои? Исус рече: Тия: Не убивай; Не прелюбодействувай; Не кради; Не лъжесвидетелствувай;

Мт.19:19 Почитай баща си и майка си; и Обичай ближния си както себе си.

Мт.19:20 Момъкът Му казва: Всичко това съм пазил [от младостта си]; какво ми още не достига?

Мт.19:21 Исус му рече: Ако искаш да бъдеш съвършен, иди, продай имота си, и дай на сиромасите; и ще имаш съкровище на небесата; дойди и Ме следвай.

Мт.19:22 Но момъкът, като чу тая дума, отиде си наскърбен, защото беше човек с много имот.

Мт.19:23 А Исус рече на учениците си: Истина ви казвам: Мъчно ще влезе богат в небесното царство.

Мт.19:24 При това ви казвам: По-лесно е камила да мине през иглени уши, отколкото богат да влезе в Божието царство.

Мт.19:25 А учениците, като чуха това, зачудиха се твърде много и думаха: Като е тъй, кой може да се спаси?

Мт.19:26 А Исус ги погледна и рече им: За човеците това е невъзможно; но за Бога всичко е възможно.

Мт.19:27 Тогава Петър в отговор Му рече: Ето, ние оставихме всичко и Те последвахме; ние, прочее, какво ще имаме?

Мт.19:28 А Исус им рече: Истина ви казвам, че във време на обновлението на всичко, когато Човешкият Син ще седне на славния Си престол, вие, които Ме последвахте, тоже ще седнете на дванадесет престола да съдите дванадесетте Израилеви племена.

Мт.19:29 И всеки, който е оставил къщи, или братя, или сестри, или баща, или майка, [или жена], или чада, или ниви, заради Моето име, ще получи стократно и ще наследи вечен живот.

Мт.19:30 Обаче мнозина първи ще бъдат последни, а последните първи."

В книгата помня, че се споменаваше, че в библията също било написано за въпросната "тайна", и тези, които не познават библейското съдържание, или оттук-оттам са попрочели това-онова, и са разбрали само това, което е угодно на съзнанието им, току виж се вързали на такваз егоугодна "тайна"...

И същинската тайна е друга...Който осъзнае, че в този свят най-голямото благо е смъртта и я пожелае с цялото си същество- такъв е кандидат за влизане в Живота...

Иначе, относно "тайната" на егоугодното съществуване- да, книгата и филма "Тайната" са като биберон, намазен с медец, който като налапаш и засмучеш...заспиваш по-лесно и спиииишшшш и сънуваш, че живееш...:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

"И същинската тайна е друга...Който осъзнае, че в този свят най-голямото благо е смъртта и я пожелае с цялото си същество- такъв е кандидат за влизане в Живота..."

Да и аз мисля точно така :thumbsup1:. Казват хората, че смъртта е врата.

7. Тогава Исус пак каза: Истина, истина ви казвам: Аз съм вратата на овцете.

8. Всички, които са дошли преди Мене, са крадци и разбойници; но овцете не ги послушаха.

9. Аз съм вратата; ако някой влезе през Мене, ще бъде спасен и ще влиза, и ще излиза, и паша ще намира.

Редактирано от Woqk
Линк към коментар
Share on other sites

"И същинската тайна е друга...Който осъзнае, че в този свят най-голямото благо е смъртта и я пожелае с цялото си същество- такъв е кандидат за влизане в Живота..."

Да и аз мисля точно така :thumbsup1:. Казват хората, че смъртта е врата.

7. Тогава Исус пак каза: Истина, истина ви казвам: Аз съм вратата на овцете.

8. Всички, които са дошли преди Мене, са крадци и разбойници; но овцете не ги послушаха.

9. Аз съм вратата; ако някой влезе през Мене, ще бъде спасен и ще влиза, и ще излиза, и паша ще намира.

Ама то май става дума за друга смърт, не за физическа.

Крис, баш завличане си е закона за привличането, пак си много точен :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

"Ама то май става дума за друга смърт, не за физическа"

Да разбира се, защото физическата смърт е нищо :). Има се предвид това, което апостолът е имал предвид - в Христос Исус, нашия Господ, аз всеки ден умирам.

Между другото знам че не му е тук мястото, но съм нов във форума и ако може някой да ми обясни как се цитира ще съм му много благодарен :3d_161:

Линк към коментар
Share on other sites

"Ама то май става дума за друга смърт, не за физическа"

Да разбира се, защото физическата смърт е нищо :). Има се предвид това, което апостолът е имал предвид - в Христос Исус, нашия Господ, аз всеки ден умирам.

Между другото знам че не му е тук мястото, но съм нов във форума и ако може някой да ми обясни как се цитира ще съм му много благодарен :3d_161:

Смъртта на личността.

Имаш си бутонче "цитирай" под всяко мнение...

Или с копи-пейст отделяш абзац от текст, който заграждаш с

Линк към коментар
Share on other sites

Да точно това имах предвид :)

Мерси много за пояснението, задължен съм ти, че ми обясни като на индианец... :rolleyes:

Но така и не успях да те цитирам :(, хехе явно техниката не е за мене и ще се връщам в гората :thumbsup2:

Редактирано от Woqk
Линк към коментар
Share on other sites

"Тайната"-ако само позитивното мислене,можеше да ни е разкрие,всички щяхме да я знаем.И щяхме да живеем в рай под вечна светлина-изсъхнали или изпарени."Кодът на Моисей"-"Аз съм това,аз съм" и от тук само се започва-изпитания,работа,път,падания и ставания,и...отново,и само един живот не стига,но е начало.:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Това дори не е смешно. Тайната на живота, която вече хиляди години милиарди хора се мъчат да постигнат, е разкрита в два примитивни американски клипа?

Или има толкова "тайни на живота", колкото хора съществуват (и това прави живота безсмислен), или има само една Тайна на живота (и това му дава смисъл). Аз вярвам, че тя е в тази уникална Личност, който е казала: "Аз съм пътят, истината и животът" (Евангелие от Йоан 14:63).

Линк към коментар
Share on other sites

Тайната на живота в 2 стъпки......Това ми звучи като Еternity for Dummies (Безсмъртие за Глупаци).

Нали знаете има такава поредица за западняците: Компютри за Глупаци, Биология за Глупаци.......Секс за Глупаци.

Та се чуди човек нормалните хора какво трябва да правят.

Но то си е въпрос. Глупаци ли сме, не сме ли. Ако сме глупаци, то трябва да направим фантастично умното постигане на Тайната на Живота само в 2 стъпки.

Който не успее да постигне тайната на живота в 2 стъпки, значи не е глупак......ооооооо, колко жалко......

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

.

Но то си е въпрос. Глупаци ли сме, не сме ли. Ако сме глупаци, то трябва да направим фантастично умното постигане на Тайната на Живота само в 2 стъпки.

Който не успее да постигне тайната на живота в 2 стъпки, значи не е глупак......ооооооо, колко жалко......

Понякога си мисля, че точно глупака го делят двете стъпки от Тайната на живота, добавиш ли и алчност - формулата проработва с пълна сила! (Какво по-хубаво от .....две гърненца с мед..ще кажете и вие, ама...)

...... Другия, интелигентния и търсещия върви и се лута по пътищата прашни, че се и връща и пак отначало поема броденето..... Тъкмо си мислиш, че си намерил хармония и Кармата на Лазарев вземе че те спъне, после Блаватска, Молдашев и т. н. и т. н. - И един ден се събуждаш увъртян в ставни болки и артрит, примерно. Защо смирение, защо търпение, защо такива крайности, в името на какво? - не разбирам ...ако човек е естет и се прекланя пред красивото, нима няма да иска да се огради с него? - ако човек твърде много вярва, сигурно ще срещне Бог.....търсим, търсим......цял живот, основно заради страх и несигурност! А глупака го докарва от раз до 2 прости правила..........

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

... само,когато човекът постави себе си на първо място,тогава може да изпита благоденствие и просперитет.

Вече сте запознати с Тайната на живота. Честито!

То хубаво - обогатили сме се с две идеи, но - дали ще можем само с двете стъпки - да си подредим пъзелчето, вътре у нас... Всичко ли обмислихме? Стигнахме ли до края на мисленето, до задънената улица, или егото ни се шегува с нас... Дали пък - тази предпоставка - себе си на първо място - не е малкото камъче, което "ще обърне колата"?

Има един стих в Библията - който иска - нека да го приеме... Лично на мене ми е вършил чудесна работа, през дългите години търсене на Пътя, Истината и Живота... Звучи така:

1 Коринтяни 8:2

"Ако някой мисли, че знае нещо, той още не е познал както трябва да познава."

Разгромяваща мъдрост е това... Щом мислиш - още си само търсач; още не знаеш - както трябва да се знае...

Опасно нещо е мисленето... Не само защото не се отдава на всеки... Не е това ... Самото мислене, като феномен, не е достатъчно, дори когато говорим за мисленето на един гений...

То - първо трябва да се стигне до "правата мисъл" - човек да научи какво нещо е тя и да я приложи на практика... А после - трябва да се стигне - от мислене - до категорично знание, без никакво съмнение и колебание...

Ето станаха двете стъпки ... Първо - научаваш правата мисъл и второ - отказваш се от мисленето, защото вече си го надрастнал и знаеш - няма нужда да мислиш...

Но дотогава - учене, учене, проверка в практиката, проба , грешка... Пътят се състои от много стъпки , докато се откажеш да стъпваш и тотално фалираш, в личните си усилия...

И тогава идва успехът, защото той ни се дава даром, когато узреем за това...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Възможно ли е човек да знае, че трябва да направи нещо и няма как, но по принцип да предпочита да не го направи и да тръгне да го прави без да има пълно желание за това - тоест да го направи по задължение, защото така трябва, защото няма възможност за по - приятен му и същевременно перспективен избор, възможно ли е при една такава ситуация човек някак несъзнателно да провали работата ( например пътуване за някъде), възможно ли е на едно друго ниво на съзнание да провали някакво пътуване, някакво предприятие, защото всъщност не му се ще особено да го прави. Тоест да провали работата с неизразеното си или изразено неискане, колкото и минимално да е то - да привлече някакви обстоятелства, които да объркат нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

Хехех, не само, че е възможно, ами си е по правило така. За всяко нещо. Дори най-елементарното - ела например да видиш какво се получава, когато ми е дошла музата да готвя и какво, когато хич не ми се иска: разликата е от небето до земята :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...